mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 21:55 
 
Junkier napisał(a):
AI jest chujowe, si, tylko, że ona nigdy nie będzie miała startu do średnio ogarniętego gracza + jak się rekrutuje same elitarne jednostki i wykorzystuje jakieś chujowe sztuczki w czasie bitew to się nie ma co dziwić, że AI dostaje wpierdol mimo 5 krotnej przewagi liczebnej.
Ja np. grając w zmodowanego Rome tworze wojska odpowiadające składowi armii konsularnej z tamtego okresu - parę jednostek legionistów, reszta to lekka piechota, skirmisherzy i jednostki sojuszników - od razu gra się fajniej i jest bardziej wymagająco (oczywiście tutaj pewnie nawet nie będzie takiej możliwości, bo twórcy nie odrobili pracy domowej z historii).

Grałeś ty kiedyś z AI zrobionym przez Darth-a ?

Dana - jak wyjdzie to uwierzę że coś w tym kierunku robią - choć mimo tego spodziewam się dość okrojonych narzędzi.
Możliwość modowania zaczęli pogarszać zaraz po medievalu jak się okazało, że moderzy zrobili cos takiego z tą grą, że twórcy mogą im czyścic buty za darmo do końca swoich dni.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 21:57 
 
Chyba jest jakas nowa wersja DarthMod do Empire, bo moj Ojciec (uwielbia czsto historyczne gry) ostatnio instalowal i sie chyba obecnie zagrywa ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:00 
 
ja kupilem fall of the samurai i zobaczymy jak sie gra po latach.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:05 
 
Mendol napisał(a):
ja kupilem fall of the samurai i zobaczymy jak sie gra po latach.

Bez przynajmniej Darth moda nie podchodź do żadnej gry z tej serii :p


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:11 
 
a czemuz to?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:13 
 
Farin napisał(a):
Grałeś ty kiedyś z AI zrobionym przez Darth-a ?

W ze trzy części total wara.
Podkręcanie AI w tej serii na niewiele się zdaje imo, o wiele ciekawszym rozwiązaniem na urozmaicenie rozrywki był np. patent w Stainless Steel pod Medieval 2 gdzie każdy generał miał własną kasę za którą kupował wojsko z czego góra dwóch czy trzech w państwie miało możliwość rekrutowania rycerzy i innych lepszych jednostek. Do tego olbrzymie koszta oblegania miast czy w ogóle przebywania na wrogim terytorium i inne tego typu bajery.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:52 
 
Junkier napisał(a):
Farin napisał(a):
Grałeś ty kiedyś z AI zrobionym przez Darth-a ?

W ze trzy części total wara.
Podkręcanie AI w tej serii na niewiele się zdaje imo, o wiele ciekawszym rozwiązaniem na urozmaicenie rozrywki był np. patent w Stainless Steel pod Medieval 2 gdzie każdy generał miał własną kasę za którą kupował wojsko z czego góra dwóch czy trzech w państwie miało możliwość rekrutowania rycerzy i innych lepszych jednostek. Do tego olbrzymie koszta oblegania miast czy w ogóle przebywania na wrogim terytorium i inne tego typu bajery.

Stainless Steel to majstersztyk, a nowa wersja zapowiada się świetnie. Szkoda tylko, że przez ilość dodatkowych skryptów w późniejszych etapach rozgrywki czekanie na swoją turę trwa cholernie długo. Co ciekawe liderem projektu od pewnego czasu jest Polak. :)

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 23:08 
 
Niedawno wyszło podobno parę bardzo dobrych dlc do Crusader kings II, na co niektórych forach są posikani (ale to hardcorowa strategia). Legacy of Rome jak się nie mylę. (osobiście poczekam na obniżkę tych nowych dlc)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 paź 2012, 23:16 
 
Ehehe ja tam miałem fun w Empire roflstompując wszystko aż po Egipt wojskiem złożonym z samej husarii :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 02:06 
 
gral juz ktos w chivarly?


_________________
.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 08:20 
 
Mendol napisał(a):
a czemuz to?

Przeczytaj sobie co Darthmod robi z grą i zdecyduj :]
Junkier - cudów nie ma co się spodziewać ale nie wmówisz mi, że nie widzisz różnicy :P
Tym bardziej, że od pewnego czasu Total war idzie bardziej w strone arcade mode i np. wszyscy zapierdzielają jak króliki gnane przez wilki, a mod to poprawia.
tak samo jak stara się bardziej zbalansować grę :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 08:39 
 
Wrzuce tu pewnie sie komuś przyda kto ma wiecej niż jedno konto steam

-login %u %p - This logs into Steam with the specified Username and Password combination. Replace %u with the username, and %p with the password you want to login with (Steam must be off for this to work.)


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 10:50 
 
SS jest spoko, tylko właśnie te tury + jednak momentami balans jest totalnie skopany tak samo jak poziom trudności. Nie wiem jak jest w obecnej wersji ale kiedyś niestety było sporo problemów.

Shogun totalnie mi się nie podobał, ze względu na to, że wydawał się strasznie plastikowy, wszystko się zajebiście szybko poruszało etc, wiec sobie odpusciłem i grałem w medka II. No a potem to wyszła kupa modów i paczy do Shoguna 2, więc może coś teraz z tego jest.


Co do Rome II, to pamiętajcie, że to preAlpha i gra ma mieć premierę w 2014 chyba. Jak ktoś ma płakać, że jest zbyt hardkorowo, to niech gra w Crusader Kings II i płacze, że jest za trudno :p.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 10:56 
 
zaboleq napisał(a):

Co do Rome II, to pamiętajcie, że to preAlpha i gra ma mieć premierę w 2014 chyba. Jak ktoś ma płakać, że jest zbyt hardkorowo, to niech gra w Crusader Kings II i płacze, że jest za trudno :p.

Nie wiem jak w Crusaders Kings II bo nie grałem, ale Crusader Kings I było zajebiście łatwe. Pamiętam, że przestałem grać jak miałem 70-80% mapy (Europa i Kawałek Bliskiego Wschodu), a zarządzanie wasalami i tłumienie okazjonalnych buntów zrobiło się męczące.

To już Europa Universalis II była dużo większym wyzwaniem grając państwami spoza największych ~5 krajów.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 11:18 
 
Farin napisał(a):
Junkier - cudów nie ma co się spodziewać ale nie wmówisz mi, że nie widzisz różnicy :P

Różnica jest na pewno, ale jakoś specjalnej uwagi na to nie zwracałem. Zresztą AI na mapie kampanii i tak dalej zachowuje się kretyńsko co w ogóle wyklucza prowadzenie jakiejkolwiek sensowniejszej dyplomacji. Czemu w tej grze nie ma systemu z Europa Universalis? :////
Cytuj:
Tym bardziej, że od pewnego czasu Total war idzie bardziej w strone arcade mode i np. wszyscy zapierdzielają jak króliki gnane przez wilki, a mod to poprawia.

Od pierwszego Rome konkretnie.
I naprawienie tego to faktycznie duży plus, do tego walki trwają o wiele dłużej bo jednostki dostają boosta do morale i staminy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 16:12 
 
http://www.gamearena.pl/pl/ PGA2012 jakby ktos nie slyszal.

beda chyba tez grali w LoL, Fifa 13 i CSGO.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 17:08 
 
Crusader Kings 2 jakoś mi nie podpasowało, to bardziej jest o budowaniu powiązań rodzinnych niż władza nad państwem... Dużo bardziej podobała mi się Europa Universalis III oraz Victoria II( najlepiej z dodatkiem). Widziałem ostatnio małego moda( czy też bardziej narzędzie), które konwertuje sejwy z EU3 do Victorii II a potem do Hearts of Iron 3. No i działa, ale niestety coś nadal jest problem z konwersją poszczególnych państw tj te które są w EU3, a nie ma w Victorii II. Ale polecam spróbowania, bo jeżeli komuś na końcu EU3 powstało mało państw, których nie ma w Victorii II to powinno działać.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 17:35 
 
zaboleq napisał(a):
Co do Rome II, to pamiętajcie, że to preAlpha i gra ma mieć premierę w 2014 chyba. Jak ktoś ma płakać, że jest zbyt hardkorowo, to niech gra w Crusader Kings II i płacze, że jest za trudno :p.


Premiera RTWII w pazdzierniku lub listopadzie 2013r, podawali pare dni temu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 19:47 
 
Jeśli ktoś lubi CK II i Grę o Tron to polecam obczaić: http://citadel.prophpbb.com/topic1510.h ... 9403e25e6e

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 20 paź 2012, 20:35 
 
Przeszedlem The Darkness II

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/p ... rkness-ii/

Chciałem kupić jak wyszło, bo setting ogólnie mi się podoba, ale te $6 to absolutne max jakie można za tą grę dać.
Cztery godziny gry, fabuła męcząca i przewidywalna, a do tego typowy FPS w którym napierdalamy niekończące się spawny przeciwników (których jest raptem 4 rodzaje!).

Nie polecam.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.