mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2016, 22:09 
Cytuj  
Pewnie tak, kwestia przyzwyczajenia, z każdą godziną jest ciut lepiej :P
Póki co ogarniam tak długo jak się światowo wojna nie zrobi. Zacząłem od Niemców i ja pierdzielę jaki kosmos. Teraz powoli Włochami i jakoś idzie...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 08:14 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
pooma napisał(a):
Ja zakupiłem HoI4, jestem kompletnie zagubiony w tej grze =d


Przecie to jest prostsze niż CK 2 albo EU IV :P.


Chyba nigdy nie grałeś w HoI


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 09:08 
Cytuj  
Niah dla mnie poprzednie HoI było prostsze i IMO nudniejsze niż CK 2 czy EU IV. CK 2 bardziej skupia się na innych aspektach ale EU IV potrafiło czasami dać w kość. Zobaczę jak mi "demo" podpasi i wtedy się zobaczy.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 11:59 
Cytuj  
HoI 1 i 2 to były bajecznie proste gry. Grając USA/Niemcami/Rosją właściwie nie dało się spierdolić czegokolwiek. Francją/Włochami też było ciężko, a Anglią jak to Anglią - można było mieć w sumie wyjebane.

Dodatkowo Blitzkrieg na Rosję to jedna z najbardziej banalnych rzecz w tych dwóch częściach - złapanie zasięgu samolotów na Moskowę, Stalingrad, Leningrad i szybki desant. Jeb jeb, rosja się poddaje i wycofuje za ural :D

W 3 nie grałem.

@Pooma - jak wygląda walka w tej grze? Chodzi mi o tak banalną rzecz jak animacje jednostek (jak w eu)? Są jakieś? Czy tylko flagi? :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 12:05 
Cytuj  
Tu masz Arumba

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... ELL5bQFcwC

Jest podobnie jak w EU chyba (jak zbliża to są postacie jak w EU4 zamiast flag), ale wklejam bo właśnie zauważyłem ze tam jest godzina (dzień i noc) rozumiem że jak ciemno to to wpływa na coś.

Tu dokładnie walka https://youtu.be/qeqY5ikD7k0?t=8m2s


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 12:25 
Cytuj  
Tak, pogoda i i noc/dzień ma znaczenie. przynajmniej w 2 miało.

Uj, zassam dzisiaj demko.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:12 
Cytuj  
Właśnie dostałem wpierdol Polską ale nic nie ogarniałem i dostalem wpierdol ale w sumie nic dziwnego bo kupe czasu nie grałem. Zacząłem w 1936 co by się przygotować ale trochę źle rozegrałem budowę fabryk.

Natomiast walki totalnie i nie ogarniam i nie mogłem wyklikać jak przydzielić wojska do dywizji :D. No nic trza trenować.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:22 
Cytuj  
Trzeba było się dogadać z Niemcami. Sporo łatwiej.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 14:23 
Cytuj  
Polską się gra jak jest się pr0.

To kraj do upadku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 16:04 
Cytuj  
No teraz jak mi spoko szło to ruscy się wjebali i to na początku 39:).
Nie wiem jak do końca działa polityka w tej grze ale zakładam, że Szwaby i tak by mi w dupę wjechały bo chcieliby Gdańsk.
Chyba póki co sobie pogram Francją albo nie wiem jakimś innym krajem i zobacze jak to wygląda.

Nie mam pojęcia jak to rozegrać Polską aby mieć jakieś szanse na przetrwanie.
Zapewne coś źle buduje bo kurde te fabryki się tak wolno budują, że głowa mała. Idę pooglądać youtubey.

Ogólnie widzę, że kolesie mają jakieś inne drzewko technologi także w tym "demie" chyba nie ma tych DLC premierowych. No nic gierka fajna to w sumie kupię.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2016, 22:50 
Cytuj  
Kupilem na allegro z vpna tą wersję za kosztuje 90 Ojro - dałem za nią 129 zł. Mam expansion passa w tym i wszystkie dodatki co teraz są. Działa, szykuję się powoli na szwabów.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 00:47 
Cytuj  
Spójrz w niemieckie polityki odnośnie Polski i w Polskie odnośnie Niemców (i nie tylko ich).
Masz sześć możliwości.

Własna frakcja (Międzymorze) co dodaje nam do frakcji kraje nadbałtyckie, potęga w chuj :lol:
Komintern
Dołączenie do Małej Ententy (Własna Francuska frakcja) na wniosek Francji (chyba bardzo mało prawdopodobne)

Allianci
Neutralność (Pewnie strata Gdańska (całego regionu, a nie tylko miasta) i pewnie problem z faszystami z onru)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 cze 2016, 08:59 
Cytuj  
No teraz póki co olewam międzymorze bo wydało mi się zbyt OP i spróbuję zagrać normalnie (o ile ruscy mi nie wjadą). Mam jeszcze 9 miechów a mam 75 dywizji więc powinno być ok :). Zabiore im region Gdańska a potem jakoś pójdzie.

Z tymi dlckami jest znacznie łatwiej Polską niż bez dlcków bo jednak te cele narodowe rozwiązuje problem z brakiem manpower oraz z małą ilością fabryk i zacofaniem technologicznym.

Ciekawe którym krajem jest w miarę wysokie wyzwanie. Podejrzewam, że na Veteranie robi się jednak trudniej.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 cze 2016, 10:41 
Cytuj  
Międzymorze to niestety słaby pomysł jak się okazało....
Nie przystąpiłem do paktu antykomiternowskiego i ruscy dali mi spokój. Wojna z niemcami zaczęła się planowo i do 1940 jakoś szło (prawie udało mi się Gdańsk zdobyć) ale potem coś się zesrało - moje dywizje piechoty z artylerią nie dały rady dywizjom zmechanizowanym. W sumie niewiele na początku byłem nawet w ofensywie ale chyba przeszarżowałem i skończyło się niezbyt dobrze. Muszę chyba bardziej dywizje modernizować (dodać zmechanizowane a nie tylko piechota + artyleria) albo więcej czołgów walić.

Widziałem jak koleś podbił Polską wszystko ale zrobił to trochę nie w moim stylu: przeszedł na faszyzm, podbił litwe/łotwe/estonie i węgry (przystapił do sojuszu z hitlerem) a potem poszedł w komunizm i z ruskimi walił hitlera. Wiem, że spokojnie można wygrać wojnę normalnie bez takich "myków" tylko musiałem coś zjebać i miałem trochę za mało dywizji.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 cze 2016, 14:28 
Cytuj  
Zobaczcie co tutaj gościu zrobił Polską:
http://i.imgur.com/L3ZMtC6.jpg
w komentarzach opisał co i jak: https://www.reddit.com/r/hoi4/comments/ ... by_a_bear/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2016, 16:46 
Cytuj  
jakis competitive cup w Warcraft 3
https://www.twitch.tv/back2warcraft

taka piękna gra... WIV gief!


_________________
.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 cze 2016, 16:57 
Cytuj  
Highlander Nie ważne już :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2016, 13:28 
Cytuj  
kurwa ja odpaliłem tutorial włochami i mi najebała etiopia, słabo póki co tam wytłumaczyli jak działa walka (moje pierwsze HoI), ogólnie też chyba dużo bardziej się skupia ta gra na wojnach w porównaniu z CK czy EU?

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 cze 2016, 13:43 
Cytuj  
"ashes of the singularity" miała miejsce jakiś czas temu premierę i nikt w nią nie gra? BTW znalazłem, że już na steam jest przeceniona na 50%
Aż tak kiepska ?


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 cze 2016, 14:56 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
kurwa ja odpaliłem tutorial włochami i mi najebała etiopia, słabo póki co tam wytłumaczyli jak działa walka (moje pierwsze HoI), ogólnie też chyba dużo bardziej się skupia ta gra na wojnach w porównaniu z CK czy EU?


No ta gra jest o wojnie :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.