mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 14:27 
Cytuj  
Mu raczej chodzilo o klasyczne cRPG, a nie akszyn er pi dzi. I wiedzmina nie wyobrazam sobie calego przechodzic na padzie, jak dla mnie duzo wygodniej bylo na klawie i myszce. DS wiadomo, tragedia bez pada.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 14:37 
Cytuj  
sula napisał(a):
90%? Chyba w UK, Jap albo USA. W Europie Centralnej, Rosji, K.Południowej, A.Poł. czy Chinach afaik już to tak nie wygląda. Nawet w Niemczech też nie.



tak Sula - zgadzam się w krajach 3-go świata, gdzie przeciętne zarobki nie pozwalają na kupno sprzętu TYLKO do grania jest trochę inny rozkład procentowy. Niestety albo stety afryka czy ameryka południowa i europa wschodnia (nie ma czegoś takiego jak europa centralna w świadomości zachodu - Bułgaria, Rumunia czy Polska to cały czas East European country) ma mało do gadania. Liczy się trend światowy, rynek globalny i sprzedaż ogólna. A z niej wynika że nawet 10x więcej kopii danego tytułu można sprzedać na konsolach.
A bezpośrednio z tego wynika, że jednak ludzie preferują granie na konsolach - bo sorry, ale PC jest już praktycznie w każdym domu.
Tak w Niemczech to pewnie jest trochę mniej niż 90% - ot wyjątek potwierdzający regułę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 14:51 
Cytuj  
a ile tych klasycznych rpg bylo na pc?
biorac pod uwage moj wiek, dzieci, konsole/pc to niestety w tej chwili konsole wygrywaja.
szybko, latwo, przyjemnie.
pc zostaje do ps2/lol'a, czy moze kiedys jakiegos mmorpg.
i serio, heavy rain, uncharted, gt5, mgs, ds to gry dla ktorych warto kupic konsole.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 15:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
aldatha: strolowalem? biorac pod uwage twoje pojecie o grach, wiekszosc wziela na powaznie twoje pierdolenie :)



chyba Ty :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 15:15 
Cytuj  
Mark24 - Przecież nikt się z tobą nie kłócił, że w większości państw rozwiniętych rynek konsol jest większy niż PC szczególnie jeżeli chodzi o AAA tytuły. Tylko co z tego? Przecież nie przerzuce się nagle z PC tylko czy głównie na konsolę, bo więcej ludzi w Skyrima gra na Xbox/PS3 niż na PC. Jak będę chciał albo potrzebował to sobie wtedy kupię. Decyzje podejmuje się na podstawie swoich potrzeb i preferencji, a nie tego co jest popularniejsze.

-------------

Wracając stricte do konsol, to tak się patrząc na te technikalia w eurogamerze to zastanawiam się jaką wizję ma MS i Sony na tą generacje konsol? Czy planują na przykłąd tak długi okres "życia" next-gena jak current-gen? Już nie wydają się tak 'cutting edge' jak poprzednia generacja, choć na początku pierwsze exclusive pewnie zaczną z jakimś tam pie***iem. Poza tym artykułuł hintuje, że mogą być osobne układy opowiedzialne za fizykę, co by odciążyło główne CPU / GPU konsol. Poza tym dziwna sprawa z tym, że Play miałby mieć tylko GDDR5 na pokładzie. Wiadomo, że wymagania pamięciowe teraz wzrastają głównie w stosunku do VRAM, ale mimo wszystko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 16:01 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
DS wiadomo, tragedia bez pada.


No właśnie nie wiadomo, bo ja DS przeszedłem na klawiaturze i myszce i grało mi się doskonale.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 16:34 
Cytuj  
ja pierdole. mozecie wypierdalac z sula i aldatha na czele do flames, i tam sobie dyskutowac do woli, ktora konsola bedzie lepsza i dlaczego pc?
byl tutaj w miare porzadek, dopoki nie zaczeliscie burdelu robic.
a ty aldatha zaczynasz jak kabraxis sie zachowywac.

xanth: mozesz wyjebac stad ten belkot?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 17:00 
Cytuj  
Konsole sa chujowe i dla debili.

Elo Elo Mendol to zero.

Spoiler:


A na powaznie. Oczywyscie ze jedyna sensowna platforma dla wymagajacego czegokolwiek gracza jest PC i tu nie ma sie o co klocic. Konsolka do popierdolek moze sobie gdzies stac ale jako main gaming platform gdy 99% gier to jednoprzyciskowe samograje na 5h, ktore za chwile sie zrownaja zajebistoscia z Angry Birds? hhahaha.... nie rozsmieszajcie mnie.

Ale kontynuujcie bo przyprawiacie mendola o rage a to zawsze sie zabawnie czyta ja kdziadek zaczyna niezdarnie pluc jadem.

Ogolnie jest tak ze ludzie bez wymagan = konsola. A ze to jest wiekszosc jak w kazdej dziedzinie zycia...? who cares?

PC ma wszystko co ma i co moze miec konsolka plus w chuj wiecej wyboru jesli idzie o gry (ilosciowo) do tego emulacja dziesiatek platform i inne pierdoly. Srsly.. wybor jest oczywisty.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 17:50 
Cytuj  
następny kurwa - zacofaniec Kabraxis, który jeszcze kilka lat temu na CRT siedział, "bo to była jedyna sensowna technologia w monitorach i nie ma się co kłócić". ROTFL, wracaj kabra do flamowania D3 i zachwycania się PoE.

Sam nie widzi jaki jest alogiczny:
Kabraxis napisał(a):
Ogolnie jest tak ze ludzie bez wymagan = konsola. A ze to jest wiekszosc jak w kazdej dziedzinie zycia...? who cares?


większość konsolowców ma w domu PC nawet wypasionego, a mimo to kupuje gry na konsolę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 18:03 
Cytuj  
kabraxiu chcialbym tylko zwrocic twa uwage na gre, o ktorej zapomniales, a jesli chodzi o wymagania to wyruchala wszystkie twoje gierki na pc bez mydla.


poza tym to jest naprawde fun, patrzec jak czekasz z cieknaca slina z geby, az cos napisze, zeby sie 'rzucic' i pierdolnac kolejny tekst z dupy.
bo o grach na konsole, jak i wiekszosci gier na pc nie masz zielonego pojecia.

zreszta juz chyba o tym kiedys pisalismy - lubisz gry tylko na pc, twoja sprawa. nasza sprawa jest to, ze konsole nam sie podobaja, maja zajebiste gry dla nas, wydajemy na to kase i jestesmy happy :)

jesli chodzi o poe to tez potrafisz dobrze napisac (o ile ktos ma cierpliwosc przebijania sie przez te wszystkie obelgi rzucane przez ciebie dookola) - ale na tym koniec.



hehe dobrze napisane marek. mam w miare dobrego pc, na ktorym nie mam w co grac poza lol'em, ps2 i poe. a nie sa to gry wybitne :)


sula: kurwa skonczysz w koncu pierdolic w kazdym temacie? bo o ile sie nie myle to nawet konsoli nie masz.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 18:14 
Cytuj  
Na PC nie ma "Mortal Kombat" i nie będzie "Injustice". :(


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 18:23 
Cytuj  
grałem od samego początku na PC, pierwsze need for speedy czy Prince of Persia na monochromatycznym monitorku z kartą hercules i bursztynowym monitorku. Minęło mi - potem mocno selekcjonowałem gry - grałem w sumie jedynie w mmorpg przez kilka lat od czasu do czasu (raz na 3 miesiące) instalowałem jakiegoś singla by po pół godzinie (najczęściej krócej niż trwała instalacja) ze zniesmaczeniem go wyjebać. Potem nawet mmorpg mi się znudziły praktycznie kompletnie.
Kupiłem konsolę i jak dziecko gram we wszystko - ścigałki, arcadówki, rpg, shootery, gry których na PC bym kijem nie dotknął mimo lepszej grafiki i "lepszego" sterowania. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak to wytłumaczyć i w sumie to mam to w dupie. Ważne, że ja się dobrze bawię.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 18:35 
Cytuj  
Wy to kurwa macie problemy, która platforma jest lepsza...

Pomijając fakt że wyższość jednej platformy nad drugą jest mocno względna, to jakie to ma w ogóle znaczenie? Liczą się gry, tych dobrych, każda platforma ma przynajmniej kilkanaście (no chyba że ktoś się ogranicza do jednego gatunku).

Sam mam mocnego PCta i PS3 i na obu platformach gra mi się zajebiście (ostatnio na piecu gram też w gierki z Wii, dzięki Alda). Jak kogoś nie stać na więcej niż jedną maszynkę, to robi sobie listę gier w które chce pograć i sprawdza na której platformie jest najwięcej z tej listy, to naprawdę takie proste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 18:44 
Cytuj  
ale to nie MY mamy problemy :)
ja przed wakacjami mam zamiar kupic 2 x360 z kinectem bo boks/fitness/biegi sa naprawde zajebiste.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 19:05 
Cytuj  
PCta mam w domu od czasów XT z kartą graficzną CGA i potężna stacją dysków 360kb, czyli od dawna.
Od dawna także uwielbiam gry RPG. PCta, używam do gry w RPGi z Wii, konsoli PS3 natomiast używam do gry w RPGi z PS3. I tyle, na konsole mam po prostu większy i lepszy wybór gier, które mi odpowiadają. End of story.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 19:06 
Cytuj  
Ide po popcorn...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 19:18 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
to robi sobie listę gier w które chce pograć i sprawdza na której platformie jest najwięcej z tej listy, to naprawdę takie proste.


Exacly... 99,99% gier na konsole to crap dla debili (tzm samograje) albo pseudo gry na move/kinect. Dlatego tez same konsole to crap. Pomine juz z litosci to ze zycza sobie za ten syf po 200 PLN (a czasem i wiecej). Sorry ale fajne konsole sie skonczyly na PS2.

Ale tak jak mowie jak nie masz wymagan ew. jestes pania jadzia z warzywniaka to konsolki sa wrecz stworzone dla ciebie.

A nawet jesli znajdzie sie cos wartego uwagi na tych pudeleczkach to i tak moge w to pograc na PC z ladniejsza grafa, w HD i wieksza iloscia FPSow i za polowe ceny gry konsolowej (oprocz tych 2 fajnych exow na generacje (co i tak jest w tej generacji mocno dyskusyjne - jak pisalem to nie sa czasy PS2) - przezyje).

Ale i tak najwieksza polewke bede mial z next genow. Ilosc faila jak tam wpakuja przypuszczam ze przekroczy wszelkie granice przyzwoitosci. :lol:
Juz to widze - konsolka 2,5k, gra 300PLN, 345% wiecej mocy niz PS3!, sterowania bezposrednio mozgiem!, bla, bla, bla a gra dalej jednym przyciskiem, 5h mialkich cutscenek/qte z identycznym a nawet mniejszym rozbudowaniem i fizyka co currentgen i do kosza... JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC NA TEN CZAD.

Bawcie sie czym chcecie - ja pozostane przy PC bo sama platforma i gry na nia (przynajmniej niektore) nie uragaja mojej inteligencji.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 19:33 
Cytuj  
Kabra gówno mnie obchodzi co myślisz o temacie konsole vs PC - masz do tego temat we flames więc łaskawie wyjazd tam.
To jest topic o PS3.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 19:43 
Cytuj  
okej okej... raczej niema co dodawac wiec juz sobie ide. :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sty 2013, 20:54 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Goatus napisał(a):

Bawcie sie czym chcecie - ja pozostane przy PC bo sama platforma i gry na nia (przynajmniej niektore) nie uragaja mojej inteligencji.


nie urągają czemu?

Gry mają dawać rozrywkę i ja gram na takim sprzęcie na którym lepiej się bawię. A Jeżeli ktoś się martwi o swoją inteligencję to niech gra na jakimś specjalistycznym sprzęcie. Nie wierzę, że podniesie to IQ, ale może samoocena skoczy. Tyle.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.