mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2009, 19:57 
 
Sorry za double post.
Pare starych rzeczy, ale tez znalazlo sie troche nowego info:

Cytuj:
- people who can only play an hour a day will still be able to enjoy the game
- the monetary system is Gil
- the people living in the cities all have their own backstory
- you'll start the game from your home city (I guess it's based on race, but doesn't say implicitly).
- Miqo'te are more catlike
- some trumpeting about how it's going to be an awesome game
- right from the start, it'll be exciting and you'll be thinking "orly!?"
- weather changes, day/night too
- 1 game day = 1 earth hour
- they are considering the option to let you arrange your windows how you want
- weapons will degrade with use
- Guild Leaves include monster hunting, expulsion, skilling up, etc etc
- when you go on a Leave run, you can use Ethelite to take you where you need to go instantly
- there are pirates in Rimsa
- because of the armory system, they are going to make it possible to carry lots of stuff
- there will also be stuff included that makes it easy to change gear
- they're considering whether to let you master everything or not - there may be a see-saw like approach (like FFXI)
- the base of the character growth is the weapon. use a weapon and raise your skills.
- character creation: face, hair colour, eye colour, skin, etc. etc.
- battles are realtime, but not action based
- targeting an enemy and fighting (like FFXI) is not the main system, there will be a lot that you have to think about besides the target itself.
- in Eorzea, the cities are not all on one connecting landmass, like they were in FFXI
- the difference between races is not as big as FFXI
- but their is a difference between male and females, which they are keeping secret
Armory System:
- you can change jobs and lifestyles freely
- by changing your weapon, you are essneitally changing jobs, and can do so anywhere
- so if you are invited to a PT and there are a lot of fighters, you can switch to a caster, then when your adventures are over, go fishing or synth some stuff
weapons and def gear all have their own merit. if you want to hone a particular skill, you can coordinate your equipment in that direction
- rather than character levels and skills, the main thing is the skill of the item you are holding
- you can play on your own and switch between fighter and caster to heal yourself, so soloing is easy.
- changing is as simple as changing your weapon, so there's no stress
- typical jobs of the FF series, e.g. warrior and black mage, are being avoided
- you can basically enjoy this world in any way you want. (me: freedom seems to be the main point here)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2009, 20:48 
 
I kolejna porcja skanow:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2009, 21:42 
 
Zdjęcie 2 to takie Lufaise a ostatnie przypomina KH bez wiatraków, wygląda to pięknie.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2009, 22:30 
 
szkoda że SE nie potrafi podać info dotyczącego najważniejszych rzeczy w grze czyli np.
czy będą interrupty podczas zmiany weapona/joba :)
czy będą interrupty podczas castowania bo serwerowi się wydaje że postać JESZCZE nie stoi w miejscu :)
czy będą zony, jak będzie przebiegać downloading terenów i otoczenia/graczy/mobków, z "gubieniem" czata czy nie :)
czy będzie lost target'a podczas zmiany equipa
czy będzie lost np. przebiegu zmiany weapona podczas attack
czy będą głupie potwierdzania podczas nieistotnych rzeczy w grze i ich brak podczas czegoś co można przy okazji stracić (np. po wybraniu w telepie celu od razu tam lecimy ale musimy naklikać się żeby pogadać z taru żeby wykupić "bilet")
czy podczas "lost screen" trzeba będzie się ponownie zalogować do gry
czy będzie działać poprawnie autosort podczas craftowania (o ile będzie takie coś)
czy będzie prymitywny system macr na poziomie 5 latka czy jakiś poważniejszy
czy będzie jakieś sensowne wsparcie dla gry zespołowej polegające na jakimś uczciwym i logicznym zarządzaniu czymkolwiek

(to są rzeczy wg mnie które mają czasami BEZPOŚREDNI związek z zabawą, powodzeniem lub porażką podczas eventów, zwykłych czy niezwykłych walk, ważnych pogaduszek itd :) )

screeny są fajne ale w FFXI jest sporo lokacji które wyglądają bardzo dobrze lub nawet idealnie ;) , tylko że NIKT TAM NIE CHODZI bo nie ma biznesu :)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 06:18 
 
Lord_Deshter napisał(a):
Ato, ale ty naprawdę nie musisz w to grać :roll:


Czy ty nadal nie widzisz ze wkurwia mnie fakt ze XIV wprowadzilo niepewnosc tego co robic w FFXI bo nie wiadomo czy jest sens. XiV zabija XI moze nawet bardziej teraz niz po preemierze. Po premierze moze sie okazac kupa gowna i wszyscy wroca do FFXI, ale tworzac gre tak podobna do FFXI ludzie z ktorzy teraz graja w ffxi zalozyli ze sie do niej przeniosa skoro to taki ffxi-2 i to zabija ffxi. Jakby stworzyli cos zupelnie innego to do chwili premiery w ffxi nic by sie nie zmienilo, dopiero moze jakby sie okazalo ze gra jest lepsza po premierze to ludzie by zaczeli przechodzic, a teraz widzac zapowiedzi i gigantyczne podobienstwo traktuja to jak przesiadke z ps na ps2 a nie jakby grali w ps3 a na horyzoncie bylby xbox360 (tak wiem ze chronologicznie tak nie bylo ) i wtedy z gory by nie zakladali ze oleja ps3 w dniu premiery x360. Nie wiem czy ktos rozumie przyklad z konsolaami, ale lepiej tego nie wytlumacze.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 06:24 
 
Targaryen napisał(a):
Zdjęcie 2 to takie Lufaise a ostatnie przypomina KH bez wiatraków, wygląda to pięknie.
ta zupelnie inny swiat niz w ffxi ^^ Opi: Ja nie wiem gdzie Ty widzisz koniec sredniowiecza i duzo SF, chyba Ci sie jakies nie podane do publicznej informacji newsy przysnily.

Lufaise Kuftal i Konchast nawet swiata im sie nie chce zmieniac nie wspominajac ze plotek wyglada identycznie ^^ Zreszta wszystko wyglada identycznie tylko w lepszej grafice. Po prostu FFXI mialo za stara grafike i trzeba bylo odswiezyc a Wy naiwnie myslicie ze chca zrobic cos ambitniejszego hehe.


Z wywiadu i zapowiedzi wynika ze nie ma zadnego daley skoro mozesz w solo sobie zmieniac job na healer i sie leczyc, wiec zaloze sie ze solo bedzie overpowered.


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 06:36 
 
po pierwsze Ator, ty nie potrafisz edytować swoich postów? po co piszesz dwa oddzielne?

po drugie jeśli nie czytałeś o zmianach choćby w systemie walki, to tak, faktycznie FFXVI będzie podobne do FFXI, tyle że z lepszą grafiką.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 06:43 
 
OP: Sto lat Glizda staruszku :p

Jezeli chodzi o setting, nie tyle koniec sredniowiecza, co SE zapowiedzialo, ze w FFXIV bedzie o wiele wiecej zaawansowanej technologii. Zreszta juz w trailerze ogladamy chociazby te dziwadla latajace :p

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 06:48 
 
Gokulo napisał(a):
OP: Sto lat Glizda staruszku :p

Jezeli chodzi o setting, nie tyle koniec sredniowiecza, co SE zapowiedzialo, ze w FFXIV bedzie o wiele wiecej zaawansowanej technologii. Zreszta juz w trailerze ogladamy chociazby te dziwadla latajace :p


Te dziwadla latajace sa sa tez w ffxi i do tego samego beda sluzyc (magicznie przeniesiesz sie na ich poklad zeby na nich walczyc, tak tak te latajace machiny sa troche inne w ffvii statek tez dostawal odrzutowe silniki na 3 plytce i dokladnie tym sie beda sie roznily statki w ffxiv wygladem szczegolow :P


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 08:13 
 
Jak będzie można sobie pograć tak w miarę swobodnie to pewnie zawitam :P


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 10:42 
 
Bartelius napisał(a):
Targaryen napisał(a):
Zdjęcie 2 to takie Lufaise a ostatnie przypomina KH bez wiatraków, wygląda to pięknie.
ta zupelnie inny swiat niz w ffxi ^^ Opi: Ja nie wiem gdzie Ty widzisz koniec sredniowiecza i duzo SF, chyba Ci sie jakies nie podane do publicznej informacji newsy przysnily.



Ty mi lepiej pokazasz gdzie pisalem cos o "duzo SF" (mowiac szczerze nie pamietam).

Jesli chodzi o te latadla to mam nadzieje, ze bedzie mozna na nich w miare swobodnie latac (jak w AION). Nie wierze, ze znowu wypuszcza gre gdzie nawet nie mozna podskoczyc i wejsc na byle skalke. Mysle, ze w XIV bedzie mozna bardziej swobodnie eksplorowac swiat, takze latajac.

Ato --> kto Ci zabrania realizowac swoje cele w XI, dalej sa to tak samo wirtualne cele (z zapowiedzianym FF XIV czy bez). Problem pojawil sie tylko w twojej glowie, a nie na zewnatrz. SE przeciez powiedzialo, ze bedzie dalej rozwijac FFXI. Bylem niedawno w grze i jakos nie zauwazylem masowego odplywu ludzi.
Ja dalej uzywam PS2 (a Xboxa mam od pol roku, ale wlaczylem ta konsole moze z 5 razy).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 11:01 
 
Ja myśle Opi że on miał na myśli moją wypowiedź "mniej średniowecza, więcej sf" ;) Tylko jak zwykle mu sie osoby pokiełbasiły:P
Na chwilę obecną cholera wie co zrobią, poczekajmy spokojnie na więcej info. Natomiast co do wtórności i problemów z 11tką (do Ato), nie widzę totalnie problemu, ktoś kto chce grać w 11tkę nadal może, gra jest rozwijana, są ludzie, to po co płakać?


_________________
With a solar knife I split the sky
And walk right in between
To search the answers to every "why?"
Where I have seen the unseen.

FFXI Retired

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 11:58 
 
Kang napisał(a):
gra jest rozwijana, są ludzie, to po co płakać?

Bo to taka natura Ato? On nawet jakby znalazł na ulicy 5 mln euro to by płakał, że to jemu życie zrujnuje i to nie fair :lol:

A co do FFXIV to musimy poczekać na więcej oficjalnego info. Choć brak nowych ras to póki co dla mnie duży minus.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 12:08 
 
Erelen napisał(a):
On nawet jakby znalazł na ulicy 5 mln euro to by płakał, że to jemu życie zrujnuje i to nie fair :lol:


Padłem XDDDD :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

*****

Posty: 2904
Dołączył(a): 19.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 13:56 
 
Gokulo napisał(a):
OP: Sto lat Glizda staruszku :p


a dziękuję. kurde dzisiaj mnie znajoma zaskoczyła na GG. okazało się, że dostała niezapominajkę z NK :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 13:57 
 
Sto lat Glizdo :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 14:13 
 
Hepi berzdej dijer Glizdus!!!
Hepi berzdej tu ju!


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 14:32 
 
Szto lat.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 17:24 
 
Hmmm ja nie wiem o czym bedzicie jesli chodzi o Galakara to mylisz chyba narzekanie z maksymalnym wkurwieniem i ZWRACANIEM wszystkim uwagi na salvage (Sorry ale jak murzade mowie 298374982367 raz kurwa zeby sciagal Aegis Schasm bo kurwa mam 90 def i mnie moby bija za 90 zamiast za 10 to sie wkurwiam wkoncu to samo jak robimy 10 raz AR a ja gine na starcie bo nikt nie wie co robic na starcie i stoja przy skrzynce a ja lamie bije 3 minuty ( bez cellsow bo przeciez tez sie ciezko nauczyc kto co dostaje na starcie i passnac ) i to wtedy nie ejst narzekanie tylko kurwa raczej opadanie rak polaczone z wkurwieniem. Nigdzie nie napisalem tez ze LUDZIE ODPLYWAJA Z GRY TERAZ napisalem wyraznie ze zrobia to jak XIV sie pojawi i wiedzac ze to zrobia jaki jest sens robienia relica, salvage, matt cap skoro mi posluza na kilka miesiecy? Zreszta niewazne nie wiem po co to pisze ittym wnioskiem obiecuje ze to moj ostatni post na temat wplywu xiv na xi ( sorry Desh pewnie po pczatku zdania mieles nadzieje ze ostatni post wogole sorry ze Cie zawiode ;) )


_________________
Obrazek

Obrazek

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2009, 17:51 
 
Bartelius napisał(a):
... zrobia to jak XIV sie pojawi i wiedzac ze to zrobia jaki jest sens robienia relica, salvage, matt cap skoro mi posluza na kilka miesiecy? ...


to jeszcze nic bo podczas zdobywania tego jest jakaś tam TERAZ zabawa, oczekiwania, wytrwałość, poświęcenie, radość, rosnąca ambicja, prestiż, możliwość pochwalenia się fajnymi osiągami, wyglądem itd

ale

co powiemy/powiecie/napiszecie na identyczny sprzęt do zdobycia w FFXIV ? identycznym sposobem czyli chodzenie po 200-400x na coś i zbieranie tam czegoś żeby można wymienić na coś żeby to NPCowi dostarczyć który zamieni to na coś co ma +5% lepiej czegoś od tego co się ma od ... X miesięcy/lat, można mieć nadzieje że będzie coś innego np. zamiast zbierania np. 1000 czy 10000 jakiś itemków trzeba by zabić 10000 mobków które np. ... pojawiają się raz na 4h czy 8h dokładnie w tym samym miejscu, ale to również chyba podobne do FF :(


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.