mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 13:08 
 
Jakbyś był trochę bardziej konkretny w swojej krytyce to na pewno komuś kto nie grał w taka masę mmorpgów jak Ty by pomogło zrozumieć co masz na myśli. Ja, laik, (tylko FFXI jako mmorpg w jakie grałem) widzę na razie usprawnienia w stosunku do FFXI- łuk na plecach, czytelne info w postępie questa, ładna grafika, płynna animacja, tło po horyzont. Jak dla mnie to tragicznie wcale nie wygląda, co mi umyka?


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 13:17 
 
Rha - Kassei przesadzil oczywiscie z tym na maxa, bo zmiany w stosunku do FF11 sa bagatelne, poza tym co taki filmik moze pokazac ? Przeciez on jest tragicznej jakosci a UI moze byc w pierwszej fazie i calkowicie sie jeszcze zmienic :) Osobiscie z ocena poczekam jeszcze :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 13:59 
 
To co myślałem, że zrobią ciekawiej to walka, a według filmiku nadal flaki z olejem :( i można iść robić kawę, kanapki między skilami i atakami:((((

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 14:04 
 
Ja osobiscie mam nadzieje, ze to wina tego, ze ogladamy wersje alpha ^^; Prawda jest taka, ze poza atakami specjalnymi to praktycznie nie widac normalnych atakow tam O.o

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 14:32 
 
Niestety co do grafiki to nie mogę się zgodzić Kas - wygląda bardzo przyzwoicie + ciężko dokładnie ocenić same detale ze względu na niską jakość nagrania. Wygląda trochę inaczej, ale tak naprawdę nie można nic powiedzieć ponad to że walka jest nadal dość statyczna.


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

*

Posty: 125
Dołączył(a): 9.11.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 14:52 
 
Sidagel napisał(a):
To co myślałem, że zrobią ciekawiej to walka, a według filmiku nadal flaki z olejem :( i można iść robić kawę, kanapki między skilami i atakami:((((

this.

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 15:11 
 
FFxi z lepsza grafika i innym sytsemem skill up GO!


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 15:19 
 
Przecież tam na filmiku jest player bijący dodo swordem to delay pomiedzy atakami naprawde jest jakby z 2xwolniejszy niż w 11 miejmy nadzieje że to przyspieszą.

Ciekawe co teraz powiedzą wszyscy co pisali o cukierkowej grafie w wow bo ta z tego filmika z ffxiv wygląda cukierkowo i oczojebnie co nie znaczy ze jest zła.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 15:26 
 
Nigdzie nie pisałem o grafice, bo to faktycznie trudno ocenić po tym filmiku. Jedynie po samym designu zony można śmiało stwierdzić iż gra podobnie jak poprzedniczka będzie bardzo ograniczała wolność w terenie i będziemy się poruszać po wyznaczonych szlakach. W stosunku do FF11 faktycznie jest dużo usprawnień, typu: "normalniejsze UI", quest progres, czy nawet już wspomniany łuk na plecach..... tylko, że to są już ogólnie przyjęte standardy w grach mmo od wielu lat i gdyby SE chciało to by spokojnie mogło wprowadzić to w istniejącym tytule, a nie robić nowej gry (która notabene na pierwszy rzut oka wygląda jak mega maksymalna kalka FF11), aby fanboye FF11 mogli powiedzieć "o kurwa ale to zajebiste"... :roll:
Pomijając jednak wszystko powyższe, najgorsza na tym filmiku jest dynamika walki. Naprawdę spodziewałem się, że SE coś z tym zrobi, bo bez przesady, ich aktualne mmo totalnie ssie pod tym względem, a to co prezentują tutaj jest jeszcze gorsze.... Wiadomo, nic nie jest jeszcze przesądzone. Jest to alpha, więc praktycznie wszystko może się zmienić, ale po pierwszej jakiejkolwiek prezentacji gameplaya z FF14 spodziewałem znacznie więcej. Dostałem za to filmik z flegmatycznego polowania na kurczaki... Jedyne pocieszenie, że filmik jest taki krótki bo bym przy nim prawdopodobnie zasnął :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**

Posty: 331
Dołączył(a): 4.05.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 15:55 
 
Mi się zdaje że to przykładowe 2min, przypadkowego gracza. Widać że nie potrafi do porządku targetować, zmieniać target, etc.. Postać sama w sobie widać że się rusza żwawiej, przez co bieganie nie będzie takie męczące. Graficznie wygląda całkiem dobrze nawet na tej klasie jakości filmiku. Widać że jest bumpmapping załadowany na całości, anty-alliasing, animacja też zdaje się być ok a jeśli w ffxi byla świetna na swoje czasy to zdaje się że ten szczegół w 14 będzie pewny. Nie wiem dlaczego ale całość trochę mi trąci Ragnarokiem. Może to przez te ptaki Dodo. ;)


_________________
B.B.B.T.D. King

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 16:11 
 
Gokulo napisał(a):

:-?

Ciezko mi napisac wiecej...


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 16:41 
 
po tym filmiku widać że FFXI była i będzie najlepszym mmorpg (szkoda że nie jest) z prostego powodu : totalny minimalizm i brak rozpraszaczy (to nie są oczywiście zalety tylko atrybuty) ZMUSZA GRACZA do grania a nie do przyglądania się milionom rzeczy które i tak nie miałyby znaczenia w grze, w innych mmorpg żeby się dobrze grało WYMAGANE jest żeby było wyraźnie widać cały czas w GUI questy, różne timerki, różne ikony dot. recastów/reloadów itd. a w FFXIV jak ma być ? gonitwa za mobkiem, kilka ciosów ... nie żyje, gonitwa za mobkiem, kilka ciosów ... nie żyje (pętla x 10000000), gonitwa .... nie żyje i to wszystko, wg mnie na 90% będzie brak solidnej INTEGRACJI między graczami w tym samym LSie/guildi/queście/misji/walce, brak ciekawych questów/misji które będzie się pamiętać itd itd itd i to nie wynika z filmu tylko z LENISTWA ludzi którzy chcą szybko zarobić kasę dając towar który ... już był
na filmie widać logi, kto to będzie czytać ? widać że znowu SE robi serwer który musi wszystko sobie wyświetlić a użytkownik jak zwykle ma to zapamiętać bo ... SE ma go w d**ie i nie chce dać możliwości zapisu wszystkiego do np. pliku jak to ma miejsce w każdym normalnym serwerze (gdyby FFXIV miało być grą to na cholere tam ma być wyświetlanych milion informacji na sekundę skoro nie mają żadnego znaczenia ? i tak do dzisiaj mało kto z graczy ffxi pamięta cokolwiek z logów jeśli sobie nie zrobili screena :) nie wspominając że mało kto czyta logi zafiltrowane i tak prawie na maxa, masa graczy oczywiście tylko czyta logi i nic nie widzi podczas 50% pobytu w grze :( )
nie pisze tego dlatego że akurat taki filmik jest w sieci a nie inny ale jakby SE zależało na dobrej reklamie swojej nowej gry to przecież by wrzucili do sieci 50 genialnych filmów (jeśli by je mogli zrobić), ignorantami nie są i grają w WoW czy 10000 koreańskiech gier cały czas przecież to wiedzą co i na kim jakie robi wrażenie , czytać opinie też potrafią, itd itd itd ........ a jednak nie :roll:


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 17:40 
 
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 18:28 
 
lolo99 napisał(a):
Mi się zdaje że to przykładowe 2min, przypadkowego gracza. Widać że nie potrafi do porządku targetować, zmieniać target, etc.. Postać sama w sobie widać że się rusza żwawiej, przez co bieganie nie będzie takie męczące. Graficznie wygląda całkiem dobrze nawet na tej klasie jakości filmiku. Widać że jest bumpmapping załadowany na całości, anty-alliasing, animacja też zdaje się być ok a jeśli w ffxi byla świetna na swoje czasy to zdaje się że ten szczegół w 14 będzie pewny. Nie wiem dlaczego ale całość trochę mi trąci Ragnarokiem. Może to przez te ptaki Dodo. ;)
Sorry Sakura ale just rotfl obejrzyj to jeszcze raz moze XD
Postac sie rusza zwawiej? Wez zobacz sobie poczatek filmiku z jaka predkoscia mija obiekty jesli to jest szybciej niz ffxi to wlacz ffxi i zdejmij duski... autoattack jest wolny jak chuj wolniejszy niz w ffxi i nie ma tu znaczenia czy koles umie grac dobry gracz autoattack nie przyspieszy (poza equip ofc) Oczywiscie napewno bedzie haste ale lol przeciez to ten sam system walki dokladnie. Ze biega sie z lukiem? no lol przeciez to jest 2010 rok to jest norma nie wiem czy sie ludzie podniecaja XD ze wszystkie effecty sa to tez wtf to jest wszystko norma. Zwroc uwage na otoczenie kilometry pustego terenu, design identyczny jak w ffxi. Nie mogl poprawic grafiki w ffxi zeby nie olac ps2 graczy wiec zrobili ffxi z nowa grafika na ps3 thats all i do tego mydla oczy nowym systemem skill up zeby sie chociaz troche roznilo lol..


_________________
Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 18:36 
 
Kilometry pustego terenu, bo nie wsadzili do gry nic poza graczami, mobami do questa i krysztalem do teleportacji. Poza podziwianiem krajobrazu nie uswiadczysz zadnego npc, potwora czy cus.

Dajcie spokoj z tym systemem walki. Pokazywana wersja jest tak wczesna, ze jeden z graczy w ogole nie mogl walczyc z powodu bug'a, inny nie mial polowy tekstur. Autoattack wolny? Radze zobaczyc jeszcze raz te filmiki - nie ma czegos takiego. Gracz na filmiku uzywa tylko skilli co jakis czas - jest pokazany tylko jeden zwykly atak raz. Plus, z relacji wynika, ze byly 2 skille-zwykle ataki: precyzyjny i silny - ktore ladowaly tp, ktore sie potem uzywalo na skille - nie tak jak w FFXI ze skill zuzywa cale tp, tylko czesc. A ze na filmikach widac, ze tp od razu mial duzo to nie atakowal normalnymi atakami tylko "spamowal" skille, a ze robil to flegmatycznie to nie wiemy czy to jego wina, czy wina delay'u czy whatever...

Jedno jest pewne - SE popelnilo wielki blad marketingowy dajac w rece graczy tak wczesna wersje gry - opinii sobie dobrej w ten sposob nie wyrobia.


Whine o predkosc biegania postaci nie skomentuje. Btw. zwracac wieksza uwage. Widac, ze postac biegnie wolniej z wyciagnieta bronia. Na filmiku z lalafell popierdziela on ladnie

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 18:57 
 
Gok... Prosze Cie... Ta gra jest tak wolna ze nawet ffxi jest szybsza i mam gdzies ze to alpha bo jesli beda poprawiac engine to good luck z wydaniem gry w 2010 ^^


_________________
Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 18:58 
 
Ta prezentacja to nie gra w stanie aktualnym. Jest to wersja stara i w paru miejsach trabili, ze nie odzwierciedla tego jak projekt wyglada teraz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 19:12 
 
Bartelius napisał(a):
Gok... Prosze Cie... Ta gra jest tak wolna ze nawet ffxi jest szybsza i mam gdzies ze to alpha bo jesli beda poprawiac engine to good luck z wydaniem gry w 2010 ^^

Spoko - zdążysz jeszcze relica zrobić gdy ktoś pozostanie na ffxi serwerach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 96
Dołączył(a): 8.07.2008
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 19:18 
 
Cytuj:
Ta gra jest tak wolna ze nawet ffxi jest szybsza


Jaka masz pewnosc ze on dal auto-attack w ogole ? :roll: imo on zaznaczyl tylko moba i uzyl 2 skilli tak jak Gok powiedzial


_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości.....

Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2009, 19:58 
 
Gokulo napisał(a):
Ta prezentacja to nie gra w stanie aktualnym. Jest to wersja stara i w paru miejsach trabili, ze nie odzwierciedla tego jak projekt wyglada teraz.
Goku, weź mi w takim razie powiedz po kiego chuja w ogóle to pokazywali :roll: Jeśli to pokazali to musi się różnić nieznacznie (nie ma przenikania tekstur itp.), bo w innym razie po co to prezentować publicznie... Jak na tą chwilę to to wygląda jak FF11 z lepszym UI, ładniejsza grafiką i łukiem na plecach :roll: Wielkie SE pokazuje w 2009 roku taki gniot, kiedy konkurencja raczy nas czymś takim (o dynamikę walki mi chodzi):

Blade & Soul - http://www.youtube.com/watch?v=EtA1jSreK84
Tera Online - http://www.youtube.com/watch?v=jEIWjAzBugM&feature=fvw
Continent of 9 - http://www.youtube.com/watch?v=EtA1jSreK84

Polecam serdecznie (nawet tym co poza FF11/14 świata nie widzą) obadać jak może wyglądać dynamiczna walka w mmo ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.