mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 19:09 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Byliby chętni na kampanie forumową dla noobów?
Póki co chętni są ja i Shp, może dołączy Shador.
Pytanie jakie dni odpowiadają, ja mam np pon,śro i czw zajęty przez inne obowiązki kampanijne.


Ja też bym zagrał, ale wolałbym schemat 2x po 3h, a nie 1x 6h :p

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 19:12 
Cytuj  
Godziny są do ustalenia


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 21:26 
Cytuj  
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/746 ... B27D5159F/

I wychodząc z gry, jak nie zrobił mi się sejw, lapnąłem się, że nie ma Ironmena, czyli acziwów nie będzie :(
Ale przynajmniej lucky nations sa odpalone ;P

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 21:31 
Cytuj  
Spoko, teraz jak już wiesz jak blokować cieśninę :wink: to możesz zacząć od nowa. Polecam, fajnie mieć emblemat za zrobienie granic SPQR


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 lip 2014, 21:44 
Cytuj  
Generalnie cieśnina przydała się dopiero w drugiej wojnie, przy pierwszej turasy spaliły mi całą flotę :p. Na szczęście przegrali na lądzie z moimi wasalami, polska i austrią ;P
Polacy wycofali się z wojny oddając albanie Wenecji (wtf tak swoją drogą), która zaraz potem przytuliłem bo Wenecja dostawała wpierdziel od Mameluków, więc nie miała jak ogarnąć buntów. Mamelukowie zresztą oddali mi Corfu :p
Wcześniej zwasalizowałem państwa bałkańskie (najpierw Bośnie, potem Serbie jak się biła z Walachią i w gratisie za zwasalizowanie Serbii w tym momencie przejąłem od niej wojne z Walachią :p

Teraz czekam na jakąś wojne Ottomanii-Mamelukowie, żeby zdobyć jakiś kawałek w Azji Mniejszej.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2014, 20:03 
Cytuj  
Gra Bizancjum jest już mocno zaawansowana ;)

http://gifmaker.cc/PlayFrameAnimation.p ... l8TeTU7MCh

Turcy zniszczeni, Mamelukowie są już wypierdkiem. Zacząłem bić Timurydów, ale ogranicze się tylko do odtworzenia mojego wasala, czyli Persji (prawosławna Persja!:D). Małem problem bo Moskwa mi się wbiła do Azji Mniejszej, ale dostała Wojny Chłopskie i się trochę rozpadła :p

We włoszech mam przyczółek, który odbiłem od Hiszpanów (wykonali świetną robotę zajmując całe południowe włochy i wychodząc nimi z HRE :D), czyli zwasalizowany Neapol.

I teraz najlepsze - Cesarzem Bizancjum i Cesarzem HRE są przedstawiciele tego samego rodu - Habsburgów (mam małą nadzieje na unię personalną z nimi :p)

Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 5.04.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2014, 20:55 
Cytuj  
Ten marsz przez Anatolę przypomina mi moją grę Joanitami z EU3-Magna Mundi.
Właśnie zastanawiam się nad kupnem EU4, tylko nie widzę żadnych rozbudowanych modów.
No i gdzie jest BB? Bez tego podbijanie jest za łatwe.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 sie 2014, 20:57 
Cytuj  
@tiomor
Jesteś po westernizacji, jeśli tak to kiedy zrobiłeś?

Trismus napisał(a):
No i gdzie jest BB? Bez tego podbijanie jest za łatwe.


Zmienili na AE


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2014, 21:06 
Cytuj  
Nie robiłem. Nie odstaje za bardzo od reszty, a i okazji nie miałem za specjalnie. Druga sprawa, że nie lubię tego robić grać wschodnią/ottomanska grupą.

@Trismus, jest Aggresive Expansion. Dużo lepsze bo działa "lokalnie", a nie globalnie. Austrii np. nie obchodzi, że tłukę się na wschodzie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 09:22 
Cytuj  
Wczoraj po powrocie z roboty stwierdziłem, ze zabiorę się za Crusader Kings 2. Szybka drzemka, pobudka z bólem głowy i zacząłem szukać jakichś sensownych poradników w sieci.

Znalazłem dwa filmiki instruktażowe gdzie gość tłumaczy basics na żywym organizmie:
* Crusader Kings Tutorial 1/2 by Gamer PET
* Crusader Kings Tutorial 2/2 by Gamer PET

W sumie spodobało mi się to pod tym względem, że też chciałem pobawić się na terytorium Szkocji jakimś małym królestwem. Krok po kroku gość tłumaczył na czym polega wypowiedzenie wojny innym księstwom, na co zwracać uwagę współpracując z Wasalami itp. itd. odrobinę przeszedł przez mariaże (chociaż sam przyznał, ze jest to u niego słaby punkt) i trochę pograł komentując.

Teraz takie pytanie, ma ktoś jakieś podpowiedzi dotyczące właśnie mariaży? Na co zwracać głównie uwagę?

Jak ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z tym tytułem to polecam a filmiki naprawdę są sensowne.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 13:22 
Cytuj  
E tam, najlepiej jest na żywca ;)

Weź na start coś czym się będzie łatwo grało, coś bogatego i silnego, a dalej ucz się błędach :p. Mocne państwa/królestwa mają zawsze duży margines błędu.

Jak tak w każdego HoI/CK/Victorie (EU nie licze, bo ta gra jest tylko pozornie skomplikowana) grałem, odpalasz gre niemcami i po jednej kampanii wiesz już wszystko :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2014, 13:31 
Cytuj  
@up

Każdy uczy się na swój sposób :)

Mi baaaaaardzo dużo dał ten guide i z tego co wiem dużo osób tak podchodzi do serii tych gier.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 11 sie 2014, 21:34 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=yzQYtRvVHhU

Kawałeczek gameplaya z HoI4. Gówno widać, ale graficznie baaaardzo przyjemnie ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2014, 12:28 
Cytuj  
O, takie coś właśnie napisali Panowie z Paradoxu :)

Obrazek

Woops, my finger slipped and hit the "teaser for something cool at tomorrows press conference"-button! Clumsy me! Tune in at 21.00 CEST at http://www.twitch.tv/paradoxinteractive


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2014, 12:54 
Cytuj  
@tiomor
https://www.youtube.com/watch?v=OZCn1qg1ZWg
koleś pokonał Ottomanów 5 lat wcześniej niż ja, trzeba przeanalizować i spróbować

@Rzeźnik
Kampania się zakończyła i wiesz co...wygrałem hehe, dzięki hostowi który miał crasha i wyłączony autosave :lol:
320k manpowera, 35k rocznie mp, 150k armii gg

Będzie dzisiaj(?) nowa kampania, tym razem gramy OPM (państwa do około 20taxa, nie ważne ile prowincji)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2014, 14:21 
Cytuj  
Runemaster coś nowego od Paradox Interactive.

Can't wait i must have!


_________________
Obrazek

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 18 sie 2014, 18:30 
Cytuj  
@Niah

Zauważ że ten filmik jest z zeszłego roku. Taktyka nieaktualna zdaje się.


_________________
steam: Deathel

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2014, 18:36 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
@Niah

Zauważ że ten filmik jest z zeszłego roku. Taktyka nieaktualna zdaje się.


Wiem zauważyłem po godzinie i przeprosiłem tiomora na steamie :]


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 sie 2014, 11:14 
Cytuj  
Niah napisał(a):

Będzie dzisiaj(?) nowa kampania, tym razem gramy OPM (państwa do około 20taxa, nie ważne ile prowincji)


Jak się skończy obecna środowa to z chęcia dołączę do jakiejś nowej :D. Twoim śladem nie pójdę niestety :D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2014, 11:46 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Jak się skończy obecna środowa to z chęcia dołączę do jakiejś nowej :D


Kostek mi odpisał, że jak będzie nowa to zrobi całkowicie nową z naborem. Czwartek z tym crashem zagraliśmy "opmkami" dwie godziny i byłem pewny, że gramy teraz testowo i od poniedziałku na serio. No nic pozostaje czekać i trenować Takedą/Usegi, Najdem/Omanem albo Bizancjum :)

tiomor napisał(a):
Twoim śladem nie pójdę niestety :D


Formalnie nie zrezygnowałem :] Zresztą w środę nowa liga/dodatek do POE


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.