mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:08 
Cytuj  
Sprawa wyglada tak - wrzucilem w Hotsa troche kasy podczas bety. W trakcie bety gra chodzilo bardzo przecietnie jak na moj sprzet i po release nic sie nie zmienilo. Probowalem kilkukrotnie w tech supporcie i customer supporcie bez skutu. Odpowiedz byla taka, ze mam sie pierdolic i oni zadnych refundow/rekompensat nie robia.
Dzis probowalem po raz ostatni dogadac sie z Senior GMem na Europe(co ciekawe to jakas polka) i znowu chujnia. Swoja droga pierwszy raz spotykam sie z czyms takim, ze specjalista, ktora odpowiada za caly region ma tak chujowe mozliwosci jesli chodzi o rozwiazywanie problemow indywidualnie). Dla porownania kiedys pisalem do Riotu z prosba o refund zakupu ichniej premium waluty, po miesiacu od zakupu, podajac jako powod nagle pogorszenie sytuacji finansowej i wszystko zalatwilem podczas jednej wymiany email.

Wracajac do tematu wkurwilem sie i chce to rozwiazac przez charge back. Posilkuje sie tym artykulem - http://jakoszczedzacpieniadze.pl/charge ... osci-karta . Widzimy tutaj, ze mamy rozne terminy na charge back w zaleznosci od zaistnialej sytuacji.
Dlatego tez mam pytanie do osob, ktore maja jakias stycznosc z tematem - czy moge z tym cos zrobic, co moge zrobic i jak to zrobic. Jezeli chodzi o zakupy to pierwszy miał miejsce 20 stycznia, a ostatni 5 czerwca.
Dodam tez ze w tym czasie robilem kilka zakupow w Hearthstonie, a tego nie chcialbym chargebackowac - w takim przypadku musialbym podac konkretne transakcje, za ktore chce chargeback?


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:21 
Cytuj  
Określ jakie to kwoty bo sporo wtedy się zmienia.
Ogólnie taki zwrot załatwia się przynajmniej w tym samym miesiącu.
Kolejna sprawa to podejście do klienta i możliwości obsługi, co innego np wurm gdzie gra garstka ludzi i kontakt nawet z szefem jest możliwy, a co innego procedury w korporacyjnym gównie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:23 
Cytuj  
Reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie na 99,99%
Żeby cb skutkował, Twoje postępowanie reklamacyjne musi wykazać jakąś nieprawidłowość. Już sam fakt, że zapłaciłeś (więcej - zapłaciłeś wielokrotnie)i dopiero teraz uruchamiasz procedurę będzie dla banku powodem do odmowy - domniemuje się przy postępowaniu cb, że jeśli coś jest nie teges, to klient to zgłosi od razu albo jak sprawdzi wyciągi - więc szybko.
Zasadniczo regulacje zależą od banków. W bankach w których pracowałem (gnb i santander) były 30 dni od zamknięcia cyklu rozliczeniowego na standard i 120 dni na niestandard.

już.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:37 
Cytuj  
Tzn ja czytalem wszedzie, ze bank ma w dupie co i jak - oni nadaja 'kod' na podstawie powodu roszczenia. Przekazuja to do tej firmy co ma Vise/Mastercarda. Oni kontaktuja sie z firma w tym przypadku Blizzard i to Blizzard musi sie ustosunkowac - jesli oleje sprawe to chargeback idzie z automatu, jesli sie wybroni z moich roszczen to ja dostaje odmowe z automatu.
W tym przypadku jako roszczenie chcialbym zwyczajnie podac niezadowolenie ze swiadczonej uslugi na rzecz ktorej dokonywalem kilku zaplat. Przypuszczam tez, ze Blizzard jako moloch z automatu przepuszcze wszystkie zapytania o chargeback i tylko blokuje konta na ktorych byl chargeback. Watpliwe, aby kazdy przypadek rozwiazywal i wyjasnial indywidualnie(biorac pod uwage ilosc scammerow i zlodziei online to takie zadania chargebackowe musza do nich wplywac w bardzo duzych ilosciach).

Pomysl ten sie pojawil u mnie, bo czytalem ze ludzie z powodzeniem robili chargeback za roznego rodzaju preordery/founders packi gier kiedy sie okazywalo, ze po wyjsciu z testow gra nadal byla gowniana. Przypuszczam, ze w ich przypadkach ten okres po jakim zglaszali chargeback tez byl dosc dlugi.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:40 
Cytuj  
ty serio chcesz teraz udowadniać swoje niezadowolenie grą, która miała premiere 11 marca 2014 ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:44 
Cytuj  
O co chodzi, chargeback bo masz kompa słabego? Miałem krótko do czynienia z tą grą, ale chodziła bardzo dobrze.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:45 
Cytuj  
Premiera miala miejsce 2 czerwca 2015.

@down.
Naleze do grupy osob, ktorej z nieznanych przyczyn gra chodzi jak kupa. Moj sprzet to i7 4770k, 8gigs ramu i radek 290x. Nie jest tez to wina radeona bo spora ilosc ludzi z podobnym problemem ma kultowe gtxy 970. Gra na najnizszych detalach w 900p czesto spada ponizej 60 klatek. I tak, z tego wzgledu czuje sie oszukany, bo zwyczajnie support nie jest w stanie takim ludziom jak ja pomoc - jest chujowy silnik i tak juz na 99% zostanie.
I tak - kase wrzucilem podczas bety, bo liczylem ze jak gra wyjdzie to bedzie dzialala jak nalezy.


W ogole co to jest za pojebana mentalnosc na tym forum? Pisze ten topic bo szukam ludzi, ktorzy maja jakies doswiadczenia z chargebackiem, a wchodza tu ludzie randomowa nabijajac sobie posty gownocontentem.
Kurwa no, nie dotyczy ciebie topic to nie wchodz. To nie forum onetowe - tutaj nie musisz miec zdania na kazdy temat, nawet na ten ktory ciebie nie dotyczy.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.


Ostatnio edytowano 14 lip 2015, 19:52 przez Szamotula, łącznie edytowano 4 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:47 
Cytuj  
Ale kasę wrzucałeś dobrowalnie podczas bety, nie po release. O czy mowa? Obśmiałbym się na miejscu GM.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 19:47 
Cytuj  
Serio Szamotuła? Ty byś wszysko zawsze chciał po taniości albo najlepiej za darmo.
Weź już lepiej się do jakiejś roboty, albo poproś starych o kasę bo tego czytać się nie da.
Ja wiele razy wydałem na chujowe MMO i nigdy do głowy mi nie przyszedł pomysł na chargeback.
Wtopiłeś kasę w grę MMO - trudno, deal with it.

Ja pierdolę, co za gosć.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 20:00 
Cytuj  
Do kibla też srasz a potem oddajesz do sklepu? :wtf:


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 20:30 
Cytuj  
Ubaw po pachy co nie? Bo polaczek cebulaczek walczy o 300 zlotych. Ja wiem, ze tutaj wszyscy na statkach plywaja, albo programuja wiec dla was to sa grosze. Mozna sie ponabijac.
Szkoda tylko, ze w przypadku Diablo3 byla identyczna sytuacja - ludzie nie mogli grac i Blizzard mial ich w dupie. W Korei rzad zrobil rajd na ich siedzibie i nagle kazdy na swiecie mogl dokonac refunda, nawet jesli kupowal preordera 2 lata wczesniej.


Anyways temat mozna zamknac. Wlasnie czytam przyklady jak ludzie robili chargebacki w WoWie za transakcje majace miejsce ponad pol roku wstecz, chociazby z tak smiesznych powodow jak ban na koncie, ergo niemozliwosc korzystania z uslugi, za ktora sie placilo. Ponoc kazda nieprawidlowosc, ktora wynika ze strony Blizzarda(nawet ban za cheatowanie - ich ToS ma gowno do powiedzenia przy prawie UE) bezproblemowo podchodzi pod chargeback. Pozostaje tylko meczyc bank, zeby wyslal zgloszenie, bo niby wiekszosc bankow nie lubi chargebacka i stara sie za wszelka cene ludzi od tej mozliwosci odwiesc.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 20:37 
Cytuj  
ok 300zł to już jakaś tam kasa jest ale... jak ty chcesz udowodnić swoje niezadowolenie jeśli pchasz im kasę od pół roku ?
co innego jak kupiłeś grę i okazuje się ze sobie lecą w chu... i sytuacja wymusiła na nich przyjmowanie zwrotów.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 20:40 
Cytuj  
Ja kiedyś od Gaijin próbowałem po 1 dnu, powtarzam po 1 dniu! odzyskać kasę za jakiegoś jeta USA, nie pamiętam już i się nie zgodzili. Walka z wiatrakami.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 20:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
ok 300zł to już jakaś tam kasa jest ale... jak ty chcesz udowodnić swoje niezadowolenie jeśli pchasz im kasę od pół roku ?
co innego jak kupiłeś grę i okazuje się ze sobie lecą w chu... i sytuacja wymusiła na nich przyjmowanie zwrotów.


Placilem podczas bety, bo na tech supp forum topic z problemem, ktory mnie dotyczy byl jako sticky z dopiskiem 'we are working on it'. Z reka na sercu bylem pewien, ze poleci patch i wszystko bedzie ok. Dobre doswiadczenia mialem z testow WoWa chociazby, ktory potrafil jednym patchem w nowych zonach dać +30 fps.

Jesli chodzi o sam powod chargebacka to na 99% ten powod musi byc dobry tylko dla banku(przypuszczam, ze Blizzard przepuszcza kazdy request - czytalem, ze ich tosy, czy umowy licencyjne sa gowno warte wobec prawa EU) - czyli moge dac logi z czatu ze nie moga mi pomoc, a pieniedzy zwrocic nie chca/nie moga. W samym dzisiejszym logu rozmowy z ta Senior babka pisalem wyraznie, ze jesli nie chca mi pomoc to bede zmuszony dokonac chargeback. Dostalem od niej odpowiedz, ze moge smialo tylko wtedy licencja gry bedzie zawieszona. Jeszcze sie upewnialem pytajac czy tylko licencja Hotsa, czy tez inne gry na koncie.


Cytuj:
Ja kiedyś od Gaijin próbowałem po 1 dnu, powtarzam po 1 dniu! odzyskać kasę za jakiegoś jeta USA, nie pamiętam już i się nie zgodzili. Walka z wiatrakami.


Teraz jak przegladalem neta odnosnie tego tematu to wszedzie ludzie pisza, zeby sie nawet nie jebac z refundami, czy reklamacjami. Wystarczy jebnac chargeback i sprzedawca musi sie okreslic - jesli tego nie zrobi w ciagu bodaj 7 dni to automatycznie to zostaje uznane i tyle.
Akurat w HotSie przy kazdym zakupie gra prosi o CVV, ale dla przykladu w Hearthstone juz o CVV nie prosi. Wiec w takich przypadkach mozna nawet glupa udawac i twierdzic, ze to nie my dokonywalismy zakupu, a wina bedzie lezec po stronie sprzedawcy bo system porfela, gdzie tylko przy dodawaniu karty nas prosi o CVV nie jest bezpieczny.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 21:04 
Cytuj  
Ja pierdole, szczyt bezczelności - dostać bana i robić chargeback (nie mam Ciebie na myśli Szamotula, tylko to, co napisałeś powyżej).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 21:08 
Cytuj  
Sam fakt, ze ktos botuje ergo dla swoich korzysci psuje gre innym swiadczy o braku moralnosci, wiec nie ma co sie dziwic.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 22:07 
Cytuj  
Gra jest free. Zapłaciłes za kolorowe stroje, dostałeś je. Czy blizzard nie wywiązał się z czegokolwiek?

I teraz dla 300zł chcesz z siebie debila robić i udawać ze problem był z płatnością, a nie twoją decyzją o zakupie.
Niggaplz;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 22:17 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Sam fakt, ze ktos botuje ergo dla swoich korzysci psuje gre innym swiadczy o braku moralnosci, wiec nie ma co sie dziwic.


Ale zdajesz sobie sprawę z faktu, że jak zrobisz chargeback, (zakładając oczywiście, że visa/mastercard ci to jakimś cudem uzna), to masz permanentnego bana na płatności kartą u Blizarda?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 22:30 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Tzn ja czytalem wszedzie, ze bank ma w dupie co i jak - oni nadaja 'kod' na podstawie powodu roszczenia. Przekazuja to do tej firmy co ma Vise/Mastercarda. Oni kontaktuja sie z firma w tym przypadku Blizzard i to Blizzard musi sie ustosunkowac - jesli oleje sprawe to chargeback idzie z automatu, jesli sie wybroni z moich roszczen to ja dostaje odmowe z automatu.
W tym przypadku jako roszczenie chcialbym zwyczajnie podac niezadowolenie ze swiadczonej uslugi na rzecz ktorej dokonywalem kilku zaplat. Przypuszczam tez, ze Blizzard jako moloch z automatu przepuszcze wszystkie zapytania o chargeback i tylko blokuje konta na ktorych byl chargeback. Watpliwe, aby kazdy przypadek rozwiazywal i wyjasnial indywidualnie(biorac pod uwage ilosc scammerow i zlodziei online to takie zadania chargebackowe musza do nich wplywac w bardzo duzych ilosciach).

Pomysl ten sie pojawil u mnie, bo czytalem ze ludzie z powodzeniem robili chargeback za roznego rodzaju preordery/founders packi gier kiedy sie okazywalo, ze po wyjsciu z testow gra nadal byla gowniana. Przypuszczam, ze w ich przypadkach ten okres po jakim zglaszali chargeback tez byl dosc dlugi.


To nie tak działa. Wydawcą karty jest Twój bank i to on obsługuje procedurę reklamacyjną, a chargeback jest procedurą reklamacyjną. Nie dostaniesz kasy, nawet sie nie szamocz. Nie warto Twoich nerwów i energii.

juz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2015, 22:35 
Cytuj  
Krzyk ma rację.
Bank na pewno się nie kontaktuje (w tym przypadku) z Blizzardem. Jeżeli są podstawy, że płatność z karty nie była Twoja to kasę dostaniesz z powrotem. Tu nie będzie takich podstaw.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.