mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 18:54 
Cytuj  
Tytul mowi sam za siebie. Mimo mojego braku przekonania do placenia calego kieszonkowego(60zl/miech) na jedna gre postanowilem wejsc w swiat MMORPG. Poczytalem nieco, odrzucilem AO(cyberpunk mi nie lezy), nastepnie skreslilem AC2(trialuje wlasnie i mnie nie zachwyca), EQ chyba sie juz troche zestarzal a EQ2 jeszcze nie ma. Po selekcji pozostaly mi 2 tytuly Dark Age of Camelot i Final Fantasy XI. DAoC wraz z 2 expansion packami wydaje sie bardzo DUŻY do czego dochodzi sporo ras i klas postaci no i perspektywa walki RvR oraz posiadania zamku jest kuszaca(slyszalem tez cos o katapultach:D). Za FF przemawia do mnie po pierwsze tytuł ktory jest mi bardzo bliski jako ze jestem fanem serii. Wydaje sie takze ze gra w to sporo Polakow(jak na mmorpg) no i gra jest kolorowa, ladna i w ogole taka Final Fantasowa:D.

Aha no i obie gry ida leb w leb jesli chodzi o Rating na http://www.mmorpg.com(DAoC prowadzi). Heh trudny to wybor i prosze o pomoc najlepiej osoby ktore mialy przyjemnosc pograc w obie gry.

Z gory dzieki


Aha i moj sprzet to Barton 2600(2Ghz) 512 RAM GF fx 5600 256MB a z netem lacze sie przez Neostrade(slyszalem ze w niektore mmorpg nie da sie laczyc przez Neo?)


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Kherad dnia 2004-02-01 18:58 ]</font>

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 19:18 
Cytuj  
obecnie w nic niegram bo niemam czasu ale jakbym mial wybierac to wybralbym DAoC


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 20:08 
Cytuj  
Tym rankingiem sie raczej przy wyborze gry nie sugeruj, bo nie ma on nic wspolnego z rzeczywista grywalnoscia danych tytulow... AC2 przed Ultima Online (ktora jest ex aequo z Puzzle Pirates btw - rofl)? Ragnarok i Furcadia przed Neocronem? :|

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 20:18 
Cytuj  
AC2 przed UO ????? ROTFL . Ich tam chyba równo pojebało ze tak powiem.

AC 2 to syfff - nie umywa sie do Uo - nie moze nawet koło tego tytułu stanąć bez profanacji. Co do Ragnaroka przez Neocronem - poprostu cyrk na kółkach :razz:.

Najlepiej jak rankingi robi redakcja a nie gracze - ranking graczy zawsze jest nieobiektywny bo 99% głosuje na to w co gra a nie na najlepszą faktycznie pozycje na rynku. Nadto - trudno jest porównac ocene bardzo dobrą wystawioną srednio przez 5 graczy z inną pozycją która ma ocene 4 i głos oddało ich 120.

Dlatego jak słusznie zauwazył Konrador - ranking mmorpg.com mozna se wsadzić w wiadomo co i lepiej zapytac sie badz innych, badz redaktorów serwisów poświęconych massively multiplayer online.

_________________
MMOGspot - Pierwszy Polski Wortal Gier Massively Multiplayer Online. Zapraszam.
http://www.mmogspot.com

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2004-02-01 20:19 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 20:40 
Cytuj  
teraz ice bedzie dostawal 100 mejli dziennie z pytaniem co jest lepsze dragon raja czy inne biosfear. :eek:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2004-02-01 20:40 ]</font>

**

Posty: 310
Dołączył(a): 27.06.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 22:29 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-01 18:54, Kherad napisał:
Po selekcji pozostaly mi 2 tytuly Dark Age of Camelot i Final Fantasy XI.


Co do FF i DAoC niech się wypowiedzą ci co dużo w nie grają/grali - ogólnie to wiadomo: dla wielbicieli PvE zdecydowanie Final Fantasy, dla PvP to oczywiście DAoC. A więc zależy od Twoich upodobań.

Tylko, że radzę Ci się dobrze zastanowić zanim zaangażujesz się w starą grę. Nie twierdzę, że DAoC jest już stara - nie wiem, może nie... W każdym razie zmieniam MMOGi (niestety) dość często i moim zdaniem zaczynanie kariery żółtodzioba wśród starych wyjadaczy - co najwyżej z niskolevelowymi altami - nie jest najlepszym pomysłem. Zresztą poczytaj niektóre wypowiedzi na tym forum ludzi którzy po pewnym czasie rezygnowali ze starszych gier do których chcieli dołączyć.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Brutallus dnia 2004-02-02 01:21 ]</font>


Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 22:32 
Cytuj  
Cytuj:
i lepiej zapytac sie badz innych, badz redaktorów serwisów poświęconych massively multiplayer online.


I wlasnie dlatego sie Was pytam:D

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Kherad dnia 2004-02-01 22:35 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2004, 23:35 
Cytuj  
Ciekawe... z tego co obserwuję już od ponad roku nic nie przebije UO jeszcze przez dobre naście lat, a dla niektórych pozostanie tak do końca życia :wink:

Mmorpgi to gry trudne, tu nie wystarczy rzut oka na instrukcję i opanowanie klawiszologii. Tak jak napisał Brutallus zaczynanie w świeci gdzie 90% graczy gra któryś rok z rzędu - może nie mieć nic wspólnego z funem. Aczkolwiek DAoC zawsze mnie ciekawił - i sam bym w to zagrał, ale chyba już nie zdążę :razz:

***

Posty: 711
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 09:04 
Cytuj  
calym sercem jestem z daoc... jednak w chwili obecnej, jak ktos zasugerowal powyzej, nie polecalbym go do zaczynania zabawy z mmorpg.. W darku teraz pozostal juz tylko 'end game" z graczami, ktorzy znaja cala mechanike, swiat itd od podszewki. Nie ma miejsca na wspolne poznawanie swiata, nowych terenow, wspolne lvlowanie (teraz to juz tylko power lvling, czyli end game w 60h)... nie ma rywalizacji... wszyscy sa juz mega wypasieni, z capami na wszystkich statach itp... pozostaje tylko wpolne klepanie rpsow co moze sie jakby nie bylo znudzic. Noc coz, daoc to super tytul, jednak nie znajdziesz (chyba... a moze sie myle) w nim juz tego, czym ja sie zachwycalem 2 lata temu. Taki tam smutny, nigdy ending, "nic to do", "end game" :P


_________________
Kiedyś:
Crategus.:.Dorf 50lvl Thane
Perversona.:.Trollish 50lvl Savage Babe
Dziś:
Bartek, Handcrafted by God, 5lvl Mąż

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 11:30 
Cytuj  
Jesli zastanawiasz sie nad DAoC to zastanow sie tez na Shadowbanem. Za gra przemawia latwa dostepnosc (czyt. wiele osob z tego forum chce sprzedac konto, w tym ja :wink:) oraz fakt, ze poprawili juz wiekszosc bugow :wink:.


Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 11:34 
Cytuj  
Cytuj:
(czyt. wiele osob z tego forum chce sprzedac konto, w tym ja :wink:)


Taaak, to bardzo zachecajace - kupic gre ktorej ludzie sie pozbywaja :grin:. Wlasciwie zastanawialem sie tez nad SWG ale ponoc sie szybko nudzi:/

RE DOWN:
Hmm to rzeczywiscie musze zapdejtowac moje zrodla danych:D Tak czy inaczej EQ ma swoje lata i moze byc sytuacja podobna jak z DAoC.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Kherad dnia 2004-02-02 12:39 ]</font>

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 12:24 
Cytuj  
Cytuj:
2004-02-01 18:54, Kherad napisał:
Tytul mowi sam za siebie. Mimo mojego braku przekonania do placenia calego kieszonkowego(60zl/miech) na jedna gre postanowilem wejsc w swiat MMORPG. Poczytalem nieco, EQ chyba sie juz troche zestarzal a EQ2 jeszcze nie ma.


A gdzies ty to przeczytal?? EQ jeszcze dlugo sie nie zestarzeje poza tym w przyszlym miesiacu bedzie wymieniany engine calej gry :> wiec zweryfikuj swoje zrodlo :>

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 13:26 
Cytuj  
Jeśli chcesz pograć z Polakami to się nie zastanawiaj: wybierz FF XI. Wszyscy (poza jednym :smile: ) jesteśmy jeszcze lowlvlowcami.
Na Ramuhu polski jest jednym z trzech oficjalnych języków :smile:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 13:39 
Cytuj  
I nasz gildia jest sławna :smile:
No przynajmniej nie jest mała i anonimowa. Jakiś amerykanin powiedział, że wszędzie nas pełno :smile:

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 13:43 
Cytuj  
> Taaak, to bardzo zachecajace - kupic gre
> ktorej ludzie sie pozbywaja .

Kto sie chcial pozbyc juz sie pozbyl. Wiekszosc ma po prostu nieaktywne konta. Obecnie populacja na serwerach jest w miare stabilna i w cale nie taka mala. Poza tym IMO ta gra na pewno dostarczylaby Ci wiecej funu niz DAoC przez pierwsze ~2 miesiace. Jak zaczynalem w DAoC prawie poltorej roku temu to juz wtedy znalezc kogos calkiem nowego w te klocki graniczylo z cudem :wink:.

W sumie to nie ma obecnie duzego wyboru. Ja tam czekam na Darkfall i obserwuje reszte.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 13:59 
Cytuj  
Jak juz mowimy o Shadowbane, to pojawil sie ostatnio ciekawy status update :)

On the Horizon

We have another major patch scheduled for February, which will focus almost entirely on bug fixes and balancing. The Shadowbane team has been gathering the most critical issues from our players on the forums and in support petitions. We have been collecting the worst of these problems into a "most wanted" list so that we can eradicate them in February. Topping this list is lag and sb.exe error crashes. Memory leaks are another hot item in line to be worked on (...)


Czyli na horyzoncie widac, ze zajma sie naprawianiem bugow, ktore zabijaja gre od... wczesnej bety (pozna byla rok temu). Nie polecam, bo sie mozna zrazic :( Taki DAoC moze i jest stary, ale tam przynajmniej wszystko dziala jak powinno.


Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2004, 23:02 
Cytuj  
Ha! Czyli wychodzi na to ze w FFXI bardziej oplaca sie zainwestowac czas i pieniadze. No, teraz tylko wyperswaduje ojcu zalatwienie sobie Visy Classic(mozna nia placic prawda?), sprowadze gre i ziuuuuu na Chocobo i kopac tylki mobkom:D.
Aha i jeszcze jedno, jak zamawiam gre ze stanow i przychodzi kurier przerazony moim fanatycznym usmiechem to musze mu placic w dolarach czy mozna w zlotowkach a oni sobie zamienia??(pytanie pewnie glupie ale nigdy nie importowalem).

Dzieki za pomoc w wyborze:D

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Kherad dnia 2004-02-02 23:09 ]</font>

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2004, 04:23 
Cytuj  
Bez obrazy ale Thedes,moim zdaniem to ze ty chcesz kogos namowic na SB bo chcialbys zrobic ciutke kasy na koncie jest nie fer w stosunku do goscia.
Ja sam mam 2 konta ktore sie koncza w lutym . Poza mna ( nie wiem czy ty jeszcze grasz) gra jeszcze z 3 polakow z czego znam jednego z nich, trigg. Nie oszukujmy sie, SB umiera przynajmniej w gronie polakow.

Co do DAOC-a to troche jestes zle poinformowany Kherad. Zamki sa przydzienaly dla gildii a nie dla indywidualnych ludzi. Katapulty nie sa wcale takie eskcytujace jak to sobie wyobrarzasz. Pozatym jak inni ludzie pisali DAOC opiera sie tylko na end game. W przykladnie Avalona podczepiasz sie pod jakiegos lvl50 Necromancer i w tydzien solidnego grania jestes lvl 50 rowniez. End game jest fajne przez pierwszy no powiedzmy miesiac ale puzniej troche sie nudzi.

Co do FF nie wiem bo nie gram wiec nie bede komentowal :smile:

To tyle z mojej opinii.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Luki dnia 2004-02-03 04:28 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2004, 08:16 
Cytuj  
Co do FFXI:
kup tutaj: http://www.interactcd.com
Dopłać 2USD za przesyłkę oznaczoną jako gift inaczej ryzykujesz, że nadgorliwy celnik ocli Ci grę (a ostatnio są sami nadgorliwcy), a nie dość, że ryzykujesz ponad 100zł to jeszcze będziesz musiał dymać do Urzędu Celnego stać w kolejkach, wypełniać papierki itp.
Za grę w tym sklepiku płacisz online - najlepiej VISA, może karta Intelligo (nie działaja w tym sklepiku e-karty)
Paczka przychodzi po tygodniu (około)
Opłacasz grę dowolną kartą kredytową, e-kartą, chyba kartą intelligo też
Jak dostaniesz paczkę pisz o worldpassa na forum FFXI - trafisz na serwer gdzie wszyscy gramy :smile:

Powodzenia

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2004, 08:29 
Cytuj  
Ja gralem o bie gry - w DAoC 2 lata, w FF teraz 2 miesiace i musze przyznac, ze wybor jest trudny.

DAoC mi sie bardzo podobalo, aczkolwiek zrezegnowalem z niej po zrobieniu dwoch postaci na max poziomie. I faktycznie moze byc problemem dolaczaenie sie do zaawansowanej gry - mialem tak w EQ i bylo mi troche lyso jak wszyscy dookola na moim poziomie mieli wypasiony sprzet, a ja ledwo ciulalem i nie ortentowalem sie co gdzie jest.

Z kilei FF jest bardzo ladne i bardzo denerwujace (przynajmniej mnie). Momentami na tyle ze mam ochote je wyrzucic za okno. Jest tez trudne i frustrujace, co jednak powoduje ze gra jest duzym wyzwaniem i w sumie, jak sie czlowiek uspokoi, to gra sie bardzo fajnie :wink:. Zaleta jest dobrze zorganizowana gildia polakow, gdzie sadze dosc szybko dojdziesz do poziomu, gdzie bedziesz mogl z reszta ludzi razem grywac.

Wybiez sam.

Muminus

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.