mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:31 
 
A jak bedzie dobre to kupisz za 150? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:34 
 
No tak, to druga sprawa, heh. Galactics CivII to tez byla indie gierka? LOL :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:36 
 
Dana napisał(a):
Cytuj:
Biorac pod uwage, ze celuja w ludzikow ktorzy znaja gre Master of Magic to raczej cena jest jak najbardziej w porzadku.


No przecież o tym mówiłem. Wiedzą że gra się raczej w dużym nakładzie nie sprzeda, kupią głównie fani, więc pierdolneli analną cenę co by wyciągnąć jak najwięcej.

Ja fanem nie jestem, ale gdyby to kosztowało z 70-80zł to bym się zastanowił. A tak, pewnie ukradnę z netu by zobaczyć czy to dobre.


Zastanow sie raczej czy dla zachodu ta cena ktora podali jest cena zaporowa... oczywiscie, ze nie. Dla polaczkow jest, to raczej ich malo interesuje.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 7 sie 2010, 12:37 przez ShadorVD, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:36 
 
Przez "indie" mam w tym przypadku na myśli profil firmy jak i samego tytułu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:38 
 
Dana napisał(a):
Przez "indie" mam w tym przypadku na myśli profil firmy jak i samego tytułu.


Profil firmy grubo nie jest indie, przyjrzyj sie produkcjom ktore zostaly stworzone przez stardock a zobaczysz, ze oni sie zwyczajnie wyspecjalizowali w pewnym typie gier... wiec raczej o indie tutaj mowy byc nie moze.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:39 
 
Ehh wyjezdzam, nie chce mi sie, ale nie , nie jest to indie studio, ani indie gierka, chyba ze dla Ciebie wszystko co mniejsze od EA to indie ;-)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 12:45 
 
Dobra, niezbyt jasno się wyraziłem. Nvm.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 13:03 
 
Shador von Dal napisał(a):
Dana napisał(a):
Przez "indie" mam w tym przypadku na myśli profil firmy jak i samego tytułu.


Profil firmy grubo nie jest indie, przyjrzyj sie produkcjom ktore zostaly stworzone przez stardock a zobaczysz, ze oni sie zwyczajnie wyspecjalizowali w pewnym typie gier... wiec raczej o indie tutaj mowy byc nie moze.

StarDock gry produkuje jako dodatek, do swoich gadzetow do Windowsa ;p. Ciezko te firme wogole nazwac wsypecjalizowana w produkcji gier.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 13:06 
 
iniside napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Dana napisał(a):
Przez "indie" mam w tym przypadku na myśli profil firmy jak i samego tytułu.


Profil firmy grubo nie jest indie, przyjrzyj sie produkcjom ktore zostaly stworzone przez stardock a zobaczysz, ze oni sie zwyczajnie wyspecjalizowali w pewnym typie gier... wiec raczej o indie tutaj mowy byc nie moze.

StarDock gry produkuje jako dodatek, do swoich gadzetow do Windowsa ;p. Ciezko te firme wogole nazwac wsypecjalizowana w produkcji gier.


Pol na pol?

Cytuj:
The company is best known for computer programs that allow a user to modify or extend a graphical user interface as well as personal computer games, particularly strategy games such as Galactic Civilizations, Galactic Civilizations II, Sins of a Solar Empire and Demigod.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 13:11 
 
Shador von Dal napisał(a):
iniside napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Dana napisał(a):
Przez "indie" mam w tym przypadku na myśli profil firmy jak i samego tytułu.


Profil firmy grubo nie jest indie, przyjrzyj sie produkcjom ktore zostaly stworzone przez stardock a zobaczysz, ze oni sie zwyczajnie wyspecjalizowali w pewnym typie gier... wiec raczej o indie tutaj mowy byc nie moze.

StarDock gry produkuje jako dodatek, do swoich gadzetow do Windowsa ;p. Ciezko te firme wogole nazwac wsypecjalizowana w produkcji gier.


Pol na pol?

Cytuj:
The company is best known for computer programs that allow a user to modify or extend a graphical user interface as well as personal computer games, particularly strategy games such as Galactic Civilizations, Galactic Civilizations II, Sins of a Solar Empire and Demigod.


Osobiscie (<<<<), mysle ze jednak bardziej z gadzetow niz z gier.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 13:21 
 
Dobra o co mi chodziło, na prostym przykładzie.

Starcraft 2 - znany na całym świecie hit, szeroko rozreklamowany, celujący w szerokie spektrum graczy rtsowych, blizzard to gigantyczna firma znana i lubiana produkująca same hity które rozchodzą się w milionach egzemplarzy i które stają się benchmarkiem w swoim gatunku.

Masters of Magic: War of Magic - nie znana raczej gra, mało się o niej słyszy w necie (oprócz fanów którzy kojarzą tytuł z Masters of Magic), gra celująca w wąską niszę wymienionych wcześniej fanów (reszta to będzie "collateral damage), Stardock to raczej nie duża firma produkująca gry różnej jakości (GalCiv2 jest kiepski w porównaniu do jedynki, SotsA raczej przeszedł bez echa i do tego miał lichy dodatek, tak samo Demigod).

Starcraft 2 - 150 zł
War of Magic - 150 zł

Master of Orion 3 czy Combat Mission, gry o podobnym "profilu" co War of Magic (moim zdaniem) kupiłem za 80zł w momencie premiery. Wersja box.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 14:02 
 
Gra by pewnie byla tansza, gdyby byl oficjalny dystrybutor w PL, chociaz pewnie wtedy doczekalibysmy sie jakiegos zenujacego tlumaczenia... Elemental, podobnie jak SC2, zapowiada sie na gre, w ktora bedzie mozna ciac tygodniami, a moze i miesiacami. Jak dla mnie wydatek 150zl za taka gre to o wiele lepszy zakup niz gry AAA w stylu God of War III, ktora starczy mi na 15h zabawy...
Wszystko sprowadza sie w co kto gra i co lubi. Mam nadzieje, ze Elemental bedzie swietny i sprzeda sie na tyle dobrze, ze bedzie to kolejny argument do dyskusji, ze wciaz oplaca sie robic takie gry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 14:18 
 
No właśnie, myślę że sprzedałby się lepiej gdyby cena była ciut niższa. I mówię to ze ściśle ekonomicznego punktu widzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 14:31 
 
raggnarok napisał(a):
Gra by pewnie byla tansza, gdyby byl oficjalny dystrybutor w PL, chociaz pewnie wtedy doczekalibysmy sie jakiegos zenujacego tlumaczenia... Elemental, podobnie jak SC2, zapowiada sie na gre, w ktora bedzie mozna ciac tygodniami, a moze i miesiacami. Jak dla mnie wydatek 150zl za taka gre to o wiele lepszy zakup niz gry AAA w stylu God of War III, ktora starczy mi na 15h zabawy...
Wszystko sprowadza sie w co kto gra i co lubi. Mam nadzieje, ze Elemental bedzie swietny i sprzeda sie na tyle dobrze, ze bedzie to kolejny argument do dyskusji, ze wciaz oplaca sie robic takie gry.


Ale co ma cena gry do jej żywotności? Ja nie mógłbym grać dłużej niż 10-15h w takiego GOW3 bo bym chyba porzygał się robiąc w kółko to samo przy zmieniających się sceneriach. Czas na przejście takiego U2 czy GOW3 jest wręcz idealny - między 8 a 16h gry. Trochę nie w tą stronę jest przyrównywanie takich gatunków gier do siebie.

Co do ceny za Masters of Magic to jest po prostu rynkowa - idąc tym tokiem rozumowania SC2 musiałby kosztować 500pln, bo przecież tyle w niego zainwestowali i zrobili go na takim, a nie innym poziomie.

Różnica będzie się przedkładała w ilości sprzedanych sztuk - kto ma kupić ten kupi za 150, jakby kosztowało 99 skusiłoby się może kilka osób więcej co i tak objawiłoby się mniejszym income.

Gry to nie są typowe dobra materialne gdzie płaci się za markę czy sposób wykonania. Ja nie kupię gry jak spodni Bossa bo patrzę na jakość i firmę i płacę 6 stówek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 14:55 
 
Kto teskni za Master of Magic to niech sie zainteresuje Civ4 z modem Fall from Heaven II.
http://www.youtube.com/watch?v=Z-V9uXn4Rpw

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 17:26 
 
grałem , ale to mocno nie to samo.Już lepiej kupić master of magic za 6 $ )z gog.com wersja pod nowe systemy(xp vista 7 itp).

A w temacie indie firm i gier : http://www.dominions3.com/

Podobno zajebista gra , ale cena 59,99$ jest zaporowa jak na gre z poprzedniej epoki graficznej :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 19:47 
 
Cena elementala to normalna cena dla ich produkcji w usa. Galactic Civilization II u nas wyszlo po 79 zeta, wiec pewnie gdyby sie znalazl wydawca byloby sporo taniej wzgledem 50$. Swoja droga Master of Orion 3 w dniu premiery kosztowal 129zeta, pamietam bo mam do dzis uraz po tej grze :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 11:32 
 
nuff said.

Obrazek

Obrazek

cena - 115 zł hehe

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 11:42 
 
@up

no i co to?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 11:45 
 
A nie widać ?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.