mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:09 
Cytuj  
Kolejny ciekawy artykuł zaserwował nam mmorpg.com

"Is it time to quit?"

Wydaje mi się, że ten artykulik można z ręką na sercu polecić większości starych wyg którzy siedzą na tym forum.

Co o tym sądzicie?

http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/f ... -Quit.html


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:16 
Cytuj  
dobre i trafne. obecnie znowu wiecej funu dostarcza mi dobry film niż nowe mmo czy gra.
ciekawa tez uwaga o altach rozumiem teraz dlaczego niektórzy nie chca robić altów np a niektórzy mają ich mase


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:20 
Cytuj  
No cóż, sam wiele razy robiłem alty... potem wiele razy odchodziłem do gry i do niej wracałem... potem. Na palcach jednej rąk bym nie zliczył :) A jednak nadal jestem i nadal gram. Chociaż zauważyłem, że zaczęły mnie kręcić gry typu EVE online, Fallen Earth, Ultima Online. Sandboxy w które wcześniej jakoś nie za bardzo ogarniałem jak się gra :) Czyżbym miał lvl up w swojej mmorpgowej karierze? :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:23 
Cytuj  
1 etap to 5 lat w jednym mmo, aktywnie i codziennie. miałeś 1 etap ? :P
ja miałem :har:


_________________
psn

*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:32 
Cytuj  
kazdy pewnie mial ..... wow ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 10:39 
Cytuj  
Zależy ile kto ma lat i jaki staż. Jak ktoś teraz zaczyna przygodę z mmo to trudno żeby miał 5 lat stażu przy jednej grze


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:03 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Zależy ile kto ma lat i jaki staż. Jak ktoś teraz zaczyna przygodę z mmo to trudno żeby miał 5 lat stażu przy jednej grze
możesz to wyjaśnić ? chyba mam inne zdanie

wydaje mi sie że bez wzgledu na wiek ludzie przy pierwszym mmo zostaja najdłużej. staż nie ma kompletnie znaczenia bo mówimy o pierwszym w jakie grali


_________________
psn

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:06 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
1 etap to 5 lat w jednym mmo, aktywnie i codziennie. miałeś 1 etap ? :P
ja miałem :har:


Ta, UO... Potem Neocron, Shadowbane i SWG . Od tamtej pory nic mi sie nie podobalo.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:26 
Cytuj  
O tak... UO -> EnB -> AO -> Neocron -> SWG... 8 lat wyjete z zyciorysu hehe. Pozniejszej drobnicy nie licze ;)

X.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:29 
Cytuj  
"Pierwszy etap" mialem jeszcze z UO ;) Potem byly krotkie epizody (tak do 1 roku) z roznymi tytulami, potem znowu "pierwszy etap" z WoW, potem znowu tozne, krotkie epizody i obecnie jestem w trakcie trzeciego "pierwszego etapu" w Lotro (juz 3 lata i ciagle leci) ;). Niektorzy jakos nie moga wydoroslec...


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:33 
Cytuj  
5 lat z przerwami czy bez ?


_________________
oumn da lololegend

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:37 
Cytuj  
ja mam dalej 1 etap i sie nie moze skonczyc, wow od premiery....


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:52 
Cytuj  
Mnie sie gry (wiekszosc), ogolnie szybko nudza. MMO tez gora to pół roku, potem nie wiem co w zasadzie robić.
Chyba dlatego dalej podoba mi sie DDO i GW. Moge grac kiedy chce, jak chce, bez bawienie sie w zadne placenie za miesiac z gory w ktorym i tak pogram 3 dni..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 393
Dołączył(a): 3.01.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2010, 18:37 
Cytuj  
Po 20 lat grania a od jakichs 8 w mmo mam przesyt

cos w tym jest

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 11:32 
Cytuj  
To chyba nie przesyt, a przynajmniej nie w każdym przypadku. Po n-latach spędzonych w różnych MMO każdy z nas mile wspomina te tytuły, które sprawiały najwięcej satysfakcji (czyli zapewne pierwsze, z którymi mieliśmy do czynienia) i z nich zapamiętuje elementy charakterystyczne. Każda następna gra przyrównywana jest pod tym kątem. Po jakimś czasie większość graczy zaczyna marzyć, że kiedyś, w końcu pojawi się "ta jedna, jedyna" gra, która będzie łączyć w sobie wszystkie zalety gier, w które do tej pory grali lub zawierać koncepcję, którą sami sobie opracowali na podstawie zebranych doświadczeń. I dlatego każdej, nowej premiery wyczekują z utęsknieniem. Później często przychodzi rozczarowanie, pierwszy darmowy miesiąc kończy złudne nadzieje. I tak do następnej premiery..


_________________
For the pony!

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 12:33 
Cytuj  
dokładnie

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 12:48 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
To chyba nie przesyt, a przynajmniej nie w każdym przypadku. Po n-latach spędzonych w różnych MMO każdy z nas mile wspomina te tytuły, które sprawiały najwięcej satysfakcji (czyli zapewne pierwsze, z którymi mieliśmy do czynienia) i z nich zapamiętuje elementy charakterystyczne. Każda następna gra przyrównywana jest pod tym kątem. Po jakimś czasie większość graczy zaczyna marzyć, że kiedyś, w końcu pojawi się "ta jedna, jedyna" gra, która będzie łączyć w sobie wszystkie zalety gier, w które do tej pory grali lub zawierać koncepcję, którą sami sobie opracowali na podstawie zebranych doświadczeń. I dlatego każdej, nowej premiery wyczekują z utęsknieniem. Później często przychodzi rozczarowanie, pierwszy darmowy miesiąc kończy złudne nadzieje. I tak do następnej premiery..


W moim przypadku wygladalo to doslownie ten sam sposob.

Zaczalem od MUDow czyli tekstowych mmorpg, potem przesiadlem sie na cos bardziej skomplikowanego czyli UO (ktore zreszta mnie nie wciagnelo). Od samego poczatku bylem utrzymywany w ryzach tego, ze tworzenie postaci = z gory narzucone klasy, dlatego UO mnie odrzucilo straszac swoim ogromem i wolnoscia wyborow. Zaczepilem sie w WoW i tak do dzisiaj w te gierke pykam. Rzecz jasna od jakiegos czasu szukam, poszukuje czegos co zastapi mi WoWa. Kupuje i testuje rozne mmorpg i nic ciekawego sie nie dzieje. A jakis czas temu zaobserwowalem, ze ciagnie mnie do UO, EVE Online i tego typu gierek, gdzie swiat to jest sandbox i robta co chceta ;p EVE O jest dla mnie zbyt wolne, zbyt spokojne, ogolnie nie pasuje do mnie. UO jest stare i w sumie nie chce sie pakowac w taki tytul. Jakis czas temu sciagnalem Fallen Earth i w sumie jak do tej pory byl to strzal w dziesiatke. Wessalo mnie, a wrazenia ktore mam po kazdej sesji przy tej grze sa takie same jak nie lepsze jak te ktore byly za czasow MUDow czy poczatku WoW :)

edit:

A jak mnie wessalo FE to okazuje sie, ze na horyzoncie bedzie Project: V13... cos czuje, ze w FE nie pogram dlugo ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 13:31 
Cytuj  
Ja napisze ponownie, mysle ze czasy grania rok czy dluzej w dana gre mmo juz mijaja, trzymanie sie jednego abonamnetu i jednej gry to juz nie na te czasy.
Wiekszosc "veterenow" ma znajomych co sobie pogrywaja w rozne mmo i wiekszosc nie da rady grac w jedna gre caly miesiac ale chetnie by wracali popykac dla funu ale na przeszkodzie stoja abonamenty.
Osobiscie chetnie bym pogral w fallen earth, zerkal na mortal czy dfo, uczestniczyl w premierze star treka czy innych nowych, jednak nie oplace starszych gier bo wiem ze nie pogram miesiac, wiec strata kasy.
Mozliwe ze mikroplatnosci sa wyjsciem z tej sytuacji, kupno pudla i potem zakup contentu, ktory mi odpowiada w danej chwili lub wracanie do tego co juz kupilem bo jest fajny.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 13:58 
Cytuj  
yabaddi napisał(a):
Po jakimś czasie większość graczy zaczyna marzyć, że kiedyś, w końcu pojawi się "ta jedna, jedyna" gra, która będzie łączyć w sobie wszystkie zalety gier, w które do tej pory grali lub zawierać koncepcję, którą sami sobie opracowali na podstawie zebranych doświadczeń. I dlatego każdej, nowej premiery wyczekują z utęsknieniem. Później często przychodzi rozczarowanie, pierwszy darmowy miesiąc kończy złudne nadzieje. I tak do następnej premiery..


Jest tak jak Misiek pisze. Żeby więc wyrwać się z tej pułapki własnych oczekiwań zrobiliśmy ściepę i z trójką znajomych nabyliśmy nową edycję (3cią) Warhammer Fantasy Roleplay wraz z dodatkiem, dodatkowym kompletem kart i kostek i... jesteśmy już po 4 sesji i gra nam się bardzo fajnie, a komputer... służy nam już tylko do obsługi dice roller'a :D


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2010, 18:15 
Cytuj  
@up

To jakis kiepski komplet kostek kupiliscie :evil: :p... z ciekawosci spytam gdzie gracie? Jesli gdzies w Warszawie to dajcie znac.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.