mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
5 godzin zmagania sie z ostatnia 64 misja w FFXIII i NIC.
Byli tu tacy, ktorzy twierdzili ze FFXIII to banalnie prosta gra. Wiele bym dal zeby zobaczyc ich tutaj jak przechodza ta banalnie prosta misje...
Szlag mnie juz trafia, wyglada na to, ze cholerstwa nie da sie zrobic nie majac wymaksowanych wszystkich 6 profesji...


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:08 
Cytuj  
W takich sytuacjach najlepsze są filmiki na YT.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:09 
Cytuj  
Granie z "poradnikami" jest troche weak, eh? :<

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:13 
Cytuj  
Zwykle nie korzystam, ale na przykład znalezienie spawnu 3 gości w jednym miejscu do sztuczki w Infamous po wyczyszczeniu całego miasta było praktycznie niemożliwe, więc pomogłem sobie filmikiem.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 22:16 
Cytuj  
Zerknalem na 2 filmiki, jeden gosc mial 109 godzin na liczniku, drugi 123 godziny...
Lightning jako Sabateur, Enchanter i Sentinel i ponad 23000 hp... sprawa jasna, trzeba miec wyuczone wszystkie 6 profesji.
Czyli jesli sie nie zniechece, za pol roku moze przejde...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:26 
Cytuj  
redruM napisał(a):

muzyka jest o dziwo mocnym punktem - Hamauzu dał radę zdecydowanie (opening track ma to finalowe coś)



Hamauzu jak niektorym wiadomo stworzyl muzyke do saga frontier 2 ...nie kumam jak mozna bashowac muzyke tego goscia z czesto czystej nienawisci bo na codzien sie wali konia pod midi z FF7 , battle theme jest super , boss theme chloszcze niemilosiernie dokonania Uematsu samym ladunkiem zajebistego immersion . Hell..nawet przyspiewka czarnej Lewis
idealnie sie komponuje , nie gorzej niz orginal

ja musialem sie otrzepac z dragon age zeby docenic nowego finalka , tak jak redzio napisal ...duzo cech wspolnych z reszta finali ...a jesli chodzi o brak miast...heh a ile ich bylo w FFX , albo FFXII ? , nie przesadzajmy...w FFX nawet stateczkiem po mapce nie moglem zapierdalac , zero eksploracji a tu mamy mocno w cipke gran pulse


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2010, 23:29 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Zerknalem na 2 filmiki, jeden gosc mial 109 godzin na liczniku, drugi 123 godziny...
Lightning jako Sabateur, Enchanter i Sentinel i ponad 23000 hp... sprawa jasna, trzeba miec wyuczone wszystkie 6 profesji.
Czyli jesli sie nie zniechece, za pol roku moze przejde...

Rhaegal mówi, że da się w 90h.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 06:48 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Nie wszystkie, tylko kilka wybranych. Wszystkie bronie T1 i T2 i jedna Ultimate, oraz kilka wybranych akcesoriow, po przejsciu gry i zrobieniu misji mam w zasadzie 90% wszystkiego, pozostale 10% to podlewelowanie kilku broni (akcesoria znajdujemy we wszystkich etapach rozwoju, bronie niestety tylko podstawowe, trzeba podlevelowac).



Oj nie masz racji ;) Nie znajdujemy wszystkich akcesoriow - te zwiekszajace Str Mag Hp czy Phys/Mag def maja jeszcze poziomy do ktorych potrzebne jest Dark Matter - 800k w sklepiej za sztuke, albo rare drop z Long Gui (silniejsze atamantoise, ktore popuja po ukonczeniu 62 misji) lub adamantite. Sa jeszcze inne pomniejsze akcesoria, ktore trzeba upgradenac do ostatniego poziomu (Super Ribbon, elemental charmy itp) Ogolnie trophy za wszystkie itemy jest najgorsze, bo jezeli nie ma sie szczescia na drop Platinum Ingot to mozna troche czasu przy nim sprzedzic :<

I z tymi profesjami tez bez przesady, ze pol roku :p Ja wszystkie 6 mialem zrobione przy okolo 80 godzinach na liczniku?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 10:16 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Perrin napisał(a):
Zerknalem na 2 filmiki, jeden gosc mial 109 godzin na liczniku, drugi 123 godziny...
Lightning jako Sabateur, Enchanter i Sentinel i ponad 23000 hp... sprawa jasna, trzeba miec wyuczone wszystkie 6 profesji.
Czyli jesli sie nie zniechece, za pol roku moze przejde...

Rhaegal mówi, że da się w 90h.

Wszystkie te godziny sa orientacyjne i tak.
Przeciez wszyscy jak farmia Platinum Ingoty, Trapezehendrony i Dark Matter to robia Save/Load, jesli zolwiozaur nic nie dropnie lub aby go szybciej repopnac.
Swoja droga przydalo sie 5 lat w FFXI... taki grind, taki droprate... :roll:


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 10:35 
Cytuj  
mi generalnie się wydaje, że większość recek i innych hate-owskich głosów była pisana po 3-4h godzinach gry. Prosty combat - owszem przez pierwsze 5h wciskamy X, możemy nie patrzeć nawet na ekran i wygrywamy. Połowa opcji jeszcze nie jest dostępna, a to co jest dostępne i tak nie ma znaczenia.

Oprawa audiowizualna robi wrażenie, mnie najbardziej zaskakuje to, że różnice pomiędzy 1080p (przerywniki filmowe) a samą grą są tak minimalne, że trzeba z lupą doszukiwać się ich np. we włosach bohaterów. Udźwiękowienie miażdży.

Sama fabuła i zachowanie postaci infantylne, ale nie tak bardzo jak w SO - gdzie krew mnie zalewała od samego słuchania gadek 5-latków. Przydałoby się jakieś "kurwa zabiję burą sukę" chociaż raz na całą grę ;)
Zrezygnowanie z gadających głów - krok do przodu, mam nadzieję, że inni twórcy jRPG skopiują pomysł ;)

Combat jest wymagający. Skończyłem 6 chapterek i ostatnie kilka mobów oraz duet bossów - potrafi zaleźć za skórę. Paść nie padłem ale gimnastyka w zmienianiu profesji, buffowaniu, debuffowaniu, etc. była niezła.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 10:49 
Cytuj  
Cytuj:
różnice pomiędzy 1080p (przerywniki filmowe) a samą grą są tak minimalne, że trzeba z lupą doszukiwać się ich np. we włosach bohaterów

Tu się zgodzić nie mogę. Może przyczyną jest to, że gram na monitorze, ale różnicę widzę bardzo dużą. Nie mówię, że gra jest brzydka, ale o ile wstawki są przepiękne i ostre, to podczas części na silniku gry widać poszarpane krawędzie i ogólnie niższą rozdziałkę.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 10:55 
Cytuj  
pewnie monitor sobie gorzej radzi z 720p/1080p, bo to nie są standardowe rozdziałki monitorowe. Na TV na serio prawie nie widać różnicy. I przejścia są genialnie zrobione - też nie do zauważenia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 11:29 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
Wszystkie te godziny sa orientacyjne i tak.
Przeciez wszyscy jak farmia Platinum Ingoty, Trapezehendrony i Dark Matter to robia Save/Load, jesli zolwiozaur nic nie dropnie lub aby go szybciej repopnac.
Swoja droga przydalo sie 5 lat w FFXI... taki grind, taki droprate... :roll:


Tez wlasnie tak sobie myslalem, ze lata w FFXI zrobily swoje :D

Jezeli chodzi o zolwie (Adamantoise nie Gui) to polecam lepszy spot: przed samym wejsciem do Edenhall lazi jeden duzy: tlumaczemy go, biegniemy w strone drzwi zabijajac zolnierzy zeby nabic tp (jezeli jeszcze uzywamy summonow do tluczenia ich, a sami panowie dropuja chipy, ktore sa jakims tam kieszonkowym) przechodzimy przez drzwi i wracamy i zolw ma respawn. Nie trzeba save/load. Plus sporo osob zaobserwowalo (czego oczywiscie nie da sie w zaden sposob potwierdzic) troche wiekszy drop rate niz na Gran Pulse - osobiscie uwazam wlasnie, ze ma to cos wspolnego z brakiem save/load wiec i Random Number Generator sie nie przewraca za kazdym razem czy cus XD

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 11:36 
Cytuj  
właśnie czy ktoś mógłby coś napisać o broniach i itemach? Które z nich mam levelować a które zezłomować? Czy te bronie które mam teraz (jestem w ch. 7) już levelować czy czekać na coś lepszego (o ile będzie?).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 12:01 
Cytuj  
Levelowanie spokojnie mozesz zostawic "na koniec gry" juz po ukonczeniu watku fabularnego (tym bardziej ze najlepsze sztuki i tak dostajesz na koncu (Chap 12). Fabule spokojnie da sie ukonczyc z podstawowymi bronami i akcesoriami.

Dosyc istotna zasada jest tez to, zeby nie sprzedawac "na slepo" akcesoriow oraz zagladac w kazdy kat (duzo i tak ich nie ma). Istnieje mozliwosc, przegapienia niektorych z elemental ringow (po skonczeniu fabuly nie da sie tam wrocic) i mozna sie pozbawic w ten sposob mozliwosci zrobienia jednego trofeum.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 12:27 
Cytuj  
Gokulo, to co napisałeś o random number generator ma sens. Jak ekipa była na tyle silna, że obywało się bez summonów to biegałem po Gran Pulse i tłukłem wszystkie 4 żółwie dla ingotów, dopiero potem jak nic nie wypadło był relog ale to się zdarzało bardzo sporadycznie.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 12:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
właśnie czy ktoś mógłby coś napisać o broniach i itemach? Które z nich mam levelować a które zezłomować? Czy te bronie które mam teraz (jestem w ch. 7) już levelować czy czekać na coś lepszego (o ile będzie?).

Axis Blade dla Lightning,
Rigel dla Fazh'a
Belladona Wand dla Vanille,
Vidofnir dla Hope'a
Paladin dla Snow'a
Taming Pole dla Fang sa imo najlepszym wyborem.

I najlepiej nic nie zlomowac, bo potem mozna sie pogubic co sie juz zdobylo, a czego jeszcze brakuje. A juz na pewno nie wolno zlomowac Charm'ow.

Nie wiem jak dziala ten random generator, ale farmowalem troche na Gran Pulse i troche na Edenhall. Imo lepiej jednak sprawdza Edenhall i generalnie lepiej sprawdza sie taktyka z summonem - wszystko trwa zdecydowanie krocej. Dzisiaj dropnelo mi 11 Ingotow i Trapezehendron w 1.5h w Edenhall, calkiem niezle chyba ;) Na Gran Pulse w zyciu bym tyle nie wyciagnal, chocby przez odleglosci ktore trzeba pokonywac pomiedzy zolwiozaurami.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 14:07 
Cytuj  
Axis Blade jest dobre, ale nie zamieniac go na Omega Weapon bo traci swoje wlasciwosci. Lepiej juz wtedy Lionhearta czy Gladiusa. Albo ta bron ze Stagger Lock, ale jak juz dla Fang sie robi Taming Pole to w sumie nie ma sensu.

Dla Hope'a dosc popularnym wyborem podobno jest Hawkeye - nie wiem osobiscie bo chlopaka nie uzywam narazie za bardzo - jak mi sie moja zenska druzyna znudzi to pewnie zmienie sklad zeby reszta pobiegac :p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 14:19 
Cytuj  
Dla Fang jako Commando najlepszy jest Taming Pole, razem z odpowiednim Sashem daje Lucky Stagger.
Dla Lightning Lionheart.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 14:26 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Axis Blade jest dobre, ale nie zamieniac go na Omega Weapon bo traci swoje wlasciwosci. Lepiej juz wtedy Lionhearta czy Gladiusa. Albo ta bron ze Stagger Lock, ale jak juz dla Fang sie robi Taming Pole to w sumie nie ma sensu.

Nie traci. Jedyny minus Axis to niskie statsy, ale predkosc z jakas wypelnia sie ATB sprawia ze z Lightning robi sie zajebisty RAV. Lionheart jest tez bardzo dobry, wydaje mi sie ze to kwestia podejscia, tego jaki setup preferujemy i kim wolimy sterowac ;)

Gokulo napisał(a):
Dla Hope'a dosc popularnym wyborem podobno jest Hawkeye - nie wiem osobiscie bo chlopaka nie uzywam narazie za bardzo - jak mi sie moja zenska druzyna znudzi to pewnie zmienie sklad zeby reszta pobiegac :p

Ludzie robia Hawkeye ze wzgledu na najwyzyszy magic i to ze sam Hope ma bazowo najwyzszy magic, co czyni z niego mocnym RAV'em. Ja jednak rzadko go uzywam, a uzywam tylko na dluzsze walki, kiedy potrzebuje miec jak najdluzej buffy na sobie. Dluzsze buffy daja wiecej czasu na mlocenie mobka ;)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.