mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 12:16 
Cytuj  
Ja też Ostravy nigdzie nie widzę a raczej go uratowałem.. hehe. Mendol smoka trzeba ubić, mi Knightem zajęło to jakieś 20min + 9x strzał + parę noży do rzucania - na styk a już się wkurzałem że nie ubiję łajzy i będę musiał od nowa.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 12:25 
Cytuj  
no ale to ubijanie smoka to troche chyba 'cheatowanie' ;)
ale pewnie jak uzbieram strzaly (zrobilem sobie bow'a +1) to sprobuje.
tylko z drugiej strony wolalbym go zostawic sobie na czas kiedy znowu bede w soul form popierdzielal. chwilowo nie musze go ubijac (chyba) niech wiec sobie jeszcze troche polata.
chce upolowac gecko ;/

anyway tak jak Karol pisal - combat w tej grze to sam miod. kazda bron ma kilka atakow, i mozna pieknie kombinowac (oczywiscie jak sie je opanuje odpowienio). biegam ze spear +3 (tak jak polecal Karol) ale jakos srednio mi odpowiada jako bron...
chce katane (a najlepiej dwie) hehehe. albo chociaz falhiona.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 12:45 
Cytuj  
jakie są zasady tego upgradowania broni?
Bo z wikipedi mam info, że potrzebuję:
Winged Spear +6
Moonstone

Winged Spear +6 już mam, tylko, że u kowala jest opcja tylko na winged spear +7?
Inny kowal? Jak znajdę kamień (moonstone) to kliknąć na kamień?

O widzę, że kamień też składa się z trzech części - jak zrobić te moonlightstone?

Ooo i pochwalę się - rozwaliłem dwóch black phantomów na raz :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 13:23 
Cytuj  
To byli akurat npc black phantoms :) Bodajże na 2-1 są, czy 2-2, ale widziałem też na yt filmik gdzie gra przydzieliła dwóch black phantomów do gry jakiegoś gościa, także miał przerąbane.


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 14:53 
Cytuj  
Szkoda teog klucza do Mauzoleum - niezły stuff tam jest.

Co do red dragona to jego zabicie Cie NIE RESUJE - to nie jest zwykły boss tylko opcjonalny a oni nie dają resa. Za to jest to dośc fajny zastrzyk soulsów - ok 10k ze smoka i chyba 7-17k za zjedzenie jego duszy (nie ma innego zastosowania dla niej)

Katanę znajdziesz w 4-1 - zaraz za pierwszym fog'iem (jest tam kolejny "half-boss" do zabicia - najlepiej to zrobic łukiem/magią bo mele walczy nieżle).
W tej zonie najlepiej jest używać FIRE DD czarów jeśli nie masz dobrej broni.
Generalnie tez w tej okolicy jest cresect falhion +1 (pilnuje go czarny szkielet - potrafi być zabójczy), keji i shield dający HP regen (tego też pilnuje czarny szkielet).

Co do upgradów broni - cresecent, moon, dragon i blesed robi się u kowala w 2-1 (tylko).
Potrzebne kamyki znajdziesz w tower of latria (moon), shirine of storms (cresecent), 5-x (blesed) i 2-2 (dragon).
Głównie z gekonów ale są też podstawowe u vendorów albo w treasure.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 15:00 
Cytuj  
no szkoda. ale w 1-1 go uratowalem niby, wybilem wiekszosc npc, potem z nim pogadalem i gdzies sobie poszedl. pod koniec spadlem i zginalem, i juz go nie bylo.
a w 1-2 (tam gdzie te phalanxy) juz go nie ma przy bramie ;/

fire spell kosztuje chyba z 5k souli. ale ok zabije sie smoka i bedzie git :)
kombinuje z tymi statsami, zrobilem 18str, 15 magii a reszte pakuje w endu i vit.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 15:12 
Cytuj  
zeby upgradowac bron u kowala w 2-1 trzeba najpierw zabic flamelurkera w 2-2...


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 15:14 
Cytuj  
ta właśnie męcze tego flamelurkera - chyba 5 raz, najgorzej, że za każdym razem brakuje mi głupie ~10% :evil:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 15:24 
Cytuj  
Heh no właśnie Flamerurker.. ja gram postacią typowo melee, zero czarów a z tego co widzę ma ładne defence na wszystkie standardowe ataki, tylko czary go szybko załatwią.. ale nic spróbuję może się jakoś go uda wymęczyć, kłucie czy siekanie?


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 15:25 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no szkoda. ale w 1-1 go uratowalem niby, wybilem wiekszosc npc, potem z nim pogadalem i gdzies sobie poszedl. pod koniec spadlem i zginalem, i juz go nie bylo.
a w 1-2 (tam gdzie te phalanxy) juz go nie ma przy bramie ;/


Ale był i uratowałeś go ponownie w 1-2 (tzn zabiłeś tych łuczników i pogadałeś z nim? Bo jeśli tak, to powinien być gdzies w nexusie... chyba siedzi na tej "belce" między schodami prowadzącymi do archstonów)


Cytuj:
fire spell kosztuje chyba z 5k souli. ale ok zabije sie smoka i bedzie git :)
kombinuje z tymi statsami, zrobilem 18str, 15 magii a reszte pakuje w endu i vit.


Generalnie dobrze jest mieć MINIMUM 2 sloty na miracles, 3 sloty na czary i 100+ many czyli będziesz musiał podnieśc trochę INT i FAITH.
Warto się też w miarę szybko nauczyć soul arrow (startowy czar royala), flame toss (sprawdza sie lepiej od soul arrow w krainach 4x i 5x), enchant weapon i evacuate (ten ostatni raczej dla wygody).
Dodatkowo można jeszcze nauczyć sie water veil ścisle pod krainę 2-2 (tam w pewnym momencie mozna pobiegać po lavie i zebrać stonesy potrzebne do upgradowania broni na "dragon" - HP spada błyskawicznie i trzeba się na max zabezpieczać pierściem resista na fire, zbroją z najwiekszym mozliwym fire resist i tym czarem żeby przeżyć).

Ash napisał(a):
zeby upgradowac bron u kowala w 2-1 trzeba najpierw zabic flamelurkera w 2-2...


To jest wymaga tylko do robienia broni rare (typu lava bow z dowolnego bow +6) i do upgradowania broni za pomocą dusz z primaveal demonów.
Upgrady broni na moon, crescent, dragon i blesed robi bez tego (tylko stonsy trzeba mieć no i odblokować tam sobie skrót żeby za każdym razem nie zapierdalać przez cały level).

Yog-Sothoth napisał(a):
Heh no właśnie Flamerurker.. ja gram postacią typowo melee, zero czarów a z tego co widzę ma ładne defence na wszystkie standardowe ataki, tylko czary go szybko załatwią.. ale nic spróbuję może się jakoś go uda wymęczyć, kłucie czy siekanie?


Mele trzeba go robić w soul form, z thief ring.
Znikać mu między tymi kolumnami i potem jeden atak w plecy (najlepiej z bronią 2handed zadającą jak najwięcej dmg magic type), ucieczka i chowanie się.
Jak do niego podchodzisz żeby ten jeden sneak atak wykonać, to tylko od strony pleców i "walk mode" - zero biegania czy nawet zwykłego szybkiego chodzenia bo Cię usłyszy.
Koniecznie zostawiaj sobie przynajmniej 50% staminy po każdym ataku na zasłanianie się tarczą i uzywaj purple shielda bo ten jego fire attack jest całkiem mocny.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 17:18 
Cytuj  
jakieś tipy co do dragon god-a?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 17:34 
Cytuj  
najlatwiejszy boss ze wszystkich, chyba.
tip:
trzeba zrozumiec o co chodzi w tej walce, wykonanie tej 'taktyki' zbyt trudne nie jest.

szkoda tylko jest tam dochodzic nie majac wczesniej tendency w world2 na pure white, bo przepadnie ci keel smasher.


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 17:37 
Cytuj  
no wlasnie chodzi mi o to co tam trzeba zrozumieć. Da się w ogóle go przejść bez 2h (ja muszę walić 4x by przeszkoda padła) i z takimi statsami że padam po jednym błędzie.

Dlaczego przepada? Nie da się tam wejść potem?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 17:42 
Cytuj  
Da się wejść, ale jeśli się bossów wyczyścić nie można zmienić tendency na dobre afair.

Co do przeszkód, ja rozwalałem je purple flame shieldem (jeśli ma się go na 2h to pada na 1 cios o ile pamiętam).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 18:04 
Cytuj  
z tego co czytalem to w pierwszym 'przejsciu' gry nie za bardzo da sie manipulowac tendency?

jest jakas roznica w robieniu krain?
robic po kolei calosciowo czy tez lepiej poskakac miedzy nimi?


Ostravy nie ma nigdzie ;/ to lajdak jeden.

btw. dzieki Karol, jak zwykle wiecej mozna dowiedziec sie od ciebie niz wiki i forum :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 18:53 
Cytuj  
u dragon god'a bezpieczniej jest rozwalać te przeszkody magia.
Wycelowac w kamienie łukiem a potem walić soul arrow

Zabawa z tendency jest upierdliwa bo jak chcesz mieć pewność uzyskania pure white to musisz zabijać wszystkich bossów solo w soul form i wogóle nie grać w body form - inaczej jeden przypadkowy pad przekreśla Twoje szanse.
Ten problem znika jeśli masz kolegę na mniej więcej tym samym soul level z którym się możesz umawiać na ustawki. Wtedy on invaduje w tym miejscu gdzie Ty jesteś, prędzej czy później trafi na Ciebie i się podłoży dając Ci wygrać (a zabicie player Black Fantoma daje tyle samo tendency na plus co zabicie bossa).
Eventualnie można zacząć całą gre od zrobienia wszystkich bossów ze świata nr 5, potem bossa z 4-1, w 4-2 uwalniamy Saint Urbana i tym sposobem możemy nauczyć się wskrzeszenia. I wtedy w tym świecie w którym chcemy pure white tendency zaczynamy zabawę od summonowania blue fantomów i resowania ich - to podnosi zarówno character jak i world tendency (tyle że bardzo powoli).

IMO - ja bym poczytał trochę o przedmiotach, zdecydował się które itemy z white tendency eventów są mi potrzebne i światy gdzie one są zostawił sobie na SAM KONIEC gry (wtedy już będziesz miał więcej doświadczenia i będziesz wiedział jak działać).
Albo, tak jak ktoś wspomniał, olał totalnie zabawę z tendencjami "white" (bo black możesz zrobić zawsze - nawet po zabiciu wszystkich bossów) przy pierwszym przechodzeniu gry.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 19:08 
Cytuj  
no wlasnie ja nie mam cierpliwosci do czytania o tych wszystkich itemach (ktorych swoja droga jest troche).
chce sobie biegac z lukiem, katana/scimitarem (najlepiej dual wield - ale z tego co czytalem to chyba nie dziala to dobrze ;/).
do tego troche magii i heja do przodu :)

aha, jakis armorek wart poszukania dla royala (hunter/thief postac)?
czy spokojnie mozna biegac w tym startowym?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 19:50 
Cytuj  
mendol/yogs które macie levele?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 19:51 
Cytuj  
18 bodajze.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 21:17 
Cytuj  
ja już mam 40+ więc nie pogramy razem :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.