mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 22:12 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a jaki melee weapon jest ok na poczatek? na razie ciagle biegam z rapierem.
ewentualnie moge na scimitar zmienic.


Dobry noob weapon to winged spear (jest na moście w 1-2, mniej więcej w połowie tego obszaru, który trzeba przesprintować żeby uniknąć smoczego ognia.... prawdopodobnie padniesz podnosząc ją :) ).
Warto ją zrobić nawet jak nie jesteś miłośnikiem tego typu broni bo są miejsca gdzie będziesz walczył na mostkach nad przepaścią a atakująć nią z podniesioną tarczą nie robisz kroku do przodu (co się tam może skończyć upadkiem i śmiercią).
Rozwiniesz ją łatwo do +3 (w 2-1 jest merchant zaraz przy archstone sprzedający potrzebne materiały), do +6 powinieneś mieć materiały po przejściu całego 2-1 (jest tam sporo tych większych kawałków potrzebnych do upgradów) a potem już tylko konwersja na broń moon.

Co do innych opcji to musisz potestować.
Nie każdą broń da się tak samo enchantować - np. tej winged spear nie zrobisz na crescent (mana regen) ani na blesed (HP regen).
Poza tym nie liczą się same "parametry" broni ale też sposób zadawania obrażeń, rodzaj "swingu", rodzaje ekstra ataków (np. niektóre bronie mają obszarówki), efekty dodatkowe po trafieniu (bleeding, obalenie przeciwnika) etc etc etc.
Są bronie (głownie axe ale w swordach też to widać) gdzie obrażenia dość mocno zależą od tego, jaką częścią ostrza trafiasz przeciwnika (innymi słowy jeśli jest za blisko albo za daleko to obrażenia są dużo mniejsze niż w idealnym punkcie czyli mniej więcej w 2/3 ostrza).
Są bronie, które się słabo sprawdzają w PvP (spróbuj walcżąc z NPC używającym speara okrążać go zgodnie z ruchem wskazówek zegara - nie będzie w stanie tak wygiąć ręki żeby Cie trafić) a inne, choc słabe w PvM rewelacyjnie działają na graczy (np. drainując im staminę jak próbują zasłaniać się tarczą).
Nie opanujesz tego od razu więc sobie testuj.
Gierka jest na tyle dobra, że ja zrobiłem coś ok 6 postaci 100+ level i przechodziłem ją w sumie ok 7-10 razy zanim mi się znudziła.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 22:27 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
wow, wyglada swietnie! :) majac gre z USA bedzie mozna grac razem online z ludzmi w EU wersja?

Biorąc pod uwagę, że mając wersję azjatycką (jest po angielsku) nie można grać z ludźmi z amerykańskiej, niestety wątpię :/


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 22:43 
Cytuj  
Keii napisał(a):
RufeN napisał(a):
wow, wyglada swietnie! :) majac gre z USA bedzie mozna grac razem online z ludzmi w EU wersja?

Biorąc pod uwagę, że mając wersję azjatycką (jest po angielsku) nie można grać z ludźmi z amerykańskiej, niestety wątpię :/


I lepiej żeby nie można było.
W PvP co prawda nie było strasznych lagów grając od nas na wersji US ale generalnie im mniejszy ping tym lepiej.
Np. mi sie praktycznie nigdy nie udawało to o czym Ty pisałeś (odbijanie uderzenia tarczą) w PvP chyba że robiłem to na oślep (jeśli czekałem na animację ataku przeciwnika to kontratak był zawsze spóźniony) a z lepszym pingiem to powinno być wykonalne.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 22:53 
Cytuj  
spear mam juz, na moscie zreszta tez padlem przez chciwosc wlasna :)
zrobilem sobie rapier+2 bo calkiem fajnie nim sie walczy z podniesiona tarcza - no i jest w miare szybki.
a smok na moscie jest cool ... :)
anyway warto dawac 22 sily zeby nosic tego purple shielda?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 23:09 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
spear mam juz, na moscie zreszta tez padlem przez chciwosc wlasna :)
zrobilem sobie rapier+2 bo calkiem fajnie nim sie walczy z podniesiona tarcza - no i jest w miare szybki.
a smok na moscie jest cool ... :)
anyway warto dawac 22 sily zeby nosic tego purple shielda?


Tia - tylko speary i rapiery maja tą możliwość (jednoczesnego atakowania i parowania).
Rapier da się chyba zrobić na crescent (bonus do obrażeń bazuje tylko na wielkości magic i dodaje mana regen).
Ale jakbyś nie planował rozwijać magic (nie INT - chodzi dokładnie o stat MAGIC) przynajmniej do 20 to lepiej jednak robić spear i iść w stronę broni moon bo ona ma jakieś śladowe bonusy z DEX i STR oprócz bonusa z magic.

A co do tarczy - niekoniecznie.
W 2-1 znajdziesz steel shield która wymaga tylko 18 str, parametr "zużycia staminy przy wygłuszaniu ataku" ma identyczny jak purple, jest trochę lżejsza i tańsza w upgrade a tłumienie fire dmg ma tylko 20% mniejsze.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2010, 23:16 
Cytuj  
oks. dzieki karol.
potrenuje spear'a i zrobie upgrade do jakies +2 czy cos.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:32 
Cytuj  
Karol - inwestowałeś w lucka? Chodzi o drop rate - zbieranie tych kamieni do upgrade broni/shieldów boli, że nie wiem..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:42 
Cytuj  
Tak żeście się rozpisali o tym Demon Souls, że nawet mi narobiliście smaka :P Heh, cóż za kuriozum - nigdy nie przypuszczałbym, że zainteresuje mnie gra na konsole. Pooglądałem trochę filmiki na YT i muszę przyznać, że gierka wygląda sympatycznie. Gdyby nie obawa, że moje upośledzenie polegające na ograniczeniu w sterowaniu do myszy+klawiatury zepsuje mi rozrywkę to pewnie już bym biegł do sklepu :P

W temacie początkujących i zbierania sprzętu - ciekawy filmik pokazujący rozmieszczenie przedmiotów i sposoby na dobranie się do nich: http://www.youtube.com/watch?v=qG018Yg4kOM


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:46 
Cytuj  
Też jestem upośledzony sterowaniem klawiaturą i myszką ale pad do PS3 jest na tyle naturalny, że nawet jak masz drewniane ręce to sobie prędzej czy później poradzisz. To zostało zaprojektowane nawet dla ludzi, którzy nie radzą sobie z myszką. :<

Co do DS to sam nie wiem... 26.06 jest EU premiera, teraz można kupić wersję US. Ogólnie nie gram multiplayer na konsolach więc w sumie wasewa mimo wszystko nadal się zastanawiam. :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:54 
Cytuj  
W tej grze multi wyglada raczej na taki smaczek w singlu. Mnie martwi raczej skrzywienie w strone h&s. Respawn mobkow i powtarzanie duzych partii gry. Smierdzi mi azjatyckim grindem. Z drugiej strony gra ma fajny ciezki klimat.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Karol - inwestowałeś w lucka? Chodzi o drop rate - zbieranie tych kamieni do upgrade broni/shieldów boli, że nie wiem..


w lucka oplaca sie inwestowac tylko jesli robisz build pod blueblood sword, czyli miecz ktorego dmg bezposrednio zalezy od tego stata.

jesli chcesz po prostu zwiekszyc droprate itemow, w pewnym momencie bedziesz mogl zlozyc sobie miecz ktory ten droprate znaczaca zwieksza.

na razie zostaw luck taki jaki jest.


_________________
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 09:59 
Cytuj  
no multi moze nie, ale coop imo w DS'ie moze byc serio fun.
tylko przydalaby sie komunikacja glosowa.
dawno nie gralem w gre, gdzie przejscie tego samego poziomu 6 razy pod rzad dawaloby mi fun.

jest farmienie - ale nie wyglada to tak jak w 'mmo'. tzn mozna isc na pale - ale z drugiej strony jest to niezly fun (jak na razie dla mnie) - znajac przeciwnikow, probowac na nich rozne bronie, uczyc sie odskakiwania, parowania itd. itp.


Ostatnio edytowano 30 maja 2010, 10:09 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
W tej grze multi wyglada raczej na taki smaczek w singlu. Mnie martwi raczej skrzywienie w strone h&s. Respawn mobkow i powtarzanie duzych partii gry. Smierdzi mi azjatyckim grindem. Z drugiej strony gra ma fajny ciezki klimat.


No mnie właśnie H&S nie zraża, lubię ten gatunek. Pamiętam jak zagrywałem się w Two Worlds i teraz z niecierpliwością czekam na 2 część. A multiplayer w DS? Hm, tu aż się prosi o co-opa z 2 osobą!


_________________
For the pony!

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:03 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Też jestem upośledzony sterowaniem klawiaturą i myszką ale pad do PS3 jest na tyle naturalny, że nawet jak masz drewniane ręce to sobie prędzej czy później poradzisz. To zostało zaprojektowane nawet dla ludzi, którzy nie radzą sobie z myszką. :<

Co do DS to sam nie wiem... 26.06 jest EU premiera, teraz można kupić wersję US. Ogólnie nie gram multiplayer na konsolach więc w sumie wasewa mimo wszystko nadal się zastanawiam. :(

mam to samo, jesli chodzi o DS - pytanie z kim bedzie wiecej okazji do grania multi - wydaje mi sie,ze z ludzmi (przynajmniej u mnie) bedzie wiecej z EU wersja ;)

co to sterowania padem na ps3, to po dwoch tygodniach posiadania pierwszej w zyciu konsoli + tygodniu grania w rdr, bez wiekszego problemu celuje sobie w exepert mode, i ogolnie nie czuje,zeby mnie ograniczal pad.

jako rekomendacje moze posluzyc tez to,ze moja dziewczyna, ktora mlodsza o 18lat siostra ogrywa w co chce i nie chce z nia juz grac w jakies tam dzieciece gry na kompie z tego powodu, opanowala w jeden wieczor pada i w LBP coraz rzadziej zdarza sie jej pomylic przyciski ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:08 
Cytuj  
Co do wersji, zastanawiałem się nad sprzedaniem US i preorderowaniem EU, ale trochę szkoda mi czasu, który poświęciłem grze (mniejszy problem) i nie chce mi się zbytnio w to bawić przez allegro (większy problem).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:11 
Cytuj  
coop - musi byc ze znajomymi. jak na razie to srednio mi to wychodzi (Karol gra po nocach :) ) wiec z kupieniem drugiej wersji - EU - wstrzymam sie.

bah chyba nie uratowalem Ostravy ;/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:14 
Cytuj  
ja cala gre w coop z kumplem przeszedlem. daje rade ;]

pewnie kupie drugi raz ta gre - eu, zeby grac w multi bez lagow.

i zeby ownowac nubow ktorzy dopiero zaczynaja grac, har har


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:30 
Cytuj  
no tak sprzedałem wersję azjatycką, bo granie ze skośnookimi to nie fun, kupiłem amerykańską prawie pół roku temu (teraz rozpakowałem) i wychodzi na to, że zaraz będę musiał sprzedawać amerykańską wersję i kupić europejską...

Btw. combat system z tej gry powinien być gęsto i często kopiowany. Sama walka daje dużo radości, do tego za każdym razem mimo identycznego przeciwnika wygląda inaczej.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 10:43 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
coop - musi byc ze znajomymi. jak na razie to srednio mi to wychodzi (Karol gra po nocach :) ) wiec z kupieniem drugiej wersji - EU - wstrzymam sie.

bah chyba nie uratowalem Ostravy ;/


ja wogóle nie gram na PS3 w tej chwili - nie za bardzo jest w co
ale generalnie co-op w DS jest (ktoś pisał że "aż się prosi o co-op w DS") i jest bardzo ok
Jedyne co jest do niego potrzebne to komunikacja głosowa (trza PC odpalać do tego bo w PS3 się nie da) ale to też tylko do gry z friendsami - jak summonujesz randomów to właściwie Ci to zwisa

A co do Ostrawy to BARDZO DOBRZE ŻE PADŁ - jego i tak się opłaca zabić jak najszybciej
tylko upewnij się że zebrałeś z niego "mausoleum key"


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 11:38 
Cytuj  
nie mam keya ;/
nie wiem gdzie zginal. wiem, ze w 1-2 nie ma go nigdzie :)

uf za 6 razem przebieglem przez ten chrzaniony most ze smokiem :)

aha gecko tez przegapilem ;p

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.