mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 07:39 
 
coldee1 napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Przecież już rozesłali kluczyki do bety. Kto miał ten dostał i obowiązuje go całkowite NDA.


racja


buahahah - przecież pierwszą rzeczą, którą każdy by zrobił gdyby dostał invitation do bety byłoby przesłanie tego tutaj :)

NDA...lol.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 10:05 
 
NDA ... bez przesady, fakt że jesteś w becie nie jest objety NDA, NDA obejmuje informacje dotyczace produktu, a nie twoje wrażenia ... zresztą akurat ludzie ktorzy sprzedawali konta wbrew eula itd jakoś nie mieli specjalnych zachamowań by to publikowac, więc nie wiem w czym informacja ze ktoś jest w becia miał by być gorsza ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 10:06 
 
To nie takie smieszne Huck, byly na tym forum przypadki donoszenia ze lamanie NDA. Ja tam bym nie postnal zadnego info, gdybym byl w becie.

btw dobrze, ze posiadacze relicow maja gwarantowany udzial w becie. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 10:16 
 
Scorpio napisał(a):
NDA ... bez przesady, fakt że jesteś w becie nie jest objety NDA

W wypadku FFXIV jest. Nic więcej nie mogę napisać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 11:12 
 
To w takim razie, czy moge dostać prywatnie info że beta jest i ktoś się dostał do niej ? :)

Edit :
No widzę że nie mogę dostac takiego info, lub też znaczace teksty nic nie znaczą. Anyway - dzięks za zaufanie ludziska :)

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 16:59 
 
Cytuj:
Caspian napisał:
Tak samo jak bylo z FFXI i FFXII - gdzie nawet takie same moby sie powtarzaly.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Moby powtarzają się tradycyjnie w każdej części. Engine'y były w tych częściach zupełnie odmienne.


Nie podoba mi sie Twoja sugestia w ktorej sugerujesz ze nie wiem o czym pisze. Calkowicie sie nie zgadzam. Nawet koncept zostal zapozyczony z FFXI gdzie w FFXII po raz pierwszy zrezygnowano z losowych walk i umieszczono swobodnie biegajace moby ktore mozna atakowac lub nie - zupelnie jak w FFXI. Pojdz sobie do Ogir-Jensa a znajdziesz moby identyczne z FFXI tylko inaczej oteksturowane.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 17:10 
 
To prawda, ze XII ma pare cech wspolnych z XI, ale zdaje sie, ze rozmowa byla o grafice.

Osobiscie nie znalazlem zbytnich podobienstw w grafice XI i XII. Tak samo XIII i XIV tez bede inaczej wygladac z prostej przyczyny: w grze single-player mozna sobie czasem pozwolic na fajerwerki graficzne, w mmo takie fajerwerki oznaczaja mega lag. Byc moze jedynie CSy beda podobnej jakosci.

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 19:52 
 
NDA: http://support.na.square-enix.com/rule. ... =memtester


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:10 
 
Cytuj:
(d) THE IDENTITY OF BETA TESTER AND THE FACT THAT BETA TESTER IS PARTICIPATING IN THE BETA TEST,


Cytuj:
However, at some point during the Beta Test, Company may officially announce on the official Beta Test website or via email that certain specified materials may be uploaded and published.


Bez przesadyzmu, nie pytam sie jaka jest wasza tozsamosc w becie i jaka w realu, chodzi mi tylko o info czy juz ktos testuje czy nie. Zresztą, akurat tutaj wydaje mi sie że nieco przesadzacie z tą całą poufnością, bo nie sądze by fakt informacji o tym że beta testy sa i ktos to robi wplynol jakos negatywnie na wizerunek komapni, a o to w guncie chodzi w całej tej nda ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:15 
 
Trwają testy. OK?
Od kilku miesięcy. Dużo jeszcze do zrobienia zostało. Naprawdę więcej nie mogę napisać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:16 
 
ok.
Nie muszę już jak debil zaglądać i sprawdzać czy dostalem invite czy nie :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:22 
 
A to nie mają tego po prostu na maila przysłać?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:28 
 
Musisz. Zaproszenia są rozsyłane co jakiś czas.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 20:33 
 
Ale maila trzeba sprawdzac, a ja mam jebany problem ze SE i ich polityka bezpieczeństwa ... bo majac gre kupioną w NA nie mogę miec konta SE EU, bo nie, i jak uzyłem NORMALNEGO email, to okazało się że muszę skasować konto ... taki popieprzony świat jest czasem ... i nie mogłem uzyc tego emaila do rejestreacji konta innego z linkiem do NA wersji ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:46 
 
Scorpio napisał(a):
Cytuj:
(d) THE IDENTITY OF BETA TESTER AND THE FACT THAT BETA TESTER IS PARTICIPATING IN THE BETA TEST,


Cytuj:
However, at some point during the Beta Test, Company may officially announce on the official Beta Test website or via email that certain specified materials may be uploaded and published.


Bez przesadyzmu, nie pytam sie jaka jest wasza tozsamosc w becie i jaka w realu, chodzi mi tylko o info czy juz ktos testuje czy nie. Zresztą, akurat tutaj wydaje mi sie że nieco przesadzacie z tą całą poufnością, bo nie sądze by fakt informacji o tym że beta testy sa i ktos to robi wplynol jakos negatywnie na wizerunek komapni, a o to w guncie chodzi w całej tej nda ...


Sto --> jesli z Polski we wczesnej fazie testow jest 1-2 osoby to nie trzeba nicka podawac, zeby SE dowiedzialo sie od kogo jest wyciek.
NDA jest po to, zeby jakies zjeby nie opisywaly produktu ktory nie jest gotowy.
Ja olewam wszystkie bety, od grania w nie nie rosnie mi e-peen. Wole gotowe produkty, choc gotowe produkty czesto wygladaja jak bety, z ta roznica ze trzeba za granie w nie placic...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 21:52 
 
To była czysta ciekawość czy już testują. Zreszta mogłem dostac takie info na priv. NDA szanuje, i szanuje tych co szanują nda, ale jak widac nie pytam o gre tylko czy jest wogole beta ... bo se jak zwykle nie podalo info, ze jest, i nie wiem czy czekac na invite czy nie .. ot i cała filozofia.
Masz moda opik, mozesz skasowac wypowiedzi naruszajce nda.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2010, 22:18 
 
Nie mam moda. Sorry.

Beta jest. To naturalne. Narazie zapewne w fazie, gdzie testujacych jest bardzo niewielu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 07:56 
 
A propo betatestowania Opik, to ja sobie mysle że producenci gier celowo wypuszczaja betatesterow i daja im nda by ci z czystym sumieniem na przekór przepisom robili reklame gry :)
Ja w sumie ostatnio zajmuje się beta-testowaniem zawodowo, co prawda nie gier, ale to te same zasady są, i uczciwie mowiąc nie mam pojecia jak wiecej niż 20 osób testujacych program może to zrobić gorzej niż 300, a wręcz jestem przekonany że zrobią to gorzej ze wzgledu na multiplikację raportów o błedach, gdzie ktoś musi to ogarnąć, sprawdzić, i przekazać do developera ... a jak testujacych jest 500 albo i 1000 ? Przeciez to trzeba mieć specjalny team ktory nic nie robi tylko czyta zgłoszenia błedów ...chyba że testuje się wydajność lub też lokacje specjalne gdzie musi być grajacych np 64 jak dynamis ... no ale nic to :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 08:58 
 
Sto --> na pewnym etapie napewno chodzi bardziej o rozpropagowanie produktu niz o rzetelne tostowanie (+ sprawdzanie wydajnosci gry przy duzym obciazeniu serwera), ale w alfie albo wczesnej becie mysle, ze uwagi niezaleznych testerow sa bardzo cenne dla devsow.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2010, 10:03 
 
Napewno. Tyle, że jak znam zaplecze takich działań wiekszość sugesti, opini trafia ad acta, natomiast zgłoszenia błędów jak najbardziej są sensowne.
Stress testy - czyli obciązenie serwa robi się na open becie ... i headstarcie ostatnio hehehe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.