mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 5
Dołączył(a): 4.07.2008
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 15:16 
Cytuj  
Witam!

Szukam od daawna dość specyficznego MMORPG - chodzi o to aby:
1). była możliwośc swobodnej walki w każdym miejscu z innym graczem
2). po zgonie postaci traciłoby się część ekwipunku / levelu / skilii
3). jeśli gra miałaby być płatna to tylko z wersją trial lub mikropłatnościami
4). klimat najlepiej średniowiecza

Sprawdziłem jak do tej pory:
A3
Anarchy Online
Cabal Online
Conquer Online
Dark & Light
Dark Age of Camelot
Dofus
Dungeon Runners
Dungeons & Dragons Online
Flyff
GoonZu Online
KALOnline
Knight Online
MapleStory
Metin 2
MU Online
Priston Tale
Ragnarok Online
Runescape
Scions of Fate (Yulgang)
Silkroad Online
Tibia
Trickster Online
World of Warcraft

I jeszcze parę innych, który w tej chwili nie pamiętam...

Najbliżej były MU, Rangarok, Runescape, jednak na dłuższą metę nie okazały się (IMO) zbyt wciągające.

Sporo czasu spędziłem przy Tibii, która świetnie spełniała to, o czym wspomniałem wyżej w punktach, ale po ok. 1,5 r. gra mi się znudziła. A potem kolejne poszukiwania nie przyniosły efektów.

Co byście polecili z uwzględnieniem moich wymagań? Jeśli w ogóle istnieje coś takiego. W sumie to 3 punkt nie jest aż tak istotny i jeśli gra faktycznie spełniałaby to o czym wspominam, to zaryzykowałbym zakup "w ciemno".


Ostatnio edytowano 4 lip 2008, 23:53 przez Smanwan, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 15:28 
Cytuj  
Nie istnieje na obecna chwile FFA PvP fantasy MMO z lootem. Czekaj na DFO lub MO jak wszyscy inni. :)

http://www.darkfallonline.com/
http://www.mortalonline.com/

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 15:32 
Cytuj  
Chyba tylko Ultima Online

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 15:35 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Chyba tylko Ultima Online


Moze. Chociaz pewnie juz nie warto zaczynac.. z reszta z tego co pamietam sprzet daje sie ubezpieczac wiec z lootem moze byc slabo. W UO warto bylo zagrac 7-8 lat temu. :har:


Posty: 5
Dołączył(a): 4.07.2008
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 15:35 
Cytuj  
Ok, dzięki za info... Tak myślałem, że coś podobnego po prostu nie istnieje, bo sprawdziłem już sporo MMO (teraz przypomniałem sobie coś takiego jak np. Lunia ) i zawsze brakowało któregoś z punktów.

Co do UO - patrzyłem na filmiki, screeny i gra jakoś mi nie podeszła, zresztą ma już swoje latka, chciałbym po prostu coś "świeższego".

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 16:43 
Cytuj  
nie gankujcie mnie za długo, ale czy w tibii nie ma full loota po śmierci ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG


Posty: 5
Dołączył(a): 4.07.2008
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 16:58 
Cytuj  
Z tego co pamiętam, można było "coś tam" wykupić za bodajże 50k i wtedy nie było. A na niższych poziomach nie traciło się całego eq, zazwyczaj tylko plecak ;).

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 23:23 
Cytuj  
Watpie, zebys z tymi wymaganiami dorwal cos z mikroplatnosciami. Jedyne co w tej chwile przychodzi na mysl to free serwerki UO (tak) z odpowiednimi rulesetami. Na zachodzie wszyscy poszli w strone bezstresowej przyjemnosci plynacej z niekonczacego sie zdobywania equipmentu i levelkow w odizolowanych od reszty swiata pokoikach, natomiast na dalekim wschodzie powstaja produkcje, ktore w zaden sposob nie przypominaja sredniowiecza, chyba ze chodzi o jakas jego homoerotyczna karykature.

Jesli interesuje cie w jakims stopniu s-f i moglbys przelknac dosc slamazarny sposob rozgrywki, to mozesz sprobowac EVE, - jest to jedyna gra z tak hardcore'owym rulesetem na dzien dzisiejszy, ktora dobrze sie trzyma, ladnie wyglada i caly czas jest rozwijana. Poza tym to gold drop w najlepszym wypadku i backpack loot, ale to w dogorywajacym od dawna Shadowbane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 23:31 
Cytuj  
Cytuj:
ale to w dogorywajacym od dawna Shadowbane.


Shadowbane ma się dobrze. Jeżeli jesteś w stanie przełknąć żałosną grafikę i trochę koślawy gameplay, to spróbuj właśnie SB bo spełnia wszystkie twoje wymagania


Posty: 5
Dołączył(a): 4.07.2008
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 23:49 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Watpie, zebys z tymi wymaganiami dorwal cos z mikroplatnosciami.


Napisałem też, że nie musi być z mikro, może być coś w pełni płatne, pod warunkiem trialu lub polecenia mi tego jako coś, za co w 100% warto zapłacić w "ciemno" ;).

dana napisał(a):
Shadowbane ma się dobrze. Jeżeli jesteś w stanie przełknąć żałosną grafikę i trochę koślawy gameplay, to spróbuj właśnie SB bo spełnia wszystkie twoje wymagania


Ok, mogę spróbować Shadowbane, skończyłem testować jakieś kiepawe (IMO) Dark & Light, jest trial, więc czemu nie ;).

Eve to troche nie moje klimaty, ale jeśli SB mnie nie zainteresuje, a nie ma nic innego...

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 23:56 
Cytuj  
rohan?

open z lose expem, mozliwosc expienia na non peace mode na playersach, drop itemow podczas pk i po 35 fragach perm pk?


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2008, 23:58 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
rohan?

open z lose expem, mozliwosc expienia na non peace mode na playersach, drop itemow podczas pk i po 35 fragach perm pk?

przestań pierdolić, taki gameplay to koreańce już 7 lat temu tworzyli
Jeśli lubisz back in the future to Twoja sprawa, ale to się mija z celem.
Już wolę online fps...


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2008, 00:17 
Cytuj  
ta back in future.... chyba ci sie epoki pomylily.

rohan jest dobra gra i kazdy debil ktory nie dobil 30 i nie skosztowal pvp niech spierdala.


_________________
oumn da lololegend

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2008, 00:28 
Cytuj  
CheGee napisał(a):
ta back in future.... chyba ci sie epoki pomylily.

rohan jest dobra gra i kazdy debil ktory nie dobil 30 i nie skosztowal pvp niech spierdala.

dobiłem 35, mam spierdalać ?
taki gameplay to ja w 2004 widziałem, był dalece przestarzały
skaczące drewaniane klocki to ciosałem w górach jak byłem u babci, grać takimi tym bardziej nie miałem po co...


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 lip 2008, 01:18 
Cytuj  
screen


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2008, 06:01 
Cytuj  
A zaraz Ci robaczku w pupcie przyloze...
Tak, gralam jeszcze w CBT, lvl 53 max - i musze stwierdzic, ze im wyzszy lvl tym gorsza zenada. Na poczatku questy maja jeszcze jakis sens - ale wybacz mi rozmowco moj - jesli dla Ciebie quest "zabij 128 mobkow" wydaje sie sensowny - to chyba nie mamy o czym rozmawiac.
Wtedy wole sobie wlaczyc na kwadrans Mythosa :)


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 lip 2008, 12:38 
Cytuj  
Znowu zaproponuję WurmOnline :)

1). była możliwośc swobodnej walki w każdym miejscu z innym graczem

Serwer Wild jest PvP. Przystępujesz do jednej z 3 stron i jeśli jesteś w JennKellon albo MolRehan (to takie królestwa) to możesz klepać pozostałych, ale swoich nie. Jeśli przyłączysz się do Horde of Summoned, to nie masz żadnych ograniczeń.

2). po zgonie postaci traciłoby się część ekwipunku / levelu / skilii

Po zgonie wróg ma dostęp do całego Twojego sprzętu. Tracisz trochę skilla z każdej umiejętności (nie ma tam leveli, tylko skille).

3). jeśli gra miałaby być płatna to tylko z wersją trial lub mikropłatnościami

Serwer Home, gdzie PvP jest tylko w formie pojedynków, jest z opcją free (ale ze skill capem na poziomie 20% maxymalnych możliwych). Wild kosztuje 5e za miesiąc, płatne przez paypal.

4). klimat najlepiej średniowiecza

Jak najbardziej klimat średniowieczny. Magii prawie nie ma, tylko do enchantowania przedmiotów i parę innych drobnych. Gra jest mocno nastawiona na crafting i surwiwal także. Wszystkie itemy w grze są playermade.
http://www.wurmonline.com

Gra "waży" sto kilkadziesiąt mega zaledwie.


Posty: 5
Dołączył(a): 4.07.2008
Offline
PostNapisane: 9 lip 2008, 17:48 
Cytuj  
Witam, Ok, dzięki za wszystkie propozycje, na razie ściągnąłem SB, oraz z ciekawości EVE Online, chociaż to nie moje klimaty. Jak tylko skończę testowanie zabiorę się za WurmOnline, mimo, że grafika dosyć nieciekawa (jeśli jednak wynagrodzi to system jaki mi się marzy to nvm).

Pozdrawiam!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.