mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 14:25 
Cytuj  
NA tym czyms musialbys kciukami wklepywac klawisze.
Co do klawiatury na usb to wiadomo ze nie bedzie takiego komfortu jak na pc bo nie uzywa sie jej do grania.Czyli zawsze te pare sek ci zajmie zeby przelozyc pada...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 14:43 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
nie uzywa sie jej do grania

A kto zabrania używać do grania?
A jak ktoś gra na PC na padzie to co?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:03 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Enhu napisał(a):
nie wspominając już o użyciu chata ingame


Przeciez na konsoli bedzie to o wiele wygodniejsze niz na PCcie.....


ta, napisz na konsoli na chacie 'WTS dmg ench 75-112 lithum soulcutting 2h sword', zobaczymy ile ci zajmie, mi na klawiaturze zajęło 3 sekundy
Rozumiem, że to trzeba pisać w ~3 sekundy ponieważ sprzedawanie itemów w grze aż kipi akcją. Np chyba, że ty sprzedajesz itemy na raidze będąc main tankiem albo healerem - to faktycznie zwracam honor.

Co do samego chata ingame - przecież już się praktycznie całkowicie odchodzi od jego wersjii pisanej. Jeśli nie ma voice chata ingame to 99,999999999999999% gildi używa do rozmów vt bądź tsa. Chat pisany to już pomału odchodzi do lamusa, nie powiem - sam używam, ale raczej z sentymentu niżz względów praktycznych.

Mmo na pada JEST WYGODNE. Oczywiście sterowanie jest trochę inne niż standardowe na keyboarda+mousa ale jest i efektywne i przyjemne. Wiadomo, że w takiej formie UI w jakiej jest np. WoW podłączenie pada i próba gry mija sięz celem, potrzebny byłby redeveloping tej kwestii... Ale już w FFXI na padzie gra się zajebiście, tylko niestety - choć gra na klawiaturze jest możliwa, nie jest niestety już tak przyjemna. Podobnie będzie prawdopodobnie z FFXIV, które jest tworzone na PS3 i na PC. Priorytettem będzie najpewniej pad a klawiatura jego gorszą alternatywą. No chyba, że SE zrobi rożne UI na PS3 i na PC, ale szczerze wątpię bo zawsze jechali po bandzie w tej kwestii...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:17 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Enhu napisał(a):
ciach


ta, napisz na konsoli na chacie 'WTS dmg ench 75-112 lithum soulcutting 2h sword', zobaczymy ile ci zajmie, mi na klawiaturze zajęło 3 sekundy
Rozumiem, że to trzeba pisać w ~3 sekundy ponieważ sprzedawanie itemów w grze aż kipi akcją. Np chyba, że ty sprzedajesz itemy na raidze będąc main tankiem albo healerem - to faktycznie zwracam honor.[/quote]

na mojej g15 to nie takie akcje się odstawiało w czasie tzw 'raidu' :]


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:18 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Enhu napisał(a):
ciach

ta, napisz na konsoli na chacie 'WTS dmg ench 75-112 lithum soulcutting 2h sword', zobaczymy ile ci zajmie, mi na klawiaturze zajęło 3 sekundy
Rozumiem, że to trzeba pisać w ~3 sekundy ponieważ sprzedawanie itemów w grze aż kipi akcją. Np chyba, że ty sprzedajesz itemy na raidze będąc main tankiem albo healerem - to faktycznie zwracam honor.


na mojej g15 to nie takie akcje się odstawiało w czasie tzw 'raidu' :]


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:19 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Kassei napisał(a):
Enhu napisał(a):
ciach


ta, napisz na konsoli na chacie 'WTS dmg ench 75-112 lithum soulcutting 2h sword', zobaczymy ile ci zajmie, mi na klawiaturze zajęło 3 sekundy
Rozumiem, że to trzeba pisać w ~3 sekundy ponieważ sprzedawanie itemów w grze aż kipi akcją. Np chyba, że ty sprzedajesz itemy na raidze będąc main tankiem albo healerem - to faktycznie zwracam honor.

na mojej g15 to nie takie akcje się odstawiało w czasie tzw 'raidu' :]
I jak się to ma do tego tematu ? Ale dobrze - już wiemy, że masz drogą uber klawiaturę i piszesz z prędkością podświetlną.

KLAP...KLAP....KLAP....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:23 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
I jak się to ma do tego tematu ?


tu chodzi o łatwość wpisania czegoś, ja jestem nieśmiały jak jasna cholera i mi np lata czy gra ma funkcje voice chatu, czy też nie bo i tak nie będę z tego korzystał, a takich osób jak ja jest dosyć dużo

nigdy mi nie wmówisz, że łatwiej się pisze czy też gra na padzie (poza wiilotem ale to z przyczyn raczej technicznych), mam wszystkie 3 konsole ostatniej generacji i wiem jak to wygląda, do mmo i tak najlepszym kontrolerem pozostaje myszka

a co do tekstu 'do konsoli można podpiąć klawiaturę na usb', tak monitor też można podpiąć i myszkę też ale czy dalej można to nazywać stricte konsolą ?


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 15:33 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
Kassei napisał(a):
I jak się to ma do tego tematu ?


tu chodzi o łatwość wpisania czegoś, ja jestem nieśmiały jak jasna cholera i mi np lata czy gra ma funkcje voice chatu, czy też nie bo i tak nie będę z tego korzystał, a takich osób jak ja jest dosyć dużo
No oczywiście - Tobie voice chat nie pasuje bo jesteś nieśmiały... Rozumiem... ale może byś był bardziej obiektywny ?

Enhu napisał(a):
nigdy mi nie wmówisz, że łatwiej się pisze czy też gra na padzie (poza wiilotem ale to z przyczyn raczej technicznych), mam wszystkie 3 konsole ostatniej generacji i wiem jak to wygląda, do mmo i tak najlepszym kontrolerem pozostaje myszka
Też się zgadzam - od wielu wielu lat takie firmy jak nintendo, sony, kiedyś sega, ostatnio microsoft, robią graczy w chuja dołączając pady do konsoli. Przecież na padzie się nie da grać!!!

Pozatym - grałeś w jakieś mmo na konsoli?

Enhu napisał(a):
a co do tekstu 'do konsoli można podpiąć klawiaturę na usb', tak monitor też można podpiąć i myszkę też ale czy dalej można to nazywać stricte konsolą ?
No też ma rację bo przecież jak do kompa podłączysz telewizor i pada to już nie masz komputera tylko konsolę....


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 16:02 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Enhu napisał(a):
nigdy mi nie wmówisz, że łatwiej się pisze czy też gra na padzie (poza wiilotem ale to z przyczyn raczej technicznych), mam wszystkie 3 konsole ostatniej generacji i wiem jak to wygląda, do mmo i tak najlepszym kontrolerem pozostaje myszka
Też się zgadzam - od wielu wielu lat takie firmy jak nintendo, sony, kiedyś sega, ostatnio microsoft, robią graczy w chuja dołączając pady do konsoli. Przecież na padzie się nie da grać!!!

Pozatym - grałeś w jakieś mmo na konsoli?


powiedz mi, czy ja gdzieś napisałem, że nie da się grać na padzie ?

tak, w phantasy star

Kassei napisał(a):
Enhu napisał(a):
a co do tekstu 'do konsoli można podpiąć klawiaturę na usb', tak monitor też można podpiąć i myszkę też ale czy dalej można to nazywać stricte konsolą ?
No też ma rację bo przecież jak do kompa podłączysz telewizor i pada to już nie masz komputera tylko konsolę....


rozumiem, że wyznajesz zasadę że najlepszą obroną jest atak? ale niestety i powyżej i tutaj jedziesz po bandzie, widzę że dyskusja z tobą na ten temat nie ma niestety najmniejszego sensu


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 16:02 
Cytuj  
ehm ? Lern2Feel sarcasm ? (to do tego co napisal Kabraxis).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 16:14 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
rozumiem, że wyznajesz zasadę że najlepszą obroną jest atak? ale niestety i powyżej i tutaj jedziesz po bandzie, widzę że dyskusja z tobą na ten temat nie ma niestety najmniejszego sensu
Żle rozumiesz...no chyba, że każdą dyskusję z kimś kto ma inne zdanie niż Ty sam traktujesz jako ataki na swoją osobę. Jeśli tak to przepraszam i jednocześnie współczuję :) Piszesz, że kosnola z podłączonym monitorem i klawiaturą nie jest już tak naprawdę konsolą, więc ja się pytam czy to działa w drugą stronę, bo ja akurat mam kompa podłączonego do full hd telewizora 40 cal i czasem podłączam pada, więc pewnie już to nei jest komputer :) Przedtem piszesz coś - co sięsprowadza generalnie do tego, że czat pisany musi być w grze ponieważ Ty jesteś za nieśmiały na voice chata który jest znacznie praktyczniejszy... Zresztą nvm, nie chce mi się dalej dyskutować ;) Nota bene - zluzuj pośladki bo się nerwowo wykończysz :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 18:19 
Cytuj  
Chat pisany ma jedna zalete, mozna wklejac na forum co lepsze kawalki. Nagrywac tez oczywiscie mozna, ale to juz nie to samo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 18:44 
Cytuj  
Plus, uzywanie TS'a moze byc roznie odbierane przez nasze najblizsze otoczenie ^^;

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 20:54 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
szaki24 napisał(a):
(ściągnięcie, rejestracja konta, dane karty do opłacania - mnóstwo "papierkowej roboty) zabierze mi więcej czasu niż gra w te tytuły. A FFIV powinno się samo zainstalować, samo dociągnąć patche, jest nadzieja, że konto już będzie, dane karty też, więc mogę poświęcić tą chwilę która potrzebna mi będzie na wsunięcie BD do czytnika konsoli i sprawdzić tytuł. Do tego pozycja półleżąca też jest mniej wymagająca niż zgarbaciała przy biurku ;)


FAIL


powodzenia w wpisaniu 'szybko' danych do karty i zarejestrowaniu się na padzie

nie wspominając już o użyciu chata ingame


FAIL x2

1. dane do karty mam już wpisane, jeżeli da się opłacać abonament przez PSS to mam to z banki
2. mam klawiaturę na USB

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2009, 21:04 
Cytuj  
Nooo relaksik, raz pad, raz klawiaturka, raz pad, raz klawiatura.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2009, 00:33 
Cytuj  
Mnie osobiście nie pasuje używanie voice chata ze względu na warunki mieszkaniowe, natomiast pisanie nie sprawia mi problemu. Każdy gra na czym lubi, dla przykładu podam że w FFXI grałem na klawiaturze i tylko na klawiaturze, bez myszy czy pada. Miałem okazję testować pada i muszę przyznać że FF był pod tym względem doskonale do niego przystosowany, natomiast jak napisał Ojciec - pad, klawa, pad, klawa było strasznie upierdliwe, dlatego też zostałem przy klawiaturze :)


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2009, 08:55 
Cytuj  
Voice chat jest świetny dla małych gildii i grup.
Ale jak rozwiązać bez klawiatury pmy?
Do tego, różnie się dzieje w życiu i nie zawsze gadamy z krajanami. Nie każdy zna tak dobrze angielski by gadać. I dotyczy to też obu stron, nie tylko Polaków.
Dlatego pisanie jest raczej nie do zastąpienia w prawdziwym MMO.

Uprzedzając zarzut, że klawiaturę można kupić. Gra na PS3 i X360 musi działać bez dodatkowe sprzętu poprawnie z wykorzystaniem wszystkich funkcji, chyba, że producent doda do niej wymagany sprzęt dodatkowy (jak gitara w GH). Takie są warunki licencji... Dlatego na przykład na X każda gra musi działać bez dysku, bo M$ wypuścił tą nieszczęsną wersję core konsoli...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 cze 2009, 09:01 
Cytuj  
Indoctrine napisał(a):
Uprzedzając zarzut, że klawiaturę można kupić. Gra na PS3 i X360 musi działać bez dodatkowe sprzętu poprawnie z wykorzystaniem wszystkich funkcji, chyba, że producent doda do niej wymagany sprzęt dodatkowy (jak gitara w GH). Takie są warunki licencji... Dlatego na przykład na X każda gra musi działać bez dysku, bo M$ wypuścił tą nieszczęsną wersję core konsoli...


Pierwsze raz slysze o czyms takim. Zreszta, chociazby FFXI jest doskonalym przykladem - gra dysku wymaga.

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2009, 09:31 
Cytuj  
PS3 każda ma dysk, więc jego wymóg nie jest niczym specjalnym ;)

Ale to co mówię niestety jest prawdą. Polityka z jednej strony dziwna, ale też zrozumiała. Na konsoli gra ma działać po włożeniu płytki. Koniec i kropka. Konsolowiec nie może sprawdzać czy jego sprzęt się nadaje czy mu czegoś brakuje itp. Gra na konsolę XYZ oznacza, że pójdzie na każdej konsoli XYZ tak samo dobrze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 cze 2009, 09:45 
Cytuj  
FFXI nie wyszlo na PS3. Mowie o wersja na Xbox'a

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.