mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 203  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 09:06 
Cytuj  
O ile mogę wtrącić, to z oficjalnych wypowiedzi, jednak SWTOR zostanie wydane na wiosnę 2011 roku.

Jako twórca serwisu fanowskiego poświęconego wyłącznie tej grze, czytam wszystkie dostępne w sieci wywiady i wynika z nich, że w tym momencie "praktycznie" cały system jest już stworzony, i ich główną pracą jest praca nad historią, questami, oraz balansowaniem klas.

Informacje, które ujawniają są spreparowane.
Bioware ma znacznie więcej ukończone niż nam pokazują.
Dodatkowo kolejność ujawnianych informacji wydaje się być przemyślana w szczególny sposób.

Moim zdaniem wyrobią się do maja / czerwca 2011 roku.


_________________
Polska strona fanów Star Wars The Old Republic: plotki, spekulacje, wycieki po prostu SWTOR.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 09:11 
Cytuj  
Ziom. Ciezko nie miec stworzonego systemu jak sie kupuje gotowy silnik..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 09:30 
Cytuj  
masz rację, że kupno silnika ma tu duży wpływ na tempo tworzenia gry,
ale silnik to jedno...
zakup silnika może znacznie skrócić tworzenie gry, ale dochodzi do tego jeszcze stworzenie świata, modeli, oprogramowanie AI co właśnie głównie miałem w zamyśle mówiąc system


_________________
Polska strona fanów Star Wars The Old Republic: plotki, spekulacje, wycieki po prostu SWTOR.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 09:44 
Cytuj  
W mmo engine gry to najmniejszy pikus, w porownaniu z budowa stabilnej i wydajnej infrastruktury sieciowej (w tym relacji klient-serwer).

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:07 
Cytuj  
Ja bym powiedział inaczej.

Infrastruktura sieciowa to podstawa MMO bez której gra nie będzie funkcjonować.
Nie sądzę zatem, by BioWare nie miał już na to rozwiązania, skoro pracuje nad grą od kilku lat.

Rozumiem także Waszą "agresję" w stosunku do nowego osobnika Waszej społeczności, bo tak to zwykle bywa na forach.

Chciałem tylko zaznaczyć fakt, że BioWare i LucasArts celowo nie odsłaniają wszystkich kart, by trzymać nas w niepewności, co podtrzymywać będzie zainteresowanie oraz dyskusję wokół gry, na którą przyjdzie nam jeszcze czekać blisko bądź ponad rok czasu.
Owszem mają jeszcze bardzo dużo do zrobienia - między innymi udźwiękowienie gry, co jak widzę dla paru osób z Was nie jest ważnym elementem gry. Dla mnie będzie to jeden z tych elementów, które być może przyczynią się jednak do pokonania obecnego lidera - WoW.

Nie mniej jednak tak jak napisałem wcześniej sądzę że gra wyjdzie w zapowiadanym Q2 2011, ponieważ do tej pory ludzie z kręgu producentów gry nie wypowiadali się na ten temat a na ostatnim Evencie EA w Londynie, jednak padła ta data. Nie rzucaliby chyba swoich słów na wiatr, skoro cała społeczność bacznie przysłuchuje się każdej ich wypowiedzi.


_________________
Polska strona fanów Star Wars The Old Republic: plotki, spekulacje, wycieki po prostu SWTOR.

**

Posty: 393
Dołączył(a): 3.01.2007
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:24 
Cytuj  
BioWare robi swietne gry wiec oto nie ma sie co martwic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:31 
Cytuj  
GumisPLL napisał(a):
BioWare robi swietne gry wiec oto nie ma sie co martwic.

RAczej dopracowane i na dluzsza mete strasznie wtorne.
Jesli zdjac otoczke z ME i DA to te gry wlasciwie niczym sie nie roznia :E.


Im dluzej patrze tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze TOR bedzie jak STO. Dla fanów absolutnych a i oni mogą zacząć kręcić nosem na dłuższą mete.

Z dotychaszowych zapowiedzi wynika ze to poprostu bedzie takie Online RPG. JEsli jeszcze dorzuca do tego abonament to sie zaplacze ze smiechu, szczegolnie ze powazna konkurencja wydaje gre bez abonementy nieprownywalnie bardziej rozbudowaną. No przynajmniej tak wynika z zapowiedzi ;e.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:05 
Cytuj  
Choć nic o formach płatności na razie nie wiadomo to było coś wspomniane o mikropłatnościach (czego jestem zagorzałym przeciwnikiem).

Sądzę jednak, że abonament będzie...

Osobiście nie wierzę w gry bez abonamentu, a już w szczególności rozbudowane : ]

I chroń Cię Panie B. od porównywania STO do TOR! fail, fail, fail

Co do online RPG, to tu jak do tond zgodzę się z Tobą, ale to wynika jedynie z dotychczasowych wypowiedzi i tego co zostało do tej pory zaprezentowane.
Mi to osobiście nie przeszkadza, wiem że wielu osobom tak.
Jak na razie wszystko wskazuje na to że będzie to taki KotOR w sieci,
ale nie wiemy do końca jak rozwiązana będzie rozgrywka grupowa, więc na razie powstrzymam się od przyklejenia po prostu znaczka online RPG.


_________________
Polska strona fanów Star Wars The Old Republic: plotki, spekulacje, wycieki po prostu SWTOR.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:27 
Cytuj  
toperz napisał(a):
do tond

Nie jestem policja ortograficzna ale sa granice.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:33 
Cytuj  
O, tak zapisanego 'dotąd' jeszcze nie widziałem. Grats.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 11:41 
Cytuj  
Nie wiem w jaki sposób nie ujawnianie info ma skłonić nas do niecierpliwego czekania na TOR , widocznie nie ma niczego ciekawego do ujawniania, spójrzmy chociaż na GW2 , z dnia na dzień ujawniają coraz więcej a hype rośnie oj rośnie.

Z tego co czytałem w TOR ma być abo + mikropłatności i o ile mikrotransakcje nie przeszkadzają mi w grach typu GW bez abo to w tych gdzie jest i abonament i producent próbuje jeszcze wycisnąć graczy do cna tym systemem to już.. :roll:


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 12:41 
Cytuj  
GumisPLL napisał(a):
BioWare robi swietne gry wiec oto nie ma sie co martwic.

Ale nie ma zadnego doswiadczenia z mmo, wiec roznie moze byc. Co z tego, ze fabularnie gra moze byc majstersztykiem, jak sieciowo moze kulec i kaszlec? Pamietacie poczatki WoWa, lagi i ciagle pady serwerow? ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:28 
Cytuj  
Czytam o tej grze i mam wrażenie, że już gdzieś widziałam ten scenariusz.
Po grze w WAR i AoC podchodzę już bardzo sceptycznie do wszelkich produkcji opartych na Wielkim Uniwersum Opisanym Pierdyliard Razy.
Każda z tych gier miała być przełomowa, a po premierze okazywało się, że większość pary poszła na Oddanie Klimatu Wielkiego Uniwersum, a zabrakło czasu i pieniędzy na Grę.

Mnie osobiście interesuje teoria gry, różne profile graczy, ich cele, upodobania i ambicje. Mechanizmy tworzące społeczności, oraz to, jak dana gra pozawala na synergię współpracy i rywalizacji. I po raz kolejny otrzymuję opis tego, jakie to Wielkie Uniwersum będzie wspaniałe i klimatyczne. Ja mam dosyć.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:34 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Mnie osobiście interesuje teoria gry, różne profile graczy, ich cele, upodobania i ambicje. Mechanizmy tworzące społeczności, oraz to, jak dana gra pozawala na synergię współpracy i rywalizacji. I po raz kolejny otrzymuję opis tego, jakie to Wielkie Uniwersum będzie wspaniałe i klimatyczne. Ja mam dosyć.

Niestety SWTOR nie bedzie pelnoprawnym mmo. Raczej multiplayer z rozbudowanym lobby, jak sie uda to moze troche wiecej (wow). Pewnie da sie w 90% grac solo.
Ot, gierka do popykania przez miesiac.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:45 
Cytuj  
GW też nie jest MMO, a jednak oferuje kapitalny jak dla mnie temaplay. Chodziło mi ogólnie o taki trend - nakręcania ludzi na bliżej nieokreślony klimat i świat, podczas gdy cała mechanika spychana jest na drugi plan. IMO powinno być odwrotnie


_________________
http://karolinacianciara.pl/

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 14:20 
Cytuj  
Tylko patrzac juz na zapowiedz, GW2 jest gra mmorpg pelna gemba.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 14:33 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Czytam o tej grze i mam wrażenie, że już gdzieś widziałam ten scenariusz.
Po grze w WAR i AoC podchodzę już bardzo sceptycznie do wszelkich produkcji opartych na Wielkim Uniwersum Opisanym Pierdyliard Razy.
Każda z tych gier miała być przełomowa, a po premierze okazywało się, że większość pary poszła na Oddanie Klimatu Wielkiego Uniwersum, a zabrakło czasu i pieniędzy na Grę.
Tak na dobrą sprawę zarówno funcom jak i mythic nie mieli do końca pomysłu na te gry. AoC pierwotnie miał być całkowicie inną grą, którą na jakimś tam etapie postanowiono zrobić bardziej wow-like i pierwotny (imo lepszy w założeniach) projekt poszedł do kosza w związku z czym dostaliśmy totalnego gniota bez ładu i składu. WARa też na początku robił ktoś inny, potem projektem zajęła się ekipa z DAOC i choć przepis na sukces wydawał się banalny - zrobić daoc w świecie warhammera - to udało im się to spierdolić... choć głównym powodem była chyba tutaj przedwczesna premiera, która pociągnęła za zbyt sobą wiele uproszczeń i kompromisów w stosunku do i tak nie do końca idealnego projektu.
Bioware wyszło z innego założenia - robi po prostu KOTOR'a w wersji multiplayer i nie mydli ludziom oczu, że to będzie coś innego. Ja osobiście bardzo żałuję, że nie będzie to gra pokroju starego SWG, ale życzę chłopakom powodzenia.

Plutonka napisał(a):
Mnie osobiście interesuje teoria gry, różne profile graczy, ich cele, upodobania i ambicje. Mechanizmy tworzące społeczności, oraz to, jak dana gra pozawala na synergię współpracy i rywalizacji.
SWTOR taki nie będzie. To ma być coś na kształt DDO (dopracowane instancje) połączonego z LOTRO (wierne oddanie klimatu, zwiedzanie świata, wątki fabularne). Gra w SWTOR będzie polegała na bieganiu solo, albo w grupie i zachwycaniu się fabułą czy otoczeniem, piernicząc o dupie marynie na voice chacie sącząc zimnego browara :) Moim zdaniem takie gry też mają miejsce bytu na rynku i stosunkowo duże grono odbiorców szczególnie, że to Star Wars.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2010
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 14:39 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Nie wiem w jaki sposób nie ujawnianie info ma skłonić nas do niecierpliwego czekania na TOR , widocznie nie ma niczego ciekawego do ujawniania, spójrzmy chociaż na GW2 , z dnia na dzień ujawniają coraz więcej a hype rośnie oj rośnie.

Ależ przecież BioWare ujawnia coraz to nowe informacje, z tym że co tydzień :) być może spowodowane jest to koniecznością rozłożenie przekazu informacji na czas oczekiwania gry i... na większe Eventy.

Bloodleaf napisał(a):
Z tego co czytałem w TOR ma być abo + mikropłatności i o ile mikrotransakcje nie przeszkadzają mi w grach typu GW bez abo to w tych gdzie jest i abonament i producent próbuje jeszcze wycisnąć graczy do cna tym systemem to już.. :roll:


No jeżeli wprowadzą obie opcje to też nie będę pocieszony z tego tytułu.


Xanth napisał(a):
Ale nie ma zadnego doswiadczenia z mmo, wiec roznie moze byc. Co z tego, ze fabularnie gra moze byc majstersztykiem, jak sieciowo moze kulec i kaszlec? Pamietacie poczatki WoWa, lagi i ciagle pady serwerow?


Blizzard też nie miał :P - stąd lagi,
Twórcy Age of Conan podobno mieli - i co z tego, gra ruszyła nie ukończona i też były problemy z serwerami.
Wszystko się zobaczy.

I przepraszam za gramatykę / ortografię :P


_________________
Polska strona fanów Star Wars The Old Republic: plotki, spekulacje, wycieki po prostu SWTOR.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 14:59 
Cytuj  
Kassei: no nie będę się kłócić, bo na pewno jesteś bardziej rozeznany w temacie, ale na oficjalnej stronie stoi:

Cytuj:
Is this a MMO?
Yes, Star Wars: The Old Republic is a MMO, or “massively multiplayer online game”. Star Wars: The Old Republic will allow thousands of players to explore, adventure, and fight in a single game session.


To co oni wreszcie robią? :D


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 15:01 
Cytuj  
Wszystko zależy od swojego własnego tłumaczenia MMO.

Idąc tym tropem można nazwać Diablo 2 MMO.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 203  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.