mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 29.04.2006
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 12:33 
Cytuj  
Trochę to idiotyczne, że przyjęły się itemy na level i profesję. Przecież itemy to jedna z rzeczy z podstawowych części kazdego rodzaju rpg. Na pewno lepiej by było gdyby "item dla każdego", bo to by wskazywało na to czy jestem bogaty i wysokolevelowy. Przecież nie zawsze magowie noszą lekką zbroję, a rycerze nigdy nie mogą postrzelać sobie "dla jaj" z łuku. Również nie każdy niski poziom musi być biedny więc dlaczego te potężniejsze zbroje muszą być tylk i wyłącznie dla 80 poziomu. Kretynizm totalny. To nie jest ot takie moje zrzędzenie. Na pewno dużą społeczność to irytuje. Wyjaśnijcie mi jaki to ma sens?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 12:38 
Cytuj  
Zapobiega zbytniemu twinkowaniu w item-based mmo?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 12:53 
Cytuj  
zi00n napisał(a):
Trochę to idiotyczne, że przyjęły się itemy na level i profesję. Przecież itemy to jedna z rzeczy z podstawowych części kazdego rodzaju rpg. Na pewno lepiej by było gdyby "item dla każdego", bo to by wskazywało na to czy jestem bogaty i wysokolevelowy. Przecież nie zawsze magowie noszą lekką zbroję, a rycerze nigdy nie mogą postrzelać sobie "dla jaj" z łuku. Również nie każdy niski poziom musi być biedny więc dlaczego te potężniejsze zbroje muszą być tylk i wyłącznie dla 80 poziomu. Kretynizm totalny. To nie jest ot takie moje zrzędzenie. Na pewno dużą społeczność to irytuje. Wyjaśnijcie mi jaki to ma sens?


magowie moga uzywac cos innego niz cloth (czytaj potrafia w to sie ubrac) tylko ze musza miec odp sile, a dwa zmniejsza szanse udanego rzucenia czaru. Trzy ubranie zbroi przez maga moze miec zgubne skutki, koledzy po fachu moga miec "przeciwskazania". Gry ktore na sile uniemozliwiaja uzycia danego przedmiotu tylko dla widzimisie producenta sa dupne tak samo jak producent. Tak samo lvl req, chociaz czasem "ubranie" sie w dany magiczny przedmiot moze miec zgubne skutki dla uzytkownika.


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 15:38 
Cytuj  
Ja osobiście lubię takie ograniczenia :)

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 16:14 
Cytuj  
Hmm a pomysl sobie cale zycie pracujesz w piekarni i nagle masz isc do wojska dostac bazooke. Hmm czy mozliwe jest by piekaz byl dobrym zolnierzem?

A co do itemow na lvl to jest to bardzo dobre rozwiazanie. Pomsyl sobie koles jest najlepszy an servie top eq. I nagle jego kumple chca grac. Dostaja full wypas eq? co sie dzieje w niekrotkim czasie doganiaja go i ownuja server razem z nim. Czy jest to fair?


_________________
oumn da lololegend

**
Avatar użytkownika

Posty: 427
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 16:39 
Cytuj  
oczywiscie, ze nie fair.. no chyba, ze chodziloby o mnie..


_________________
__________________________
putting the 'F' back in freedom

neocron - ao - coh - cov - aa - ddo - pe - eq2 - gw - hgl - rfo - vo - swg - ps - tr - mxo - fom - fe - ga - eve - vg - lotro - aoc - war - aion - star trek - perpetum - gw2 - wot - skyforge

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 16:45 
Cytuj  
A co do itemow na lvl to jest to bardzo dobre rozwiazanie. Pomsyl sobie koles jest najlepszy an servie top eq. I nagle jego kumple chca grac. Dostaja full wypas eq? co sie dzieje w niekrotkim czasie doganiaja go i ownuja server razem z nim. Czy jest to fair?


"Zycie"

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 lip 2006, 17:42 
Cytuj  
Ultima to jest coś i Darkfall będzie.


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!


Posty: 39
Dołączył(a): 31.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 14:14 
Cytuj  
Esencja dobrego rpg jest maksymalna dowolnosc dzialan gracza. Jakiekolwiek ograniczenia wprowadzane odgornie psuja realnosc rozgrywki. Jednak przed daniem mozliwosci uzywania dowolnego dostepnego ekwipunku waznym jest wprowadzenie pewnych ograniczen: I dajmy na to mag chcacy zalozyc na siebie tone pancerza? Prosze bardzo pamietajmy jednak o tym ze najprawdopodobniej taki osobnik bedzie mial tyle krzepy co male dziecko, wiec szybkosc porownywalna do zolwia, a z mozliwosci jakie oferuje mu gruba blacha nie bedzie potrafil skutecznie korzystac. Dodatkowo jezeli dany system magii zaklada utrudnienia w rzucaniu czarow noszacemu zbroje to nasz biedny mag moze skonczyc tragicznie. Przykladow tego typu moze byc wiele. To od programisty zalezy na jakie ograniczenia sie zdecyduje: Moze isc na latwizne i zaprezentowac nam giere pokroju koreanskich szitow jakie ostatnio zalewaja rynek mmo, albo wymyslec stos przedziwnych skryptow modyfikujacych rzeczywistosc gry i pozwalajacych na troche bardziej dowolna rozgrywke. Pamietajmy ze im wiecej gracz dostaje mozliwosci rozwoju tym gra jest bardziej miodna, unikamy setek takich samych chodzacych po swiecie postaci po ktorych niemal wiadomo czego mozna sie spodziewac. Oczywiscie pelnej dowolnosci w grach nigdy nie osiagniemy. Od tego jest normalne zycie :)

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:52 
Cytuj  
Borsh napisał(a):
Ultima to jest coś i Darkfall będzie.


No i oczywiście Roma Victor ^^

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2006, 16:59 
Cytuj  
Bo producenci mmorpg nie wiedza co to rpg ? :<
Najgorsze ze gracze to lykaja...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Posty: 39
Dołączył(a): 31.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 11:09 
Cytuj  
Mozna sie sprzeczac co to jest rpg. Dla jednych bedzie to cos w stylu Diablo - mamy swoja postac, rozwijamy ja, zdobywamy cenny ekwipunek, dla innych papierkowy Warhammer - odgrywamy swoja postac. Coraz czesciej po rpgi siegaja mlodsi gracze ktorzy z odgrywaniem postaci najprawdopodobniej nigdy w zyciu sie nie zetkneli. W pojawiajacych sie MMO coraz mniejszy jest nacisk kladziony na fabule a wiekszy na akcje. Ciekaw jestem jaki % graczy orientuje sie np: W historii swiata danej gry?


Posty: 11
Dołączył(a): 29.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 15:45 
Cytuj  
Hmm? To wy gracie po to by być najlepszym na liście? Ja szczerze mówiąc gdybym miał takiego kolegę to bym podziękował, bo wolę sam zarobić na to niż dostać i skończyć grę. A wogóle czy tak nie jest? Masz baaardzo bogatego kolegę to zawsze "pożyczy " ci kasę raczej... nic nie wiem o tej sprawie, bo takich kolegów nie mam :P.

@edit
No właśnie. Przecież im młodszy gracz tym lepiej chwyta grę. Taki młody dowie się, że instnieje darmowa gra to tylko wtedy to się liczy. Tak właściwie to jeśli zrobiliby tak jak w Tibii, że te rzadkie rzeczy są bardzo cenne. A tu możemy znaleźć u każdego NPC bądź po przystępnej cenie u gracza.

Ps. wybaczcie, że taki przykład podałem, ale nie w żadnej innej grze, w którą grałem nie było tego (bądź nie pamiętam)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 16:56 
Cytuj  
Tja np. w wowie gdzie po 1 czesc do setu latasz po raz 100 do mc.... u vendora kupisz sam syf, prawdzwie itemy pochodza z bardzo rzadkich dropow. Zreszta tibia to akurat najgorszy przyklad bo tam armor nie daje nic poza pancerzem, w innych mmorpg zazwyczaj dany item daje jakis bonus do many, sily etc. a teraz mi wytlumacz po co np. wariorowi bonus do mana lub inta? Pokolenie tibii...


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 17:16 
Cytuj  
by wiedzial jak walic z axa. Bo knajci to gupki som.


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 17:23 
Cytuj  
jezu shaver przestan byc fajnym, k :(


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2006, 23:20 
Cytuj  
Nie chce mi sie czytac waszych postow wiec moze i napisze to samo co ktos wyzej ;)

IMO producenci nowych mmo nie potrafia zrobic normalnego sprzetu ktory nie robil by przepasci miedzy postaciami noszacymi go;] Jednoczesnie nie chca zeby ktos tylko dzieki sprzetowi koxal postac 100x szybciej. Wiec wymyslili jakies durne podzialy uzbrojenia itd w zaleznosci od lvl co bylo najprostszym i pewnie jedynym mozliwym rozwiazaniem w ich sytuacji :wink:


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.