mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2013
Offline
PostNapisane: 11 cze 2013, 20:16 
Cytuj  
Zapisałem się tam właśnie.
Szkoda tylko, że kompletnie zapomniałem o tym kodzie, który dostałem po dodaniu XIII na stronie SE. Zawsze by może szanse podskoczyły.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2013, 17:33 
Cytuj  
Zygo89 napisał(a):
Mam pytanie do osób, które grały w A Realm Reborn na PS3 - jak sprawuje się granie na padzie? Wiadomo, że MMO to głównie klawiatura i mysz, stąd małe wątpliwości.
PS. Czy istnieje jeszcze jakaś szansa załapać się na betę na PS3?


Jest bardzo dużo gier mmo, w które gram na padzie przez Xpaddera i w niektórych przypadkach jest o wiele lepiej z padem niż klawiaturą i myszką :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 16:07 
Cytuj  
Nie kumam jak to teraz będzie z jobami - są standard joby i advanced joby?

NP na start jest arcanist który może stac się summonerem lub scholarem?

Co z resztą? taki archer może być archerem czy stanie się (sorry Saku, Drac..;) gejowskim bardem? :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 16:16 
Cytuj  
Huck - Job to Soul Crystal, ktory zdobywa sie od 30lvl podstawowej klasy, czyli ARC (class) po quescie dostaje SC na job BRD (wcale nie gejowski:). Wszystkie klasy jak na razie maja po jednym S. Crystalu poza Arcanistem, ktory w retailu bedzie mial 2 Soul Crystale -> Scholar i Summoner. Gdzies tam Goku wyczytal, ze docelowo wszyskie klasy maja miec po 2 Soule (joby)

BTW: Na Trailerze na PS3 (ponad 500MB) FFXIV_REALM_REBORN_E3_TRAILER_HD_1080 na koncu podali ze gra tez bedzie na PS4 w 2014 roku O_O :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.


Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2013
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 20:29 
Cytuj  
Zygo89 napisał(a):
Mam pytanie do osób, które grały w A Realm Reborn na PS3 - jak sprawuje się granie na padzie? Wiadomo, że MMO to głównie klawiatura i mysz, stąd małe wątpliwości.
PS. Czy istnieje jeszcze jakaś szansa załapać się na betę na PS3?

U mnie sprawa wygląda tak gram i na PS3 i na Kompie. Brat dostał zaproszenie do bety na PS3 choć założenie było takie że ja gram na kompie on na PS3. Przy logowaniu się do FF na PS3 mając przykładowo konto zrobione na PC od razu integruje nam te konto FF z kontem PSN i już z innego konta niż swoje (PSN) nie wbijemy na betę z konsoli. Jeśli zaś jest na odwrót mianowicie gramy na PS3 i chcemy zagrać na PC wszystko wygląda normalnie.

Co dalej... Jak wygląda gra na padzie i ogółem konsoli hm? Powiem tak jestem graczem konsolowym od zawsze choć nie powiem na kompie też gram często, tak czy inaczej na padzie gra mi się o wiele wiele lepiej. Może nie komunikacja z graczami która tak naprawdę nie istnieje bo wszyscy się mijają i nikt właściwie nic nie piszę ale samo castowanie spelli jest o wiele wygodniejsze to samo tyczy się uciekania... Bo mi jakoś osobiście niezbyt pasuje obracanie kamery myszką gdzie ta jest ciężka do ogarnięcia... Szczególnie jak po użyciu spella jesteśmy obróceni tyłem do naszej drogi ucieczki... Dalej... Pewnie ktoś spyta jak wygląda używanie umiejętności... Otóż sprawa prosta mamy 2x po 8 slotów... Jedno 8 pod R1 a drugie pod L1 Spele to krzyżak i wiadomo trójkąty i te sprawy... Dodatkowo mamy jeszcze możliwość przełączania się pomiędzy jakby to nazwać "paletami". Jeśli wiecie co mam na myśli

Teraz może ja o coś spytam.
Czy mogę dostać Perełkę gram na Moglu lvl 21 CJN Narukami Yu?
Skąd mogę sobie skołować jakiegoś Miniona i czy one wgle mają jakiś sens?
Od którego poziomu mogę zdobyć "szalonego ptaka" ;) czy quest na niego. Ile można mieć Jobów? Tyle ile klas? Bo planuję w dalekiej przyszłości połączyć Białego maga z Arcanistą... (Summonerem).
Jak długo potrwa beta?
Czy te postaci którymi teraz gramy pójdą do żyda?
Czy jeszcze w becie zostanie wprowadzony ten Arcanista?
I jak wygląda przełączanie się pomiędzy klasami? Czy jest coś takiego? Czy można używać umiejętności obydwóch klas postaci? Czy tylko tej która jest aktywna?

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 20:54 
Cytuj  
Narukami napisał(a):
Teraz może ja o coś spytam.
Czy mogę dostać Perełkę gram na Moglu lvl 21 CJN Narukami Yu?
Skąd mogę sobie skołować jakiegoś Miniona i czy one wgle mają jakiś sens?
Od którego poziomu mogę zdobyć "szalonego ptaka" ;) czy quest na niego. Ile można mieć Jobów? Tyle ile klas? Bo planuję w dalekiej przyszłości połączyć Białego maga z Arcanistą... (Summonerem).
Jak długo potrwa beta?
Czy te postaci którymi teraz gramy pójdą do żyda?
Czy jeszcze w becie zostanie wprowadzony ten Arcanista?
I jak wygląda przełączanie się pomiędzy klasami? Czy jest coś takiego? Czy można używać umiejętności obydwóch klas postaci? Czy tylko tej która jest aktywna?


1. "Perły" są dla każdego, wystarczy się odezwać do grających online (lista graczy w podwieszonym temacie, jak beta wróci do życia to ją uzupełnię o informacje kto jest w stanie zapraszać do linkshella.
2. Z tego co mi wiadomo na razie pety tylko ładnie wyglądają.
3. Kiedy fabuła oferuje nam członkostwo w jednej z 3 grand companies dostajemy questa, gdzie po zgromadzeniu 1000 seali wymieniamy je na pozwolenie na chocobosa z którym następnie lecimy do npca przy wejściu (w Limsa przynajmniej ten npc jest przy wejściu do miasta). Kiedy to zrobimy wracamy w okolice Grand Company i gadamy z Wandering Minstrelem, który następnie odblokuje nam opcje towarzysza-chocobosa.
4. Obecna faza może potrwać jeszcze kolejny weekend lub 2 patrząc na ich plan.
5. Po tej fazie postacie zostaną skasowane. Od 4 fazy cały exp i klasy zostaną zachowane do pełnej wersji.
6. Nie wiadomo.
7. Tylko część umiejętności można używać na innych klasach. Czasem są jednak dużo słabsze (np cure użyty na marauderze leczy 30hp w porywach :)) Samo przełączanie się pomiędzy klasami jest tak banalne jak naciśnięcie jednego klawisza, można sobie nawet taką opcję wrzucić na pasek aktywnych skilli. Nie można tego zrobić w aktywnej walce (albo jak uciekamy po złapanym aggro na DoH) i chyba też się nie da w instancji ale tego na razie nie testowałem.

P.S. witamy na forum!


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 21:45 
Cytuj  
To ja jeszcze dodam:

2. Ta sa 'vanity pets' czyli jak nazwa wskazuje maja jedynie fajnie wygladac, zadnej dodatkowej funkcji nie pelnia.
6. Nie, Arcanist nie bedzie dostepny w becie.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 22:05 
Cytuj  
A THF będzie?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 cze 2013, 22:08 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
A THF będzie?


Pewnie kiedys :P

Generalnie Yoshi mowil, ze chce teraz dodac klase typu 'Scout', czyli cos ala thief wlasnie, jakies skradanki, pulapki itp.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2013, 09:52 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
A THF będzie?



Oby nie, niektórzy emo quitowali albo sprzedawali swoje noże bo w party ich chciano tylko dla TH :D


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

Avatar użytkownika

Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2013
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 14:42 
Cytuj  
Czy byłby ktoś w stanie zarzucić link do jakiejś aukcji na allegro czy sklepu z klawiaturą i myszką działającą pod PS3? Załóżmy, że nie chce przekroczyć 100PLN. Ma to być najprostszy sprzęt, a nie jakiś bajer dla pro-gamer'a. Oczywiście, jeżeli np. za 150PLN będzie coś naprawdę super, to śmiało mogę dołożyć te 5 dych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 15:01 
Cytuj  
Praktycznie każda klawiatura czy myszka na USB powinna działać na PS3.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 15:23 
Cytuj  
^ this
Ludzie maja bledne wrazenie, ze do PS3 trzeba jakies specjalne akcesoria.

Avatar użytkownika

Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2013
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 16:22 
Cytuj  
Miałem lekkie wątpliwości co do rozwiązań zastosowanych w padzie, ale zostały one rozmyte z pierwszym odpaleniem bety na PS3. Wszystko fajne i intuicyjne nie mniej jednak pisanie na padzie to istna katorga, stąd klawiatura, a wybieranie questów z listy pod nimimapą też nie należy do najpraktyczniejszych z użyciem pada, stąd pomysł na mysz.
To ma po prostu lekko usprawnić mi rozgrywkę, a nie jakiś must have.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 16:32 
Cytuj  
Z tego co wiem to klawiatury mozesz tylko uzywac do pisania w wersji PS3. Nic innego nia lub myszka w grze nie zdzialasz.

Avatar użytkownika

Posty: 13
Dołączył(a): 10.06.2013
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 17:54 
Cytuj  
Kurde, to już nie wiem komu wierzyć. Rozmawiałem z jednym gościem z forum, który podał dokładnie model myszki i klawiatury (niestety nie ma jej nigdzie na stanie do kupienia) i opisywał, że nie było żadnych problemów z przesiadką z pada na myszkę.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 18:21 
Cytuj  
Well, mi nie musisz wierzyc bo osobiscie nie sprawdzalem, mowie tylko co mi sie wydaje :D
Najlepiej poprosic kogos niech ktos sprawdzi w weekend w trakcie bety.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2013, 18:38 
Cytuj  
Do PS3 można podłączyć KAŻDĄ klawiaturę / myszkę z USB. Ale żeby to działało, dana gra musi wspierać i klawiaturę i myszkę. Znam tylko jedną grę online, która to wspiera - Dust 514. Czy FFXIV wspiera? Nie wiem, sprawdzę w weekend.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2013, 12:34 
Cytuj  
Sprawdziłem jak się gra w FF14 na PS3 za pomocą myszki i klawiatury. Na pierwszy rzut oka to generalnie dałoby się grać, tylko są dwa problemy. Pierwszym jest strasznie wolny ruch kursora, po prostu masakra. Drugi problem jest taki, że jeśli wersja PC ma możliwość przełączania w opcjach sterowania pad<->myszka+klawiatura, to w wersji na konsole coś takiego nie jest zaimplementowane. Dokładnie to chodzi tutaj o fakt, że na PS3 nie da się włączyć UI ze zwykłymi barami, co kompletnie eliminuje możliwość gry tylko klawiaturą i myszką. Na dobrą sprawę jest tak jak Goku napisał - klawa na PS3 jest tylko i wyłącznie do pisania, a myszka to w sumie nie wiem po co :]
Na początku bardzo mi się spodobał system sterowania padem na konsoli i rozważałem kupno wersji na PS3, ale kiedy się zmusiłem do zainstalowania wersji PC i pogrania trochę to całkowicie zmieniłem zdanie. Znacznie efektywniej się gra na myszce i klawiaturze, a jak ma się już sprzęt strikte pod mmo (np. Logitech G600), to jest już bajka.
Generalnie to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całą grą ogólnie. Po doświadczeniach z beznadziejnym 1.0 nie dawałem najmniejszej szansy tej grze, a tu miła niespodzianka :]


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 lip 2013, 20:34 
Cytuj  
Kilka podstawowych informacji o klasach, jobach, statsach itp: http://www.youtube.com/watch?v=yVSY6MV3 ... ubs_digest


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.