mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 9
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 21:50 
Cytuj  
Witam szanowną społeczność.

Gram w Lineage 2 od mniej więcej 1.5 miesiąca.
Generalnie gra mi się bardzo podoba, czuję że z czasem zamiast nudzić to coraz bardziej mi się podoba. Ma swoje wady ale urzeka grafiką i muzyką. No i przede wszystkim klimat bardzo mi się podoba. Kocham mojego elfika i tęsknię za nim kiedy nie mogę grać ;)

Znajomi mnie jednak namawiają na World of Warcraft przekonując że to absolutnie najlepszy MMORPG jaki powstał i wart jest każdej ceny.
Hm... 300zł + 50 za każdy miesiąc, nie mówię żę mnie nie stać ale jednak jak na grę to trochę jest, szczególnie że w Lineage gram za darmo.

Zakładając jednak że koszty nie mają znaczenia, chciałbym usłyszeć opinię od osób które grały w obydwie gry i miały możliwość porównania. Jak się ma jeden tytuł do drugiego. Co się podobało w jednym i nie podobało w drugim? Czy WoW jest rzeczywiście taki niesamowity i warty kasy i porzucenia L2 ?
Z góry dzięki za opinie

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 21:59 
Cytuj  
L2 nie jest za darmo a Ty grasz na pirackim serwerze. A co lepsze nie mam pojecia ale skoro kochasz swojego elfika a on Ciebie to moze nie kupuj wow bo szkoda niszczyc takie piekne uczucie

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2005, 23:20 
Cytuj  
Bielun napisał(a):
Znajomi mnie jednak namawiają na World of Warcraft przekonując że to absolutnie najlepszy MMORPG jaki powstał i wart jest każdej ceny.


To jest troche inaczej.
WoW jest najlepszym MMORPG na poczadku, lub dla nowych graczy co nie grali w innego MMO, jednak ma duzo i za duzo od "the best" MMO.
Jest tez rowniez opcja wlasnego gustu, jednemu bedzie sie podobac to, a drugiemu co innego.
Ja osobiscie moge ci polecic WoW jezeli nie posiadasz zbytnio duzego doswiadczenia w tej "branzy" ale jak planujesz grac ze znajomymi to zapomnij o tym, poniewaz WoW to dynamiczna gra pod wzgledem rozwoju postaci, a zarazem szybki endgaming.
Gra prosta i "noob friendly" ale jak podoba ci sie pirackie L2 (a nawet bardzo) to na twoim miejscu gral bym w platna wersje.

Cytuj:
A co lepsze nie mam pojecia ale skoro kochasz swojego elfika a on Ciebie to moze nie kupuj wow bo szkoda niszczyc takie piekne uczucie

pwned :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 07:55 
Cytuj  
doświadczonym graczom też się WoW podoba i tez jest najlepszy. Ale faktycznie gra jest bardzo dynamiczna i szybka co jak dla mnie jest plusem. Nie ma campowania, nie ma czekania miesiącami na drop, nie ma szukania party tygodniami, nie ma stania w jednym miejscu i napieprzania jednego rodzaju mobkow przez miesiąc by dingnac o 1lvl.
A czy gra jest prosta? Sterowanie WASD - czyli standard (czyli duuużo prościej i łatwiej niż w FFXi gdzie człowiek przez pierwszy tydzień uczy się sterować). Crafting - klikanie na itemkach w inventory - dokładnie tak jak w każdym innym mmorpgu, party budowane na tych samych zasadach co w innych mmorpgach (oprócz dziwolągów gdzie nie ma party - SWG) - czyli zasada świętej trójcy, chociaż na początkowych levelach to i priest może tankować a warrior leczyć go bandażami, raidy - tak samo, szkoda tylko, że ograniczone do 40 osób ale takie ograniczenia sa modne, instance to były już od czasów AO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 08:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(oprócz dziwolągów gdzie nie ma party - SWG)

A masz jakies wsparcie? Czy w ten sposob poprostu leczysz swoje frustracje?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 20:15 
Cytuj  
Mark ty masz na prawde uraz do FFXI. I mocno przesadzasz.


_________________
Jast v2.0

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 20:55 
Cytuj  
Ja też mam uraz do FFXI, 2 dni przy tej grze to najgorzej spędzone 2 dni w moim życiu (jeśli chodzi o granie).. ale to już kwestia gustu.
Forum FFXI jakoś się trzyma więc pewnie są fani :)

Co do WoW, to jest to dla mnie najlepszy MMO w jaki grałem a troszeczkę grałem.

Co do L2... Na Twoim miejscu przerzuciłbym się na płatny server. Jeżeli Ci się podoba to warto się tego trzymać, a jak już się masz trzymać to się trzymaj czegoś solidnego. Pirackie servery są Beee...


Posty: 9
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:46 
Cytuj  
Dzięki za opinie aczkolwiek póki co nadal jestem niezdecydowany tak jak byłem i nie wiem czy wywalać te 300zl na WoW czy nie :)

Co do płatnych serwerów to zgadzam się i zapewne tak zrobię. Serwer Katsu na którym gram póki co nie mam specjalnie powodów by na niego narzekać, zapewne granie na darmowym serwerze jest piractwem ale traktuję to raczej jako trial i dzięki temu miałem możliwość wypróbowania i wiem że mi L2 pasuje i w zasadzie złowili mnie jako klienta a WoW przez swoją niedostępność jest dla mnie nadal zagadką i być może nigdy nie będzie mi dane spróbować.
Właściwie to już podjąłem decyzję że nie będę się na razie przenosić na oficjalny serwer, rozpoczynając wszystko od nowa. Poczekam jeszcze do maja na Chronicle 3 i wtedy rozpocznę nowe życie.
Aczkolwiek co jest dla mnie niejasne - czy Chronicles 3 jak wyjdzie to będzie wszystko od nowa, tak jak nowa gra czy to będzie tylko update czyli stare postacie wszystkie zostają, dochodzą jakieś nowe cechy, lokacje itp?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:59 
Cytuj  
Bielun napisał(a):
Aczkolwiek co jest dla mnie niejasne - czy Chronicles 3 jak wyjdzie to będzie wszystko od nowa, tak jak nowa gra czy to będzie tylko update czyli stare postacie wszystkie zostają, dochodzą jakieś nowe cechy, lokacje itp?

C3 to zwykły dodatek, postacie zostają. Gdyby w MMORPGach mieli wszystko czyścić po każdym update'cie, to by dopiero było :roll:


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 09:42 
Cytuj  
mozliwe, że na pirackim serwerze trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa.
Na oficjalnym NA PEWNO postacie zostają.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 13:36 
Cytuj  
Hmmm powoli sie sklaniam do twierdzenia, ze L2 > WoW :(
W L2 chociaz troche PVP jest i czasami jakis loot wypadnie :((((
A w WoW to sie zalamac mozna... eh.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 13:38 
Cytuj  
Peonz0r napisał(a):
Hmmm powoli sie sklaniam do twierdzenia, ze L2 > WoW :(
W L2 chociaz troche PVP jest i czasami jakis loot wypadnie :((((
A w WoW to sie zalamac mozna... eh.

hmm, wnioskując po twoim poście, znaczy w WoW nie ma pvp i nic nie wypada z mobów ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 13:56 
Cytuj  
Mial na mysli ze mozna lootnac innego playera.

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 14:54 
Cytuj  
Ja w L2 gram od Open Bety i powiem tak:

Na poczatku byl roz.......dziel jakich malo ;) ta gra sie kupy nie trzymala, miala mnustwo bugow i niedociagniec ....... ale design swiata i postaci urzekal a znajomi pozwolili przetrwac do wejscia C1.

W C1 wiele niedociagniec wyeliminowano reszte poprawiono. Zmniany mozna ocenic na duzy "plus" a po wejsciu C2 ta gra stala sie jeszcze lepsza :). NC Soft wsluchuje sie w glosy ludzi grajacych i wprowadzane przez nich zmiany ida w slusznym kierunku. C3 przyniesie nastepne zmiany i z tego co mozna poczytac na anglojezycznych forach - znowu na lepsze (przynajmniej w niektorych kwestiach).

Jesli podoba ci sie l2 to koniecznie przejdz na platne serwery tylko uprzedzam .... na platnych jest ciezej.

Ta gra faktycznie momentami daje w kosc ze rzucasz ja na tydzien, ale wracasz...


Posty: 9
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 17:29 
Cytuj  
Cytuj:
Jesli podoba ci sie l2 to koniecznie przejdz na platne serwery tylko uprzedzam .... na platnych jest ciezej.

Ciężej? w jakim sensie? że mniej kasy/exp/itp ?
A właśnie, jak to jest - jeżeli rate serera jest powiedzmy adena x5 to czy to oznacza że na oficjalnych serwerach kasy jest 5x mniej?

No i co mnie jeszcze hamuje przed zmianą serwera to nie tyle postać którą sobie ileśtam dopakowałem ale znajomi z którymi jestem trochę związany. Trochę trudno będzie zaczynać od zera, nikogo nie znając, nikomu nie ufając...

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 17:39 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
hmm, wnioskując po twoim poście, znaczy w WoW nie ma pvp i nic nie wypada z mobów ?


Nie.
Jak Pieszczoch napisal ta gra nie posiada PVP.
Mozna ew. naprzykrzyc sie komus i popsuc mu robienie questa.
PVP bylo w UO na Fel czy na SP.
Rozpieprza mnie Contested Territory gdzie wpada 2x60 lvl i bije cala wioske + npc NIC z tego nie majac.
Normalnie SPOCZKENS.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 07:13 
Cytuj  
L2 pewnie tak jak FFXI - wiek levelowania, gra polegająca na campowaniu tygodniami i zarabianiu kasy + PvP którego w FFXI nie ma.

WoW to teraz wielki rozpierdziel.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 08:03 
Cytuj  
Peonz0r napisał(a):
Rozpieprza mnie Contested Territory gdzie wpada 2x60 lvl i bije cala wioske + npc NIC z tego nie majac.
Normalnie SPOCZKENS.


just for fun :)


_________________



****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:04 
Cytuj  
Ale jaki fun? Gdzie tu fun?
Bijac 40 lvli nizszych newbow?
Czy moze siejac rozpierduche w jakiej wiosce... doslownie nic z tego nie majac :o
Nie rozumie i nie zrozumie sensu takiego pvp i istnienia serwerow PVP przy takich zalozeniach i zasadach.
Jaki problem jest postawic JEDEN serwer z open pvp i lootingiem? Przy takiej ilosci serwerow co oni pootwierali to zadne obciazenie.
A spokojnie mogliby zbadac rynek jak wyglada zapotrzebowanie. Ide o zaklad ze byloby wieszke niz na obecne PVP :E
Sad.


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 09:38 
Cytuj  
PvP nie jest skończone. Looting zapewne kłóci się z tym jak ma wyglądać w WoWie końcowe i skończone PvP dlatego nie postawią tego serwera.
Zresztą wcale nie jest to takie proste bo trzeba byłoby zmienić całą mechanikę gry - wywalić soulbound, wywalić unique, wywalić itemki questowe, ustawić drop rate, wywalić instance/raidy bo nikt głupi by nie raidował instance tylko raidował tych co raidują co prowadziłoby do tego, że campowanoby 24/7 wyjścia z instance i zbierano łupy. Trzeba by było rozwiązać kwestię campowania ciał - bo ja np. jestem wredny i zabijałbym gnomy dopóki nie byłyby całkiem nagie. Dostawić strażników (z 10x elite 500) na cmentarzach. Zrezygnować z BG bo po co.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.