mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 19:43 
Cytuj  
Uważajcie jak instalujecie FF XIV w innej lokalizacji - nie brnijcie.
Taka próba skończy się prośbą o reset hasła, podanie kluczu produktu wraz z połączeniem serwisu z jakimś mogstation.
Oczywiście Wasz klucz produktu nie będzie działał bo już jest zużyty co zaowocuje perma-lockiem konta.
W tym momencie mój brat czeka na odpowiedź na ticket nr 2.700.000 ^^ Bo chciał zainstalować FF w innej lokalizacji i zabrnął.
Z tego co mi mówił to common problem i rzekomo się tym zajmują + wysyłają nowe klucze.
Be warned.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 19:55 
Cytuj  
hmm ja zainstalowalem - i faktycznie musialem zmienic haslo - ale tylko tyle.
ale wczesniej juz mialem service account na mogstation i moze dlatego sie udalo.

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 23:21 
Cytuj  
Po 2 tyg od startu masz już najlepszy item dla SCH?


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2013, 23:32 
Cytuj  
Grats Goku, co następne?
Huck, u nas po tygodniu koleś miał +1 :D Miał farta z brakiem DC, resetami tomów i znalazł innych 7 nolifów do szybkiego progressu :)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 06:03 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
Po 2 tyg od startu masz już najlepszy item dla SCH?


Wersja +1 jest najlepsza, to jest tylko podstawa.

@Rha

Narazie raczej nic :D Potrzebuje odpocząć po traumatycznych przeżyciach jak Titan czy Chimera z randomami, lol. Więc teraz raczej pora na relaks itp. :p

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 06:38 
Cytuj  
Btw. Otworzy tworzenie nowych postaci na Sargu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 07:13 
Cytuj  
stawiam, ze po miesiacu 70% quitnie, bo przejdzie gre ;)
Ehh, sam myslalem, ze ta gra bedzie bardziej podobna do FFXI, a to wyszedl typowy theme park jakich pierdyliard na rynku.

Da sie tankowac, nie tracac agro? Lvl 24 gladiator, a jak sie trafi idiota dd to potrafi mi "zabrac" jednego mobka, a potem lataj za nim..

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 07:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Da sie tankowac, nie tracac agro? Lvl 24 gladiator, a jak sie trafi idiota dd to potrafi mi "zabrac" jednego mobka, a potem lataj za nim..


A nawet powinno się tankować nie tracać hate ;P
Taka rola tanka :)
Oczywiście jak sam stwierdziłeś, zawsze znajdzie się idiota, który pullnie coś innego niż bije tank, ale do tego są Signs, które można sobie zbindować i przypisywać mobkom podczas pulla.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 07:57 
Cytuj  
ta a najlepsze, ze jak mobek na niego wsiadzie to spierdala po calej planszy dalej go naparzajac ile wlezie - provoke, flash x2, shield bash x2 i nic..
chyba zaczne black list takimi osobnikami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 08:14 
Cytuj  
e lepsza metoda krzyka. jak po 5sec sie nie uspokoi, to go zostaw w spokoju i niech sobie tankuje moba :)

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 08:18 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
e lepsza metoda krzyka. jak po 5sec sie nie uspokoi, to go zostaw w spokoju i niech sobie tankuje moba :)


^
Ja tak właśnie postępuje, jak chce być gieroj i pokazać jakim jest zajebistym DD, to niech sobie radzi.
Inna sprawa z takimi, że przez niego WHM może nie wyrobić z healowaniem akurat mnie...


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 11:48 
Cytuj  
A już myślałem, że to ja do dupy tankuje i mi moby spieprzają,
a to jednak nie do końca moja wina... bo jak DD pulnie se moba, drugi DD drugiego
to sie ku... fajnie robi. Lataj jak głupki z nimi, a jeszcze jak kazdy gdzie indziej poleci :har:
Właściwe zachownie dobrego DD piwnno byc jedno, biegiem do tanka,
a ten w przypływie dobrych chęci zagruje moba na siebie :)
A tak btw zawsze grałem DD i to była podstawa zeby nie przeagrowac se moba,
czasem i bywało że trzeba było uważać z dmg żeby nie zabrać aggro z tanka.
Sklie mają swoje cast time, często wspólne i zanim zajdzie to chwile potrwa
i nie zawzze od ręki można zdjąć aggro z DD czy hela,
ale wtedy łatwo powiedzieć "tank noob".
Ostanio prosiłem w gildi aby ktoś poszedł ze mną na instancję, ale rozumiem że każdy sobie coś tam akurat robi,
a mi chodziło o to aby się przekonać czy ja noob jako tank czy raczej DD i hel lataja chu... wie gdzie i hel nie leczy,
DD agruje, a tank ratuje dupe reszcie i lata jak głupi, a jak lata... to baaa noob... ech.....

Fajnie by było jakby sobie porobić instancje z gildią. No ale cóż 50lv ma inne priorytety,
a ja za to mogę sobie ponarzekać pisząc.... bez łez proszę ;)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 11:55 
Cytuj  
trzeba bylo grac na mooglu ;p

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:03 
Cytuj  
W FFXIV jest jeszcze taki problem, który dość rzadko występuje w innych mmo - otóż w tę grę gra dużo osób, które pierwszy raz gra w mmo! Parę raz już się spotkałem, ze ludzie grają w to, bo to FF, w innym przypadku nawet by w to nie grali. I niestety często nie mają zielonego pojęcia, co w instancji się robi :(


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:04 
Cytuj  
Ja nie wiem jak w FF14, nie próbowałem, ale w WoW/FF11 był zajebisty mechanizm assist.
Wrzucałeś se takie coś do macro i nie było nieporozumień co trzeba bić.

Gro ludzi, którzy grają w FF14 przyszło z FF11 kiedy to prym wiódł VW, gdzie używałeś Fanatic's Drink i CH cię hate management obchodził. Wszystko robiło się na zerg.

IMO szybkim sposobem wyeliminowania nieporozumień jest po prostu zaznaczanie co ma być atakowane w pierwszej kolejności.
A jak jakiś brainless DD zaatakuje coś innego, to rzucić "Don't heal him" i się szybko nauczy.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:23 
Cytuj  
No, to że nie zna się instacji, bo ktoś 1 raz tam jest nie przekreśla jeszcze gracza,
albo że gra w MMO, zawsze jest ten pierwszy raz, każdy kiedyś zaczynał,
ale jak to ktoś mi kiedyś napisał "zapomniał wół jak cielęciem był".
Wszystkiego się można nauczyć, trochę chęci i pomocy ze strony innych i będzie dobrze.
Ja choć nie gram na nowym serwerze, często dostaję odpowiedzi na swoje pytania
i dzięki za to. Fajnie by było jeszcze liczyć na pomoc w zrobieniu instancji.

A do inst to oczywiście "markować cele" to wiele ułatwi.
U mnie w zasadze jedynym problemem jest brak znajomości en i z randomami to ciężko
pogadać, choć czasem piszą mało skomplikowanie i można zrozumieć, ale już odpowiedzieć
czy coś do powiedzieć, to nie koniecznie. Nawet markując często idzie sleep na moba... a DD sru.. go...
A co ... przeca nie musi bić tego co tank, nice :) Nie mówie, że ja czy też nikt nie popełnia błędów.
Błędy są po to aby wyciągać wnioski i sie na nich uczyć.
Najgorszym chamstwem i niczym nie uzasadnionym jest wychodzenie z party, bo ktoś nie ogarnia.
Tu wracam do powiedzenia wyżej napisanego.... "zapmniał wół..."
Rozumiem, że czasem brak cierpliwości, a może i niektorym czasu bo zapewne znajdą się tacy co
wygospodarują chwilę i wchodzą aby sobie instancję zrobić, a tu się ku... trafia noob.
No cóż life is brutal ;) Duże zimne piwo, dla palacych paczka fajek i jazda ;)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA


Ostatnio edytowano 11 wrz 2013, 12:33 przez waldik, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 95
Dołączył(a): 24.08.2013
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:25 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
trzeba bylo grac na mooglu ;p


Soooł.... akurat jak robiłem postać to Moogle miał zamknięte zakładanie postaci.
Teraz jestem na Sargatanas z mrd na 34lv i gld 12 i szczerze nie chcę od nowa all robić :)
A zazwyczaj jak pytam w gildii to odpowiadają :)


_________________
FFVIX: Wiki Wik - Sargatanas/NA


Ostatnio edytowano 11 wrz 2013, 12:29 przez waldik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:25 
Cytuj  
ha, u nas malo ze odpowiadaja, to jeszcze pomagaja :)
i wszyscy po polsku mowia ;)

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:25 
Cytuj  
waldik napisał(a):
No, to że nie zna się instacji, bo ktoś 1 raz tam jest nie przekreśla jeszcze gracza,
albo że gra w MMO, zawsze jest ten pierwszy raz, każdy kiedyś zaczynał,
ale jak to ktoś mi kiedyś napisał "zapomniał wół jak cielęciem bym".


Właśnie o to chodzi, że w przypadku innych gier mmo, mało jest nowych ludzi, bardziej to zawsze jacyś "starzy" wyjadacze przechodzili. Tu od bardzo dawna spotkałem się z tym, że ktoś pierwszy raz gra w tego typu grę.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2013, 12:29 
Cytuj  
waldik napisał(a):
A zazwyczaj jak pytam w gildii to odpowiadają :)


Podoba mi się to zdanie :)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.