mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 18
Dołączył(a): 18.10.2002
Offline
PostNapisane: 27 paź 2003, 21:18 
Cytuj  
Ostatnio sprzedalem konto Daoc i zastanawiam sie w co w zasadzie zaczac grac (w cos trzeba prawda? :>). Moze SWG a moze wlasnie PS? PS wyglada zajebiscie. Prosze o rady i opinie.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 paź 2003, 23:13 
Cytuj  
W przypadku PS masz szanse przekonac sie samemu. Jest trial, wiec mozesz 7 dni pograc (albo dluzej, jesli zalatwisz sobie wiecej kodow...) i zdecydowac czy akurat taki rodzaj rozgrywki bedzie cie interesowal :

PS z RPG wspolnego ma tylko tyle, ze jest element rozwoju postaci, dobor ''umiejetnosci'' (uzywanie armorkow i broni, sterowanie/latanie itp.), inwentarz i vault. Przedmioty jednak nie maja praktycznie zadnej wartosci i raczej nie ma mowy o handlu... Czasem mozna sobie zlapac bron (albo ukrasc pojazd, jesli masz odpowiednio duzo hacking) przeciwnika, ktora zalicza sie do typu broni uzywanej przez nas, ale z naszych equipment terminali nie jest dostepna.

W grze oczywiscie nie ma mowy o zadnym farmowaniu, od pierwszych chwil mozesz wypasc na pole walki i rozwalac ludzi z przeciwnych (i nie tylko) frakcji. Jesli masz odpowiednio duzo FPS i dobrze radzisz sobie z celowaniem, to masz szanse wygrac z osobami, ktore swoje postacie dawno skonczyli i sa na BR20, CR5.

Poszczegolne bazy z rak do rak przechodza bardzo szybko, znacznie szybciej niz w DAoC. To ile kto ma baz nie robi wiekszej roznicy, poza tym, ze mozna sobie po przejeciu wiekszej czesci Auraxis zlapac screena i potem wyslac posta na board o tresci 'rororo we pwned ur n00b arses'.

Do gry wymagany jest bardzo mocny sprzet... W zasadzie roznie z tym bywa - mozesz miec dobry sprzet, a gra nadal bedzie dzialac slabo, bo ten program tak po prostu ma. Mozliwe, ze SOE to specjalisci od gier MMO, ale niekoniecznie od silnikow graficznych : 512MB to niezbedne minimum do gry, bez tego nawet nie ma co podchodzic, procesor 1.4+ i przynajmniej jakis GF3Ti500, szybki dysk... Na takim sprzecie nie poszalejesz, ale powinno dac sie grac z nieduza iloscia przeciwnikow na ekranie.
Ja mam kompiutr troche mocniejszy... i narzekam, bo wieksze walki to slideshow, a po ostatnich patchach w ogole cos framerate szwankuje :(

Z powazaniem~,
tez Konrad

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 28 paź 2003, 15:46 
Cytuj  
Zasadniczo post powyżej wyczerpuje temat, ale dodam jeszcze od siebie:
- jeżeli chodzi o grafikę to ostatnich patchowaniach polepszyło się znacznie (a przynajmniej u mnie się polepszyło), obecnie rzadko mi spada FPS poniżej 12-15, średnio jakieś 20, chociaż mój PC-et jest już stary dosyć (P4 1.5GHz, GeF 3 / Ti200, 768MB RAM)
- gra przez pierwsze 1-2 miesiące jest BARDZO atrakcyjna, powiedziałbym że wzięła to co najlepsze z klasycznych FPS-sów i z MMORPG i połączyła w jedną dobrą gierę
- problemem PS jest to, że nie za bardzo jest co robić w long term i jak już przestanie Ci opadać kopara na to co się dookoła dzieje (przez pierwszy miesiąc opadała mi dość regularnie :wink: ) to okazuje się, że robisz non stop to samo - atrakcyjne "to samo" ale z czasem wszystko się nudzi :sad:

mimo tego ostatniego punktu polecam, świetna zabawa i gra mocno się różni od typowych MMORPG więc dobra żeby sobie na jakiś czas odreagować (przed wejściem EQ2, WOW, czy na co tam czekasz... :wink: )

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2003, 02:59 
Cytuj  
ja moze jeszcze dodam ze PS to nie tylko
hacking & shooting , to roznorakie eventy
organizowane przez graczy np dogfight na reavery czy wyscigi ant-ow . Czy to zwiekrza
jednak lifespan ?...i tak i nie PS jest
jednak zbyt wtorna na dlugie granie . Ale
jest tez chyba najbardziej otwartym na nowinki mmorpg , moze kiedys doloza amphibious vehicles i custom base defences
Dzieki temu wydac te 50 pare zl na PS to znow nie taki majatek tym bardziej ze sony
w koncu poszlo na reke graczom i juz nie trzeba kupowac gry po skonczeniu triala tylko normalnie obciazamy oplatami karte.
Mnie sie PS szczegolnie spodobal bo sie wyroznia z morlochu middle age , leveling mmo nietypowymi rozwiazaniami

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2003, 10:54 
Cytuj  
Aldatha, jeżeli Conrader przez dwa miesiące się zastanawiał czy warto - to na pewno jest wdzięczny za Twój post :wink:

ale tak w ogóle to masz bardzo rację, że się PS wyróżnia i choćby dla tego jednego powodu warto to przynajmniej zobaczyć!

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 gru 2003, 19:01 
Cytuj  
LOL
nie zwrocilem uwagi na post date thx m8 :grin:
pozatym forum usycha wszyscy graja w FFXI :razz:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.