mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 13:41 
Cytuj  
Czołem,

Wczoraj pograłem w wersję retail - nie widzę wielkiej różnicy między betą (sposób walki, prędkość działania). Wiadomo, że rzeczy typu ctrl-r, sterowanie myszą czy zoptymalizowana grafika to NIE JEST jakiś super skok do przodu - ci którzy kupują retail będą to mieć od razu (trochę jak w kawale z kozą, rabinem i mieszkaniem).

Zacznę od tego co mi się podoba:
- super grafika
- fajne CSy (nie wiem jak cały storyline)
- w miarę wygodna nawigacja
- szybko się uruchamia (brak POLa).

Co mi się nie podoba:
- wejście do inwentory - nie wiem nigdy na czym aktualnie jestem (jakiej części garderoby), żeby ją zmienić - kombinacja myszka + klawiatura tutaj wychodzi najlepiej
- guildleve - nie podobają mi się zupełnie - w ff11 były csy i JAKAŚ historia z tym związana, tutaj jest jak w WoWie - bierzesz, zabijasz 3 szczury, koniec. branie ich w jednym miejscu też takie sobie (chyba, że się pojawią nowe - od normalnych npc). no i mało ich strasznie! zrobiłem 5 z level 1 - doszedłem do level 5, wziąłem 4 na level 10 - zrobiłem - mam teraz level 6 czy 7 i nic więcej z guild levów nie mogę zrobić!
- brak możliwości stworzenia zakładek czata - np tylko party / linkshell (ograniczone do 2 zakładek General i Battle i modyfikacja ich przy pomocy chat filtrów)
- sprawdzanie poziomu mobków - nie kumam czemu przy guild leve leje czerwone mobki, które padają jak muchy, a jak zaatakuje czerwoną kozę to mnie rozjeżdzą w 2 sekundy...
- ogólnie - JAKOŚ nie czuję klimatu....

Pewnie dużo rzeczy się zmieni jeszcze - ale myślę, że z pół roku musi minąć by gra była FAJNA.

Nie miałem czegoś takiego jak zacząłem grać w LOTRO - tam wszystko było fajnie liniowe - i storyline, levelowanie, kasa, ekwipunek itd - miło, łatwo i przyjemnie. Wiem, że to Final i SE - może po prostu miałem zbyt wysokie oczekiwania.


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 17:31 
Cytuj  
Ty się nie znasz po prostu
zobacz , jak powinien wyglądać post :

Keii napisał(a):
Cieszcie się, a nie narzekajcie. Maint = kolejne błędy naprawione.


sorki Keii, ale nie mogłem się powstrzymać, ale działasz jak prorok- "Cieszmy się i radujmy , bo oto SE dało nam grę - Alleluja :D

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 17:39 
Cytuj  
Wiesz Huck, co do GL to sie nie zgadzam naprawde spory FUN daja robione w grupie, ja z Zetem i jego bratem to mam fun na maxa ;D Szczegolnie jka nigdy Zeta dogonic nie mozna ;) Natomiast co do innych rzeczy jak organizacja LSa, Chat, to jak na 2010 rok to archaizm na maxa, tak delikatnie mowiac ;) Co do sterowania uwazam, ze nie jest to szczyt mozliwosci ale w miare grania da sie przyzwyczaic, natomiast targetowanie, przejscie w combat, lagowanie to dyskwalifikuje calkowicie przyjemnosc.
Inna sprawa jest balans, kompletnie ale naprawde kompletnie nie kumam, Robi sie GL na 3 osoby moby slabe jak cholera, zabija sie je szybko a skill wolno leci, generalnie uklad jest taki moby maja stosunkowo naprawde mala ilosc zycia ale napieprzaja jak glupie, ze czasem one-hituja. IMHO moby powinny bic slabiej ale miec duzo zycia calkowicie na opak ;)
Reasumujac, ta gra bedzie dobra ale za rok LOL :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 17:41 
Cytuj  
@lordyp:
Nie, po prostu pamiętam jak wyglądał ostatni tydzień OB - codziennie maint i spory patch. Poprawiono dużo rzeczy. Nie jestem fanbojem, dużo rzeczy w grze mnie irytuje, z lagami i tragicznym UI otwierającymi moją prywatną listę skarg i zażaleń. Po prostu whine'owanie na polskim forum nic nie zmieni, bo SE o ile się orientuję nie ma community managerów rozmawiających w naszym języku. Lepiej podchodzić do tego pozytywnie, bo psujemy humor tylko sobie samym. Na maint nikt nic nie poradzi, a jest prawie pewne, że po nim coś zostanie naprawione. Także po co się irytować? Że 2h nie będzie można pograć w tą niedorobioną grę?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 17:49 
Cytuj  
Huckster napisał(a):
- guildleve - nie podobają mi się zupełnie - w ff11 były csy i JAKAŚ historia z tym związana, tutaj jest jak w WoWie - bierzesz, zabijasz 3 szczury, koniec. branie ich w jednym miejscu też takie sobie (chyba, że się pojawią nowe - od normalnych npc). no i mało ich strasznie! zrobiłem 5 z level 1 - doszedłem do level 5, wziąłem 4 na level 10 - zrobiłem - mam teraz level 6 czy 7 i nic więcej z guild levów nie mogę zrobić!


GL to raczej jest coś na wzór Assaultów z FFXI. Questy fabularne są swoją drogą.


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

****

Posty: 1842
Dołączył(a): 26.11.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2010, 21:32 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Szczegolnie jka nigdy Zeta dogonic nie mozna ;)

To pomyśl, że jak gram z Huckiem to on bardzo czesto na mnie czeka jak gdzieś biegniemy :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2010, 11:16 
Cytuj  
Mnie w tej chwili najbardzie denerwuje interakcja z vendorami. Nie dosc, ze trzeba sie przedzierac przez kilka okien to jeszcze strasznie zlagowane to jest. :/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2010, 09:12 
Cytuj  
A interakcja z retainerami jest lepsza ? OK jak przez pol godziny zdzierze przegladanie retow celem jakiegos zakupu, tak mnaging swojego retainera jest po prostu zalamujacy i sprzedazy (vendorowaniu) nawet nie wspominam bo na sama mysl mnie skreca :/ Wiem trace sporo moze gili, ale co nie potrzebne to szybciej "discarduje"


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2010, 09:19 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
A interakcja z retainerami jest lepsza ? OK jak przez pol godziny zdzierze przegladanie retow celem jakiegos zakupu, tak mnaging swojego retainera jest po prostu zalamujacy i sprzedazy (vendorowaniu) nawet nie wspominam bo na sama mysl mnie skreca :/ Wiem trace sporo moze gili, ale co nie potrzebne to szybciej "discarduje"


Nie jest lepsza, ja juz uzywam retainera tylko jako magazyn, zreszta miejsca i tak jest zdecydowanie za malo. Mam druga postac, ale przez brak poczty do niczego mi sie ona nie przydaje. :/

****

Posty: 1115
Dołączył(a): 27.07.2005
Offline
PostNapisane: 8 paź 2010, 10:01 
Cytuj  
Po co druga postać. Nie lepiej po prostu drugiego retainera? To ile, 1 euro? :roll:


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2010, 10:10 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Po co druga postać. Nie lepiej po prostu drugiego retainera? To ile, 1 euro? :roll:


Powiedz jak to zrobic ? Chetnie bym zakupil drugiego reta :)
Jak na razie nie ma takiej mozliwosci :/


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 paź 2010, 10:31 
Cytuj  
Lothlorien napisał(a):
Po co druga postać. Nie lepiej po prostu drugiego retainera? To ile, 1 euro? :roll:


Druga postac stworzylem, zeby robic tanka + jakis inny craft, ale nie mam czasu narazie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.