mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2974 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 149  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 15:15 
Cytuj  
joshe napisał(a):
tomugeen: czy niewygodną czynnością jest stanie na spocie i używanie skilla/czaru AoE, aby w tym celu odpalić makro ?

Oczywiscie. Kazda zamiane 2 klikniec w jedno lub petla to dla mnie wieksza wygoda.

Ale nie odchodzmy juz od MO.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 15:24 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
z inventory też nie można niczego wywalić (normalnymi sposobami może sa do tego odpowiednie komendy aka "remove 1000x stone from inventory now pls thx bye")


Znów błąd. Można wywalić z inwentory i to prościej niż myślisz. Jak masz okno inwentory to na górze okna masz taki pasek z napisem...uwaga...DESTROY :) Hmm do czego on może służyć?

Mark24 napisał(a):
nie wiem jak tam można rozdzielić przedmioty.


Z Shiftem tak jak w większości tego typu produkcji.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 16:13 
Cytuj  
nie, nie lamoon nie kłam.
Po pierwsze źle i nie z każdym przedmiotem działa drag&drop.
Po drugie owszem z shiftem można podzielić, ale ja próbowałem TAK JAK W WIĘKSZOŚCI TEGO TYPU PRODUKCJI nacisnąć shift i od razu przenieć podzieloną cześć do innego okienka. Nie da się - zjebane.
Trzeba podzielić i przenieść w zakresie włąsnego inventory, potem dopiero klik prawym przyciskiem myszy i przedmiot przeskakuje do okienka trade.

Ja proszę, niech te barany zaczną od podstaw, bo pierwszy raz od 20 lat spotkałem się z grą gdzie trzeba czytać instrukcję obsługi by wykonać podstowe czynności, które w innych produkcjach od 20 lat są intuicyjne.

Paska z napisem destroy nie zauważyłem - tak to jest jak ktoś mało zdolny artystycznie tworzy takie rzeczy w paincie. W innych tego typu produkcjach wystarczyło drag&dropem przenieść niechciany itemek poza okno inventory i ewentualnie dostawało się komunikat czy na pewno chcemy go wywalić. Ale fakt faktem oni nie potrafią poprawnie zrobić drag&dropa - rotfl, jakiś rok temu zrobiłem drag&dropa w php :/

POdejrzewam, że to całe zjebane sterowanie to jest totalny brak znajomości enginu unreala. Oni po prostu nie potrafią przejść na standardowy system obracania się przy wciśniętym prawym klawiszu myszy. Nie było takiej opcji do odhaczenia i się wyłożyli. Podobnie z tym drag&dropem - nie ma w enginie - nie potrafią zaimplementować i tyle.
Z drugiej strony jak na takich amatorów to i tak daleko zaszli - ale cała reszta to trochę kiepskiej grafiki i drobne/kosmetyczne przeróbki enginu (pewnie polegające na włączeniu/wyłączeniu pewnych opcji).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 16:26 
Cytuj  
Mówiliśmy o dzieleniu nie o przenoszeniu, a to rzeczywiście jest zjebane. Trzeba najpierw podzielić to w swoim plecaku żeby później ew.przenieść do banku np. Dupne to ale tak właśnie jest.
Na całe szczęście te niedogodności nie za bardzo wpływają na gameplay. Dla mnie może być zjebane drag/drop/destory itemków jak będzie działała poprawnie mechanika i będzie miodnie:)


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 16:26 
Cytuj  
Jakbym czytal opoznione dziecko, ktore sie pogubilo bo mu przycisk "destroy" przeniesli w inne miejsce, albo dana funkcjonalnosc jest rozwiazana inaczej niz w produkcji ktore znal do tej pory.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 17:30 
Cytuj  
idź stąd przygłupie ty tego na oczy nawet nie widziałeś.
Właśnie doświadczyłem na własnej skórze jak ta gra będzie wyglądała w przyszłości:
stamowałem sobie gazelkę tuż za murem miasta i radośnie spamuje sobie z makra "protect me" coby skilla wbić.
Podjeżdża dwóch rycerzyków na koniach i w 2 ciosy rozkładają mnie na łopatki :)


W sumie może coś z tej gry będzie, ale serio powinni zatrudnić do tej swojej firmy w garażu u cioci jakiegoś programistę z krwi i kości, zeby wyprowadził niektóre rzeczy na prostą i nie będzie tragedii.


btw znalazłem najlepsze miejsce do skillowania walki - napierdzielać priesta - nie trzeba długo biegać w razie czego, a jak jakiś baran podjedzie to jeden klik i jesteśmy z powrotem na nogach :)

w kilka godzin da się wyskillować to co się chce, ale jest jakieś zabezpieczenie servera - jak "protect me" waliłem co 0.5s to wyrzuca z serwera ale skill ładnie zapieprza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 17:43 
Cytuj  
joshe 'wchodzenie' w konia, czy w 'drzewo' przy rabaniu nazywasz poprawiona animacja?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 17:47 
Cytuj  
Mark24 - pierwszy exploiter MO 8)
A tak poważnie...kolejna sprawa którą przeoczyłeś. Stamowanie zwierza to jedno, nie wiem czy przeoczyłeś czy niedoczytałeś poradnik do końca ale istnieje także taka komenda jak LOYALTY. Wklepujesz i wyswietla Tobie w liczbie jak bardzo zwierzę jest do Ciebie przywiązane (np. 356/1100). I teraz spamowanie jakiejkolwiek komendy czy to follow me, czy attack, czy protect me powoduje że ów współczynnik zaczyna spadać. Jak spadnie za nisko zwierzę ma Cię gdzieś i się uwalnia. Proste. Do podnoszenia ów służy z kolei komenda FEED <nazwa zwierza> czyli w Twoim przypadku FEED DupaXX. To tyle narazie. Jakbyś miał jeszcze jakieś problemy z MO i czegoś nie wiedział / niedoczytał to nie ma problemu...pomożemy!:)


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 18:13 
Cytuj  
loyality mnie średnio interesuje

w sumie taming i tak jest bez sensu - to znaczy gdyby działał ok, to miałby sens, ale komenda "follow me" to porażka, zwierzę urywa się po dwóch krokach albo w ogóle nie rusza... Przyprowadzenie jakiegoś razorbacka czy chociażby wilka pod miasto jest praktycnzie niemozliwe. Karmić karmiłem.

Własnie mi się MO wysypało do windy ze 3 razy w ciągu pół godziny. A miałem expić swordy :/

Druga sprawa bieganie - każdy może uciec co już zaczyna boleć. Ze schowanym orężem biegniesz jakieś 2x szybciej. Co lepsze chyba każdy biega z jednakową prędkością - ja przynajmniej nie miałem problemu uciec ani przed wilkiem ani przed gazelą. Agro chyba w ogóle jest losowe - czasami można wleźć na wilka i nic, a czasami przebieć w odległości 10m i zaczyna atakować.

Animacja porażka - co lepsze gra gubi wyświetlanie niektórych itemów - pomaga przelogowanie się, ale zdarzało mi się walczyć siekierką machając pustymi rękoma bo zgubiło jak ta siekierka ma wyglądać.

Bugowisko straszne :/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 18:20 
Cytuj  
Oj oj oj...bluźnisz:) Taming nie ma sensu...Mark, dobry człowieku, taming to będzie jeden z najtrudniejszych jak nie najtrudniejszy skill do wbicia na 100. W czołówce będzie jeszcze magia. Wiem że dla Ciebie trudno zrozumieć i pojąć moje słowa, ale faktycznie jak ktoś nie grał w UO wcześniej to ma prawo nie rozumieć. Pomyśl teraz prowadzisz głupią krowę na smyczy, wiadomo jest o kant dupy, ale wobraź sobie jakby na końcu tej smyczy był...smok. To zmienia postać rzeczy prawda?:)


_________________
LaMoon#2988

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 18:41 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Oj oj oj...bluźnisz:) Taming nie ma sensu...Mark, dobry człowieku, taming to będzie jeden z najtrudniejszych jak nie najtrudniejszy skill do wbicia na 100. W czołówce będzie jeszcze magia. Wiem że dla Ciebie trudno zrozumieć i pojąć moje słowa, ale faktycznie jak ktoś nie grał w UO wcześniej to ma prawo nie rozumieć. Pomyśl teraz prowadzisz głupią krowę na smyczy, wiadomo jest o kant dupy, ale wobraź sobie jakby na końcu tej smyczy był...smok. To zmienia postać rzeczy prawda?:)


Lamo czego ty sie podniecasz ?W uo stamowane ww czy zuczek runiczny czy inne badziewia w pvp kulaly a widzac obecny stopie nzaawansowania tej produkcji oraz fakt ze mega poteznych mobow tutaj zbyt duzo nie bedzie to racze spodziewaj sie dzikow/niedzwiedzi .AI stoi raczej na niskim poziomie i juz widze jak ktos tutaj tamuje smoka :F ...W UO tez taming sie wolno wbijalo ale tam przynajmniej reszta gry działała a nie to co tutaj...Sandbox ze zjebanym combatem :E...I po uj sie czlowiek tak napalał.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 19:23 
Cytuj  
Zabo...w UO taming kulał??? :o :lol:


_________________
LaMoon#2988

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 19:44 
Cytuj  
expansion do dfo zara przestan grac w tego mortala lamun.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 19:52 
Cytuj  
Hmm nie kuś Mendol:) A Ty grasz czy też czekasz na exp DFO?:)


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 19:57 
Cytuj  
Przecież ci tłumaczę - dlaczego taming zasysa - komenda "follow me" praktycznie nie działa, moby zupełnie nie potrafią znaleźć drogi, moja gazela stała i szmatała się pół metra od mostku a po drugiej stronie strumyka mnie lali..
W TYM MOMENCIE taming nie ma najmniejszego sensu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:29 
Cytuj  
czekamy. ale w 5 juz bedzie mozna pobiegac :)
a biorac pod uwage zapowiedzi (i to, ze nie spierdziela wiecej niz naprawia)
to moze znowu bedzie FAJNIE.


Ostatnio edytowano 26 lis 2009, 20:30 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:30 
Cytuj  
cz3,


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:30 
Cytuj  
by3

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:36 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
czekamy. ale w 5 juz bedzie mozna pobiegac :)


Czymu u 5?:) A oni zamierzają wydać ten exp w tym tygodniu jeszcze?:)


_________________
LaMoon#2988

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2009, 20:56 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Zabo...w UO taming kulał??? :o :lol:


Może inaczej .Dla mnie taming w UO nie tyle kulał co przez mechanike/silnik/ai był mocno hmm ograniczony jeśli odnieść się do tego co np mają pety w wowie i co oferuje dziesiejsza technologia .Owszem komendy działały i pety się sprawdzały po zboundowaniu było mega :) ale taming i sposoby kierowania zwierzatkiem powinny zostać dostowane do czasów dziesiejszych i do tego co można zrobić za pomocą AI etc.Bezmyslne kopiowanie to raczej debilny pomysl .


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2974 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 149  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.