mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 8
Dołączył(a): 27.06.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 17:53 
Cytuj  
witam.
Taj jak napisałem w temacie szukam chętnych do napisania gry mmorpg osadzonej w świecie Tolkiena .
Oczywiście będą potrzebni programiści C++ graficy 3d i 2d.(ja jestem programistą)
Co do spraw technicznych planuje wykorzystanie :
Enginu graficznego OGRE --> www.ogre3d.org
fizycznego ODE www.ode.org
i dźwiękowego OpenAL www.openal.org .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 18:01 
Cytuj  
gl.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 18:25 
Cytuj  
Bezsens tworzenia gry opartej na Tolkienie bo:
- juz jest taka gra tworzona
- nie macie praw autorskich i nawet jako free projekt bedziecie mieli problemy
Lepiej juz wymyslec swoj wlasny system i swiat, co imho jest o wiele ciekawsze. W kazdym razie gl tez zycze :]


_________________
.


Posty: 8
Dołączył(a): 27.06.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 18:54 
Cytuj  
Nie musi być koniecznie w świecie tolkiena .
Chodzi mi głuwnie o znalezienie osub zainteresowanych udziałem w projekcie.

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 19:05 
Cytuj  
konradb2 napisał(a):
Nie musi być koniecznie w świecie tolkiena .
Chodzi mi głuwnie o znalezienie osub zainteresowanych udziałem w projekcie.


Wyglada na to, ze polonisty tez bedziecie potrzebowac. ;)


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 21:40 
Cytuj  
A gUwno prawda :E


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2005, 22:04 
Cytuj  
konradb2, ze tak sie spytam: masz jakies doswiadczenie w tej dziedzinie? Bo jesli poczytałeś sobie właśnie o opengl i ci sie spodobalo to naprawde lepiej sobie darowac :) A sadzac po tym ze oglaszasz taki projekt tutaj domyslam sie ze takowego nie masz :)

ps. nie bij :(
pps. gwarantuje ci ze po paru dniach, kiedy sie przekonasz ile to jest roboty z podstawowymi rzeczami, wyleczysz sie natychmiast :)

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 mar 2005, 23:45 
Cytuj  
Nie zniechęcaj chłopaka :] Ja ci proponuje porzucić tolkiena i tą perspektywe 3d, i zrobić coś a`la tibia :P hmm.. albo nie, lepiej coś na kształt FF6. Brakuje mi gierek nawiązujących do tych starych tytułów T_T Gdyby były espery[summony z 6], smoki hiryu[smoki z 5 :P nie pamietam pisowni] , rozumiesz, te klimaty ;] Grafika mogłaby być żywcem wyjęta z FF4-6 [Sprite`y postaci by sie powycinało ;]ze zmienionymi kolorkami, żeby plagiatu nie było :P] Opatrzyć to wszystko jakimś fajnym systemem walk [Ja bym proponował coś w stylu zeldy na snesa, bitka w czasie rzeczywistym]. System z czarami mógłby być np. taki jak materie w FF7, skille z broni jakiej używasz itp. Wyszłaby naprawde ciekawa gierka :lol:


_________________
Obrazek
Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 20.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 11:12 
Cytuj  
Macie racje gra nie osadzi sie w swiecie MMORPG Ale polska odmian tolkiena miala by wejscie :har:


_________________
jUBY

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2005, 11:16 
Cytuj  
barcio napisał(a):
polska odmian tolkiena

wiedźmin ? ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 mar 2005, 17:23 
Cytuj  
barcio napisał(a):
Macie racje gra nie osadzi sie w swiecie MMORPG...


wrzuce to sobie jako podpis...

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 mar 2005, 17:30 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
barcio napisał(a):
Macie racje gra nie osadzi sie w swiecie MMORPG...


wrzuce to sobie jako podpis...

Masz racje, chłopak zdolny jest, nawer porównywalny z kolesiem co sie ogłaszał. ze szuka kogos kto mu WoWa zasponsoruje :wink:


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 mar 2005, 17:16 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Bezsens tworzenia gry opartej na Tolkienie bo:
- juz jest taka gra tworzona


No wlasnie i w tym problem, ze ciagle robia :(

Robia, robia i skonczyc nie moga, a bety ciagle nie widac :cry:


_________________
"I forgot that I might see,
So many beautful things.
I forgot that I might need,
to find out what life could bring."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2005, 17:19 
Cytuj  
Jestem ciekaw ile taka licencja na tolkiena by kosztowala.
Za Star Treka wylozyli 8.5mln dolarow.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2005, 21:41 
Cytuj  
barcio napisał(a):
Macie racje gra nie osadzi sie w swiecie MMORPG Ale polska odmian tolkiena miala by wejscie :har:

Sorry za OT ale barcio napisal 3 (słownie - trzy) posty i trzy osoby wrzucily sobie je w sygnaturke <lol> Ten chlopak ma dar :D


_________________
Obrazek


Posty: 2
Dołączył(a): 20.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 21:08 
Cytuj  
Co do tworzenia gry, zauważyłem że masz (macie) zapotrzebowanie na grafików i programistów. A nie potrzebujecie może kogoś od/do fabuły? A ja się zastanawiam czy nie lepiej by było po prostu stworzyć RPG na gotowym silniczku. Jeśli chodzi o silniczek to polecam całkiem ciekawy od Morrowinda. Z tego co wiem to powstała już jakaś gra na nim. Pozatym jest ciekawy z uwagi na to że nie ma tam żadnych klas i rozwój postaci jest uwarunkowany tylko tym co się w grze robi. Sam uczestniczyłem już w tworzeniu nieoficjalnego dodatku do tej gry. Oczywiście tam była tylko nieduża wyspa, a ty trzeba by stworzyć od podstaw gignatyczny świat.
Nawet jeśli nie wykorzystacie silnika z TES III to polecam się jako scenarzysta i ogólnie fabułolog.

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2005, 22:04 
Cytuj  
Tolein napisał(a):
A ja się zastanawiam czy nie lepiej by było po prostu stworzyć RPG na gotowym silniczku. Jeśli chodzi o silniczek to polecam całkiem ciekawy od Morrowinda. Z tego co wiem to powstała już jakaś gra na nim.


Problem z gotowymi 'silniczkami' jest taki ze nie rosna w parku na drzewach gdzie kazdy moze sobie przyjsc i zerwac. Trzeba za nie placic. Duzo (choc moze nie tyle co za wspomniana licencje na ST, ale i tak wystarczajaco

pozdrawiam

*

Posty: 104
Dołączył(a): 22.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 07:10 
Cytuj  
Za używanie TES 3 jako podstawy do tworzenia gier nie trzeba płacić, dopuki nie zarabia się na tym. Do gry dołączony jest spory program do tworzenia własnych modułów. Nic nie przeszkadza jednak w robieniu za jego pomocą całkowicie nowych światów. Zależy tylko od inwencji i samozaparcia twórcy.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 08:21 
Cytuj  
Porywacie się panowie z motyką na słońce.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 21 kwi 2005, 13:23 
Cytuj  
A no widze malo pracowales, bo akurat nie tes:cs ma dosyc spore ograniczenia co do mozliwosci. Moduly, mody, muty, plugi to nie gry. Jezeli juz chcesz uzyc jakiegos engine'u to polecam od unreala 2 wzwyz, afaik sa darmowe do niekomercyjnych projektow a ich mozliwosci przerastaja te od morka.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.