mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:41 
 
games r serious bussiness, milo patrzec jak sie drapiecie chlopaki o takie gowno

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:43 
 
Może dlatego, że w naturze człowieka leży postęp i fajnie byłoby gdyby dotyczył on również wirtualnej rozrywki.

No ale dopóki istnieją firmy które faktycznie wydają czasem coś ambitniejszego to nie widzę problemu, w końcu Blizzard musi mieć wzory z których "pożycza" pomysły i wdraża do swoich produkcji. Strach pomyśleć co by było gdyby wszyscy mieli taką samą politykę.

W każdym razie nie wątpię, że Sc2 będzie bardzo dobrą grą, którą kupię jak tylko stanieje żeby pograć z kumplami po necie, zobaczyć co oni tam powymyślali w kampanii i pobawić się custom mapami które mogą być na prawdę zajebiste (gracze nie muszą się przejmować czy sprzedadzą swoje mody w milionach kopii i mogą popuścić wodze fantazji) natomiast rozpływać się nad produkcjami Blizza przestałem od czasów WoW'a i na razię nie zapowiada się na zmiany. Może Diablo 3?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:47 
 
diablo 3 to nie jest z gory fail,bo odgrzewany kotelcik? :P
jedni maja szerokie portfolio gier,blizz ma warcrafty,sc i diablo i po cholere plakac, ze nie robia czegos innego,skoro taka maja polityke?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:48 
 
nikt nie placze.
ale tez nie kazdy ZACHWYCA sie, od parunastu lat, tymi samymi grami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:48 
 
RufeN napisał(a):
po cholere plakac, ze nie robia


Robią. Nowe MMO ma być w nowym universum. Liczę, że zapowiedzą je na tym Blizzconie.

Mendol napisał(a):
ale tez nie kazdy ZACHWYCA sie, od parunastu lat, tymi samymi grami.


Dokładnie. Albo cienkimi trailerami, hehe.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:50 
 
Razoth napisał(a):
RufeN napisał(a):
po cholere plakac, ze nie robia


Robią. Nowe MMO ma być w nowym universum. Liczę, że zapowiedzą je na tym Blizzconie.

no ja wiem,ze niby robia, ale poki nie ma konkretow zadnych to wogole o tym nie gadam, bo zaloze sie,ze bedzie to WOW z lepsza grafika i nie-fantasy swiatem :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:54 
 
No od czasów WoW'a wyszło parę gier MMO z ciekawymi rozwiązaniami (chodzi mi tu głównie o Warhammera Online - levelowanie przez pvp, rvr itd)

Liczę, że Blizzard zrobi to z czego słynie i skopiuje te pomysły z nawiasu po czym umieści je w swoim MMO - dopracowane i ciekawe, czego brakuje ostatnio na rynku produkcji tego typu (chociaż nie zapominajmy o Guild Wars 2, też nieźle się zapowiada).


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:57 
 
Mendol napisał(a):
pyszne jak dla kogo.
i nie wiem czy zauwazyles vercin ale dosc wiele firm bierze przyklad z 'blizza' (probujac skopiowac wow'a).
super bedzie wygladal rynek gier za 3-4 lata jesli wszyscy beda wydawac tylko odgrzewane kotlety, ktorych zrobienie zajmuje pare lat i na koniec okazuja sie przecietniakami a nie super hitami.
sc1 byl wydarzeniem. sc2 nie jest. a to, ze ludzie w duzej czesci sa slepi i ograniczeni - dziala tylko na korzysc firm, ktore w dupie maja gracza - liczy sie tylko kasa.

No ale ciezko mi ich winic za to ze robia to co przynosi im wlasnie wielki sukces. Taka to niestety wygalda ze robienie gier kosztuje wielka kase wiec staraja sie robic gry "dla mas" zeby nie wtopic.
ci ktorzy tego nie trawia musza liczyc na mniejsze studia i na gry za pare milionow a nie za 200.
Ja licze ze jak juz ruszy pelna para taki battlnet to zaczna tez dawac tam produkcje mniejsze ale bardziej skrojone pod konkretna grupe graczy.
Na zasadzie " nie wazne ze grupa docelowa jest mniejsza ale zawsze to kolejny milion uzytkownikow battelnet" .

Ale na to czy sc2 bedzi wydarzeniem na miare jedynki czy nie to jeszcze
poczekajmy. Ja raczej obstawiam ze bedzie jednak wielki hit.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:58 
 
ej serio ktos wierzy, ze zrobienie sc2 wymagalo wielkiej kasy?
bo ja jakos nie bardzo. mam wrazenie, ze company of heroes jest o wiele 'ladniejsze' od sc2.
to, ze sc2 bedzie 'hitem' dla milionow, nie ulega watpliwosci.
ale tez nie oznacza, ze dla wszystkich :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 18:59 
 
Mają 3 światy, które przez kilkanaście lat zdobyły ogromną popularność. SC ma kontynuację w postaci SC2, Diablo ma kontynuację w postaci Diablo 3. Teraz czekamy co będzie kontynuacją WoW.

Zauważcie jeszcze jedno. Ja pracuje w agencji reklamowej, widzę po dużych firmach i mniejszych też, ich standard reklamowy, portoflio firmy, czyli zachowanie graficznych koncepcji w projektach, powielanie ich ale z małymi zmianami w następnych itp.
I patrząc na to co zrobił Blizzard przez ostatnie 2 lata, czyli ogłosił SC2/Diablo3, stworzyli nowy Batte.net i to wszystko mają zachowanie w idealnej proporcji. Wchodząc na stronę Blizzarda teraz oczko mi się cieszy bo mają najdrobniejsze szczegóły udoskonalone. I nie tylko chodzi o layout i prezentację firmy, ale również o gry i ich uniwersa, które są aktualnie jednym z najbardziej wyczekujących w świecie gier.

Aktualnie ta firma, jest w 100% doskonała pod każdym względem, i nie sądzę że to się zmieni w najbliższym czasie. Ba, twierdzę że jak ogłoszą swoje nowe MMO, to dopiero się zacznie dziać. Fani WoW, przynajmniej w większości będą musieli się przenieść do innego świata z tej samej stajni. To jest dopiero wyzwanie, zapanować nad tyloma milionami graczy i ich nie zawieść. Ryzyko jakie podejmuje ta firma w tym momencie, przerasta kilkadziesiąt tytułów i innych firm pokroju Mythic i innego badziewia które straciło zaufanie graczy. I nie ważne, czy odgrzewają kotelty, zarabiają SZMAL, który teraz jest najważniejszy dla nich bo przez to się rozwijają. I to się dla nich liczy - a ja to kupuje i nie interesuje mnie zdanie płaczków.

Ja to tak aktualnie rozumiem.


Ostatnio edytowano 22 lip 2010, 19:01 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:01 
 
Wszystkich zadowolic sie nie da:P
Biorac pod uwage sposob robienia gier przez blizzarda gdzie potrafia zaczynac pare razy wszystko od pocztaku i poprawiac rozne rzeczy w nieskonczonosc poki nie sa zadwoleni to w sume wierze ze takie podejscie kosztuje duuuuzo kasy:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:06 
 
nom, tylko, ze i tak pozniej wypuszczaja dziesiatki patchy, wiec az tak idealnie nie jest ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:07 
 
Razoth napisał(a):
No od czasów WoW'a wyszło parę gier MMO z ciekawymi rozwiązaniami (chodzi mi tu głównie o Warhammera Online - levelowanie przez pvp, rvr itd)

Liczę, że Blizzard zrobi to z czego słynie i skopiuje te pomysły z nawiasu po czym umieści je w swoim MMO - dopracowane i ciekawe, czego brakuje ostatnio na rynku produkcji tego typu (chociaż nie zapominajmy o Guild Wars 2, też nieźle się zapowiada).


Zastanawiajce jest to ze Core ArenaNET stanwia ludzie ktorzy opracowali dla Blizzarda cały Battle.net (w pierwszej wersji) i podstawy WoWa. Czyli kiedyś tam jednak byli kreatywny ludzie, po prostu polityka firmy im przestała odpowiadać :e.

Cytuj:
ej serio ktos wierzy, ze zrobienie sc2 wymagalo wielkiej kasy?
bo ja jakos nie bardzo. mam wrazenie, ze company of heroes jest o wiele 'ladniejsze' od sc2.
to, ze sc2 bedzie 'hitem' dla milionow, nie ulega watpliwosci.
ale tez nie oznacza, ze dla wszystkich

Tez mnie zastanawia w co poszło te 100mln $$
Grafika gorsza od DoW2
Silnik gorszy od CryEngine2/3 (sry ze rzucam takim przykłdem ale na CE2/3 da sie zrobic pełnoprawnego RTS/Strategie, za to pełnoprawnej strzelanki na na tym z SC2 to nie zrobisz i nie wyjebywac mi tu z filmikami ktore pokazuja jakis kulway tryb TPS, bo gowno nie TPS).
Toolsy tez gorsze od tego powyzej.
Że na fabułe to też nie uwierze, bo to jest po prostu nie realne.
100mln kuwa, GTA4 tez kosztowało 100mln ale tam chociaz mozna sie bylo przekonac w co one poszly..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 22 lip 2010, 19:13 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:08 
 
Ale zobacz sobie jak oni zawsze wczesnie znosza nda bo ich bety sa i tak bardziej dopracowane niz wersje retail konkurencji.

Inside albo poprostu chodzilo o pieniadze . Wiekszosc teamow developerskich to sa ludzie ktorzy pracowali w firmie x robiac gre y a po sukcesie i zarobieniu kasy odchodzili zalozyc wlasna firme i zarobic jeszcze wiecej.
Arena.net az takigo mega sukcesu nie odniosla.


Ostatnio edytowano 22 lip 2010, 19:12 przez Vercin, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:09 
 
Pierwsza część SC była balansowana przez długie lata zanim stała się tym czym jest teraz.

Polecam ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=r4ijwtGCaRg


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:14 
 
Vercin napisał(a):
Ale zobacz sobie jak oni zawsze wczesnie znosza nda bo ich bety sa i tak bardziej dopracowane niz wersje retail konkurencji.

Inside albo poprostu chodzilo o pieniadze . Wiekszosc teamow developerskich to sa ludzie ktorzy pracowali w firmie x robiac gre y a po sukcesie i zarobieniu kasy odchodzili zalozyc wlasna firme i zarobic jeszcze wiecej.
Arena.net az takigo mega sukcesu nie odniosla.

Mega sukcesu ? Jak na firme ktora zrobiła jedną gre i o której nikt nie słysza ł ? GW afaik sprzedało się w ponad 5mln egzemplarz.

Swoja droga nikt sie nie wymigmiwał od odpowiedzi dlaczego odszedli. W wywadzie powiedzieli wprost ze im sie polityka dotycząca dalszego rozwoju WoW nie podoba i postanowili to zrobić po swojemu ;e.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:25 
 
Sukcesu na miare nie tylko sprzedania n milionow egzemplarzy ale rowniez koszeniu co miesiac kasy z abonamentu:P
Jak guild wars to mial byc ten kierunek rozwoju wow to ja sie ciesze ze odeszli:P
W wywiadzie to mogli powiedziec ze odeszli zeby rozwiazac problem glodu w afryce. Jeszcze nie slyszalem zeby ktokolwiek odchodzac z jakiejs firmy mowil "odchodze zeby kosic wieksza kase i nie sluchac juz szefa tylko samemu byc szefem", "odchodze bo poklocilem sie z szefami". Zawsze jest to chec rozwoju i realizacji wlasnych pomyslow, chec stawienia czola nowym wyzwaniom itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:31 
 
Tak polityka. Ale widać da sie robić porządne gry bez abonamentu. Szczegolnie jak sie patrzy co teraz inni odwalają :E. No i nie mowic o tym ze druga czesc tez nie bedzie miala abonamentu. Na tle tego, płacenie subksrypcji za wszelkiej masci pseudo-mmo naprawde budzi u mnie usmiech politowania ;/. (szczegolnie ze druga czesc to pełnoprawne mmo).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:39 
 
Razoth napisał(a):
No od czasów WoW'a wyszło parę gier MMO z ciekawymi rozwiązaniami (chodzi mi tu głównie o Warhammera Online - levelowanie przez pvp, rvr itd)

Liczę, że Blizzard zrobi to z czego słynie i skopiuje te pomysły z nawiasu po czym umieści je w swoim MMO - dopracowane i ciekawe, czego brakuje ostatnio na rynku produkcji tego typu (chociaż nie zapominajmy o Guild Wars 2, też nieźle się zapowiada).


Nie wiem czy ten tekst był ironiczny, ale levelowanie na BG już jest w WoWie a w Cata ma być LFG na wszystkie realmy podobno (tego pewien nie jestem).

W sumie, to jest problem innych carebearowskich MMO. Wyjdą, mają jakiś fajny pomysł w okół którego opiera się cały projekt. Blizzard ten pomysł dodaje do własnego dziecka, za jakieś 2 patche. IMO tym bardziej blokują rynek niż samą popularnością WoWa i ułatwianiem go dla plebsu.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lip 2010, 19:40 
 
No wlasnie w koncu robia peloprawne mmorpgi i nie sa juz nieznani to nie ma co dyskutowac teraz przekonamy czy faktycznie sa tacy swietni w porownaniu z obecnym skladem blizzarda i czy jest czego zalowac.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.