mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 15:22 
Cytuj  
Po 2 miesiacach grania w SWG juz mi sie znudzilo (przyczyna jest prozaiczna: brak contentu). Dlatego szukam jakiejs innej gry. Co polecacie? Zalezy mi, zeby gra miala dobre PvE (rozbudowanego PvP miec nie musi) i ciekawy content.
Zastanawialem sie nad EQ - aczkolwiek moze skoro EQ2 ma sie niedlugo pojawic, moze warto zaczekac? Albo moze cos z nowosci...?

Muminus

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 15:46 
Cytuj  
PvE to się od razu kojarzy z EQ, chociaż ja myślałem że SWG to takie EQ w świecie gwiezdnych wojen ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 17:21 
Cytuj  
Jestem na podobnym etapie - odpuściłam SWG (gralam od premiery, już mi się znudziło) i teraz szukam czegoś nowego. Czekam na premiery Horizons, EQ2, Dragon Empires, Mythica i WoW - chętnie zobaczę co sobą zaoferują. W tej chwili z przyjemnością spróbowałabym DAOC'a ale ten niestety nie ma triala.. :sad:


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 876
Dołączył(a): 8.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 17:32 
Cytuj  
Opowiedzcie cos o SWG - wlasnie sie do tego przymierzalem.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 19:03 
Cytuj  
Ja wam obojgu proponuje SB. Theddas mowi, ze to bardzo fajna gra. Moge sie mylic, bo gralem w nia cale 3 miesiace temu, a jak wiemy przez taki okres czasu kazda gra zmienia sie diametralnie, ale z tego co widzialem, to PvM wbrew temu, co obiecywal WolfSack, jest az nadto. Tak sie sklada, ze mam jedno konto, ktorego chcialbym sie pozbyc, a w zamian chetnie przyjalbym niechciane konto SWG, zeby przekonac sie na wlasnej skorze, jak wyglada EQ in space i ewentualnie po-cyberowac sie z jakims przystojnym wookiem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 06:56 
Cytuj  
Dzięki za propozycję ale na SB nie dam się namówić - nie znoszę PvP. Wypróbowałam triala - gdyby nie upiorna grafika to system gry byłby całkiem niezły. Jednak przemykanie chyłkiem i chowanie się po kątach to nie dla mnie - lubię mieć swobodę tego gdzie idę, a jeśli mam zostać stłuczona to przez moba :grin: Z czasów gry w UO pamiętam dobrze jak PK potrafili odebrać radość z gry.
A co do SWG - hm.. ciężko je określić, sklasyfikować - jest to coś nowego, piękna grafika i świat rodem z SW. Zgadzam się jednak z Muminus'em - gra ma niski content. Podejrzewam, że SWG ma znacznie większe wzięcie u maniaków SW - ci pewnie czują się tam jak ryba w wodzie. Duże znaczenie ma sam roleplaying (przyłączenie się do rebelii lub stanięcie po stronie imperium). W sumie grę w SWG można podzielić na etapy: 1) PvE w celu zdobycia doświadczenia i awansowania 2) przyłączenie się do którejś ze stron konfliktu i walka PvP drużynowa. Jest też jeszcze crafting - ale na niego spuszczę zasłonę milczenia (trzeba mieć anielską cierpliwość aby dojść do mastera). Dobijającym jest fakt, iż w tej grze prawie nie istnieje coś takiego jak loot - to co się znajduje przy mobach rzadko bywa wartościowe (jeśli wogóle się coś znajdzie - w większości przypadków przeciwnicy nic nie mają).
Powyższa opinia jest oczywiście wyłącznie moim prywatnym zdaniem i nie twierdzę, że SWG nie może się podobać. Na pewno jest wiele osób, które odnalazły w niej to "coś". Mi się to niestety nie udało.

_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie... :grin:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: kaikitka dnia 2003-09-30 07:59 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 07:38 
Cytuj  
Kaikitka może powrót do AO? Content jest i to potężny w samym SL. Leveluje się całkiem inaczej (powyżej 200lvl) - wszystko questy itp.
A grafa, cóż, od tej pory jak wlazłem do SL (a zwiedziłem na razie 30% pierwszej latającej wyspy) to na screeny WoW-a którymi się wszyscy podniecają patrzę bez żadnego entuzjazmu :wink: Shadowlands wymiata.

<I możecie zacząć najeżdżać i flamować>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 08:01 
Cytuj  
Ja bron boze nie flamuje ale tak z ciekawosci zapytam - to AO ja gra dla farmerow? (znaczy polecana fanom PvM?)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 08:26 
Cytuj  
Tak, PvP za dużo to tam nie ma :/.

Są areny i wydzielone tereny gdzie można ze sobą walczyć. Terenów PvP jest około 10%.
Massive PvP jest o wiele bardziej rozbudowany. W sumie cały czas są jakieś walki - jak się to lubi to puszcza się tell-a czy chcą pomocy i sie leci potłuc trochę clanów/omni/neutrali.

Nie wiem kompletnie jak jest w SL jeżeli chodzi o PvP. Dopiero w SL wprowadzili itemy, które można lootować z pokonanego przeciwnika - więc sądzę, że gdzieś tam w Shadowlands są tereny PvP.

Ale jak wchodzę do SL - to to jest całkiem inna gra. W ogóle inne zasady. Postać i sterowanie jest identyczne, reszty trzeba się uczyć :wink: Niektóre rzeczy nie działają, niektóre działają inaczej, są nowe dodatkowe które nie wiadomo do czego służą - masa tego jest.

No i perki, special attacks - mam teraz na swojej rozwijanej liście około 20 sposobów zaatakowania przeciwnika. 20 przy tej kombinacji perków jakiej używam teraz. W sumie jest tego masa. Do tego każda profesja ma też swoje indywidualne perki i special attacks. Robi się z tego strategia :wink:

Faktycznie w pvp nie liczy się skill, ani zręczność (może trochę jak trzeba szybko odpalić jakieś speciale) - ale jak chcesz wygrać trzeba nieźle główkować.

Heh i akurat 2 osoby z SWG wracają do AO :smile:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 14:24 
Cytuj  
Hmm, Mark, to moze czas wreszcie na jakas polska gildie? Skupic polakow w jednej organizacji. Odbic jakis kontroler i wlasne wieze postawic. He? :smile:

X.

PS. Jakbys sie pytal, to ze mna gra jeszcze 5 osob, i wlasnie sie przymierzamy do czysto polskiej gildii :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Xanth dnia 2003-09-30 15:25 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 14:32 
Cytuj  
Szczególnie, że jest teraz jedno wolne miejsce na wieże. Trzeba pogadać z recurringiem i Brachsonem, akurat wracają do AO po swojej przygodzie z SWG.

Ja byłbym za - ludzi też jest wystarczająca ilość.

<ale jak nam wieże przyatakują o 3.00 nad ranem?>

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 14:36 
Cytuj  
Mark24 -> dzięki za zaproszenie :wink: Powiedz mi czy ten 7 dniowy trial, który można ściągnąć z http://www.anarchy-online.com daje możliwość gry w Shadowlands czy też tylko to co było (ewentualnie Notum Wars)? Gdyby zawieral SL to chętnie rzucę okiem..


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 14:43 
Cytuj  
Trial to tylko Notum Wars. Ale w 7 dni ledwo lizniesz gry, nie mowiac o SL. Gra jest tak rozbudowana, ze nie sposob poznac wszystkiego w pare dni. A zeby zapoznac sie z sama gra, Notum Wars w zupelnosci wystaczy. Ja sam sobie SL (choc juz kupilem) zostawilem "na pozniej". Za duzo roznych rzeczy zostalo do poznania, by jeszcze sie SL rozpraszac. Jedyne z czego korzystam teraz, to perki (a gram juz... uh.. miesiac za dwa dni) :smile:

X.

PS. Pare screenow: http://www.xanth.eu.org/ao/
Polecam tez ten uwadze: http://novigrad.w.interia.pl/screen/ao09.jpg (dwoch noobow wybralo sie na wyprawe) :wink:

PS2. Mark, a jak nam przyatakuja wieze o 3 nad ranem, to nastepnego dnia sie zemscimy, ot co :razz:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Xanth dnia 2003-09-30 16:08 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 15:30 
Cytuj  
Heh, AO to ja znam bardzo dobrze - grałam w to przez rok, skończyłam jakieś 5 m-cy temu. Teraz chciałabym tylko SL obejrzeć ale skoro go nie ma w trialu to kiszka :sad:


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 15:37 
Cytuj  
Po 2 miesiacach grania w SWG juz mi sie znudzilo (przyczyna jest prozaiczna: brak contentu).
Czyli jednak wychodzi ze mialem racje... heh Mumin dolaczysz teraz do "tych" ludzi z ktorymi Soulcatcher nie chce rozmawiac. :wink:

_________________
Elder Telumeh Leafdancer
Storm Warden of Britannic Lore

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-09-30 16:38 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 15:41 
Cytuj  
Wyprobuj tez Neocron http://www.neocron.com - jest 10dniowy trial. Niby nie ma ograniczenia PvP poza samym centrum miasta, jednak malo jest stricte PK, a jeszcze mniej takich, ktorzy atakuja postaci bezklanowe. No a jak sie zdecydujesz przylaczyc do jakiegos klanu to juz wiadomo, ze Twoja broszka w tym by warto bylo :grin:


_________________
Obrazek

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 16:16 
Cytuj  
Cytuj:
Czyli jednak wychodzi ze mialem racje... heh Mumin dolaczysz teraz do "tych" ludzi z ktorymi Soulcatcher nie chce rozmawiac.


Tak, przyznaje Zematis, ze miales racje - i ze w SWG bedzie fajnie grac za rok, a nie teraz...
A co do rozmawiania - mam nadzieje, ze nie bedzie tak zle :wink:

Podsumowujac rekomendacje:
SB - jakos mnie nie ciagnie, po tym co slyszalem, ze jest glownie PvP
AO - gralem, doszedlem do ok 50 poz i mi sie znudzilo, mam wrazenie, ze byl jeszcze gorszy grind niz w SWG
Neocron - gralem w bete jakies 2-3 lata temu - i nie zrobilo na mnie szczegolnego wrazenia...

A jakies inne rekomendacje? Stare dobre fantasy?

Muminus

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 16:52 
Cytuj  
Pożyjemy zobaczymy z tą org. Ja juz szczerze myślałem o sprzedaży konta (nawet sporą kaskę bym za nie wziął) ale teraz mam nowe natchnienie :wink:

Dwa dni z shadowlands i teraz przez 18 dni będę robił untraina dla jednej linii perków - lol!!! Bo dopiero dzisiaj zajrzałem do aodbinfo i porównałem statsy perków.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 16:55 
Cytuj  
Muminus spróbuj to co jest w trialach.
Odpal stronę http://www.mmorpg.com - tam jest spis prawie wszystkich gier. Jedź alfabetycznie, albo losowo.
Ja tak się bawiłem przez 3 tygodnie (przerwa w AO) - niektóre kasowałem po 1h grania, max pograłem 3 dni. Niektórych nawet do końca ściągać mi się nie chciało. Zabawa przednia - jak ktoś ma szybkie łącze i/lub cierpliwość.
Spróbowałem z łącznie 15 triali.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2003, 18:52 
Cytuj  
Tak, przyznaje Zematis, ze miales racje - i ze w SWG bedzie fajnie grac za rok, a nie teraz...
A za rok mi powiesz ze za nastepny rok... heh tatka latka a pieniadz plynie.
Sadze ze SWG to byl zapychacz kieszeni zeby nadrobic dziure w funduszach na cienizne EQ2.

Sek w tym ze ja juz w becie slyszalem ze gold to juz bedzie "to" a jak sie okazalo inaczej to sie teraz mowi za "pare dodatkow".


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.