mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 08:57 
 
Graficznie ten rome2 to wygląda tak jakbym grał w pierwszą część shoguna. Ja pierdole nie wiem co oni zrobili, mogli po prostu wykorzystać silnik shoguna 2. A tu kupa. Wkurwiłem się tylko.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 09:06 
 
Dlatego ja kupuje dodatek do shoguna 2 i zadowalam się modami od DarthModa i czekam aż coś zrobią z Rome II :E...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 09:22 
 
Kurwa tylko, że hype na średniowiecze japonii mi opadło i jakoś nie mam motywacji do instalacji tej gry.
Nawet przeczytałem kilka książek o starożytnym rzymie, bitwach rzymskich etc. Myślałem, że bitwy pod względem graficznym w rome 2 będą tak spektakularne jak w shogunie 2 a tu chuj wielki. Trochę się zawiodłem.

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 11:33 
 
Zresztą na forum totalwar jest dużo tematów odnośnie wydajności samej gry.
Podobno paczyk dzisiaj wychodzi i coś mają tam poprawić.
Druga sprawa to pewnie drivery(akurat ja mam nvidii). Też mogliby wydać wersję, w której poprawią wydajność rome2.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 16:09 
 
sula napisał(a):
ale najśmieszniejsze w tym jest to, że oni to wypuścili bez żadnego Ai.


To jest AI w serii TW, bez sensu biegajace jednostki ( tu widze szrzuja i sie cofaja, w empire czy napoleonie biegaly z lewej na prawa, gdy nasi strzelali) to znak rozpoznawczy tej serii ;) Zreszta mody AI cudow nie zrobia, tak jak nie robily wczesniej. Jak bylo slychac w 1 filmiku, gra zassala joe na 12h.. takze nie ma lipy ;p Swoja droga CA mialo jakas bete do TW? Bo same bitwy powinni dac ludziom do przetestowania, chyba ze zdawali sobie sprawe z problemow i wiedzieli, ze sie i tak nie wyrobia na premiere albo maja na to wyjebane... tak jak wczesniej :)

Swoja droga ja nie kojarze, zadnej gry strategicznej z dobrym ai. Dobre AI w grach opiera sie na czitach, a nawet z nimi srednio rozgarniety gracz je klepie bez problemu jezeli zna mechanike gry. Ktos tu niedawno skarzyl sie na przesadzone bonusy w civ5 na najwyzszym poziomie dla ai. Jak sie pozna kilka chwytow (wystarczy poogladac jak ludzie graja na diety na yt) to gra wchodzi w ez mode. Jedyny minus tak skutecznej gry vs czitujace ai jest taki, ze nie da sie budowac miast/cudow/cywilizacji tak jakby sie tego chcialo. Kiedys pamietam ludzie zachwalali ai w galciv, a tam jest to samo - wystarczy poznac "schematy" i ez. Ja kiedys sobie wydrukowalem na jednej karteczce a4 co robic i klepalem ai na jakims tam insane czy cus zeby miec duzo pkt na metaverse (czy jak to sie nazywalo).

Wczoraj przysiadlem do EU IV, jako podstawka to jest ze dwa razy lepsze od czystej EUIII, gra sie przyjemnie. Duzy plus to cale ui, jest czytelnie i intuicyjnie. Imo nawet jak ktos nie gral wczesniej w eu to sie szybko odnajdzie. Budowanie to bajaka, strasznie wygodny system gdy nie trrzeba sprawdzac prowincji po kolei tylko wszystko na mapie widac. Ponoc fajnie jest rozwiazany hadel, szczerze to nie wiem co tam fajnego bo zlota zawsze mialem pod dostatkiem, wyslalem moich kupcow na poczatku gry i zapomnialem. Mam wrazenie, ze przez latwosc zarabiania zlota jest wiecej negatywnych eventow ktore co chwila nam to zloto zabieraja. W pewnym momencie ciagu 20lat mialem chyba 4 eventy z poblemami banku narodowego (-kasa albo +inflacja). Ogolnie dawno nie gralem w eu i nie pamietam czy w III tez tych negatywnych eventow bylo tak duzo (nie tylko w zwiazku z kasa) troche to zabiera fun jak ciagle masz cos na czerwono do wyboru.

Najbardziej nie podoba mi sie to, ze przegrany oddzial ucieka w najdalszy punkt swojego panstwa. Poza tym nawet jezeli przescigne tak uciekajace wojsko to go nie przechwytuje (raz mialem taka sytuacje, gdzie o 1dzien wczesniej bylem w prowincji do ktorej uciekala armia na autopliocie na drugi koniec swiata i po prostu poszla dalej). Lipa troche z tymi biegajacymi armiami, tak samo jak z plywajacymi w kolko flotami po baltyku - jak jest pokoj to jest jakas masakra co tam sie dzieje, plywaja w gore i w dol bez sensu. Wybucha wojna i od razu milion flot zbija sie w bloby i jest spokoj :)

Gram Polska (nie zrobilem rzeczpospolitej obojga narodow, litwe traktuje jako bufor przed rosja). Wczoraj mialem krotka wojne z polowa eu - hiszp, portugalia, austria, bizancjum, francja i dania + wegry ktorym wypowiedzialem wojne. Ogolnie to byl gluchy telefon aliansow. Nie powiem zaskoczylo mnie to, Wegry mialy podpisany pakt tylko z bizancjum, bizancjum z kims tam jeszcze i tak to szlo. Co ciekawe tuz przed moja agresja wegry zostaly przejechane przez fra/aus, chcialem zrobic szybki blitzkrieg i przejac 2prowy. Troche zonk, wypowiadam wojne wegrom a po chwili mam wojne z polowa europy. Sam mialem sojusz z anglia (anglia i ja to jedyne panstwa protestanckie w eu) ale sie na mnie wypieli.. a tuz po zakonczeniu wojny, ponownie wyslali mi propozycje sojuszu ;) Ogolnie to byla jedyna sytuacja w ktorej AI mnie zaskoczylo i musialem oddac cale swoje zloto za pokoj (pomimo tego, ze mialem warscore na plusie +12-19 nie pamietam, ale manpower mi sie skonczyl).

Takze AI w EUIV tez dupy nie urywa, widac to szczegolnie po litwie z ktora jestem w unii personalnej. Jezeli chodzi o wojny to poza oblezeniami to do niczego innego litwini sie nie nadaja, pomimo tego, ze armie maja taka jak ja. Raz jak walczylem i litwini stracili cala swoja armie to pomimo 45k+ manpowera nie odbudowali jej przez reszte wojny (tzn 5-9k zrobili). Poszedl pokoj i od razu w calej litwie rozpoczal sie zaciag - bach 32k armii.

Ogolnie gre polecam, chyba znowu wroce do EU na dluzej. Na ironmanie gra toche zbyt czesto sie zapisuje i przy przejsciu na nastepny miesiac przycina. Jak sie gra na max speed to caly miesiac leci na luz i jest zastoj 1. Nieprzyjemne uczucie, brak plynnosci. Poza tym stabilnie i ok, nie to co w dawnych czasach gdy w grach paradoxu co chwile widzialo sie pulpit.

Btw. czy grajac Polska jest szansa na generala z wieksza iloscia pkt niz 4? W pewnym momencie (general robi spora roznice jak sie przekonalem) wydalem chyba z 500pkt militarnych na generalow i wszyscy byli od 2-4 lacznie... smutek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 16:30 
 
Litwa jest w tej grze na początku strasznie przegięta (w trójce też była), a Polska dzięki sojuszowi z nią ma za łatwy start. Zakon Krzyżacki można wchłonąć na dzień dobry, później też wygrywają nam większość wojen. Chociaż ostatnio jak grałem szybciutko zjadły ich rebelie i pół Litwy przejął Smoleńsk Kurwa.

Jak gram Polską też zwykle olewam unię z Litwą i zajmuje się odzyskiwaniem ziem utraconych przy rozbiciu dzielnicowym. Potem mi się nudzi i zaczynam nową grę ;o

Ale ostatnio przerzuciłem się na Crusader Kings 2, daje więcej radochy niż EU.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 17:09 
 
Im dluzej o tym Rome II mysle, tym bardziej jestem pewny, ze w ciagu pol roku Sega oglosi, ze ta gra wyjdzie na X1 i PS4.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 17:27 
 
Shogun 2 mi chodził bardzo ładnie na i3 , 6 gb ramu i 6870 a Rome 2 wcale lepiej nie wygląda a chodzi zauważalnie gorzej


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 18:49 
 
Aldatha napisał(a):
Shogun 2 mi chodził bardzo ładnie na i3 , 6 gb ramu i 6870 a Rome 2 wcale lepiej nie wygląda a chodzi zauważalnie gorzej

Mam te same odczucia.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 19:47 
 
Morgul napisał(a):
Btw. czy grajac Polska jest szansa na generala z wieksza iloscia pkt niz 4? W pewnym momencie (general robi spora roznice jak sie przekonalem) wydalem chyba z 500pkt militarnych na generalow i wszyscy byli od 2-4 lacznie... smutek.


Jakosc generala zalezy od ilosci tradycji wojskowej. Im wiecej tym lepszy genek wylazi.
Przy 70+ juz sa fajni kolesie po 5-6 w fire i shock

Moja pierwsza gra w EU IV jak zwykle Polska. Musze powiedziec ze poszlo latwo. Polaczylem sie z Litwa i zaczalem wchlaniac. Zrobilem westernizacje rozbilem w puch potem Otomanow ktorzy sie rozrosli niesamowicie w ktoryms momencie.
Walczylem o Polske od morza do morza i idzie zrobic :D
Ta brazowa Branderburgia nad Austria to moj wasal, ktorego wlasnie anektuje...a co :D

Zblizam sie powoli do konca i wyglada to tak:
http://img33.imageshack.us/img33/4145/jfrf.jpg

Mysle teraz, co zrobic przez te ostatnie 70 lat.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 19:50 
 
Rzeznik na prezia.


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 19:58 
 
EU IV wydaje mi sie prostsza od EU III ze wszystkimi dodatkami, ale fajna. Musze sprobowac teraz Irlandia zaczac i zobaczymy...w EU III bardzo ciezko mi szlo zawsze irolami.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 21:38 
 
Złoto ma większą wartość niż w eu3 a, że można brać od mali i 4k złota to mp jest często zasada, że nie można brać więcej golda niż np 250

Rzeznik napisał(a):
EU IV wydaje mi sie prostsza od EU III ze wszystkimi dodatkami, ale fajna. Musze sprobowac teraz Irlandia zaczac i zobaczymy...w EU III bardzo ciezko mi szlo zawsze irolami.


byś zagrał mp, sp nie daje takich emocji jak mp


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 22:13 
 
W koncu sprobuje. Daj mi znac jak bedziesz nowa zaczynal, to moze sie podlacze ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2013, 23:37 
 
Starpoint Gemini 2
http://store.steampowered.com/app/236150/
Chyba nie grałem w jedynke, dobre to ?

*

Posty: 79
Dołączył(a): 2.05.2012
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2013, 03:08 
 
warhameron napisał(a):
Starpoint Gemini 2
http://store.steampowered.com/app/236150/
Chyba nie grałem w jedynke, dobre to ?

Heh, wygląda jak singlowe EVE.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2013, 08:09 
 
Tactical Intervention - rzeczywiscie "wali" CS-em na kilometr, ale za to jest tryb deathmatch + dwa jakies inne (jeden tryb z samochodami i jakims poscigiem). Ogolnie jest (jak dla mnie) w chuj ciezko. Ale w porownaniu do tego co ostatnio wyszlo (Special Forcess 2 SKILL i America's Army 4), TI wyglada jednak najciekawiej.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 11:11 
 
A Origin wprowadził refunda na wszystkie gry by EA w ciągu 7 dni od daty zakupu lub 24h od pierwszego uruchomienia ;O

****
Avatar użytkownika

Posty: 1514
Dołączył(a): 5.10.2009
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 11:13 
 
Oyci3C napisał(a):
A Origin wprowadził refunda na wszystkie gry by EA w ciągu 7 dni od daty zakupu lub 24h od pierwszego uruchomienia ;O

Z cyklu "breaking news" :)


_________________
PSN_id: Adhoc8810

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2013, 14:02 
 
Zaczalem w koncu grac w Xenoblade na Dolphinie. Wyglada swietnie, co wazne, brak problemow z dzwiekiem, ktore mnie strasznie wkurzaly na starym kompie, a sama gra znakomita. Nie trzyma za raczke, wymusza eksploracje, system walki bardzo fajny i generalnie wciaga jak bagno :) Polecam! I sciagnijcie tez sobie od razu paczke tekstur z forum Dolphina.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 476, 477, 478, 479, 480, 481, 482 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.