mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 23
Dołączył(a): 24.09.2006
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 15:49 
Cytuj  
Czekam na te gre od dluzszego juz czasu (chociaz nie zagladam regularnie na stronke) i dzis przeczytalem cos takiego:

The good things in life are best shared with friends! The "Two Worlds" developers have also taken this to heart - and added a fantastically varied MMORPG mode to their new game! Players can now oppose one another or join forces in Antaloor as Arena or RPG characters!

Wicej informacji na stronce:
http://www.2-worlds.com/

Szczerze to mnie ta informacja troche zmrozila - liczylem na wreszcie ciekawa i dopracowana produkcje cRPG w trybie dla jednego gracza i ewentualnie jakis multi, ale nie MMO w dodatku dodawane chyba na sile na kilka miesiecy przed premiera. Czy takie rozwiazanie moze w ogole funkcjonowac? Czy taka gra bedzie miala sens? Czy dodawanie do kazdej gry trybu multi i robienie z kazdego RPG - MMO to nie jest trend troche niepokojacy? Czy to nie jest troche tak, ze brakuje nam pomyslu na fabule to zrobimy MMO bo tam nie potrzeba fabuly?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 16:14 
Cytuj  
To forum to chyba nie miejsce na takie placze.

Dla mnie sredni mmorpg >>>> dobry crpg. Wole nieprzewidywalnosc i interakce z zywymi graczami niz "rozmowy" z postaciami wymyslonym przez kogos.

Z drugiej strony teraz jest moda na slowko "mmorpg" i czesto nadaje sie je grom, ktore z mmorpg nie maja zbyt wiele wspolnego. Mmorpg mode to moze oznaczac zwykly multiplayer.

Nie wiem jak jest naprawde bo nie chce mi sie zaglebiac w strone gry. Crpgy przestaly mnie interesowac ladnych pare temu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2007, 16:38 
Cytuj  
Z tego co mi wiadomo to nie bedzie mmorpg, tylko cos na ksztalt guild wars. Czytaj wszystko oprocz miast to instancje :]


_________________
Obrazek

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 28 lut 2007, 10:51 
Cytuj  
A co to są te instancje. Sorki za noobowskie pytanie, ale znam tylko Lineage 2 i Legends of Mir 3. Innych online RPG nie znam. Podobno w WoW są jakieś instancje. Ale co to jest właściwie?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 lut 2007, 11:16 
Cytuj  
To jest taka przestrzen, ktora istnieje w swiecie gry, ale jest kreowana specjalnie dla gracza/druzyny. Nie spotkasz tam nikogo innego (gracza) a tylko NPC.

Np. w WoW dungeony sa instancami, czyli idziesz na wyprawe dajmy na to do Molten Core, wchodzicie tam raidem 40 osobowym i macie caly dungeon dla siebie. W tym samym czasie raidy x, y, z tez sa w Molten Core, ale wykreowanych tylko dla nich.


Przeciwienstwem instancow jest - jak dla mnie - np. system w Ultima Online, gdzie mozna bylo isc do dungeonu i trzeba bylo sie liczyc z tym, ze np. spotkasz tam innych graczy, ktorzy akurat zabili ci rare moba, albo PK, ktorzy "patrolowali" czesciej uczeszczane rejony :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 28 lut 2007, 11:22 
Cytuj  
Dzięki KromeR za klarowne wytłumaczenie :)
A co do samej Two Worlds to grafika bije wszystko inne na głowę. Ale wiadomo, że grafika to nie wszystko.
Jakieś informacje kiedy wyjdzie wersja ostateczna?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2007, 12:18 
Cytuj  
Przypomina mi to manewr, jaki zrobili twórcy gry Hellgate: London. Mimo iż gra tworzona jest od dawna jako "Single player", twórcy postanowili zrobić z tego single z możliwością mmo (nie instancjowane mmo). Chyba to jest teraz "trendy"...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.