mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2003, 23:44 
Cytuj  
Coraz bardziej widać, że PS przeżywa kryzys - jak szybko nie wprowadzą nowych ficzerów to będzie na prawdę źle. Dużo obiecuję sobie po możliwości zajmowania baz przez outfity. No i dodatek - oby jak najszybciej!
Ostatnio ludzie z mojego outfitu wprost mówią, że im się znudziło i przychodzą tylko dlatego że community im się podoba, a niektórzy tylko na outfit eventy :roll:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2003, 02:26 
Cytuj  
Brak featuresow to jedna rzecz... Monotonia to druga. Czy zdarzyl ci sie kiedykolwiek wieczor, w ktorym VS nie atakowaloby Hossin, TR nie atakowaly by Solsar i na przemian TR/VS nie atakowaloby Cyssor? Watpie. Ja takiego czegos nie pamietam. Wszyscy walczymy praktycznie codziennie na tych samych kontynentach. Wypady na Esamir, Oshur, Ishundar, Searhus, Amerish to rzadkosc. Troche czesciej zdarza sie atak na Forseral... Na reszcie nie da sie grac.
Przejmowanie baz nawet z tymi base benefits nie znaczy praktycznie nic. Ledwo NC locknie Solsar, a juz za piec minut (jak wszyscy sie recallneli, bo przeciez kontynent byl lockniety) pojawiaja sie hacki na Seth i na Thoth (oczywiscie TR sie setny raz z kolei wpierdala tam, bo na inny nie moga pojsc). IMO zeby to poprawic, nalezaloby wprowadzic jakis timer - jak kontynent zostanie lockniety, to jest naprawde lockniety na kilka godzin i nikt nie moze go hacknac... Wtedy walki sila rzeczy odbywalyby sie na wszystkich kontynentach, a nie tylko w kolko na Cyssor, Hossin i Solsar.

Kolejna rzecz, ktora (np. mnie) denerwuje i doprowadza w koncu do anulowania subskrypcji to bugi. Pare miesiecy temu nie crashowalem w ogole i co patch to gorzej, chociaz w patch notes prawie zawsze jest mowa o poprawieniu jakichs problemow z CTD. Dzisiaj w przeciagu 10 minut mialem 3 crashe przy przechodzeniu z kontynentu na kontynent. Ale to jeszcze nic, crashe da sie jakos przezyc, bo zdarzaja sie tylko przy WG i nie wplywaja zbytnio na rozgrywke (chociaz ja bylem w reaverze i za kazdym razem zginalem...). Gorzej jak panowie z SOE zaczynaja sie pieprzyc z naprawianiem frameratow, czego efektem, i to wcale nie ubocznym, jest drastyczny spadek ilosci fps... Ale FPS to tez nie wszystko - mozna podkrecic karte, mozna unikac zergow... I ja po przedostatnim patchu tak zrobilem, bo nie dalo sie grac, ale po doszlifowaniu ustawien windowsa i ustawieniu wszystkiego na max performance znowu dalo sie w porzadku grac. Po wczorajszym patchu jest doslownie _TRAGEDIA_. Framerate jest gorszy niz ten sprzed ostatniego patcha i DUZO gorszy od tego przed-ostatniego... Kiedys moglem sobie w zergu biegac i wykanczac sniperow i nawet walczyc head-to-head z ludzmi, bo troche FPSow mialem, ale teraz jest to niemozliwe. Przy zergu mam jakies 5FPS i w nic nie moge trafic, bo niby jak? Ale to jeszcze nic, bo jak juz mowilem, zergow mozna po prostu unikac... Po wczorajszym patchu pojawil sie duzo gorszy problem - doczytywanie z dysku. Jak na PS ramu mam malo, tylko 512, ale do tej pory bylo dobrze... Po przed ostatnim patchu troche rzezilo, ale to naprawilem, ale po wczorajszym w kwestii doczytywania tez jest masakra. Teraz nie zarywa mi tylko przy wchodzeniu do pomieszczeni, ktorych nie widzialem od wejscia do gry, teraz gra rwie mi przy kazdym obrocie i parenascie stopni w lewo czy w prawo na zewnatrz. Moj dysk czasami zaczyna pracowac bez powodu, jak ogladam sobie world map i stoje w cichym miejscu. Czasami gra staje i dysk zaczyna czytac, jak z kims walcze... Jakies pol godziny temu zaatakowalem goscia supressorem (mialem inf suit) i jak on sie odwrocil, to dysk zaczal pracowac i pracowac i pracowac, a jak skonczyl to bylo po mnie i jak sie w takich sytuacjach, po takich fajnych patchach nie wkurwic?
Po dzisiejszym wieczorku jestem naprawde wkurzony na PS i to nie tylko ja, bo kazdy w moim outficie ma dokladnie te same problemy, a konfiguracje sprzetowe mamy bardzo rozne.

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2003, 12:33 
Cytuj  
:sad:
te problemy techniczne bardzo przeszkadzają, ale tak naprawdę to problemem jest treść gry - a raczej brak jakiegoś celu :sad:
natomiast bugi tylko dolewają oliwy do ognia :sad:

***

Posty: 858
Dołączył(a): 29.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 17:36 
Cytuj  
SoE mogloby uatrakcyjnic gre i to nawet w dosc prosty sposob.

Ludzie graja w quake'i ut czy cs'y latami i sie nie nudza dlaczego ?
bo gra ma cel dorazny - wygrac mecz od zwyklego ffa po mecze ligowego czy inne sparingi.
Bo w grze uczestniczy kilka osob od razu i na bierzaco jestes w stanie ocenic jakosc swojej
zatem i swoj wklad w osiagneciu celu i INNI tez od razu widza twoj wklad.
To wystarcza.
W ps jestes generalnie gruntem w tlumie innych w niekonczacej sie wojnie - wszystko sie lekko rozmywa w masie.

Imo pomoglyby w pierwszej kolejnosci eventsy,ranki oraz demo recording.


1. EVENTY organizowane przez devsow - roznego rodzaju turnieje od 1v1 do sq vs sq
czy outfit vs outfit i roznego typu od deathmatchu po wyscigi czy dowolne inne - devsi maja spore pole do popisu -
eventy sa dobrze dokumentowane na stronie - kto bral udzial kto i ktore miejsce zajal screeny i co najwazniejsze DEMA nagrywane przez graczy i dostepne dla innych - nie jakies dziwaczne aviki po 10- sekund - ale pelne demka z konkretnej walki bazujace na enginie gry (plik wazy kilkaset kilo do kilku mega - odtwarza ci go PS). Malo tego mam pomysl
jak mogloby to wygladac - cos ala areny - budynek w sanc podobny do vr wchodzisz masz do dyspozycji konsole - w nich przeglad iventow wyniki ostatnich z przegladem dem - terminarz najblizszych, zapisy itd.
W menu konsoli oprocz join dla zapisanego zawodnika czy sq - masz opcje spectate - kotra umozliwia ci na zywo ogladac walke czy mecz - z pov dowolnego zawodnika czy swobodna kamera, miod jak dla mnie :smile:.
Walki i wydarzenia odbywaja sie w VR - raz ze odpadaja klopoty z transportem na miejsce iventow, dwa nic nie przeszkadza w rozegraniu walki, w vr pelna swoboda dla devsow w organizowaniu eventow pod kazdym katem bez ingerencji w swiat gry.

2. RANKINGI duze pelne via www - nie jakis tam leaderboard - ale gigantyczne rankingi i to pod roznym katem - to dziala
ludzi bardziej jaraloby zobaczenie ze sie wspieli z 7400 na 6900 pozycje niz to kto jest na 1 czy 3 miejscu leaderboarda.
Rankingi powinny byc roznego rodzaju i szczegolowe -eventowe,indywidualne, outfitowe, dla klas pod katem expa, killi, pod katem wybudowanych czy naprawionych urzadzen itd itp. Jeslichodzi o kille zeby mozna bylo podejrzec dokladnie nie tylko ile i jakiej nacji ale takze ile jakiego rodzaju przeciwnikow (w co uzbrojonych, w czym) - a takze swoje staty pod katem tego z czego i jak wielu sie ubilo.
Potezny sytem rankingow.
I tak byloby to mniej roboty dla SoE niz dla devsow szanujacego sie mmorpga (quest based).

3. DEMA - wiadomo nie wymaga nawet komentarza.

4. Ucelowienie i utrakcyjnienie gry samej w sobie - tutaj mozna bysie zastanowic co mozna by zmienic
bazy dla outfitow to jeden z pomyslow, mozliwoswci jest sporo.

*

Posty: 173
Dołączył(a): 19.05.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2003, 15:38 
Cytuj  
Rywalizacja , na rownych zasadach + systemy
rankingowe to podstawa , aby byl cel dla graczy pvp
Tak jak w sporcie

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2003, 16:07 
Cytuj  
E tam. Fakt nie odpalilem JH juz z 2 miechy w jakiegos vanu czy TR ale uwarzam ze powinni zrobic cos wiecej niz rankingu. Co mi z tego ze na jakiejs tam stronie moj nick jest pierwszy...
Moim zdaniem powinni zrobic na przyklad jakies rare bronie ( nie odbiegajace wiecej czy mniej od regularnych pod wzgledem dmg czy celnosci ) ktore to zostawaly by na twoim ciele albo po twojej smierci wedrowaly do lockera od razu.
Chodzi mi o to ze poprostu zeby zrobili cos co sie odruznia/wyruznia poza standard broni.

P.S.
Drugi pomysl to moze zrobic taki provizoryczny system craftowania? Budowac wlasna bron krotka czy na przklad sniperke z podczerwienia :smile:


W skrucie mogli by zrobic cos co by odruznialo ludzi a nie robilo z nich roboty o roznych glowach :smile:


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.