mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2015, 22:01 
Cytuj  
o, dzieki Karol :)
to zaczynam od nowa.

bloodtype dmg? nie kumam wlasnie tych 2 ostatnich statow, ktore ma postac.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2015, 23:36 
Cytuj  
Super tipy, aż się odechciało grać. Wniosek z nich zero balansu tak jak w innych DSach a nawet gorzej (vitality - only way to go).|
Ranged dmg - "sprawdza się tylko jedna broń" - seriously? Miał być mega balans w pvp a wychodzi, że wszyscy strzelają do siebie z pistoletów..
Przeczytaj swój post i wytłumacz mi czemu i za co chwalisz tą grę ;] Jak paczę strimy to kopiuj wklej z innych DS, nie wiem może nie grałeś w żadnego poza pierwszym?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2015, 23:47 
Cytuj  
lol

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2015, 02:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
o, dzieki Karol :)
to zaczynam od nowa.

bloodtype dmg? nie kumam wlasnie tych 2 ostatnich statow, ktore ma postac.


dmg zadawane przez pistolety
masz dmg fizyczne (większość broni)
3 rodzaje elemental (piorun, ogień i "tajemna" czyli... nie wiem - "magia"?)
no i ten "blood" z pistoletów/strzelb

Co do statsów to blood... jest od pistoletów (ale np. nie od miotaczy ognia, choć one podchodzą pod tą samą kategorię co "miotacze")
A "tajemna" (arcane w english) to "magia".
Odpowiada za skalowanie dmg "elemental type". Jak do zwykłej broni wsadzisz gem podbijający fire dmg, to broń się zrobi 100% fire dmg. Nie będzie się też już skalowała od innych statsów niż "tajemna". Wpływa też na dmg z "czarów" (pisze w zawiasach bo nie jest to typ gry, gdzie można mówić o klasycznych "magach").
To dość fajne rozwiązanie, bo postać "maga" nie będzie miała słabszego dmg od bulidów opartych np. na str, póki będzie używała broni zmodyfikowanych pod elemental dmg.
Trzeba jednak pamiętać, że nie da się zmienić typu dmg w broni, która już ma "z defaultu" 2 typy dmg. Np. Włócznia karabinowa ma fizyczny (walka normalna)) i blood type (jak strzelasz z niej).

i jeszcze 2 tipy:

6. "lizardy" (tutaj to są "pajączki") => passive moby dropujące matsy do upgradów broni.
Jakby Ci jakiś uciekł to się nie przejmuj ani nie próbuj ich ścigać "na siłę".
Wystarczy wyjść i wejść to gry a pająk, który Ci uciekł, się zrespawnuje w swoim oryginalnym miejscu (a zabite moby nie).
Podobnie po zonowaniu (ale wtedy zwykłe moby też się respawną).

7. Chalice dungi 1 lev.
Warto zacząć jak najwcześniej je robić - czyli po zabiciu bossa w Old Yahrnam. Dropią się tam bardzo przyzwoite (jak na początek gry) gemy do broni.
Np. nie wydropiłem w normalnym świecie radial gemów z fire dmg a 1 lev dungu praktycznie "od pierwszego razu".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2015, 03:05 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
Super tipy, aż się odechciało grać. Wniosek z nich zero balansu tak jak w innych DSach a nawet gorzej (vitality - only way to go).|
Ranged dmg - "sprawdza się tylko jedna broń" - seriously? Miał być mega balans w pvp a wychodzi, że wszyscy strzelają do siebie z pistoletów..
Przeczytaj swój post i wytłumacz mi czemu i za co chwalisz tą grę ;] Jak paczę strimy to kopiuj wklej z innych DS, nie wiem może nie grałeś w żadnego poza pierwszym?


napisałem "....garść tipów dla początkującego" => czyli co robić NA POCZĄTKU GRY, żeby było trochę łatwiej.

Nie znaczy to, że każdy musi tak robić - po prostu ładując NA POCZĄTKU w vitality gra "więcej wybaczy" bo mniej mobów/bossów będzie Cię mogło zabić w 1-2 ciosach.
Podniesienie o 10 punktów np. str na początku spowoduje, że będziesz zabijał zwykłe moby np. w 2 a nie 3 swingach.
Podniesienie puli HP - że wytrzymasz np. 4 uderzenia a nie 2.
Biorąc pod uwagę, ze POCZĄTKUJĄCY raczej nie zna move setów każdego moba w grze, to obstawiam, że ta druga opcja mu da więcej niż 1.
Tym bardziej, że potiony leczą HP % - więcej maxHP = więcej HP wyleczy potion.

Co do broni ranged to jest ich kilka ale jeśli chodzi o ZADAWANIE DMG to liczą się 3-4 szt.
Pistolet powtarzalny (dostępny na wczesnym etapie gry, wymagający mało statsów)
Evelyn (late game, wymagający min 18 w statsie blood i bardzo dobrze się skalujący gdy jest rozbudowany do min+7 => dobry wybór dla kogoś, kto wrzuci ze 30-40 punktów w stat od firearms)
Canon (mid game, wymaga 30 str)
Reiterpallasch (late game, rapier morfujący w pistolet - dla ludzi, chcących grać "dual wielded guns")

Tylko pierwszy jest dostępny dla POCZĄTKUJĄCEGO.
Reszta broni firearms jest nastawiona nie na zadawanie dmg ale na "parowanie", przerywanie ataków przeciwnika albo jego leczenia.

Ustrzelenie innego gracza tylko z pistoletu jest sporym wyzwaniem. Kule nie lecą przesadnie szybko, da się je dodgeować (albo nawet strafować, jeśli nie jesteś za blisko gościa).
Dlatego w PvP używa się ich raczej do "parrowania" wolnych broni (pod kontrę), disruptowania ataku albo heala i "wymuszania" spalenia staminy przez przeciwnika na uniki.
Za to w PvM już typowy dmg pistolet potrafi być bardzo użyteczny, szczególnie jak jakiś mob sprawia Ci wyjątkowe kłopoty i chcesz go zdjąć/osłabić "ranged".
Co nie znaczy, że nikt w PvM nie używa shotgunów - przydają się, bo odrzucają przeciwnika zdecydowanie bardziej niż pistolety a poza tym mogą też robić za CC, szczególnie jak leci na Ciebie kilka mobów. Ale zabić moba shotgunem się nie da.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2015, 06:33 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Tego ROM'a idzie zrobić trickiem.
W pierwszej fazie jest najłatwiejszy bo nie wali tym ranged atakiem. Jak się teleportnie to sie zaczyna "problem".
Ale on się nie da rady teleportnąć jeśli dostaje damage "szybki stały dmg" bez przerw więc:
- wybijasz pająki wszystkie z pierwszego spawnu
- podchodzisz do bossa z boku
- odpalasz flamethrower i spalasz go do zera w pierwszym podejściu

Można też użyć asha bo zbostowania pierwszej 1.5 sek pracy miotacza - działa na miotacz taka samo skutecznie, jak na pistolety => masz jeszcze naprawdę duży "początkowy dmg".
Ale nie recastuje się tego na ROM'ie bo się teleportnie jak przerwiesz na recast.


ranged praktycznie nie używam, gram jedynie melee, nie dodawałem tam żadnych punktów - nie wiem czy dam rady go spalić za raz.
Waląc go z mojej axe boss potrafi się respawnąć dokładnie w tym samym miejscu - można go wtedy piżgać - zbierze 1-2 hity i znów respawn a skutek jest taki, że masz na karku 20 addów i boss przechodzi do 3 fazy.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2015, 10:00 
Cytuj  
Próbowałem ten sposób dziś zreplikować drugim charem i mi się nie udało - uciekł mi z 20% HP i wyspawnował 2 stada pająków.
Wydaje mi się, że wtedy jakoś zblokowałem mu movement bo on w ogóle się nawet nie próbował wtedy teleportować. Teraz 5x próbowałem, raz z prawej, raz z lewej i zawsze się "odwijał i teleportował". A ja już się zmorfuje w lepszą wersję to zawsze daje dupy :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2015, 10:07 
Cytuj  
jak phase 3 jest problemem, to robcie dwie pierwsze normalnie, a na trzecia canon + ash olewajac pajaki, ladujesz sie za filarem, podbiegasz - strzal, odbiegasz, chowasz sie i reload, max 3 strzaly go zdejma (w sumie ja tak robilem ;))

canon jest ogolnie fajny na bossow, wiekszosc w chalice ma jakis 'enrage' wiec z poczatku bijesz normalnie, a na koniec canon + ash kite'ujac :)

jeszcze tylko kilka chalice i bedize platynka o/
defiled amygdala mnei troche przeraza though ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2015, 01:53 
Cytuj  
goki napisał(a):
jak phase 3 jest problemem, to robcie dwie pierwsze normalnie, a na trzecia canon + ash olewajac pajaki, ladujesz sie za filarem, podbiegasz - strzal, odbiegasz, chowasz sie i reload, max 3 strzaly go zdejma (w sumie ja tak robilem ;))


Ja mam tylko 12 str więc Canon odpada.
Ale zajebałem go tym miotaczem ognia wreszcie - po lewej stronie stałem, blisko ryja i próbowałem iść w prawo, przepychając się z nim.
Teleportował się finalnie, ale miał już tylko tyle HP, że na jedno combo było.

Po fakcie przyszło mi do głowy, że trzeba było przed odpaleniem miotacza wpakować fiutowi kilka poisson daggerów - trucizna by go dokończyła po teleporcie.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2015, 12:29 
Cytuj  
Ktoś ma może jakiegoś tipa na Bloodletting Beast, 4tego bossa Lower Pthumeru Chalice (standardowy deepth 3)?
To taki zbliżony gość do Cleric beast ale z jakiegoś powodu, nie mogę mu zjechać więcej niż 20% hp :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2015, 13:56 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ktoś ma może jakiegoś tipa na Bloodletting Beast, 4tego bossa Lower Pthumeru Chalice (standardowy deepth 3)?
To taki zbliżony gość do Cleric beast ale z jakiegoś powodu, nie mogę mu zjechać więcej niż 20% hp :)


z tego co pamietam to stalem tak z lewej/tylu i po prostu go bilem 2h ludwigiem, ale nie pamietam dokladnie
padl po 1-2 probach bo inaczej to bym pamietal lepiej ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2015, 14:55 
Cytuj  
Buttborne.
Obrazek

(w ogóle niesamowite - na 9gagu coś później niż na jebzdzidy :P)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 11:22 
Cytuj  
Szukam helpa na abhorrent beast (standardowy Niski Loran boss #2).
Zabiłem go ranged "piętro wyżej" ale tutaj jest kurde za mało miejsca do walki :)

Mój summon range to 62-96 lev, potrzebny też będzie Kielich krótkiego korzenia (nie widać go w inwentory ale jeśli skończyliście Niższe Lochy Brzeżne depth 3, to ostatni boss go wydropił i macie to odblokowane), żeby się zdzwonić bez przechodzenia wcześniejszych bossów/layerów.

Jakby ktoś chciał/mógł pomóc to PM me.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 11:49 
Cytuj  
pomógłbym ale nie mam tego kielicha. Zresztą nie gram w BB od tygodnia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 14:57 
Cytuj  
eh ja sie jeszcze nie zabralem za powazne granie

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 15:54 
Cytuj  
A taki był hajp. Marek juz sprzedał, mendol pewnie nigdy się nie zbierze na poważnie itp.


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 15:55 
Cytuj  
szkoda, ze za twoja stara nikt sie na powaznie nie zabral.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 16:08 
Cytuj  
Tak jak za twoją? :-)


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 16:11 
Cytuj  
jak widac za moja nie musial, bo nie laze po kazdym temacie i nie mam bolu dupy, ze inni w cos graja, a ja ze swoim pc musze czekac na jedna gre pol roku.
idz stad w chuj i bedzie spokoj, bo juz meczacy sie robisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 16:17 
Cytuj  
Weź szmatkę i odkurz ps4, bo dzisiaj niedziela. A później pociągnij pronto.


_________________
@polygamia

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.