mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 14:52 
Cytuj  
Dlaczego nie dyskutować na temat tego postu na forum dyskusyjnym ? :)
Lepiej napisz czy już wiadomo coś na teat startu gry bo jedyne co wiadomo to że będzie nie jeden wipe, devsi jakoś dziwnie podchodzą do tego nie informują zdecydowani.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 15:35 
Cytuj  
nie chcę aby dyskutować na temat treści tego postu ,ponieważ nie to było powodem dla którego go tu napisałem , ten post miał charakter informacyjny :)

co do gry - podczas pre-premiery gry , kiedy wchodzili preordery liczba graczy , którzy ja kupili przekroczyła grubo oczekiwania Jookiego( Head -developer gry), tak naprawde przekroczyła oczekiwania wszyskich ludzi zaangażowanych w beta-testy kilkukrotnie, co się wiąże z tym server zarówno downloadu i gry został zrównany z ziemią , albo padał albo na akcje czekało się 30 min .Servery gry zostały podobno zamówione już 2 tyg wczesniej ( jooky widzial ze roscnie liczba preordrow i chcial sie przygotowac) ale jego provider serverów tak slackował że wkońcu musieli zostac przy starym zestawie , ktory miał jedno łącze do servera zarówno odpowiedzialnego zo gre jak i download, przez co lagi były niesamowicie okrutne . Lagów juz praktycznie nie ma , przeniesiono server downloadu ale dzięki nim pojawiły się problemy , ktore nie dość ze bardzo ważne to jeszcze gdyby wyszły po oficjalnej premierze gry połozyły by ja na łopatki i wykopały jej grób .Są naprawiane w tej chwili gdy mówimy , codzienne patche i updaty Jookiego na forum odnośnie stanu postępu prac dają wgląd w to jak bardzo dev nolifuje przy projekcie żeby nie stracić tych 4 lat pracy . Ostateczny wipe nie ma określonej daty , ponieważ dev dalej czeka na ten slackujący hosting ąż przygotują mu nowy , znacznie mocniejszy server pod gre , wszystkim preorderom dodano 15 dni gry-pre-releasu i przeniesiono premiere gry na 15 marca . Wg. mnie bardzo dobre posunięcie , nie ma to jak wydać kolejny zabugowany produkt bez żadnej stabilnośći . Mam nadzieje i dużą wiare ze bedzie inaczej....

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 16:33 
Cytuj  
Szkoda ze nie używasz enter po zakończonym zdaniu bo trudno się to czyta.

Nie usprawiedliwiaj ich bo popełnili błąd, widzieli ile sprzedali preorerów i mogli ładnie napisać przed startem ze przesuwają go, kilka dni czy parę tygodni czekania nikogo by nie zniechęciła jak nieudany start.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 18:13 
Cytuj  
true , true , fail to fail nic tego nie zmieni,moge tylko dodac ze to nie była jeszcze premiera a pre-ordersi traktowani są tak czy siak jako beta testerzy od samego początku .....no cóż było powiedziane że tamten wipe będzie ostatni , dla mnie lepiej male potkniecie na starcie niż ogromny fail i upadek gry pozniej, zreszta to jeszcze nie jest przesądzone czy gra przetrwa :)

Poza tym mowisz nieudany start? powiedz mi który mmorpg miał udany :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2011, 20:37 
Cytuj  
zajman napisał(a):
Poza tym mowisz nieudany start? powiedz mi który mmorpg miał udany :/

Perpetuum
ale fakt to wyjatek :)


Posty: 20
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 14:50 
Cytuj  
Witam,

mam pytanie czy ktos gra w Xsyon z tego forum a jesli tak to bardzo prosze o podanie nicka albo koordynatow gdzie znajduje sie polska wioska :)

pozdrawiam

moj nick w grze to Pyotroosh

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 15:03 
Cytuj  
Final wipe będzie dopiero w okolicach 7-8 marca, premiera oficjalnie 14 marca, więc aktualnie nie ma sensu grać bo nadal stawiają nowe serwery dla gry i updatuja grę.

edit: chodzi o serwery jako sprzęt, a nie jako serwery do grania


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 3 mar 2011, 17:51 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 3 mar 2011, 17:31 
Cytuj  
embe napisał(a):
Final wipe będzie dopiero w okolicach 7-8 marca, premiera oficjalnie 14 marca, więc aktualnie nie ma sensu grać bo nadal stawiają nowe serwery dla gry i updatuja grę.

gwoli scislosci - wymieniaja serwery nie dodaja nowe
dodali serwer do downloadu tylko
w planach jest tez EU jesli community bedzie chcialo i bedzie faktycznie przepelnienie
reszta sie zgadza - nie opyla sie teraz grac - chyba ze ktos sobie chce potestowac


Posty: 20
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 4 mar 2011, 10:29 
Cytuj  
Final Wipe zapowiedziany jest na 15 marca, byc moze nawet przesunie sie ta data o kikla dni do przodu.

Potestowac calkiem przyjemnie a i porozgladac sie po okolicy nie zaszkodzi.
Pytalem o polska wioske bo chetnie bym ja odwiedzil jeszcze przed startem. Mapa nie jest moze ogromna ale bedzie masa rzeczy do zrobienia na poczatku gry wiec nie bedzie czasu na migracje. Mysle ze chetnie bym sie nawet przylaczyl do naszych, oczywiscie o ile byliby to w miare dojzali gracze.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 mar 2011, 11:06 
Cytuj  
Polanie. Odezwij się na forum.

http://www.sandboxy.pl/forum/viewforum.php?f=26

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.


Posty: 20
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 4 mar 2011, 11:42 
Cytuj  
Witam,

Gdybys mi wyslal wasze koordy to chetnie bym was odwiedzil. Raczej narazie nie przylacze sie do Polan bo nie mam czasu na zbyt aktywna gre, natomiast milo by bylo wpasc od czasu do czasu. Widze ze jestescie raczej zorganizowana grupa i aktywnosc pewnie bedzie grala znaczna role u Polan.


Aktualnie naleze do wioski niedaleko lokacji Zephyr ale poki gra jeszcze sie nie rozpoczela to zwiedzam inne okolice.

pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 4 mar 2011, 12:30 
Cytuj  
Pyotrosh napisał(a):
Final Wipe zapowiedziany jest na 15 marca, byc moze nawet przesunie sie ta data o kikla dni do przodu.

Potestowac calkiem przyjemnie a i porozgladac sie po okolicy nie zaszkodzi.
Pytalem o polska wioske bo chetnie bym ja odwiedzil jeszcze przed startem. Mapa nie jest moze ogromna ale bedzie masa rzeczy do zrobienia na poczatku gry wiec nie bedzie czasu na migracje. Mysle ze chetnie bym sie nawet przylaczyl do naszych, oczywiscie o ile byliby to w miare dojzali gracze.


Cytuj:
Regarding the final wipe, we plan for this to be a week before the official launch of March 15th.


15 jest oficjalny start - wipe powinien byc na dniach
w tym tygodniu mieli dostac serwer i go juz postawic
od paru dni jest cisza wiec moze cos juz tam grzebia przy nim


Posty: 20
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 4 mar 2011, 12:32 
Cytuj  
A grzebia, grzebia, maja jeszcze sporo rzeczy do dodania przed startem. Jordi pogania zespol ale pisal, iz nie wie czy sie wyrobia na 15.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 mar 2011, 18:51 
Cytuj  
March 7

Hello everyone!

A new server and client have been patched out.

We're testing some tribe revisions. Tribes will now have 4 sizes.

Homesteads 1-4 starting members.
Bands 5-9 starting members.
Clans 10-19 starting members.
Tribes 20+ starting members.


This will allow smaller groups to form tribes with a decent claimed area but without crowding the world due to the maximum tribe size.

Each of the tribe types can grow in radius beyond the size of the next type, so their maximum radius anticipates some growth.


Homesteads have a fixed radius.
Bands grow in size up to 15 members.
Clans grow in size up to 25 members.
Tribes grow in size up to 80 members.

If your group drops below the minimum number, it will change to the next size tribe. We will not implement tribe and homestead overlap for now due to potential complicated situations. We'll think about further revisions to the system in the future when we expand the green mist.


Aside from the maximum growth size there is no difference between these tribe types. The member counts were chosen based on current tribe sizes to provide some balance.


We may slightly adjust the numbers after some more tests tomorrow.


In addition, tribes will be able to place totems at starter areas except for Founder's Isle. However, these will still be safe zones without combat or terraforming. The safe zones will be removed after we set starting zones based on tribe locations (tribes will be able to specify if they want a start zone near their tribe or not).


March 6

Hello everyone!

We have a lot going on right now so my updates this week will be brief and to the point.

Thursday March 10 at 6: 00 AM PST we will wipe the server and allow players in to form their tribe / clan charters. You will not be able to place totems yet, so you can take your time and get your tribe charters ready over the course of the day.

Friday March 11 starting at 9: 00 AM PST we will allow players to place totems. Terraforming will be turned off. Once you've placed a totem, please log off to reduce traffic on this day. We may turn off other features as well.

Regardless of what we do, we expect a bit of chaos. When things settle down and totems have been placed, we will turn on terraforming.

We will reset creatures and officially start on the 15th if all goes as planned!


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 mar 2011, 19:03 
Cytuj  
Jakiś newsy nt. trial serwa ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 mar 2011, 18:21 
Cytuj  
O trialu cisza bo pasuje aktualnie wystartowac z grą, mieli podknięcie z słabymi serwerami i premiera gry opóźniona o prawie miesiąc.
Do końca nikt nie jest pewien czy to ruszy na nowym sprzęcie przy tylu chętnych do grania, bardzo dużo ludzi z mortala, wurm i uo tam idzie co przerosło devsów :)

Tu jak ktoś nie zna, atrybuty postaci jakie rozdajemy i ich wpływ

Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 16:52 
Cytuj  
Po miesięcznej obsuwie mamy od paru dni już oficjalnie po premierze, wszyscy co zakupili preordery dostali 2,5 miesiąca grania łącznie.

Nie będę pisał co robili co naprawiali itd bo to mało istotne bo najważniejsze to czy da się grać i jak jest wykonana gra, no i tu niestety granie w normalnych godzinach jest niemożliwe, od 15:00 zaczyna się lag, który nie pozwala praktycznie na nic.

Dzisiaj miałem czas od rana grać, nie ma laga, wszystko działa poprawnie, można stawiać swoją wiochę, zmieniać teren, dział gatering, crafting, walka z mobami i z graczami działa też poprawnie, cała reszta jaka była zapowiedziana jest w grze.
Jakość grafiki nie robi szału, animacje postaci są słabe i momentami irytujące, jednak ogólnie jakość jest do zaakceptowania i nie irytuje.

Co będzie dalej nie mam pojęcia, niby cały czas pracują nad tym lagiem, przepisują kod gry, stawiają nowe łącza, zmieniają ustawienia itp itd, mam nadzieje że uporają się z tym zanim mnie i innym skończy się cierpliwość.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 17:29 
Cytuj  
Jak wypada pod względem możliwości kreacji oraz grafiki w porównaniu do wurma?

*

Posty: 58
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 21:30 
Cytuj  
Co do grafiki
Obrazek
Pod względem kreacji, cóż nie grałem w Wurm ale istnieje coś takiego jak terraforming - kształtuje się teren, budownictwo, craft ,zbieractwo -
tutaj masz więcej
http://www.xsyon.com/
A jak wejdziesz do gry to zapraszamy
http://sandboxy.pl/forum/viewforum.php?f=26


_________________
http://zezem.salon24.pl/312090,ubu-roi-ou-les-polonais
Hic amor, haec patria est

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2011, 00:05 
Cytuj  
Załadowali patcha, pracowali nad nim długo i aktualnie ma laga, twierdzą że znaleźli jego przyczynę i ją wyeliminowali.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.