mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 19:07 
Cytuj  
Taaaak, jak masz słabego króla i 3/1 liderów to masz strasznie mały przyrost MP (każdy powyżej 1 kosztuje 1 MP). Wywal dwóch, daj króla+następce na generałów (oni nic nie kosztują)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 23:17 
Cytuj  
viewtopic.php?f=1&p=1165857#p1165857
+
broń swojego heira który zazwyczaj ma lepsze staty
+
broń Novogród albo restart :P
+
w twoim przypadku jeden generał w zupełności wystarczy. Jednego masz wykurwistego, a pozostali to debile.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lis 2014, 23:34 
Cytuj  
Wcale nie trzeba bronić Novogrodu.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 00:01 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Wcale nie trzeba bronić Novogrodu.


No to co proponujesz? Zwasalizować Nov i atakować mus? początek łatwiejszy, ale trudniejsza końcówka
W eu4 nie gra się po to żeby bić maluczkich i później walczyć z ai które jest równe nam, ale żeby gwałcić i palić wszystko wokół. I mieć jeszcze silniejszy kraj niż wcześniej, a grając Polską bez szybkiego zniszczenia Moskwy jest to nie do zrobienia.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 00:05 
Cytuj  
Ja poczekałem aż Mus wjadą na Nov i wjebałem się Mus z alliance Austrii ;-)

gie gie.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 00:08 
Cytuj  
Czyli de facto obroniłeś Nov :p


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 00:09 
Cytuj  
No zależy jak na to spojrzeć.
Oczywiście nie należy dać się rozbrykać Mus i Ottomanom bo będzie kiepsko ;-)


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 07:20 
Cytuj  
Ee to widzę, że trzeba będzie zrobić restart bo bardzo dużo MP wydałem na generałów i z techem zostałem w tyle, czyli trzymać jednego generała i go podmieniać oraz słać do boju słabego władcę? A i jeszcze jedno pytanie "rada regencyjna" czyli brak potomstwa czy da się temu przeciwdziałać i co zrobić jak już się przydarzy? Mariaży mam gdzieś 2-3 czy istne jest z kim je się ma?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 08:50 
Cytuj  
Niah, ja tam prawie zawsze hoduje sobie mocnego sąsiada :D. Chyba, że gram krajem, w którym tym sąsiadem jest Francja. Wtedy staram się tłuc od początku, ewentualnie od momentu kiedy mam odpowiednią siłę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 09:28 
Cytuj  
Wykorzystywanie sytuacji politycznych to podstawa w tej grze.
Tu nadal mimo wszystko panuje RNG i między innymi przez to grając jakimś mniejszym państwem widziałem jak z mapy znika Litwa i Polska niezależnie ode mnie :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 09:45 
Cytuj  
Właśnie nie ogarniam skurwienia AI grającego Polską. NIGDY, ale to NIGDY nie widziałem polskiej potęgi. Zawsze to szmaty do bicia :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 10:13 
Cytuj  
A ja widziałem jak grałem Bizancjum. Nie doczekałem Commonwealth ale pizgali ładnie.
Raz też jak grałem Ottomanami dość ostro bruździli nawet u mnie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 10:32 
Cytuj  
grego napisał(a):
Ee to widzę, że trzeba będzie zrobić restart bo bardzo dużo MP wydałem na generałów i z techem zostałem w tyle, czyli trzymać jednego generała i go podmieniać oraz słać do boju słabego władcę? A i jeszcze jedno pytanie "rada regencyjna" czyli brak potomstwa czy da się temu przeciwdziałać i co zrobić jak już się przydarzy? Mariaży mam gdzieś 2-3 czy istne jest z kim je się ma?


Brak potomstwa to Unia Personalna :D. Rada Regencyjna to pikuś, nie możesz tylko przez te max 15 lat wypowiadać wojny (do momentu aż dziedzic osiągnie 15 rok życia).
Przeciwdziałać się nie da, możesz jedynie modlić się o dziedzica w sytuacji jak twój król ma 50 lat i stracił swojego następce. Nie jest jednak żaden problem jak masz silne Państwo, wpada ci PU>Wypowiadasz wojne>Spuszczasz szybki wpierdziel suwerenowi>jesteś wolny. Jak grasz małym państwem, masz kilka prowincji i wpadnie ci PU z Austrią albo Francja to gg :D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 10:49 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A ja widziałem jak grałem Bizancjum. Nie doczekałem Commonwealth ale pizgali ładnie.
Raz też jak grałem Ottomanami dość ostro bruździli nawet u mnie.


Od momentu pojawienia się dodatku to często Polska to potęga jeśli mają Litwę, a raz i bez litwy ładnie się trzymali.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 11:05 
Cytuj  
grego napisał(a):
Ee to widzę, że trzeba będzie zrobić restart bo bardzo dużo MP wydałem na generałów i z techem zostałem w tyle, czyli trzymać jednego generała i go podmieniać oraz słać do boju słabego władcę? A i jeszcze jedno pytanie "rada regencyjna" czyli brak potomstwa czy da się temu przeciwdziałać i co zrobić jak już się przydarzy? Mariaży mam gdzieś 2-3 czy istne jest z kim je się ma?

Musisz ogarniać ilu możesz mieć generałów w danej chwili. Jest limit powyżej, którego za każdego następnego płacisz 1MP / miesiąc. Czasem się opłaca zapłacić za "ponadlimitowego" genka, ale to raczej w późniejszej części gry.

Słanie do boju słabego władcy, to zależy jaki masz ustrój - jak elective monarchy i sejm to na pewno, jak normalną monarchię to trzeba patrzeć jaki jest następca hehe i ile ma lat zarówno twój władca jak i następca.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 11:45 
Cytuj  
Możecie polecić jakiegoś dobrego yt tutka do gry Polską? Korzystałem z waszych rad ale i tak mi się ruskie rozrosły na potęgę. Jak oleje military tech i rushuje arystokrację, to przy podbijaniu chociażby Krzyżaków, tracę cały manpower i potem muszę siedzieć na dupie, żeby się zregenerował. Czas ucieka, a ja niewiele mogę zrobić.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:03 
Cytuj  
Jedna rada: wykorzystuj alliance :)
Nie ma jako takiego tutoriala - musisz patrzeć i śledzić co się dzieje na mapie.
Kiedy jest silna Szwecja która jest w alliance z Novogorodem i kiedy warto z nią mieć alliance.
Kiedy zwąchać się z austrią.
Jedyne co musisz rushować to commonwealth.
Patrz też kiedy możesz zaatakować krzyżaków i kto się za nimi wstawi a kto za Tobą.
Nie doprowadzaj do overextension i nie wasalizuj za wszelką cenę Mołdawii, zostaw na potem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:07 
Cytuj  
Unia z Litwą - sojusz z branderburgią - claimowanie ziem krzyżaków (albo event) - bra atakuje zakon/ty atakujesz zakon - twoi wasale/sojusznicy wygrywają z zakonami i Węgrami (bo zawsze mają sojusz) - kolejne wojny z krzyżakami, aż do aneksji/wasalizacji - atakujesz drugin zakon(wasalizujesz, wkurwisz tym wszystkich no ale cóż - robisz co chcesz w oczekiwaniu do Commonwealth.

Ja tam zawsze w tym czasie (jeszcze przed Commonwealthem) westernizuje polskę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:10 
Cytuj  
A ja nigdy nie westernizuję ;-)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:15 
Cytuj  
Commonwealth rushuję ale tego i tak nie da się zrobić wcześniej niż w okolicach pierwszej połowy 16 wieku. W moich grach Szwecja, jako przydupas Danii, niewiele robi w początkowej fazie. Z Austrią wchodzę od razu w alliance, pomagają przy podboju krzyżaków. Rzadko kiedy mam overextension bo nie mam manpower, żeby poszaleć z podbojami. Zaciekawiło mi w jakim celu odpuszczasz na początku Mołdavię. Ja właściwie pierwsze co robię z dyplomatami to poprawa stosunków z Mazovią i Mołdavią i jak tylko stuknie 190 następuje aneksja.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.