mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2014, 17:22 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Hm, Xulima wyglada ok, ale ponoc kiepsko z balansem, pare mechanik tez ponoc dziwnych i prawie nic nie jest wytlumaczone i brak tam logiki. Ale dobrze ze przypomniales, musze dodac to na wishliste na Steamie.


Mam Xulime w early accessie, na chwilę obecną dostępne jest jakieś 60% gry, ale wciąga jak cholera. Mam 47h na liczniku. Ta gierka ma po prostu to COŚ. Ciągle nad nią pracują, dodają nowy content i klasy postaci. Zapowiada się mała, świetna gierka.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 06:38 
Cytuj  
Kupiłem w preorderze dwójeczkę i wczoraj trochę pograłem, jak ktoś oczekuje nowej jakości to polecam poczekać do pierwszych zniżek. To jest stary dobry grimrock, nowi przeciwnicy, nowe modele i ładniejsze menu ;) Poza tym gra się i czuje się jak w jedynce. Otwarty świat średnio mi się nie podoba, bo z tego co pamiętam w 1 po każdym etapie było podsumowanie ile sekretów się znalazło itp. (nie dam sobie za to ręki uciąć) a tu tego nie ma bo nie ma podziału na lokacje.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 07:17 
Cytuj  
Wczoraj nieco pograłem w Legend of Grimrock 2.

Dla mnie to jest właśnie to na co czekałem. Fakt nie ma turowej walki, ale! Zmienili zachowanie mobków podczas potyczki, tzn. nie stoją już jak kołki w jednym miejscu (ewentualnie będą kitowane przez nas jak osiołki za marchewką) tylko poruszają się, turlają, parują i oddają w zależności od naszego ułożenia. Zdarzyło mi się, że standardowo zrobiłem strafe w bok a tu mobek wyskok i pac mnie w plecy. Albo zabiłem jednego moba a za nim stał drugi, kurz po pierwszym nie zdążył opaść a ten z tyłu zrobił atak z wyskoku. Takie rzeczy potrafią zaskoczyć :)

Fajny motyw to zapamiętywarka czarów, tzn. teraz już nie musisz mieć w głowie tych 50 czarów, nadal musisz je sam wprowadzić do wycastowania ale jeżeli go rzuciłeś raz to możesz zobaczyć odkrytych spelli w odpowiedniej zakładce. Z drugiej strony dodali ironman mode i zapisy tylko przy kamieniach lub... uwaga, jednorazowe kamienie. Dopełnijcie to poziomem hard i macie coś dla hardcorowców :) Coś dobrego dla każdego.

Ogólnie gra się przyjemnie. Są lochy, są lokacje na świeżym powietrzu i w zatęchłym lesie. Coś czuję, że znów ponołlajfię :)

Wczoraj już miałem jedną zagadkę której przejść nie bardzo mogłem, ale to chyba przez to, że wyrzuciłem jeden przedmiot.

Podsumowując, jak ktoś ma ochotę na oldschoolowego dungeon crawlera to brać w ciemno.

edit:
A no i więcej klas, ras... i można nogę złamać ;)


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 07:30 
Cytuj  
Shador oglądałem gameplayej i wygląda spoko tylko trochę boję się tego że w pewnym momencie combat znowu zrobi się irytujący. Jedynka tak na 9 poziomie zaczęła mnie nudzić bo była za bardzo zręcznościowa. Dwójki na pewno spróbuje ale liczyłem na turową walkę mimo wszystko.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 08:32 
Cytuj  
Aż się pokuszę o napisanie krótkiej recki :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 08:35 
Cytuj  
Jak dla mnie stworki mają trochę za dużo życia i trzeba nie raz ostro się namachać, albo moja drużyna posysa. Z minusów nie podoba mi się system dnia i nocy, bo poza tym że nocą mniej widać to chyba nie ma żadnych różnic i ogólnie najlepiej iść spać. Troszkę niefajne jest to, że 9/10 skrzynek wymaga wytrycha do otwarcia, sytuacja w grze wygląda tak, że znajduję sekret i http://www.youtube.com/watch?v=uKpTkBddyK8 . Zaznaczam sobie krzyżykiem skrzynkę na mapie, by później z wytrychem do niej wracać, w pewnym momencie miałem tak trzy skrzynki zaznaczone, obecnie jestem jedną do tyłu. Wytrychy są na wagę złota, nie podoba mi się to.

W pierwszych dużych lochach w drugiej lokacji znalazłem przycisk który nic nie robi (tzn nie wiem co robi). Nasłuchiwałem, obiegłem wszystko w około i nic. Nie mam pomysłu do czego to jest i ciągle mnie to męczy, pewnie kiedyś tam wrócę.

Zdecydowanie zginąłem więcej razy niż w 1 części, na początku w ogóle nie zapisywałem bo jest ez mode (gram na normalu jak przystało na casuala). Ale jak doszedłem do 3 krainy i się utopiłem (bo wyjść z wody można tylko drabiną czego nie wiedziałem) to musiałem prawie 1h gry odrabiać. Polecam zapisywać sobie grę częściej i klikać na kryształy.

Żaby to denerwujący przeciwnik, nie są silne ale mocno irytujące - szczególnie jak jest ich więcej :)

btw. Wziąłem dla krowy barba tego traita z czachami headhunter (był imba w 1), ale np. znalazłem rękawiczki dające +4str i nie wiem czy ten trait taki fajny.. mam tylko 1 czachę która leżała wręcz na środku drogi.

Żeby nie było że tylko stękam, gra się fajnie i sama gra mi się podoba, trochę te listy fabularne są słabe i jakby było ciut mniej klikania byłoby idealnie. :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 11:35 
Cytuj  
"Parę słów" z mojej strony, bardziej dla tych którzy średnio wiedzą co to LoG :) Żadnych spoilerów poniżej.

Spoiler:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 12:05 
Cytuj  
Ja sie na razie wstrzymuje z graniem. W kazdej sensownej recce pisza, ze zagadek jest w chuj i sa naprawde trudne. Sporo recek narzeka tez, ze jest po prostu przeladowanie puzzlami w pewnym momencie, dlatego ja odpuszczam chwilowo. Zagram kiedys jak juz beda pelne solucje :P Szkoda, ze jakos nie potrafili tego zbalansowac, bo zagadka goniaca zagadke, to chyba lekki bezsens...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 12:08 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Ja sie na razie wstrzymuje z graniem. W kazdej sensownej recce pisza, ze zagadek jest w chuj i sa naprawde trudne. Sporo recek narzeka tez, ze jest po prostu przeladowanie puzzlami w pewnym momencie, dlatego ja odpuszczam chwilowo. Zagram kiedys jak juz beda pelne solucje :P Szkoda, ze jakos nie potrafili tego zbalansowac, bo zagadka goniaca zagadke, to chyba lekki bezsens...


No nie wiem... ciekawe po ilu h napisali te recki bo ja na liczniku mam ~4h i jak na razie odbiłem się od jednej i to w dodatku opcjonalnej a tak to raczej jest w porządku.

Najlepiej by było zamemu zweryfikować bo jak ktoś nie ogarnia nie znaczy, że Ty nie będziesz mógł :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 12:37 
Cytuj  
Pisali na RPS, pisali o tym na RPG Fan, czyli na dwoch stronkach, ktorym ja osobiscie ufam. Z ich recek jest dla mnie jasne, ze przegieli z iloscia zagadek i bez solucji nie mam zamiaru podchodzic do tej gry :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 12:44 
Cytuj  
Ja na razie nie trafiłem na trudną zagadkę. 10h played, tzn w pewnym momencie się zaciąłem a to przez to, że nie ogarnąłem że w pewnym miejscu jest "zagadka" (to nawet nie była zagadka w sumie). Jest jedna rzecz nie kumam po co, włączam przycisk, pojawia się coś i nie wiem po ki chuj tam to się pojawia jak to nic mi nie daje. Nie ogarniam tego.

W sumie to są "trudne" zagadki, 2 które ominąłem ale to raczej znajdę wyjaśnienie później o co chodzi, bo nie ma żadnych podpowiedzi... przy jednej jest info, że coś tam gdzieś tam. No to jak tam gdzieś coś zajdę to się okaże czy są trudne ;)

btw. można jakoś walczyć pod wodą? i czemu ciągle brakuje mi wytrychów :(

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 13:36 
Cytuj  
@up

Kojarzysz pomieszczenie z czterema niszami w scianach i plytkami z tekstem obok? W tym samym pomieszczeniu jest krata a za nia jakis swiecacy helm i jakis chest. Przeszedles przez to?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 13:44 
Cytuj  
To jest na początku gry? głód, choroba, zimno i wojna?

Spoiler:

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 13:53 
Cytuj  
Kurcze, ja to robiłem tak samo... z małym wyjątkiem, że w jednym miejscu położyłem:

Spoiler:


Wroce sie tam i sprawdze czy dam rade to odblokować.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 18:14 
Cytuj  
Shador na początku gry, gdzieś była jakaś tabliczka z bełkotem - pamiętasz gdzie albo co tam było? Jakieś litery bez sensu, "UHU NA PALA" może coś takiego.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 18:17 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Shador na początku gry, gdzieś była jakaś tabliczka z bełkotem - pamiętasz gdzie albo co tam było? Jakieś litery bez sensu, "UHU NA PALA" może coś takiego.


No kojarze, co z nią? :)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 18:31 
Cytuj  
Podejrzewam, że może się przydać. Trafiłem do miejsca gdzie trzeba taki bełkot rozgryźć, są dwie tabliczki i może ta jedna naświetli co autor miał na myśli. Gdzieś była po drodze, możliwe że w 1 albo 2 lokacji.

Swoją drogą w odkrytym już rejonie pojawiły mi się stwory (postać z zielonych liści/much nie wiem) których nie można zabić, nie kumam po co to jest oprócz przeszkadzania. W porównaniu do innych słabo bija.. ale biją i wkurzają.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 paź 2014, 18:38 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Podejrzewam, że może się przydać. Trafiłem do miejsca gdzie trzeba taki bełkot rozgryźć, są dwie tabliczki i może ta jedna naświetli co autor miał na myśli. Gdzieś była po drodze, możliwe że w 1 albo 2 lokacji.

Swoją drogą w odkrytym już rejonie pojawiły mi się stwory (postać z zielonych liści/much nie wiem) których nie można zabić, nie kumam po co to jest oprócz przeszkadzania. W porównaniu do innych słabo bija.. ale biją i wkurzają.


Moze trzeba ogniem? Ja koncze chyba 'pierwszy' etap, tam gdzie buduje sie ognistego orba. Sa jeszcze w okolicy rzeczy, z ktorymi nie wiem co zrobic. tho.


_________________
Nestor#1522

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 paź 2014, 18:59 
Cytuj  
Znalazłem broń eteryczną i go zabiłem, szkoda że ta broń działa tylko na tego moba (przynajmniej na razie), nic innego nie można nią uszkodzić, a jest lepsza od tego co ma mój szczur.

Super gierka, jak ktoś lubi używać głowy podczas gry to polecam. Nie jest trudno jak podobno piszą w recenzjach (nie czytałem), aczkolwiek trzeba czasem trochę pokombinować co jest imo zaletą. Dla mnie zagadki w tej grze to cała magia "serii".

Troszkę z dropem jest dziwnie, w kolejnych lokacjach znajduję gorsze bronie od posiadanych (chodzi 2h heavy, znajduję ich najwięcej), nie wiem, czy ja źle poszedłem czy co, ale tak smutno jak znajduje się słabszy sprzęt.

Mała podpowiedź jako, że miałem przycinkę przy wejściu na cmentarz - jak już mamy potrzebne wskazówki to jeden ruch kamieniem jest z cofnięciem na środek, trochę tam kombinowałem jak koń pod górkę, a sporo czasu można zaoszczędzić.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2014, 11:51 
Cytuj  
Wczoraj skończyłem log2 i mnie to zaskoczyło, bo nie zwiedziłem w ogóle niektórych rejonów.. No ale dostałem filmik i napisy na twarz. Na szczęście zapisałem sobie grę tuż wcześniej więc dalej jestem w grze.

Znalazłem ładną mapę wyspy, dla zainteresowanych można zobaczyć jak duży jest świat: http://cloud-4.steampowered.com/ugc/250 ... 812D8E8BC/ Jeżeli każda z tych lokacji istnieje w grze jako oddzielny rejon, to nie odwiedziłem 6 przed ukończeniem gry (z sunken strait i the shipaters liczba wzrasta do 8, ale to raczej nie są rejony - shipeaters to na bank po prostu skały). Zaliczyłem 9. Niby stwarza to potencjał do ponownego przejścia gry i odkrycia tych terenów, no ale dla mnie taka gra średnio się nadaje na drugą sesje (zagadki już są rozwiązane i nie da się ich wymazać z pamięci).

Wczoraj też musiałem pierwszy raz googlnąć by dowiedzieć się jak wejść do piramidy (już po ukończeniu gry), no kurde nigdzie żadnej podpowiedzi nie znalazłem.. a klucz do piramidy znajduje się dosyć szybko. Tylko co z tego jak się go wywala (ja sobie zapisuję na mapie gdzie co zostawiam więc nie było problemu). Albo podpowiedź ominąłem albo w ogóle jej w grze nie ma i twórcy liczą, że metodą prób i błędów się do tego dojdzie. Mam też zagwozdkę z jednym żelaznym kluczem, mam klucz nie mam zamka, a całą lokację przeczesałem, spróbuję to wymęczyć bez google, ale kurde dziwna sytuacja. (zawsze brakuje kluczy a nie drzwi)

Dużo w tej grze backtrackingu, a poruszanie się nonstop klikając nie jest zbyt wygodne, także sama rozgrywka jest bardziej męcząca niż w jedynce gdzie szło się praktycznie tylko przed siebie. To taki ogólny minus. Gra świetna i chcę już log3, mogliby wrzucić troszkę więcej zagadek opartych na myśleniu a nie spostrzegawczości.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.