mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 212  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 20:22 
Cytuj  
Hmm ponoć jakiś nowa pseudo afera z W3 się pojawiła. Na NeoGafie koleś napisał, że PR tak przekolorował wszystko, że możemy się ostro zdziwić. Z jednej strony może koleś szuka widowni ale admini na NeoGafie potwierdzili, że to zweryfikowany koleś i ma kontakty w Redach.

Swoją drogą pooglądajcie sobie screeny z tego topicu:
http://www.neogaf.com/forum/showthread. ... 47&page=10

Momentami to wygląda naprawdę słabo...Szczególnie drzewa w oddali etc. Praktycznie nie widać na tych screenach technologi które obiecali (Nvidia Fur np).
Oczywiśćie to wszystko może być Bullshit ale ja np zacząłem się trochę brać bo mi się WatchDogs przypomniał :/.
W2 miał spore problemy optymalizacyjne i "trochę" bugów ostatecznie tylko na x-klocka wyszedł. Wersja na linuxa to porażka była i przeszła bez echa.

Oby to nie był numer podobny do WD... Od redów oczywiście koleś skierował ludzi do trailerów etc ale kurcze WD też miał zajebiste trailery i co :E?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 20:29 
Cytuj  
Jestem w stanie zrozumieć czepianie sie wszystkiego. Ale czepianie sie drzew w oddali to już przesada.

Chcesz zeby ta gra wymagała do 30fps GTX 1080, czy jak sie tam beda nastepcy GTX 980 nazywać ? I to dla rzeczy, która ma marginlany wplyw na ogolna jakosc grafiki, za to bardzo duzy na jej wydajnosc.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 20:51 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Jestem w stanie zrozumieć czepianie sie wszystkiego. Ale czepianie sie drzew w oddali to już przesada.

Chcesz zeby ta gra wymagała do 30fps GTX 1080, czy jak sie tam beda nastepcy GTX 980 nazywać ? I to dla rzeczy, która ma marginlany wplyw na ogolna jakosc grafiki, za to bardzo duzy na jej wydajnosc.


Oj tam Iniside nie pierdol. Zresztą mi tu nie tylko o drzewa się rozchodzi. Wystarczy pooglądać screeny. Chodzi mi głównie o to, ze Redzi być może pokazują coś czego tak naprawdę w grze w ogóle nie będzie. Wiem, że blisko współpracują z zielonymi i mam nadzieję, że efekty tej pracy będą owocne ale mimo wszystko od razu przypomniało mi się DS2 i WD. I nie chodzi o to, że PC by tego nie udźwignął. Konsole by tego nie udźwignęły i to wystarczyło.

Np to:
http://i3.minus.com/izxz9WBSCJJTe.png

Wygląda imo słabo. Chociaż może to wina kamery albo nie wiem, niskiego ciśnienia? Na skompresowanych/lub nie trailerach wszystko może wyglądać pięknie. Pytanie jak będzie na premiere.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 21:04 
Cytuj  
Przecież ten screen jest puszczony na konsoli, czegoś Ty się z niej spodziewasz? Nvidia FUR? ;p

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 21:30 
Cytuj  
Wyjdzie to się okaże na ile downgrade będzie, ale jeżeli chodzi o NVIDIA-fur to się zaboleq przygotuj, że to będzie gorszy performance killer niź UberSampling w Wieśku 2. Tzn. bez dwóch złączonych GTX 980 w SLI nawet nie ma co próbować tego włączać.

Tak apropo 970/980 od NVIDII, to uświadamiam tych, którzy ewentualnie nie wiedzą. To nie jest high-end Maxwella. Prawdziwie high-endowi następcy serii GTX 6xx/7xx jeszcze nie mialy premiery.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 21:44 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Przecież ten screen jest puszczony na konsoli, czegoś Ty się z niej spodziewasz? Nvidia FUR? ;p


REDsi mało kiedy cokolwiek pokazują z konsol - w 99% jest to PC z padem.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 paź 2014, 22:08 
Cytuj  
sula napisał(a):
Wyjdzie to się okaże na ile downgrade będzie, ale jeżeli chodzi o NVIDIA-fur to się zaboleq przygotuj, że to będzie gorszy performance killer niź UberSampling w Wieśku 2. Tzn. bez dwóch złączonych GTX 980 w SLI nawet nie ma co próbować tego włączać.

Tak apropo 970/980 od NVIDII, to uświadamiam tych, którzy ewentualnie nie wiedzą. To nie jest high-end Maxwella. Prawdziwie high-endowi następcy serii GTX 6xx/7xx jeszcze nie mialy premiery.


Z tym Fur to nie przesadzaj aż tak. Po pierwsze nvidia ma CUDA(bo dzięki czemu PhysX działa?) a na ati fur ma działać tylko dzięki DirectCompute. Wiadomo więc od razu, że na kartach ATI będzie cięzko odpalić FURA. Po drugie gry ostatni raz widzieliśmy FUR w W3(a raczej na modelu z W3) to technologia cały czas była rozwijania i pewnie dalej jest. Pierwszy raz pokazano ją kilka lat temu ale wtedy w sumie nie było GPU(i sensu) wrzucać jej do gier. TressFX do AMD może i wygląda fajnie ale już przenikanie włosów przez pół twarzy Lary nie za bardzo. Nvidia chce uniknąć czegoś takiego.

Oczywiście z werdyktem trzeba się wstrzymać ale ja myślę, że tragedii nie będzie jeśli chodzi o Fur.
Bardziej martwi mnie kwestia tego na jakie kompromisy pójdą redzi. Żeby nie było jak w DS2 czy WD.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 03:29 
Cytuj  
Trochę dramatyzujecie, nawet jeśli ta gra będzie wyglądała identycznie jak W2 to open world i jej złożoność pozamiatają, ja na grafikę mam wyłożone zupełnie, może być nawet downgrade, wtedy lepiej, bo większa szansa że mi pójdzie

https://www.youtube.com/watch?v=OLEiqkxM9TU - po tej prezentacji hajpik wzrasta

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 09:49 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
Trochę dramatyzujecie, nawet jeśli ta gra będzie wyglądała identycznie jak W2 to open world i jej złożoność pozamiatają, ja na grafikę mam wyłożone zupełnie, może być nawet downgrade, wtedy lepiej, bo większa szansa że mi pójdzie

https://www.youtube.com/watch?v=OLEiqkxM9TU - po tej prezentacji hajpik wzrasta


Haha, i to jest właśnie to - bo to nasza "duma narodowa" to wybaczymy wszystko. Ale na takiego DS2 czy Watch Dogs trzeba było flameować tygodniami...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 10:05 
Cytuj  
no duma narodowa... albo zwyczajnie ktos lubi wiedzmina i uwaza, ze dwie poprzednie gry byly dobre. I to nie ze wzgledu na grafike.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 10:32 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
Trochę dramatyzujecie, nawet jeśli ta gra będzie wyglądała identycznie jak W2 to open world i jej złożoność pozamiatają, ja na grafikę mam wyłożone zupełnie, może być nawet downgrade, wtedy lepiej, bo większa szansa że mi pójdzie

https://www.youtube.com/watch?v=OLEiqkxM9TU - po tej prezentacji hajpik wzrasta


A gdzie miałeś dokładnie pokazany ten open world i złożoność? Ja nie łykam tego co na trailerach gdzie devsi grają albo na jakichś prezentacjach. Pomijam kwestia ewentualnego downgrejdu. Redzi mieli problem z bugami/wydajnością już przy W2. Niech dadzą pograć dziennikam jakiś "free roam" i dadzą do odbadania jak ten sandbox wypada.

Dla mnie od strony graficznej gra nie musi prezentować się jakoś dużo lepiej w porównaniu do W2. Nie powiem jednak że fajnie by było jakby wyglądało podobnie do tego co możemy na Frostbite 3 zobaczyć.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 13:49 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Z tym Fur to nie przesadzaj aż tak. Po pierwsze nvidia ma CUDA(bo dzięki czemu PhysX działa?) a na ati fur ma działać tylko dzięki DirectCompute. Wiadomo więc od razu, że na kartach ATI będzie cięzko odpalić FURA. Po drugie gry ostatni raz widzieliśmy FUR w W3(a raczej na modelu z W3) to technologia cały czas była rozwijania i pewnie dalej jest. Pierwszy raz pokazano ją kilka lat temu ale wtedy w sumie nie było GPU(i sensu) wrzucać jej do gier. TressFX do AMD może i wygląda fajnie ale już przenikanie włosów przez pół twarzy Lary nie za bardzo. Nvidia chce uniknąć czegoś takiego.

Oczywiście z werdyktem trzeba się wstrzymać ale ja myślę, że tragedii nie będzie jeśli chodzi o Fur.
Bardziej martwi mnie kwestia tego na jakie kompromisy pójdą redzi. Żeby nie było jak w DS2 czy WD.

Ok zobaczymy, ale imho obecne GPU będą klękać jak wyskoczy np. pack 5 wilków z Nvidia Fur. Tzn. grać na najlepszych pojdynczych się będzie dało, ale nie w 60 fps.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 13:53 
Cytuj  
wystarczy sobie przypomniec wlosy lary croft, zarzynala mojego pieca konkretnie a byla tylko jedna glowa

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 15:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
wystarczy sobie przypomniec wlosy lary croft, zarzynala mojego pieca konkretnie a byla tylko jedna glowa


To pewnie dlatego, że to od AMD było. Patrz gtx 290x ;)

Ogólnie ta prezentacja pokazuje coś czego chyba w grze cRPG jeszcze nie było ale pytanie jak to wypadnie w praktyce. W2 był mocno liniowy i owszem niektóre decyzje miały wpływ na naszą rozgrywkę ale bardzie było to widoczne w skali mikro niż makro.

Bethesda/Obisidian mają jakieś doświadczenie jeśli chodzi o robienie Sandboxów ale oni raczej na coś takiego się nie porywali. Ubi ze swoimi zasobami(ile to oni studiów mają?) też w WD czy nowych AC nie spektakularnego nie zrobił :/.

Zajebiście bym chciał, że to wyglądało ostatecznie tak jak oni o tym opowiadają ale chyba to by było zbyt piękne:)? Może gra był już gotowa ale jednak stwierdzili, że musi być dopracowana do granic możliwości aby nie było wstydu? Potem sobie przypominam, że w WD były takie krzaczki jak pociąg robiący zakręt pod kątem 90 stopni albo niemozność przeskoczenia przez ogrodzenie mimo stania nad nim chociaż to i tak pierdółki w porównaniu do reszty baboli.

Ostatnio człowiek się nauczył nikomu nie ufać ;0.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 20:01 
Cytuj  
Ja osobiście mam takie same przeczucie co do Wiedźmina trzy co Zabol. Coś mi się wydaje, że ogólnie będzie chujnia z patatajnią.

Sporo osób będzie zawiedzionych (szczególnie z tego forum;))


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 20:14 
Cytuj  
Nie ma jeszcze gry. Przesunęli premierę żeby dopieścić grę, a i tak krytykują. Paradne :roll:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 20:17 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ostatnio człowiek się nauczył nikomu nie ufać ;0.


To jest fakt akurat, każda gra ma w sobie coś z tajemniczości i zaufania nie mam aktualnie do żadnego nowego tytułu. Jeżeli zaczynamy tak myśleć, to nie sądzę że jesteśmy tylko my ale może się to odbić na sprzedaży nowych gier.

Jestem ciekawy tylko kiedy producenci zaczną zauważać, że konsolowanie gier tylko wkurwia porządnych graczy którzy cenią sobie możliwości gameplaya jakie nam daje PC, bo oprócz grafiki na PC jest znacznie więcej możliwości zrobienia rozgrywki i można ją zrobić znacznie bardziej rozbudowaną - czytaj, nie dla plebu z gałką w ręku.

Typowy przykład ostatnio, nowy Alien. Zajebista gra akcji, która jest tak spłycona w rozgrywce, aby każdy frajer z gałką przed TV mógł bez problemu się wczuć w rolę młodej Rippley z wysiłkiem zerowym. Dlatego postać samego Aliena, jest po prostu debilna, bo wystarczy chodzić na crouchu by go nie zwabić z zakamarków. Zajebista taktyka! normalnie poezja inteligencji gracza. Jebnij crouch i idź całą grę w ten sposób. A gdyby zrobili to tylko na pieca, to Alien mógłby wyskoczyć z każdego miejsca w zależności od randomowego pojawienia się go i w zależności od tego jak szybki mam refleks by walnąć glebę na ziemie czy też się szybko gdzieś schować.

Reasumując, wystarczyło dać w gameplayu CROUCH który zwalnia postać, więcej efektów dźwiękowych wtedy działa na gracza i taki NYX na 90 calach sra pod siebie i uważa, że nie ma nic lepszego od konsoli. Trochę żenada ale co kto lubi. Mam tylko nadzieje, że nie zobaczę takich zajebistych motywów w Wiedźminie 3 a wyższy poziom trudności nie będzie nawet w 10% do ogarnięcia przed gałkowców przed TV.

Ale Ale!

Sam grałem w AC na TV i uważam to za zajebistą przyjemność, naprawdę, nie neguje w żąden sposób ludzi grających przed TV czy to na PC czy to na konsolach. Ale fakt jest taki, że przez to właśnie gry puszczane na PC są po prostu przesunięte z konsoli i twórcy nie robią nic ponad to aby taka gra wyszła na PC, po prostu copy paste i jakieś delikatne modyfikacje i wszystko. MENU, UI, wszystko to jest po prostu identyczne jak na konsolach więc aktualnie można powiedzieć, że nie ma gier na PC-ty już, tylko na konsole z możliwością grania na PC.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2014, 21:54 
Cytuj  
Co do nowego Aliena to chyba osiągneli taki efekt o jaki im chodziło. Ma być klimat, poczucie strachu/zaszczucia i masz po prostu robić pod siebie. Ogólnie jakby do tego podejść realistycznie to taki motyw jak to pierwsze spotkanie z Alienem co nas myzia ogonkiem powinno się skonczyć naszym zgonem. Albo mamy zajebistą giwere i siekamy alienów na kawałki albo tworzymy oskryptowaną gre gdzie bardziej niz gameplay liczy się sam klimat. Oczywiście pewne rzeczy można by udoskonalić ale z mojego punktu widzenia ważniejsze jest, że nowy Alien to IMO udany eksperyment.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 02:42 
Cytuj  
Jak ktos lubi chowanie sie po szafkach z wykrywaczem ruchu to nowy Alien jest si... :lol:

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 06:38 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
naprawdę, nie neguje w żąden sposób ludzi grających przed TV czy to na PC czy to na konsolach


o chuj, dzięki gościu, już chciałem odłączać tv od mojego pieca i wrócić do garbienia się przy 21 calaku

a co do wieśka i dumy narodowej to tak, nie jestem w ogóle obiektywny w przypadku tej produkcji i będę wybaczał rzeczy na które bym kurwił przy innych grach

nazywanie wieśka dwójki liniowym to też trochę beka, biorąc pod uwagę że w zależności od naszych wyborów II akt był kompletnie inny, coś czego nie widziałem nigdy w żadnym innym rpgu, ale kurwa no, nie można się było skradać czy coś, i gra liniowa ;p;p;pppppppp

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 212  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.