mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 110  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 07:26 
 
Szczerze to troche idiotyczny ten artykul. Gadka, ze swiat bedzie maly na poczatky i nie bedzie end-game jako takiego? XI tak samo zaczynalo przeciez. A narzekanie, ze startujemy wszyscy jednoczesnie, wiec zamiast tlumaczyc informacje, ktore odkryli juz japonczycy (ktorzy w XI grali rok wczesniej od USA) musimy sami wszystko odkrywac? Nie wiem w sumie nawet jak to skomentowac :p
Ogolnie wykazuje sie brakiem podstawowej wiedzy o tytule - narzekanie, ze gra znowu bedzie na PC i konsole, wiec na ktorejs platformie znowy bedzie to emu - co juz wiemy, ze jest nieprawda, bo dzieki Crystal Tool gra jest pisana zarowno z mysla o PS3 jak i PC i wszelkimi opcjami z tym zwiazanymi (osobne tekstury na PC itp co pozwoli w przyszlosci na modyfikacje itd).

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 07:35 
 
Gokulo napisał(a):
Zet, bo zes na obu forach walnal sie :p

Genealogiczne, nie genalogiczne :D


:oops:


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 09:47 
 
zet napisał(a):
Gokulo napisał(a):
Zet, bo zes na obu forach walnal sie :p

Genealogiczne, nie genalogiczne :D


:oops:


Dobrze, że nie ginekologiczne.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 16:09 
 
Huckster napisał(a):
No jednak engine graficzny robi wrażenie :)
Pod jakim względem ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 17:13 
 
Kassei napisał(a):
Huckster napisał(a):
No jednak engine graficzny robi wrażenie :)
Pod jakim względem ?


Musisz zrozumiec Kassei ze wszyscy sie grafika ffxiv beda podniecac niesamowicie bo przez 6 lat graja z ffxi. Nic nie da tlumaczenie ze to standardowa grafika w tych czasach i co druga gra pewnie wyglada lepiej.


_________________
Obrazek

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 17:20 
 
No juz dobra dobra, grafika jest ok, JAK NA MMORPG i nie ma aktualnie gier z jakos sporo lepsza grafika.
S-E zawsze osiagalo szczyty graficzne wydajac nowa czesc FF, temu chyba nikt nie zaprzeczy, co prawda jak mowie MMORPG to inna kwestia, ale pewnie i tutaj sie popisza. (tak bylo i z FFXI)

*****

Posty: 2438
Dołączył(a): 7.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 17:54 
 
Ja tam sie nie znam, ale mi sie wydaje ze w tak malo dynamicznej grze jak ffxi gdzie wszystko sie opiera raczej na taktyce i szybkosci reakcji (ale nie szybkosci akcji na ekranie) oraz bardzo ograniczonej przestrzeni poruszania (brak skakania i wszedzie invisible walle) to nie trudno zrobic dobra grafike postaci (bo ja bym polemizowal ze krajobrazy to graficzne fajerwerki). Jesli FFXIV bedzie mialo takie same ograniczeia w poruszaniu sie i bedzie mozna chodzic tylko tam gdzie programisci dokladnie sobie przewidzieli to pewnie i nie trudno bedzie zrobic dobra grafike.


_________________
Obrazek

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 17:57 
 
Moce obliczeniowe - fraza klucz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 17:57 
 
No to rzeczywiscie sie nie znasz. I nie mowie tego zeby Cie obrazic, tylko kwestia grafiki w grze MMORPG nie jest zalezna tylko od tych kwestia, ktore wymieniles, a od wielu innych.

*****

Posty: 2401
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 18:13 
 
Dzisiaj możemy podziwiać grafikę w przyszłym FFXIV (o ile wyjdzie) ale co nam to da ? (w sensie frajdy z grania (z punktu widzenia tworzących grę), zawsze można pograć w FFXIII która nie oferuje zupełnie nic oprócz grafiki) Za 5 lat jest szansa że wszyscy będą narzekać i wytykać rzeczy w FFXIV które nie powinny być widoczne albo powinny być zrobione inaczej :) .
Wystarczy 1 lub 2 rzeczy w FFXIV z najlepszą grafiką na świecie której ten tytuł nie będzie odebrany przez kolejne 2 tysiąclecia żeby gra była tylko średnia lub słaba :
1 - słaba koordynacja/współpraca party/alliance (czyli to co jest od premiery FFXI do dzisiaj, a było sporo czasu żeby to ulepszyć)
2 - totalna dezorientacja (czyli to co jest w FFXI, polecam namówić kogoś do zagrania w FFXI od początku i żeby "dotarł" do 100-200 playdni bez zaglądania do wiki, gamefaqs i innych pomocnych stron , przecież granie w grę MMORPG to nie ma być drukowanie setek map i stron, wszystko powinno być w grze, inaczej czuć że gra jest zrobione przeciw ... graczowi)
Kto chciałby grać w kolejną średnią grę ? (nie patrzcie na słupki i punkty w necie/gazetach, jak wam zapłacą też wysoko ocenicie bubel :) )


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2010, 18:40 
 
Mi nie chodziło o wrażenia wizualne a o wydajność tego silnika. Wszelkie filmy z alphy jakie widziałem, a w gruncie rzeczy jest tego sporo na necie, przedstawiają maksymalnie kilku graczy w stosunkowo małych lokacjach i widać może nie pokaz slajdów, ale częste zacięcia, nierzadko przeskoki animacji i tak na oko z max 15fps. Nie wiem, może Ci ludzie grają na kalkulatorach, ale chyba SE dobiera tych testerów jakoś logicznie. Nie chce mi się wierzyć w zbieg okoliczności, że wszyscy którzy łamią NDA i zamieszczają video grają na low-end sprzęcie. Jeśli brać pod uwagę, że alpha ma low details nie wygląda to obiecująco. Druga rzecz to cholernie długie loadingi, co w grze która ma być docelowo jeszcze bardziej instancjonowana niż FF11 jest po prostu tragedią. Przytaczając słowa Hucka - engine graficzny robi wrażenie ale raczej złe niż dobre. Jest alpha i możemy mieć nadzieje, że to wszystko poprawią, ale naprawdę na tą chwilę nie ma co popadać w zachwyt.

Co do reszty to już zależy od gustu i stawianych przed grą wymagań. Moim zdaniem jest całkiem ok... choć nowych standardów estetycznych w mmo ta gra na pewno nie wyznaczy, ale dla większości potencjalnych graczy FF14 i tak wystarczy jedynie, że jest postęp w tej dziedzinie w stosunku do FF11. Dla mnie osobiście grafika ma drugorzędne znaczenie liczy się gameplay i content.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 20:59 
 
Mapa lokacji dookoła Limsa-Lominsa - UWAGA - bardzo duża rozdzielczość, więc nie zalecane klikanie z urządzeń mobilnych

http://forum.ffxiv.pl/finalfantasyxiv_7 ... mnisa.html


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2010, 22:49 
 
Czy tylko mi to wygląda na Lufaise?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 00:23 
 
Ktokolwiek bedzie mogl jutro niech czuje sie swobodnie i postuje jakiekolwiek info sie wydostanie z alphy :p Niestety w tym tygodniu juz mam zajecia wiec najprawdobodobniej nie bede w czasie testow mogl siedziec i nawalac w F5 :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 343
Dołączył(a): 20.05.2009
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 01:56 
 
Gra jest ustawiona na średnich detalach i nie da się tego zmienić. Rozdzielczość w grze też jest stała i nie pamiętam dokładnie jaka jest - chyba 1280 x coś i jest w oknie. Wygląda ładnie - odświeżony graficznie FFXI. Nie ma w alfie czegoś takiego jak zone. Jak przechodziłem z miasta na tą polane (co wygląda jak konschtat w/e) przycięło mi się na sekundkę i tyle. Może w aflie nie ma zone ale wątpię (możliwe ze do dungeonów będą zony).


_________________
FFXIV - Moogle - A'rtho Zoah - [S e e D]
FFXI - Ramuh/Bahamut - Ragni - RETIRED

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 10:34 
 
Troche noiweych rzeczy wykopanych z datsow klienta alpha. Jak widac w alphie nie mamy dostepu do pelnego ekwipunku poniewaz sa tez i akcesoria. (Opi liczyl, ze w XIV jest mniej equip slotow jak w XI)

(cale info z niepotwierdzonego zrodla)

Cytuj:
All stuff found during extensive searchs of the data file not giving the source because i've promised not too...

- Pet Food
- Shepherding Equipment
- Materials / Dyes
- Weapons / Two-Handed Shields
- Weapons / Great Swords
- Weapons / Precious Swords
- Weapons / Rapiers
- Weapons / Off-Hand Rapiers
- Weapons / Clubs
- Weapons / Muskets
- Weapons / Great Bows
- Weapons / Magic Weapons (Rods, Scepters, Wands, Truncheons)
- Weapons / Two-Handed Magic Weapons (Croziers, Staves, Canes, Signi)
- Accessories / Wrist
- Accessories / Index/Ring Finger
- All crafting tools had secondary hand equivalents


Cytuj:
some more interesting things that have been found in the data files

"You must enter parley mode to perform that action."

The Battle Regimen system can have some of the following Combination Bonuses:
- Damage increase
- Accuracy increase
- Lower defense

"While full-body armor is equipped, additional armor may not be equipped in other slots."


Cytuj:
Parties/players must be disengaged to join/leave parties/alliances.
While this could be annoying if it really is implemented, there are no messages about not being able to kick engaged players. Engaged players cannot leave party

Equipment will have attribute/physical level/element value/compatibility level requirements.
I'm not sure if the element value is referring to a player's elemental affinity or if this is specific to a Conjurer's elemental specialization. Compatibility level may be your skill with that weapon class.

an excel spreadsheet. It contained a list of region types; coastal, wilderness, forest, mountain, lake, grassland, wetland. There were two that roughly translated are "Tribal Lizardmen" and "Barbarian Birds". There was also an "Empty Empire Airship" region.

"You party has exceeded the limit for archanima items." and "Your party has exceeded the limit for traps."
These are grouped together in the log messages. Square Enix has stated they are looking for methods to allow all Disciples to offer something in the battlefield. Perhaps this will be the means for an Alchemist to do that? Archanima is referred to as being ensorcelled with other items, and used to create an archanima field. Perhaps the forcefield we have seen?

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 13:02 
 
- Accessories / Index/ Middle Finger

:D


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 16:24 
 
Troche nowych fotek od japonczykow:

http://www.imagebam.com/gallery/8ace3da ... 57945e660/

Obrazek

Obrazek

<3
Obrazek

To na gorze wyglada jak ikonka statusu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 16:37 przez Gokulo, łącznie edytowano 4 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 16:31 
 
Ciekawe czy postacie żeńskie będą w końcu mogły posiadać piersi? :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2010, 16:50 
 
To na górze to ikonka weakness po śmierci, jeśli ktoś oglądał stream Pooky Poo to jak padł po pierwszej walce to miał właśnie taka ikonkę.

Kryształowa ślimako-ośmiornica fajnie wygląda, różnorodność fryzur i twarzy też jest niezła mam tylko nadzieję, że w przeciwieństwie do FFXI gdzie niektórzy NPCe mieli wyłączność na fajne fryzury tutaj wszystko będzie dostępne dla graczy.

Martwi mnie brak katany w datsach :(


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 110  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.