mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:20 
Cytuj  
Ok., więc pograłem kilka ładnych godzin - i teraz niewyspany jestem.

Raport z bety:

Można napisać bardzo dużo o PS, chodź gra nie jest aż tak rozbudowana jak np. Neocron.
Postaram się to zrobić krótko...

Gra zawładnie na 100% graczami lubiącymi takie pozycje na rynku jak:
Quake2, Unreal T. - będę skłonny nawet posunąć się do stwierdzenia iż tak właśnie będą teraz wyglądały gry tego typu, klasyczne "siećówki"(LAN) czy single FPP odejdą do lamusa.
Klimatem gra mi przypomina (śmieszna sprawa), stary jak świat film rysunkowy TRANSFORMERS czy może GI JOE - nie wiem czy ktoś to pamięta a ja nie wiem czemu nasunęło mi się takie porównanie - ale cos w tym być musi.

PS to bardzo dobra gra, prosta w nauczeniu się, bez zbędnych 10.000 głupot jak np. w Neocronie - daje graczowi 100% satysfakcji z czasu jaki jej poświęci.
A to co ją wyróżnia - to iż nie jest nudna jak np. wspomniany Neocron znudził mnie po pół roku - chodź kto wie jak mogłaby się zakończyć sprawa po pół rocznym graniu w PS.
Oczywiście pisząc "dobra gra" pamiętajcie, że to nie jest klasyczny RPG tylko bardziej może mmo shooter, wiec gracze preferujący fantasy, czy może rozbudowanego nadmiernie Neocorna mogą nie być usatysfakcjonowani.

W PS nie musisz marnować miesięcy na szkolenie się, nie musisz tłuc do usrania monsterków aby nabić sobie expa, logujesz się wybierasz uzbrojenie (a tu się za nic nie płaci, liczą się tylko Twoje zdolności - nie wiem czy tak będzie w finalnym produkcie ale pomysł GENIALNY), w zasadzie już po kilku chwilach od pierwszego wejścia możesz dołączyć do gorącej walki.

Grając te kilka godzin w ogóle nie interesowało mnie to ile tego expa zdobyłem, wkręciłem się w klimat i mimo, że mało jeszcze co wiem szło mi całkiem nieźle co sprawiało mi OGROMNĄ radość z grania - brawo dla sony!

A teraz moje osobiste PLUSY i MINUSY, a minusów jest bardzo mało:

PLUSY:
1. Prostota dająca niebywałą przyjemność z grania
2. Brak pieniędzy co jest (o dziwo), plusem dla tej gry
3. Genialnie zrobiona mapa i nawigacja oraz idealny mini-radar
4. Budynki VR do treningu (opisze to zaraz bo to HIT tej gry)
5. Szybkie, dynamiczne i rewelacyjne PvP
6. Ogromna ilość pojazdów do użytku
7. Ogromny świat gry, bardzo dużo lokacji
8. Rewelacyjny gameplay
9. Uproszczona opcja uzbrajania się oraz ciekawy system implantów
10. Zapisywanie "ulubionego uzbrojenia"

MINUSY:
1. spore wymagania sprzętowe
2. problemy z instalacja pod win XP (może tylko u mnie)
3. bardzo dużo pustych obszarów (pewnie się zmieni a może nie)
4. mimo ściągnięcia 1,4Gb instalki, musisz ściągać w zasadzie 80% od nowa podczas update

Teraz wspomniane w plusach "Budynki VR" (Virtual Reality)
Jak dla mnie GENIALNA SPRAWA!!!! Ukłon dla SONY ogromny.
W tym budynku możesz przenieść się w VR aby trenować, możesz tu używać całego arsenału jaki jest dostępny w grze oraz każdego pojazdu. Dzięki temu zapoznać się z gra, systemem walki oraz wybrać co dla Ciebie będzie najlepsze i jaka drogę rozwoju postaci prowadzić.
Brakuje tego w wielu grach mmorpg, gdzie tworząc postać i rozwijając ją mozolnie na końcu okazuje się ze typ broni jaki wybrałeś kompletnie Ci nie odpowiada a zmarnowałeś na to dwa miesiące grania.

Do opisania jest ZNACZNIE więcej a to tylko malutki wycinek tego co PS oferuje, ja grałem zaledwie kilka godzin (cos ok. 8-10), ale bawiłem się świetnie mimo iż (i celowo pisze to na końcu), gry tego typu nie są od jakiegoś czasu moimi ulubionymi.

POLECAM - każdemu kto lubi: Counter-Strike'a, szybkie akcje, dobre walki PvP, gigantyczne wojny w których jesteś tylko mała cząstka ale czasami możesz się wykazać, shootery, quake like game, unreala i masę innych podobnych gier (pisząc o Quake, chodzi mi tylko o klimat czy moze raczej sposób grania - PS jest o wiele bardziej rozbudowana gra i wymagającą sporej ilości taktyki i sprytu dając nie mniej a nawet więcej rozrywki i zadowolenia ze spędzonego czasu).

NIE POLECAM - każdemu kto lubi: fantasy i podobne, gry gdzie możesz godzinami cos budować, handlować czy tez łowić ryby, itp., zwiedzać mapę w poszukiwaniu przygody, ograniczać się do minimalnego PvP a nastawiać się na długofalowe PvM, gromadzić dobra aby stać się najbogatszym, itp., itd.

Jeżeli cos pomyliłem w opisie to sorry wielkie ale tłumaczyć to trzeba zaledwie kilkugodzinną grą.

Na sam już koniec informacja wydaje mi się dosyć istotna:
Ktoś, gdzieś napisał, że w PS nie pogra się samemu a tylko i wyłącznie w grupie - więc, to nie jest do końca prawda, dobrze jest grać w większej grupie (team), ale spokojnie można grać też jako "wolny strzelec" i prowadzić akcje na własną rękę - na początku grałem dołączając się do rożnych grup a potem ok. 3 godzin grałem sam - jedna i druga opcja daje masę radości.

Mógłbym o PS napisać tak ze 3-4 razy więcej ale... do zobaczenia na polu walki!!! :wink:

ps. Ja gram na serwerku "Emerald" w imperium "New Conglomerate".
http://www.newconglomerate.com/
a nazwa avatarka oczywisice jak zawsze i wszedzie McLAREN :wink:


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: McLAREN dnia 2003-05-08 12:00 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:23 
Cytuj  
bedzie port na ps2? +obsluga network adaptera?

pograc w takie cudo na dobrym tv +naglosnienie :grin:

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:34 
Cytuj  
Oj, pomysl zeby zrobic to na PS2 wydaje sie super :wink: Idealna gra na konsole...
Moze, kto wie sony wyda to tez na PS2 - tego nie wiem :smile:

Ale polecam kazdemu aby zobaczyl ta pozycje - warto nawet jezeli ktos nie lubi takich gier, to zupelnie nowatorskie (imo), podejscie do mmog.


_________________
Niektórzy ludzie są jacyś dziwni... tacy pojebani....

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:43 
Cytuj  
z tego co napisales to wyglada mi na bardziej rozbudowanego trajbsa 2 z przymusem miesiecznej oplaty.....

co do portu na ps2 to ja se nie wyobrazam fpp na konsoli... gralem w q3 i imho poprostu ograniczenia sterowania sa zenujace

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:51 
Cytuj  
jakies moby??? jak zdobywasz exp? lepszy stuff?

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 10:56 
Cytuj  
Aenima, jak pisalem nie ma PvM - o ile wiem :wink: a az tak duzo nie wiem jeszcze.

Expa zdobywasz (smiesznie nawet):
1. Oczywiscie podczas walki
2. Kiedzy uzywasz nowej nie znanej ci broni
3. czasmi jak gdzies dojdziesz (nowe budynki - nowe dla ciebie)
i zapewne jezcze w innych sytuacjach, moze jak grasz w wiekszej grupie - nie wiem poprostu jeszcze wszystkiego ;P

Ale jak pisalem zdobywanie EXPa to nie jest GŁOWNY cel tej gry - i moim zdaniem bardzo dobrze!!!


_________________
Niektórzy ludzie są jacyś dziwni... tacy pojebani....

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 11:13 
Cytuj  
Czyli kazdy noob bedzie mogl ustrzelic mojego wypasionego chara>?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 11:21 
Cytuj  
ajajaj... brzmi ciekawie, nie mogę się doczekać :grin:
ciekawi mnie jak to jest z poziomem postaci
no bo skoro skille zależą od sprawności gracza, a nie od zdobytego XP, to teoretycznie po paru godzinach gry (poznaniu interfejsu itp.) nowy gracz - ale sprawny w shooterach - staje się jedną z tych najsilniejszych postaci, tzn. odpowiednikiem najwyższych leveli w MMORPG
i odwrotnie: ... ktoś kto gra choćby i pół roku a nie umie trafić myszą w inną postać będzie non-stop tym słabym

czy w PS rzeczywiście manualna sprawność odgrywa taką rolę ?

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 11:29 
Cytuj  
Heh nie to nie tak z tym EXPem :wink:
noob nie bedzie super a exp jest potrzebny - napisalem tylko ze nie jest GLOWNYM celem gry i jezeli dajmy na to bedziesz sprytny to mozesz ustrzelic gracza ktory ma duzo wiecej EXPa od ciebie...

Ale Twoj exp jest potrzebny do uzywania inncyh tarcz, broni i calej masy innyc rzeczy jak hack tole, i oczywiscie rozne pojazdy...
Jest podobnie jak w kazdej grze RPG z ta roznica ze nie musisz byc super zeby grac w ogole...

Przyklad dla zrozumienia o co mi chodzi:
zaczynajac gre w Neocronie musialem siedziec w sewersach ze 2-3 miesiace zeby byc niezlym graczem - tu nie musze siedziec i nabijac sobie expa, sam sie nabija podczas grania a gra takjakby rozwijala sie wraz z toba, nowa bron poznajesz po jakims czasie (wyjatek trening w VR), ale calkowicie inne jest podejscie do samego grania... grasz caly czas, bawisz sie dobrze, walczysz itd. od samego poczatku grania!

Wiadomo ze noob nie zabije 2czy 5 strzalami wyjadacza starego ale moze to zrobic bedac sprytnym np. ukryty w stealth mode lub uzywajac pojazdu z dobrym gunem lub (tu super sprawa), dziala zamontowanego w budynkach i kazdy moze je uzywac :smile:

ok, lece na lunch... jak pisalem to zaledwie maly wycinek PS a ja wszystkiego nie opisze, chetnie poczytam tez opisy innych polskich graczy bo gra jest bradzo interesujaca - wbrew temu co myslalem jakis 2-3 tyg temu :smile:


_________________
Niektórzy ludzie są jacyś dziwni... tacy pojebani....

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 12:20 
Cytuj  
pograc w takie cudo na dobrym tv +naglosnienie

Padem? A moze kierownica?...


A jak jest z lagiem? Normalnie w FPSach ciezko przy pingu 200 konkurowac z kims kto ma tego ping 30... Powtorzy sie sytuacja z UO.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 12:35 
Cytuj  
Nie wspomniałeś o czymś co dla quakera przesiadającego się na PS jest podstawą : ping ,w fppach nawet10ms robi różnice , najbardziej obawiam się właśnie o to , że będe biegał z ~100ms a jakiś Holender z ~10 pojedzie mnie nawet kiedy nie powinien :|

Powiedz coś jeszcze o samej rozgrywce , jak to wygląda , czy faktycznie są massive battles typu 50vs50 , powiedz , czy widziałeś wahadłowiec albo inny ciężki sprzęt w akcji , napisz coś o broniach , jaki mają damage , czy jest coś co wali na duży zasięg etc.

Cieszy mnie bardzo , że PS rOxuje już w becie , w fullu to będzie chyba total odpływ :razz:

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 12:58 
Cytuj  
Faktycznie czasmi cos minimalnie laguje...
nie jest to natomiast problem, chyba jeszcze jeden MINUS o ktorym zapomnialem to to iz w momencie gdzy jest ostra jazda i nawala sie powiedzmy wlasnie 30 osob na 30 mniejwiecej to obracanie sie (celowanie itp.) odbywa sie dosyc dziwnie, jakby SlowMotion, moze to wina mojego komputera, nie wiem mam Celerona 1,7 i GeForca2 MX400 (64Mb) oraz 512 Ram - do tego gram na Neostradzie 512kbps... Wiec jak sami widzicie nie jest to maszyna do SUPER GRANIA :smile: a jak pisalem gra ma bardzo duze wymagania! mysle ze dla maniakow gier to nie problem bo maja rozbudowane maszyny :grin:

Generalnie: Problemow wiekszych nie ma, chodz walka przypomina np. CSa to da sie milo pograc - co innego jak ktos chce byc jak to czasmi bywa w CS czy Q2 - super extra killerem i leci jak torpeda przed siebie nie zwracajac uwagi na ludzi ze swojego teamu ginie w 5 sek i potem zwala cala wina na to ze ma kiepski ping - co jest dla mnie najwiekszym LOLem :smile:
a gralem sporo w CSa swojego czasu :smile: i takich "partyzantow" bylo sporo...

Jezeli chodzi o wielkie statki i czolgi to jasne ze widzialem, baaaa nawet latalem nimi i jezdzilem, strzelalem.... oczywisice w VR

podczas walki w jednym teamie bylem gunnerem w czolgu i bylo SUPER :smile:) heheh....

Lecialem tez wielgasnym shuttlem na inna planete i tu super sprawa jest zrobiona - ale nie zdradze - sami musicie sobie to zobaczyc - przy okazji dostalem za to ze wsiadlem do tego statku EXPa jakiegos :smile: heh...

W ogole jest tyle fajnych rzeczy o ktorych nie pisalem (bo musialbym sie juz wtedy potwornie rozpisac), smi zobaczycie...

Co do broni itd. polecam stronke bo ja nie dam rady jej opisac - sam jeszcze za malo wiem... ale podoba mi sie i cos co ja nazywam zestawami :smile: czyli posiadajac Armour powiedzmy (umownie) typ DXT mozesz do tego zabrac to i to czego nie mozesz zabrac do innego :smile:

Aha.. cala sprawa opiera sie na tym ze jestes cyborgiem, cyfrowym avaterem, moza ciebie zdematerializoac i na odwrot :smile:
zdolnosci sie "kupuje" za darmo jak na razie na zasadzie zaladowania do pamieci - moza je po jakims czasie "oddac" i uzyc innych...

Tu gdy masz new lev dostajesz cos co sie nazywa CERTYFIKATY - lol jak u Microsoft :wink:
za ktore mozesz wczytac sobie do pamieci nowe umiejetnosci i wiedze - oczywisice mozesz ja tez usunac odzyskujac cetryfikat i uzyc do czegos innego ale bardzo dlugo sie czeka...

Wczoraj zaladowalem sobie umiejetnosc poslugiwania sie Armourem stealth (super zabawa), ale jezeli chce ta wiedze teraz usunac musze czekac ponad 16 godzin (o ile dobrze pamietam), czasu relanego!

i w ogole masa tego :smile:
ale nie jest za duzo!
Jak sie opisuje wyglda na ogrom ale to wszsytko jest logicznie zrobione i wystarczy kilka godzin (przynajmniej mi), aby zapoznac sie z podstawami grania w PS...

Na poczatek polecam TRENING w VR do duzo daje...

_________________
Możesz Nie Wierzyć W Grawitację
Ale I Tak Nie Będziesz Latał.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: McLAREN dnia 2003-05-08 14:00 ]</font>

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 13:12 
Cytuj  
Wiadomo ze noob nie zabije 2czy 5 strzalami wyjadacza starego ale moze to zrobic bedac sprytnym np. ukryty w stealth mode

Wczoraj zaladowalem sobie umiejetnosc poslugiwania sie Armourem stealth (super zabawa),

no no rosnie z ciebie nowy dumny kamper.. jeszcze tylko musisz sie nauczyc skutecznie celowac padem..... :<

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 13:25 
Cytuj  
Wygladalo mi to ze screenow na T2, a teraz wszystko uklada sie w MMOTribes...

Faktycznie czasmi cos minimalnie laguje...
nie jest to natomiast problem,(...)


Jasne... Ping nie jest problemem w FPSach. Widze, ze prawdziwy pro w tego CSa byles :

co innego jak ktos chce byc jak to czasmi bywa w CS czy Q2 - super extra killerem i leci jak torpeda przed siebie

Ja tak robie (nie w CS) i na dobrym pingu zabijam wszystkich, a na zlym nie :[ Cos w tym musi byc!! Moze to, ze przy 50ms tak bardzo jak przy 200 nie liczy sie glupie szczescie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 13:25 
Cytuj  
Cytuj:
2003-05-08 12:29, McLAREN napisał:
Przyklad dla zrozumienia o co mi chodzi:
zaczynajac gre w Neocronie musialem siedziec w sewersach ze 2-3 miesiace zeby byc niezlym graczem...


OT: Wspolczuje :grin: Ja tam w Neo po tygodniu chodzilem juz solo na warboty :grin: A do sewersow ne zagladalem wcale, bo to miejsce dla nubasow :grin: OZ to jest miejsce do levelowania na starcie :grin:


_________________
Obrazek

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 14:17 
Cytuj  
Heh Soull no moze troszke przesadzilem z tym czasem - ale faktycznie moje pierwsze kroki w Neo to dlugotrwale PvM w sewersach - teraz spokojnie postac lev 50 robie w max 2 dni :smile: ale nie o to chodzi... poznanie neo zajelo mi pol roku aby moc robic to tak szybko.

Nie wiem czy ty nie ale wieksozc z "waszego" klanu zawsze spotkac mozna bylo w sewersach w TH ;P heh i to ludzi z lev wiekszym niz 30-40 itd. :smile:

na pewno co innego jest na tym serwerku gdzie sie przenieslicie - Pluto chyba tak?
no ale to juz inna bajka :smile:



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: McLAREN dnia 2003-05-08 15:19 ]</font>

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 17:50 
Cytuj  
Zna ktos jakies FTP czy inne strony poza fileplanet.com gdzie mozna zciagnac PS? Zciagnac z fileplanet.com jest prawie niemozliwe. Bylem juz 7 min od zciagania w kolejce. Wracam do kompa i co widze ? 260 min mam czekac. Co sie okazalo ? servery fileplanet.com sie walnely czy cos.

P.S. Mam kablowe polaczenie wiec nie zejdzie to dlugo jak juz jaka stroneke/ftp znajde/ktos poda tu. Dzieki z gory.

*

Posty: 151
Dołączył(a): 24.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 20:41 
Cytuj  
Heh kurde w niektorych lokacjach faktycznie przycina mocno :/ ciezko grac jak na mapie jest ponad 50 ludzi...

Mam teraz MAX-armour to taki jakby wielki robot ktory bradzo wolno chodzi i bardzo wolno sie obraca a co za tym idze slabo nim grac gdy sa lagi...

ok, Luki jak chesz moge ci to jakos wystawic w nocy i sobie zassasz ode mnie besposrednio - mam lacze 512kbps wiec powinno pojsc glatko :wink:

Aha a na mozliwosc sprzedania zdolnosci ktora sie nauczyles trzeba czekac az 24H czasu relanego :sad:

heh teraz jeszcze zostalo mi przetestowanie AC2 :smile:


_________________
Niektórzy ludzie są jacyś dziwni... tacy pojebani....

*

Posty: 199
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 21:05 
Cytuj  
Cytuj:
2003-05-08 18:50, Luki napisał:
Zna ktos jakies FTP czy inne strony poza fileplanet.com gdzie mozna zciagnac PS?


Luki, fileplanet (gamespy tak dokładnie) na ogół podpisuje umowy na wyłączność na różne takie bety i triale. I tak jest w tym przypadku, więc na 99,(9)% możesz to ściągnąć tylko od nich
no i od McLARENA :wink:

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2003, 21:36 
Cytuj  
Hm... tak tez myslalem. 44% juz mam z fileplanet.com (99.4kb/s idzie). Dzieki za info i do zobaczenia w PS :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.