mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 848 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1034
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:00 
Cytuj  
Przeciez i tak w pvp najfajniejszy jest spontaniczny gank, ktorego pewnie bedzie sporo biorac pod uwage ze trzeba klepac rifty.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:05 
Cytuj  
druzil napisał(a):
biorac pod uwage ze trzeba klepac rifty.


Można, możesz też stać w mieście i farmić WFy dla gearu albo możesz teleporcić sie do instancji dla gearu a potem soul recall do miasta.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 307
Dołączył(a): 11.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:19 
Cytuj  
Mysle tak. Zamiast prowadzic jalowa dyskusje ( bo My sami nic nie zmienimy) przydalo by sie zrobic 1 ogarniety post z ... propozycjami/zmianami/itp, przeredagowac przerzucic na eng i umiescic na forum Rifta. Jesli post bedzie ogarniety i bedzie zawieral konstruktywne propozycje to raczej nie pozostanie bez echa. Dzis majac w pamieci kazdy mmo fail to albo zaczna sluchac graczy albo skoncza jak reszta.

To jest tylko propozycja wiec prosze zara nie krecic shitstormu

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:32 
Cytuj  
A według mnie całym złem jest podział na frakcje i w ogóle istnienie instancji. Frakcje niszczą jakąkolwiek politykę. Wystarczy wspomnieć L2 czy DFO. Tam pvp nie opiera się na tym, że devsi podzielili graczy na dobrych oraz złych i kazali się im napierdalać. Tam powody są inne, o wojnie miedzy klanami może zadecydować czyn jednego gracza, ktoś coś powie, zabije kogoś. I już mamy konflikt na miesiące. Do czasu gdy ktoś z ally nie wbije noża w plecy sojusznikom i zbrata się z wrogiem ;) Polityka i drama najlepiej napędzają pvp i nadają im sens.

Do tego dochodzą instancje. Nie muszę chyba opisywać co one robią z world pvp. I tu znowu mogę posłuzyć się przykładem L2 (w DFO grałem zbyt krótko by wiedzieć jak tam wyglądało endgame PvE). W L2 endgame PvE jest ściśle powiązane z PvP. World Bossy z respawnem co 7 dni, najlepsze spoty do farmy o to toczyła się walka pomiedzy klanami. Pamiętam z czasów L2, że gdy jakiś silniejszy klan się ostro zawziął na drugi to mógł mu praktycznie zablokować progress PvE. To bolało.

Dlatego być może PVP w Rifcie jest już przegrane na starcie tak jak w Aionie właśnie z powodu frakcji i instancji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:43 
Cytuj  
Ogranijcie sie kurwa.
To od początku była gra ThemePark-PvE.. Jeśli oczekiwaliście gruszek na wierzebie, to chyba tylko dlatego, że sami je sobie wmówiliście.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:48 
Cytuj  
Ogarniam się, nie oczekuje tutaj ffa pvp w stylu DFO/MO/L2 ale devsi obiecali DOBRE pvp którego nadal nie ma a jedyne o czym piszą to rozwój pve, mamy pełne prawo marudzić.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:51 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ogarniam się, nie oczekuje tutaj ffa pvp w stylu DFO/MO/L2 ale devsi obiecali DOBRE pvp którego nadal nie ma a jedyne o czym piszą to rozwój pve, mamy pełne prawo marudzić.

Zacytuj mi gdzie obiecali dobre PvP w twoim rozumieniu tego slowa ?
Najwyrazniej dla nich dobre PvP do WF i okazyjne gankowanie sie na quest-spotach/riftach.

Od poczatku nigdy nie widzialem, zeby obiecywali niewiadomo co. I zawsze sie skupiali na PvE. Zreszta nie ma sie co dziwić, gość który to ciągnie, ma duże doświadczenie w proejtkowaniu własnie gier PvE..

Zreszta bardziej moj post tyczyl sie tych placzow ze w L2 bylo lepiej ze UO bylo lepiej, ze kurwa za komuny bylo lepiej!.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 10:53 
Cytuj  
no ja sie ogarniam i tylko nie rozumiem, po co w ogole te frakcje.
wystarczylaby jedna w retailu, a druga jako dodatek za rok.
mialo byc pvp, coraz wiecej o nim mowili - pisali, a wyszlo jak zawsze.
szkoda.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 11:22 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Zreszta bardziej moj post tyczyl sie tych placzow ze w L2 bylo lepiej ze UO bylo lepiej, ze kurwa za komuny bylo lepiej!.


Ja nic sobie po Rifcie nie obiecywałem bo grą zainteresowałem się 2 tygodnie temu. Na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale gdy pograłem trochę to gra zaczęła mi się podobać.

A stwierdzam jedynie, że wg mnie ta gra nie będzie miała epickiego PvP cokowiek by devsi nie robili bo istnieja tu frakcje.

Swoją drogą kompletnie nie rozumiem po co w ogóle w Rifcie czy Aionie dali frakcje. WoW czy WAR osadzony jest w zdefiniowanym wcześniej świecie i tam ciężko by było gdyby orki grały z ludzmi w jednej gildii. Ale w przypadku Aiona czy Rifta to devsi wymyslili lore i nikt ich nie zmuszał do podziału na frakcje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 11:27 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
iniside napisał(a):
Zreszta bardziej moj post tyczyl sie tych placzow ze w L2 bylo lepiej ze UO bylo lepiej, ze kurwa za komuny bylo lepiej!.


Ja nic sobie po Rifcie nie obiecywałem bo grą zainteresowałem się 2 tygodnie temu. Na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony, ale gdy pograłem trochę to gra zaczęła mi się podobać.

A stwierdzam jedynie, że wg mnie ta gra nie będzie miała epickiego PvP cokowiek by devsi nie robili bo istnieja tu frakcje.

Swoją drogą kompletnie nie rozumiem po co w ogóle w Rifcie czy Aionie dali frakcje. WoW czy WAR osadzony jest w zdefiniowanym wcześniej świecie i tam ciężko by było gdyby orki grały z ludzmi w jednej gildii. Ale w przypadku Aiona czy Rifta to devsi wymyslili lore i nikt ich nie zmuszał do podziału na frakcje.

Odpowiedz jest bardzo prosta. Pomysl zostal sprawdzony wiele razy.
Dziala.
I w grze PvE odpowada przynajmniej częściwo problem nagminnego denerowania graczu.
Ta gra ma sie sprzedać. Moze nie osiągnie pierdyliarda subskrypcji, ale kolo 1mln być może utrzyma. Jakby zrobili FFA, to by manatki zwijali po miesiacu.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 11:35 
Cytuj  
Ale nikt nie mówi o FFA przecież.

Z drugiej strony tak jak pisali podział na frakcje w grze PvE jest bezsensu kompletnie, mogli dać tylko rasy bez podziału i wfy i bez opvp to przecież gra pve i powinni się skupić na contencie tyle.

Jak każdy będzie tylko patrzył na to co się sprawdziło to gry nigdy nie będą ewoluowały bo po co robić cokolwiek nowego skoro stare się przecież świetnie sprawdza.

Wiem, wiem, kasa to wszystko co się liczy, niemniej jest to wszystko sad bardzo.

No i tylko ostatnie dodam że po to kur..a jest podział na serwery pvp i serwery pve żeby był inny ruleset a nie tylko "możesz zajebać na quest spocie" "nie możesz zajebać na quest spocie" , widać że większość już zapomniała że pve oznacza gracz vs gracz i na tym powinien się skupiać content/ruleset na takich serwerach a nie po to kur..a żeby carebearki się tam pchały i płakały że ich leją jak robią questa, czasem mi się wydaje że niektórzy mają takie klapki na oczach że im do końca życia już nie zejdą.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 11:41 
Cytuj  
W AoC nie było podziału na frakcje. Były serwery PvP gdzie było FFA a jedynymi safe zonami były trzy stolice. Do tego były serwery PvE gdzie pvp było na minigierkach, siegeach i na lokacjach PvP. Tak wiem, AoC było failem ale na pewno nie z tego powodu.

Ochroną przed denerwowaniem graczy powinny być serwery PvE.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 12:17 
Cytuj  
W DCUO jest fajnie bo na serwerze PVP nawet nie ma ograniczeń co do lv:) i gank party 24h na dobę:P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:16 
Cytuj  
sam trion pokazal filmik, na ktorym rogue atakuje kolesi, ktorzy pizgaja moby. czyli niby jednak chcieli zachecic czesc graczy do wyprobowania rifta - ze wzgledu na opcje pvp. i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:27 
Cytuj  
Lokkenowcom mówimy stanowczo NIE !!

Wracając do tematu, Rift jak wiemy to gra oparta na frakcjach, skupiająca się na pve, wymyślony ciekawy content z dynamicznym pve sprawdza się dobrze.
Pvp jest dodatkiem podciąganym pod reguły serwerów pve, nigdy z tego nie będzie lineage2, darkfall, mo, uo itd, wybijcie sobei z głowy, jest to gra wow style z elementami war, daoc, lotro itp.
My dyskutujemy o tym co chcemy mieć na serwerze PvP, co najciekawsze uważam że Trion stać na to by zrobił inną mechanikę na serwerach pvp.

Najważniejsze by uświadomić zarówno graczom jak i devsom że serwer PvP nie jest przymusowym tylko alternatywnym i ci co wbijają na niego chcą więcej PvP i zgadzają się na inne zasady.
Jestem nawet za tym by akceptować dodatkowe eula czy co tam jest przy logowaniu na taki serwer bo nie ma nic gorszego jak płacz graczy pve i wymyślanie bzdur przez tych co wyrośli w pirackich lineage2.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 8 lut 2011, 13:29 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:28 
Cytuj  
a nawet dyskutujemy o tym co BYLO na serwerze pvp a devsi to usuneli.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:30 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a nawet dyskutujemy o tym co BYLO na serwerze pvp a devsi to usuneli.


Bo płakali pveowcy....

Ciekawe kiedy pvp całe usuną bo widziałem w niedzielę płacz o nasz sobotni wypad :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:32 
Cytuj  
embe napisał(a):
pve i wymyślanie bzdur przez tych co wyrośli w pirackich lineage2.


O wypraszam sobie :P Grałem ponad 2 lata na retailu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 13:53 
Cytuj  
A chce zeby wprowadzili open PvPvE zone. I zeby ich moce przerobowe poszły w te strone ;p.
Z keepami, z nodami, z oblężeniami.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2011, 14:17 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):

Ciekawe kiedy pvp całe usuną bo widziałem w niedzielę płacz o nasz sobotni wypad :P


Pic or didnt happen


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 848 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.