mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 08:17 
Cytuj  
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mmorpg

Niewiem czy smiac sie czy plakac... moze jako uber zrodlo wiedzy o mmo opracujemy jakis poprawny opis ? bo to naprawde przykre czytac takie brednie :(


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 08:24 
Cytuj  
Hmm wiekszosc jest wporzadku najgorzej lezy ta cala historia.



Cytuj:
Rozwój projektów komercyjnych

Pierwszym komercyjnym MMORPG był Islands of Kesmai, wyprodukowany przez Keltona Flinna i Johna Taylora. Gra dalej bazowała na systemie tekstowym. Pojawiła się na rynku w 1984. Dostęp do niej kosztował 12 dolarów za godzinę.

Pierwszą internetową grą graficzną był Club Caribe, stworzony przez LucasArts w 1988 na platformę Commodore 64. Gra ta nie była rzeczywistym RPG, chociaż gracze mogli ze sobą interreagować. Pierwszym graficznym MMORPG były Neverwinter Nights (AOL), stworzone przez designera Dona Daglowa i programistę Cathryna Matagę. Gra była dostępna dla użytkowników PC od 1991 do 1997. Dostęp do obydwu gier był płatny: kosztował 6 dolarów za godzinę.

Następcą Neverwinter Nights był The Shadow of Yserbius, stworzony przez Joe`go Ybarra. Gra była dostępna od 1992 do 1996.


Gdzie jest tibia ? ^^


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 10:30 
Cytuj  
W sumie jest tu malo bredni a wiekszosc to fakty...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 10:46 
Cytuj  
Tłumaczenie z http://en.wikipedia.org/wiki/Mmorpg

A i tak wszystkiego mu się nie chciało :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 11:08 
Cytuj  
Zaraz Tomu będzie się ze mnie śmiał ;)
Ale co tam ;)
Znalazłem się w wikipedii, właściwie moja grupa scenowa z lat 80-tych ;)
http://ru.wikipedia.org/wiki/ZX-Spectrum
punkt 6 - # 6 Наиболее известные музыкальные демонстрации
dwie pierwsze pozycje :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 11:10 
Cytuj  
Shaver napisał(a):
Gdzie jest tibia ? ^^


Idź linkiem na samym dole strony o mmorpg. Co między innymi widać pod hasłem Tibia?

Cytuj:
Z powodu powtarzających się wandalizmów zablokowano możliwość edycji tej strony przez użytkowników niezarejestrowanych i nowych.
Jeżeli chciałbyś wprowadzić jakieś zmiany, to przedyskutuj je na stronie dyskusji.



LOL


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 12:16 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Zaraz Tomu będzie się ze mnie śmiał ;)

No ile mozna ;]
Zalatw tlumaczenie na PL, bo nie chce mi sie domowej tlumaczki wolac.

@ Ashton, co wg ciebie powinno sie tam znalezc?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 12:45 
Cytuj  
Wlasciwie to niemam pojecia, sorki aktualnie zbyt zaspany jestem ^^"

ale przynajmniej niech info bedzie o grach mmorpg a nie mudach, i innych pierdolach przez przegladarke ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 14:45 
Cytuj  
O MMORPG mozna napisac w dwoch linijkach.
Tu calkiem ladnie poskladano jak doszlo do powstania terminu MMO.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 23:40 
Cytuj  
przestałem po 3 linijce
Cytuj:
Gry tego typu są olbrzymie popularne na całym świecie, a szczególnie w Korei Południowej.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2006, 23:46 
Cytuj  
Cos nie tak z tym cytatem?

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 06:41 
Cytuj  
imo Najwieksza role odgrywaja Niemcy Brazylijczycy Szwedzi i Polacy


_________________
oumn da lololegend

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 08:02 
Cytuj  
Shaver napisał(a):
imo Najwieksza role odgrywaja Niemcy Brazylijczycy Szwedzi i Polacy

Jestes tego pewny? Zapomniales juz o ilosci graczy w Lineage 1 i 2 oraz Ragnaroka? Nie zawsze WoW byl na rynku, a przed nim 80% graczy mmorpg na swiecie to byli wlasnie wlasnie gracze Lineage 1, 2 i Ragnaroka. Pozatym wiekszosc dzisiejszych produkcji wywodzi sie wlasnie z Korei, w tym najwiekszy swiatowy wydawca mmo, czyli NCSoft (tak, to koreanska firma). Podsumowujac, graczy w Korei jest tylu, co na calym swiecie razem wzietym. A gdyby odliczyc WoWa, to synonimem gracza mmorpg powinien byc koreanczyk.

X.

PS. Nie mowiac juz o milionach koreanskich graczy w WoW.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 09:05 
Cytuj  
True azjaci to najwiekszy rynek mmo.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 09:09 
Cytuj  
W Korei to w ogole sami gracze x] Programy w tv o grach ;) Jak jestes pro to cie ludzie na ulicy rozpoznaja;)

Ciekawe czemu tam tak jest ?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 10:08 
Cytuj  
morgul@ nie wiem gdzie twoja znajomość gramatyki się podziała, skoro nie widzisz co i jak

sou@ czemu? doszukuj się w mentalności koreańczyków
tam się haruje jak wół, żyje szybko i w dużym stresie
nie wiem jaką kasę tam się zarabia, ale jak przychodzi chwila wolnego
to wszelkie środki wydawane są na rozrywkę, w tym przypadku elektroniczną bo jak wiadomo korea przoduje w tej dziedzinie
nie tylko jest to elektronika, widziałeś zresztą na filmach że tam są kilkupoziomowe "salony" gier (to raczej jest całe centrum rozrywki gdzie wszystko jest połączone ze sobą)
równie dobrze MY moglibyśmy być w tym przodującym narodem, bo też mamy wszelkie do tego zadatki: zapieprzasz jak wół, mała kasa, to i wydajesz na wszelką możliwą rozrywkę ... problem w tym że nie mamy takich miejsc do rozrywki jak oni ... no i dochodzi do tego że oni są wariatami ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:10 
Cytuj  
Wydaje mi sie ze oni raczej przoduja w zarobkach wiec do nas bym ich raczej nie porownywal :P


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 13:25 
Cytuj  
wydajesz na wszelką możliwą rozrywkę ... problem w tym że nie mamy takich miejsc do rozrywki jak oni ... no i dochodzi do tego że oni są wariatami

Co 3ci polak wybiera alkohol, puby, dyskoeki itd. Co 2gi student "czolganie po ziemi", a kazda polka noszenie tych pijakow :P

Oczywiscie wyssalem to z palca, ale czasem zalem jest to, iz wciagniety w komputer gracz jest wysmiewany czy krytykowany przez pijanych :/ Przeciez obie rozrywki to fajna sprawa, dlatego gram czasem po baletach HEHE

I to jest wlasnie Eurpejska, konserwatywna mentalnosc. Tutaj dalej sie uwaza ze bajki anime sa dla dzieci, komiksy oraz gry (choc _powoli_ sie to zmienia), a w ameryce np. to nie dorosli ale juz w srednim wieku ludzie organizuja zloty gdzie pokazuja swoje kolekcje komiksow czy "glupich" lalek "action hero".

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2006, 18:25 
Cytuj  
jezeli koreance graja duzo w arcade i wymiataja w elektronice, a pozatym sa wariatami to co powiedziec o japonczykach ? @_@

sorki nieznam sie zbytnio na korei ;p wiem tylko ze maja niezle umiejetnosci w go, graja duzo w mmo i strasznie lubia oszukiwac w sporcie :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2006, 10:47 
Cytuj  
Japonczycy tez graja duzo ale sa gorsi niz koreanczycy. Korea (poludniowa ofc) jest ojczyzna tzw. pro-gamerow we wszystkie sieciowki (nie tylko mmo).

Dlatego np. Korea jest oczkiem w glowie takich firm jak np. Blizzard (nastawionych na gry multi).


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.