mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Co wybierasz do grania najchętniej?
Gram w fejsbuka i łorda 10%  10%  [ 9 ]
PS4 26%  26%  [ 24 ]
XBOX One 3%  3%  [ 3 ]
WiiU 1%  1%  [ 1 ]
PC 59%  59%  [ 54 ]
Liczba głosów : 91
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 20:50 
Cytuj  
Weź może doczytaj najpierw jak wygląda odsprzedaż czy nawet zwykłe pożyczenie komuś gry na Xboxie One. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 20:56 
Cytuj  
No doczytalem i wydaje mi sie ze na xboxie bedzie to tez w gesti wydawcow:
"This means that it will be up to publishing houses like Activision and EA on a title-by-title basis to determine whether or not their games can be removed from a player’s account so they can be resold."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 20:59 
Cytuj  
xbone = totalna kontrola ze strony MS, restrykcje i nakazy jak mam dysponowac swoja wlasnoscia i czasem plus kula-szpiegula pracujaca pewnie dla NSA i firm marketingowych:)

ps4 = dowolnosc uzytkowania, dowolnosc dysponowania moja wlasnoscia plus nikt mi sie do zycia nie wpierdala.

Tak to wyglada bez zaglebiania sie w szczegoly.


PS. Xbone nie debiutuje w PL w 2013 a Ps3\4 jest 100% region free - to tak z nowszych wiesci. :)

PS Vercin to jest pierdolenie i to chyba jakies stare juz - gry beda sie przypisywac do kont/konsol by default i bez wyjatkow wiec ZAWSZE MS bedzie mial wladze i tzw ' ostatnie zdanie' na co komu z gra pozwolic. Wszystko i zawsze idzie przez Live, chmure i pojebany 24godzinny DRM/logowania/wysylanie chuj wie jakich danych i inne srania. :)

PS4 zadnego DRM by defeult nie ma. Taka roznica.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 cze 2013, 21:03 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:00 
Cytuj  
Roznica jest taka ze Sony nie dostarcza infrastruktury do tego DRM. Czyl itak jak na PC. Macie sprzet robcie sobie co na nim checie ale sami za to placicie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:06 
Cytuj  
Będzie w gestii wydawców. Różnica jest taka, że w przypadku PS4 to wydawcy będą musieli wymyślić DRM który nie będzie kłócił się z konsolą i sami go zaimplementować (a nie mamy tu do czynienia z systemem otwartym). Sony w niczym im nie pomoże, niczego nie ułatwi. Gracze zdecydują, czy wspierać takiego wydawcę czy nie.

Microsoft z drugiej strony zapewni im całą infrastrukturę i samemu się tym zajmie. Wystarczy, ze wydawca pstryknie palcami i koniec = blokada z poziomu infrastruktury samej konsoli.


W przypadku gdy wydawca umożliwi sprzedaż używek, to na PS4 można to zrobić w dowolny sposób, dać komu się chce, pożyczać, sprzedać do lokalnego sklepu z używkami czy whatever. Jeżeli sprzedasz bezpośrednio to cała kasa ląduje u ciebie.

W przypadku Xbone możesz to zrobić jedynie poprzez wybrane miejsca (więc na pewno haraczyk będzie), nie wiadomo, czy możesz ustalić sobie cenę lub czy będzie ona narzucona. Dać grę możesz komuś tylko raz i nie wiadomo, czy będzie on mógł ją potem odsprzedać.

Co do pożyczania to nie ma jako takiego, jakiś tam bełkot o 10 członkach rodziny etc.

Ogólnie restrykcje i pod górkę na każdym kroku.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:07 
Cytuj  
No wlasnie bez zaglebiania sie w szczegoly bo jak sie zaglebic to moze sie okazac ze na obu konsloach beda gry ktorych sie nie bedzie dalo odsprzedawac.
No bo na konferencji chwala sie jak to kazda gre bedzie mozna poprostu komus dac a pare godzin juz mowi acos troche innego: "is up to publishers" a za miesiac sie okaze ze maja zaimplementowane tez rozne formy ala microsoftdrm a tylko zapomnieli o nich wspomniec a wogole na e3 to mieli na mysli tylko gry z wewnetrznych studiow sony:P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:07 
Cytuj  
Poprostu na PS4 bedzie to wygladalo jak na PC atm. Mozesz miec gre DRM free albo via Steam albo z jakims zjebanym online-only failem jak D3 czy SimCity.

W praktyce, przynajmniej na poczatku all beda drm free. Potem uj wie - zalezy od 'sukcesu' drakonskiego DRM od Ms. Dlatego zycze pazernym, inwigilatorskim kurwom soczystego faila. :)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:11 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
No wlasnie bez zaglebiania sie w szczegoly bo jak sie zaglebic to moze sie okazac ze na obu konsloach beda gry ktorych sie nie bedzie dalo odsprzedawac.
No bo na konferencji chwala sie jak to kazda gre bedzie mozna poprostu komus dac a pare godzin juz mowi acos troche innego: "is up to publishers" a za miesiac sie okaze ze maja zaimplementowane tez rozne formy ala microsoftdrm a tylko zapomnieli o nich wspomniec a wogole na e3 to mieli na mysli tylko gry z wewnetrznych studiow sony:P


ofc moze tak byc - ale watpie tbh. Za duzo maja teraz do ugrania na taktyce frontem do klienta. BEdzie jak na Pc. Mnie to pasuje bo praktycznie pewnie sie nic nie zmieni. Przy tak masowych rynkach jak konsole watpie zeby ktos chcial ryzykowac faile z drm jakie porzechodza na pccie.

Tak ja mowie - w przypadku Xa cala konsola i cala tachmura sa zdesignowane by niejako byc gigantycznym DRMem co mnie osobiscie odrzuca strasznie. Oszczednosc 100 pln na grze swoja droga ale kuriozalna i groteskowa polityka MS, ktory mysli ze ma prawo mowic mi co moge robic irl a czego nie to dla mnie jest n/c po prostu. Ludzie ktorzy to lykna poporstu nie mysla - a beda przypuszczalnie zalowac ich dzieci. Serio. Imho to co oni chca zrobic jest poprostu grozne i niezdrowe.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 cze 2013, 21:15 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:14 
Cytuj  
No wcale sie nie zdziwie jesli na ps4 niektorzy wydawcy wogole nie beda sprzedwali gier na dyskach tylko przez psn .
Generalnie to mam to w dupie bo nie sprzedaje / kupuje uzywanych gier i tak czy siak ps4 prezentuje sie dla mnie duuuzo lepiej

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:16 
Cytuj  
Przecież sami wydawcy wycofują się z DRM i myślę, że absolutna blokada używek to będzie rzadkość.

I w takim przypadku PS4 będzie królowało, bo nie wprowadza zjebanych restrykcji na każdym kroku / idiotycznych warunków typu, że ktoś musi być na twojej friendliście 30 dni żeby mu oddać grę (co będzie możliwe tylko raz - LOL).


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:18 
Cytuj  
z drugiej strony, biorac pod uwage ms, nie sadze zeby sie zdecydowali na taki krok, bez dokladnego zbadania rynku.
obliczyli, sprawdzili - doszli do wniosku, ze w eu i tak jak tylko sie da to 3/4 bedzie jechala na piratach - wiec dopasowali oferte pod rynek us.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:18 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
No niedalej jak 10 minut temu w innym temacie napisalas jak to zajebisty zachod ma peasantow od naprawy PCtow bo pierdola i wola te 2h na pol roku poswiecic na ciekawsze rzeczy a do tego ofc sa obrzydliwie bogaci i ich stac... no to ja uwazam idac ta logika ze widzac opisana przez ciebie sytuacje poprostu kupia nowke bo nie beda tracic czasu na szukanie oszczednosci i pierdolic sie z takimi bzdurami - w koncu sa ciekawsze rzeczy do robotu na swiatlym zachodzie. Ewentualnie znajda peasanta/polaczka, ktory im gre zajebie ze sklepu i kazdy zadowolony.


Kabraxis - widać, żeś na wschodzie się wychował i Twoje pojęcie o zachodnich realiach życia jest wzięte z jakiegoś serialu. Pojedź kiedyś na wycieczkę i zobacz jak robi zakupy przeciętny anglik, amerykanin, rosjanin i polak. Zdziwisz się niepomiernie.
To, że nie musisz na grę zapierdalać tydzień czasu na zmywaku jak torblednam to wcale nie oznacza, ze kupisz grę za pełną cenę. Bo po co?
Do tego dochodzą przyzwyczajenia cenowe - jak zawsze kupowałeś grę za 20GBP, to bedziesz kręcił nosem jak nagle używek nie bedzie i będziesz musiał kupić za 40GBP.
Wypożyczalnia z kolei to wygoda - nie musisz nawet dupy ruszać z kanapy.

A ty mi tu wyskakujesz, że każdy angol w ramach oszczędzania na grę na Xbox-a One, będzie sam jeździł kosiarką po swoim trawniku i zbierał gówna po kocie sąsiada. Osobiście nie sądzę - będzie się działo po premierze ;)

Vercin napisał(a):
a za miesiac sie okaze ze maja zaimplementowane tez rozne formy ala microsoftdrm


nie mają powiedziali o tym wyraźnie

Vercin napisał(a):
a wogole na e3 to mieli na mysli tylko gry z wewnetrznych studiow sony:P


możliwe, ale mało prawdopodobne, kogo wtedy chcesz winić? Sony nie przyłożyło do tego ręki. Podziękujesz wujkom z Redmont.

Mendol napisał(a):
z drugiej strony, biorac pod uwage ms, nie sadze zeby sie zdecydowali na taki krok, bez dokladnego zbadania rynku.
obliczyli, sprawdzili - doszli do wniosku, ze w eu i tak jak tylko sie da to 3/4 bedzie jechala na piratach - wiec dopasowali oferte pod rynek us.


chmura - w wielu produkcjach na piratach nie da się jechać. Jeżeli microsoft się uprze to będzie to konsola nie do złamania.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:24 
Cytuj  
Cytuj:
Update: Sony responded to our query, reiterating that all disc-based games will be able to be traded and resold at the owner's discretion, regardless of whether it's first or third party.

"Similar to PS3, we will not dictate the online used game strategy (the ability to play used games online) of its publishing partners," a Sony representative told Polygon. "As announced last night, PS4 will not have any gating restrictions for used disc-based games. When a gamer buys a PS4 disc they have right to use that copy of the game, so they can trade-in the game at retail, sell it to another person, lend it to a friend, or keep it forever."

The Sony representative also confirmed that the Online Pass program used in some Sony first-party games on PS3 would not be used at all for its titles on PS4.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:29 
Cytuj  
No i wszystko jasne. :) Czyli lepiej niż na PC, gdzie mogę kupić grę na płycie a będzie ona po instalacji przypisana na wieki wieków amen do jednego konta (steam np) i pierdol się Razoth, nie odsprzedasz.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:32 
Cytuj  
Prawde gadasz. 8)

tutaj zrodlo jakby co: http://www.polygon.com/2013/6/11/441947 ... -drm-terms


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:32 
Cytuj  
Flame na 3 tematach naraz :] :) Jak w Turcji hiehiehie

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

chmura - w wielu produkcjach na piratach nie da się jechać. Jeżeli microsoft się uprze to będzie to konsola nie do złamania.

Aye. Będą nawalali chmurą gdzie się da - aka Sim City, a w przyszłości łącznie z grami stricte singlowymi.

------

@gry na płytach & Sony

Zgoda. Lepiej niż na PC, na którym kure**o typu Steamy, Originy, Uplay-e i inne się panoszą :/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 21:56 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=cn_NoMjuFLc

tak powinno się traktować xboxa :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 22:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Tekst godzien opóźnionego kolegi z uk. Nie przypominam sobie od wielu lat jakiegokolwiek problemu z odpalaniem gry na PC, crashy etc.

Niestety z GoT to był wtedy dość powszechny problem. Gra nie lubiła się z jakimiś tam zintegrowanymi kartami.
Ja nie miewam problemu z grami zwykle. Arma2 z DayZ zainstalowałem bez problemu. GoT podałem jako przykład czegoś co nie zadziałało po prostu. Na PC męczące jest też jak nie można grać w ultra high i trzeba szukać takich ustawień, które zadowolą wizualnie i wydajnościowo.
Odnośnie sterowników - nieraz już tutaj na forum widziałem hocki klocki z "na xx5 działało dobrze, a na xx9 już fpsy spadły o 40%, trzeba przywrócić do xx5, ale na xx9 będzie gra Y działać za to lepiej".
I teraz kwestia najważniejsza. Cena. Za 399$ dostaję sprzęt działający out of box, o wydajności peceta za 600$+. iniside może się zachwycać jakie to pecety są mocniejsze, ale trzeba brać pod uwagę cenę tych mocniejszych maszyn.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2013, 09:05 
Cytuj  
Może ci co się im te ps3 kurzą w kącie by powiedzieli cene i mi ją sprzedali ? :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.