mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 21:21 
Cytuj  
wiele crapowych gier ma swoj topic to zalozcie do DSa, szczegolnie,ze bedzie znow masa pytan itd jak wyjdzie wersja EU :P


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 21:30 
Cytuj  
Levele się dośc szybko wyrównują.
Jakby ktoś miał jakiś problem i potrzebował pomocy to mam postać na 25 lev która już ze 3x przeszła grę (taki wykoksowany PK) więc ona może grac z 15-35 lev i drugą która powinna móc grać z 65+ levelami.

Co do armorków to nie pisz klasami bo nie ma w tej grze klas :)
Raczej male/female się liczy.

Z white tendency jest dobry female armor w świecie 1-x a w świecie 3-x są zarówno male jak i female set przy white tendency.
Armory raczej się nie używa jako full setów bo nie ma za to jakiegos bonusa. Mając dużo różnych możesz kombinować tak, żeby Twoj equip burden był <= max equip burden i wtedy masz najlepszą protekcję + możesz rolować bez "spowolnienia".
Co do broni to fajnie jest zdobyć magic sword makoto do polowania na gekony (świat 4).
I to chyba tyle z wartych posiadania itemków z white tendency. Są oczywiście jeszcze inne ciekawe ale raczej nie z gatunku "nie do zastąpienia".

Co do dual wield'a to jest to zarezerwowane raczej dla super doświadczonych PK (generalnie daje to tyle, że niekidy swingowanie bronia R1,R2 jest szybsze niz R1,R1). W PvM raczej się to nie sprawdza.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 22:30 
Cytuj  
Kurde nie pamiętam tego lvl, anyways z Flamelurkerem to przydałaby mi się pomoc bo sam to się będę męczył długo chyba..


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 23:28 
Cytuj  
Quality Winged Spear +1
Moderate damage bonus from Strength and Dexterity.

oplaca sie przerabiac spear na to? mam winged +5 zwykle w tej chwili (i 2 standard w banku).
18str i 12 dexa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 maja 2010, 23:43 
Cytuj  
potrzeba w cholerę tych kamieni - ja przerobiłem na moon +1 i wali podobnie jak zwykła +6. Tylko cholerka teraz każdy upgrade oprócz zwykłych kamieni zabiera te moonlight stony. O które cholernie ciężko :/

Yogs - sprawdź który masz level, jak będziemy mogli zagrać razem to pomogę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 00:11 
Cytuj  
mendol - nie

winged speara zostaw na moon winged spear, to jedna z najlepszych broni jakie mozesz dostac w grze.

a jak na szybko chcesz dobry miecz, to w 2-x (nie pamietam gdzie dokladnie) jest flame longsword do zdobycia, i troszke farmujac world 2 mozna z niego wystrugac flame longsword +5.

z taka bronia caly world 5 przechodzisz z palcem w nosie ;]


btw - milej zabawy w tower of latria - imo jeden z lepszych leveli jakie powstaly w grach komputerowych od bardzo dawna ;) (mam na mysli 3-1 i 3-2. jesli tak ma wygladac pieklo to ja nie chce sie tam znalezc :)

z reszta bagna w world5 tez sa niczego sobie. i efekty z perspektywa powodujace ze giant gobliny wygladaja jak te male gowna ;)

eh, gdybym mial wiecej czasu to bym w to pogral jeszcze, ale mysle ze wroce jak wyjdzie EU ;P

edit:
aha jeszcze szybkie wytlumaczenie dlaczego spear to jedna z najlepszych broni w grze. otoz spearem mozna atakowac bedac zaslonietym tarcza, co powoduje ze wiekszosc non-boss przeciwnikow nie ma z toba wiekszych szans jesli tylko masz dobra tarcze. Nie dotyczy to oczywiscie przeciwnikow ktorzy albo maja bron magiczna, albo jakas ogromna.

no i turtlowanie sie niewiele dobrego przynosi w pvp, ale kilka walk z jakimis pro wymiataczami za pomoca speara+tarczy wygralem ;)


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 00:15 
Cytuj  
szkoda tylko, że trzeba grać duchem. Granie postacią cielesną jest ciągle niemożliwe, może nie tak często jak kiedyś ( w wersji asian to była masakra) - jednak na 90% jakiś black phantom wpadnie by nam umilić rozrywkę i dopadnie nas 5m przed wejściem do bossa :/

Karol66 napisał(a):
...żeby Twoj equip burden był <= max equip burden i wtedy masz najlepszą protekcję + możesz rolować bez "spowolnienia".


na pewno? mi roluje się dużo słąbiej a mój skórzany armor zajmuje 27/47. Kiedyś czytałem by rolować i robić uniki z maksymalną prędkością armor musi być lżejszy/równy niż połowa wagi dopuszczalnej armoru.

ja tam potrzebuję pomocy w 4-1 - muszę znaleźć longbowa. Potem zabić smoka w 1-2 - i zebrać flameshield-a.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 00:44 
Cytuj  
Red Flame Shield możesz zebrać w 1-1 nie zabijając smoka - po prostu go sprowokuj, żeby przyleciał na most i biegnij na złamanie karku tam gdzie leżał.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 01:32 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Karol66 napisał(a):
...żeby Twoj equip burden był <= max equip burden i wtedy masz najlepszą protekcję + możesz rolować bez "spowolnienia".


na pewno? mi roluje się dużo słąbiej a mój skórzany armor zajmuje 27/47. Kiedyś czytałem by rolować i robić uniki z maksymalną prędkością armor musi być lżejszy/równy niż połowa wagi dopuszczalnej armoru.

ja tam potrzebuję pomocy w 4-1 - muszę znaleźć longbowa. Potem zabić smoka w 1-2 - i zebrać flameshield-a.


Mark - zerknij jeszcze raz na wartości które podałeś.
27 > 47/2
Przy 47 max equip burden powinieneś mieć current euip burden 23.5 lub mniej żeby rolować normalnie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 06:33 
Cytuj  
hm no to czeka mnie troche farmowania.
bo w sumie shielda tez niepotrzebnie sobie upgrejdowalem :)
ale klimacik w 2-1 jest tez calkiem si. tylko zeby ta lava nie zabijala od razu ;)


Karol, a jaka jest ta druga gra dla, ktorej warto kupic PS3? :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 08:19 
Cytuj  
Kuzwa trza kupić znów PS3 :/


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 08:29 
Cytuj  
Jak to jest z grą online w DS - w założeniu chciałbym grać z kumplem co-opa, wyczytałem na ds.wiki, że jest taka opcja ale istnieje kilka warunków (on musi być w soul form, mieć jakiś kamyk, ja go muszę zaprosić itp). Nie ma jakiejś prostszej formy? (w sensie ja hostuję, on dołącza do gry normalnie, bez żadnych duszków itp pierdółek). Acha, i jak to jest z tymi black phantomami? Goście mogą się na chama wpieprzyć do każdej gry i zwalić rozgrywkę czy jest jakiś sposób na zamkniętą (prywatną sesję)?


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 08:48 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Jak to jest z grą online w DS - w założeniu chciałbym grać z kumplem co-opa, wyczytałem na ds.wiki, że jest taka opcja ale istnieje kilka warunków (on musi być w soul form, mieć jakiś kamyk, ja go muszę zaprosić itp). Nie ma jakiejś prostszej formy? (w sensie ja hostuję, on dołącza do gry normalnie, bez żadnych duszków itp pierdółek). Acha, i jak to jest z tymi black phantomami? Goście mogą się na chama wpieprzyć do każdej gry i zwalić rozgrywkę czy jest jakiś sposób na zamkniętą (prywatną sesję)?

Nie da się tego zrobić inaczej niż opisałeś. Nie ma też żadnych "prywatnych" gier. Jeśli zdecydujesz się grać w trybie multi musisz liczyć się z konsekwencjami ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 09:05 
Cytuj  
eh ja dla DS'a olalem rdr :)
zastanawia mnie, ile czasu ludzie poswiecili zeby wybadac i znalezc te wszystkie 'dodatki' w grze :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 09:16 
Cytuj  
Ciekawostka - guide dołączany do wersji EU zawiera między innymi informacje z tej Wiki - wydawcy w porozumieniu z jej twórcami stwierdzili, że w ten sposób przewodnik będzie jeszcze lepszy niż ten dodawany do wersji kolekcjonerskiej US.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 09:26 
Cytuj  
Pytanie dotyczące DSa bo widzę, że warto się zainteresować. Da się w to w ogóle grać single only? Czy np. jest opcja, ze grając melee wpieprzę się na coś melee resistant i gra poleci na półkę bo "się nie da"?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 09:30 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Jak to jest z grą online w DS - w założeniu chciałbym grać z kumplem co-opa, wyczytałem na ds.wiki, że jest taka opcja ale istnieje kilka warunków (on musi być w soul form, mieć jakiś kamyk, ja go muszę zaprosić itp). Nie ma jakiejś prostszej formy? (w sensie ja hostuję, on dołącza do gry normalnie, bez żadnych duszków itp pierdółek). Acha, i jak to jest z tymi black phantomami? Goście mogą się na chama wpieprzyć do każdej gry i zwalić rozgrywkę czy jest jakiś sposób na zamkniętą (prywatną sesję)?


Nie ma opcji zamkniętych prywatnych sesji.
Albo grasz online albo offline.
Generalnie jest tak. Włączasz dodatek do PS3 czyli PC ze skype ;), umawiasz się z "martwym" kolegą w którym miejscu stawia znaczek pozwalający zaprosic go do gry, idziesz w to miejsce, znajdujesz jego znak i summonujesz go. Robicie razem cały level, na końcu zabijacie bossa, on zostaje wskrzeszony i odesłany do swojego świata. Ty się w tym czasie zabijasz (w nexusie najlepiej jeśli nie chcesz żeby Ci world tendency spadało) i powtarzacie cała operację tylko tym razem on jest żywy a Ty dead.
Grając razem powinniście kombinować tak, żeby przywołany blue fantom brał większość ryzyka na siebie bo jeśli on padnie to NIC NIE STRACI a zostanie tylko odesłany do swojego świata (możesz wtedy ponowanie go przywołać). Jeśli natomiast padnie żywy gracz (host) to blue fantom zostaje odesłany do swojego świata a cały level u hosta się "resetuje".
Jeśli mimo wszystko coś spierdolicie i padnie host to wtedy musi się jakos wskrzesić.
I tutaj sposoby są 3:
1. Można użyć kamyków wskrzeszenia które się znajduje w trancie gry (ale masz jednak pewna ograniczoną ich ilość - chyba ok 30 n jedna cała grę... można je farmowac ale to raczej na dalszym etapie gry bo nie jest to proste)
2. Można zostawić swój sig blue fantoma w widocznym miejscu i czekać aż inny, random gracz Cie wezwie. Pomagasz mu zabić bossa i za to masz wskrzeszenie (to raczej długotrwałe - myśle że nie mniej niż 15-30 min trwa)
3. Można użyć red stona i zaatakować świat innego, losowego gracza. Po zabiciu go zostajesz wskrzeszony (jeśli ktoś ma dobrze zrobioną postać pod PvP to jest to szybka akcja).

Co do black fantomów to nie stanowią oni dużego problemu jeśli grasz ostrożnie.
"Zywy" gracz może przywołać 2 blue fantomy do pomocy i jeśli black fantom zaatakuje to stosunek sił jest 3:1. Wystarczy się nie rozpraszać, przygotowac zasadzkę i gość ma marne szanse (dostajesz komunikat ostrzegający o inwazji ZAWSZE i ZAWSZE gość się spawnuje "na tyłach" - tzn tam gdzie już oczyściłeś teren z mobów).
Wystarczy więc przestać bić moby, cofnąć się trochę i czekać :)

Generalnie jak ja grałem ze Scorpem to z utęsknieniem wypartywaliśmy black fantomów bo to był spory fun i w 90% zysk w postaci podnoszenia world tendency i dodatkowych dusz po zabiciu black fantoma.

Qraczek napisał(a):
Pytanie dotyczące DSa bo widzę, że warto się zainteresować. Da się w to w ogóle grać single only? Czy np. jest opcja, ze grając melee wpieprzę się na coś melee resistant i gra poleci na półkę bo "się nie da"?


Wszystko się da zrobić mele + łuk z totalnym pominięciem magii.
Tyle że to trochę kastrowanie sobie gry bo w tej grze nie trzeba być magiem żeby używac czarów. Jest sporo czarów pomocniczych typu enchant broni (zwiększanie dmg), second chance (buff który insta podnosi Cie po śmierci z 50% HP), warding (zwiększenie resistów na obrażenia) etc których działanie nie jest uzależnione od wielkości statu "magic" (to ma wpływ tylko na czary DD).
Możesz grać bez tego ale to na tej samej zasadzie możesz próbować przejść całe DS sterując padem tylko jedną ręką :)
Nie ma to żadnego uzasadnienia przy budowaniu postaci.

P.S. Jest taki miracle który się nazywa "anti magic". Zarzuca się go na siebie i on wyłącza mozliwość uzywania jakichkolwiek innych czarów zarówno Tobie jak i innym. IMO jeśli chcesz grać bez używania magii to przynajmniej tego się naucz - wyrówna szanse przynajmniej w PvP.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 09:43 
Cytuj  
Dobra - a jak to jest z online / offline? W ogóle gra offline ma sens? Bo z tego co widzę to większość opinii jest o online lub pvp :/

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 10:08 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Dobra - a jak to jest z online / offline? W ogóle gra offline ma sens? Bo z tego co widzę to większość opinii jest o online lub pvp :/


Oczywiście.
Ci którzy nie trawią PvP albo chcą pofarmowac w spokoju przelączają się na offline mode.
Tyle że to działa w obie strony - nie masz ryzyka inwazji PK ale nie masz też możlwości uzyskania pomocy (przywoływania blue fantomów).

Można też podejśc do sprawy jeszcze prościej jeśli nie lubisz PvP.
Robić wszystkich bossów w soul form. Jeśli jesteś "martwy" to nikt nie może Cie najechać - do tego nie trzeba wyciągac wtyczki sieciowej z PS3 :)
W takim przypadku masz jednocześnie szanse pomagania innym graczom i zdobywania dusz "safe".
Wogóle... jak jesteś "nowy" to warto się wynajmować jako blue fantom.
Poznajesz dany level gry, wiesz gdzie są jakie moby, pułapki etc a to wszystko robisz bez ryzyka bo jak padniesz jako blue fantom to NIE TRACISZ DUSZ KTÓRE ZEBRAŁEŚ (odeslę Cie tylko do Twojego świata).
Nie możesz co prawda zbierać itemów ale to zrozumiałe - loot podnosi tylko host bo to jego świat.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 maja 2010, 10:12 
Cytuj  
tu nie ma rozróżnienia offline/online. Ta gra imho stoi gdzieś pośrodku. Grając gdy masz połączenie z netem - widzisz duchy innych graczy. Widzisz niebieskie znaczki na ziemii (to duchy których możesz przywołać na pomoc), może wbić do Twojej gry black phantom - by cię zabić. Widzisz podpowiedzi wypisane krwią na ziemi (czasami przydatne, czasami wprowadzające w błąd), w końcu widzisz plamy krwi - po kliknięciu na taką plamę - obejrzysz sobie ostatnie 5s życia gostka przed Tobą ;)

Karol66 - co do tej wagi uzbrojenia: teraz jestem gimpnięty. Znalazłem całego seta skórzanej zbroji - założyłem ale musiałem wywalić set wizarda. Roluję teraz kalecząc tak na oko dwa razy wolniej niż wcześniej. Podbijam Endurance i mam nadzieję, że dam radę się odgimpować wkrótce ;)

Pisałeś, że jest dobry set armoru mając white tendency w 1.x? Albo wywalę ten skórzany set i z tego co pamiętam był gdzieś do kupienia set black (dla female maga).

Mendol w 2.x jest w cholerę kamieni - a ja farmowałem te robaki w 1.1 i 1.2... Flame shielda może też dropnąć ten rycerz w 1.1 z czerwonymi oczami. Zabiłem dziada z 15 razy i nie dropnął.

btw. wczoraj czytałem nawet oficjalne forum Atlusa - co jakiś czas są organizowane jakieś tournamenty PvP w DS. Przy okazji dowiedziałem się, że 3D Dot Heroes to też ich dzieło i teraz zastanawiam się czy sobie tego nie kupić. No i na forum polygamii każdy zachwala yakuzę 3 - grałem w demko, grafika chyba jeszcze gorsza niż w GTA4 ale podobno gra bardzo nadrabia klimatem i samym story. Oba tytuły w shopto.net niecałe 20F każdy - więc tanizna.


Ostatnio edytowano 31 maja 2010, 10:25 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.