mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 20:12 
Cytuj  
Dziwie się że jeszcze nic tutaj o tej gierce nie zostało napisane (a dobrze szukałem ;) )

Lord of Ultima - przeglądarka gierka (strategiczno-ekonomiczna) z fajnym klimatem, ciekawą grafiką i dosyć sporą swobodą. Ciągle unowocześniana. Niedawno ruszyły open-beta (które nie będą resetowane przed full wersją). Gierka tworzona przez studio EA Phenomic w Niemczech (twórcy Battle Forge).. Niemcy maja smykałkę do takich gierek).

Stronka:
http://www.lordofultima.com/en

Kwestią czasu jest wyście polskiej wersji językowej. Wydaje mi się że ten produkt może zamieszać w świecie przeglądarkowych gierek.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 20:35 
Cytuj  
kolejna odmiana evony ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 20:35 
Cytuj  
a mozesz mi powiedziec co w tej grze browserowej takiego neizwyklego bo jakos nie widze?


tak se wpisalem o browser gierkach:
http://www.conquerclub.com/
http://games.bbgsite.com/games/conquerc ... hots.shtml wyglada spoko...

czasem cos wsrod browser gierek sie znajdzie, ale ciezko cos znalezc w kupie gowna.

PS. bylo juz na forum w pogawędkach. A i to jakos srednio mmorpg.


_________________
.


Ostatnio edytowano 5 kwi 2010, 20:52 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 20:37 
Cytuj  
trochę zabawna sytuacja gdy wszedłem z powyższego linka, a na głównej pod logiem "closed beta". Klikam w play, a tabliczka zmienia status na "open beta" :lol:

Jeśli to tylko kolejny klon evony - zjadacz czasu - to nic szczególnego poza być może lepszymi gfx-ami.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:03 
Cytuj  
Zapraszam do działu darmowe mmorpg :) A potem do przeglądarkowego tematu, już tam było to poruszane.

Zresztą, nie tylko tam. Wystarczy wykorzystać opcję szukaj


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:14 
Cytuj  
No ja mam tylko pytanie, skoro to EA itd.

Co to ma wspolnego ze swiatem Ultimy?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:16 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
No ja mam tylko pytanie, skoro to EA itd.

Co to ma wspolnego ze swiatem Ultimy?


Ultima may refer to:
Ultima (series), a series of video games
Ultima Online, a MMORPG video game
Baroque chess, known in the northeastern region of the United States as "Ultima"
Ultima Thule in medieval geographies may denote any distant place located beyond the "borders of the known world"
Ultima Sports Ltd, a manufacturer of sports cars based in England
Bless Me, Ultima is a novel by Rudolfo Anaya with a character called Ultima
Ultima, Victoria, a town in Australia
Kyosho Ultima, a radio-controlled car made by Kyosho
One of the Greeks in quantitative finance, a third order derivative of an option pricing function versus the volatility
Ultima is a recurring boss, weapon and spell in the Final Fantasy franchise


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:23 
Cytuj  
Mi raczej chodzi o to co ta browserowka, Lords of Ultima, ma do serii RPG Ultima.

A wiem, ze ma po mailu ktorym dostalem

Obrazek
Obrazek
Cytuj:
The acclaimed Ultima series continues inside your browser


:<


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 21:50 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Zresztą, nie tylko tam. Wystarczy wykorzystać opcję szukaj


Bardzo proszę, wyszukaj poprzez wyszukiwarkę topica który by poruszał temat tej gry - wiem że najlepiej odsyłać do "Szukaj" ale niestety, ale nieraz nie jest to łatwe.. a innym razem wręcz niemożliwe.

Co do samej gry - od 3-4 lat nie grałem w przeglądarkowe mmo (ostatnio chyba jakoś Travian był, a dużo dużo wcześniej ogame na samym początku i Space Pioneers) ale ta gra jakoś zwróciła moją uwagę.

Co oznacza że EA jest producentem? na pewno nie inwestuje w coś co nie ma przyszłości, gra posiada wysoki support praktycznie całego studia. W dobie kryzysu taka firma jak w EA nie będzie ryzykować i wspierać produktów z których wie że nie będzie czerpać zysków.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:05 
Cytuj  
ChemicalRider napisał(a):
W dobie kryzysu taka firma jak w EA nie będzie ryzykować i wspierać produktów z których wie że nie będzie czerpać zysków.


1. jakiego kryzysu ?
Jak wydawali tylko szmelc, to nie można za niego targać tyle samo co za quality gierki.

2. Mam rozumieć że to nie jest (nie będzie) za friko z item czy cash shopem ?

3. Czy zasada balansiku polega na tym, że me + $ > u ?


_________________
MO - the last hope of mmoRPG


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2010, 23:36 
Cytuj  
joshe napisał(a):
ChemicalRider napisał(a):
W dobie kryzysu taka firma jak w EA nie będzie ryzykować i wspierać produktów z których wie że nie będzie czerpać zysków.


1. jakiego kryzysu ?
Jak wydawali tylko szmelc, to nie można za niego targać tyle samo co za quality gierki.

2. Mam rozumieć że to nie jest (nie będzie) za friko z item czy cash shopem ?

3. Czy zasada balansiku polega na tym, że me + $ > u ?


jest shop (cholernie drogi) - ale tutaj pojawia się coś dziwnego i dosyć niespotykanego w przypadku EA. Niby są już swego typu ułatwienia jak Oficerowie w ogame (na razie jeden wydłuża kolejkę budowy z 6 do 16, a drugi kolejkę budowy wojska -kompletnie nie przydatna) i inne itemy które dodają np. surowce itp. ALE oprócz diamentów kupowanych za real kase, jest jeszcze mana bez której nie użyjesz tych przedmiotów - mana rośnie z czasem jak się ma więcej miast (a raczej tzw. moonstonów) - ten zabieg chyba ma spowodować aby na starcie nie było "aż" takich różnić.

Na razie nie zapowiada się aby real $ stwarzała jakieś strasznie różnice - i oby tak dalej.

1, Jakbyś śledził newsy parę miesięcy temu to byś wiedział o jaki kryzys mi chodzi - najgłośniejsze w przypadku EA to zamknięcie studia Pandemic oraz zwolnienie całej ekipy która stworzyła ostatnią grę Command & Conquer - do tego anulowanie kilku tytułów (więcej niż we wcześniejszych latach)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 00:14 
Cytuj  
EA miech temu wyjeb*** kolejną brygadę devsów na bruk.
Nic co by nie miało już miejsca.

Natomiast kryzysu w branży gier nie zauważyłem.
No chyba że gier hazardowych, a konkretniej jednorękich bandytów ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2010, 10:09 
Cytuj  
joshe napisał(a):
EA miech temu wyjeb*** kolejną brygadę devsów na bruk.
Nic co by nie miało już miejsca.

Natomiast kryzysu w branży gier nie zauważyłem.
No chyba że gier hazardowych, a konkretniej jednorękich bandytów ;)


Bo kryzys trudno dostrzec z perspektywy gracza, pomimo to nie chce się kłócić. Poniżej cytat z jednego z newsów który został opublikowany w znanym polskim portalu.

Cytuj:
Kryzys przyniósł branży wideo 11,488 zwolnień, wynika z badań przeprowadzonych przez M2 Research.

[...]

Łącznie zamknięto 18 firm, między innymi 3D REALMS, Midway, Disney Avalanche Studios, i Pandemic Studios. Z drugiej strony rozwijały się studia zajmujące się grami online i sektorem dla niedzielnych graczy jak Zynga (odpowiedzialni za Mafia Wars i pochodne) oraz Big Fish Games.


Forum zajmuje się grami online więc być może dlatego dla czytelników mmorpg.pl kryzys w grach nie jest widoczny ;) Ten wątek jest na zupełnie nowy topic.

Sory za offtopic

EA Phenomic stworzyło chyba jak na razie dwie gry po tym jak studio zostało przejęte przez EA: Battle Forge (chyba żadnego szału nie było) oraz właśnie Lord of Ultima - ludzie tam pracujący dobrze wiedzą że jeśli zawalą to może się to dla nich źle skończyć.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 15:01 
Cytuj  
http://www.eurogamer.net/articles/lord- ... -goes-live


_________________
Obrazek

*

Posty: 126
Dołączył(a): 25.05.2008
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 16:31 
Cytuj  
odgrzewany kotlet, ile można takich gierek robić?
Ogame było pierwsze i tak pozostanie.


_________________
Kleiv - [Warcry]
De Marquiz / Marquis Blackk [Spain] - Potbs
Cereminretus - EvE - frozen.

Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 kwi 2010, 16:43 
Cytuj  
Cytuj:
Ogame było pierwsze i tak pozostanie.

Nie.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.