mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 11:59 
Cytuj  
Szczerze mowiac dziwie sie niektorym, co sie tak podniecają GW2. Nie mowie, ze bedzie złe, bo bedzie na pewno dobre przynajmniej tak jak jedynka. Jednak wiekszosc tych rzeczy ktore sa niby takie nowe byly już w GW1, to co sie zmieni w GW2 to persistent world, ale i tak tylko w PvE, a nie oszukujmy sie PvE to miły dodatek, siłą GW zawsze było i pewnie bedzie GvG, czyli walki instancjowane. Kolizje pociskow z terenem i nawet mozliwosc ich dodgowania tez już były w jedynce.
Oprocz persistent world, wieksze zmiany to jeszcze system eventow, free movement, rasy i troche zmian w mechanice profesji i skilli. No i oczywiscie lepsza grafika.
Te zmiany nie czynią z GW2 next gen mmo, ale za to naprawiają prawie wszystko to co było złe w GW1 a zostawiają to co było dobre, dlatego ja kupuje GW2 na pewno, ale nie spodziewam sie jakiegoś następcy UO, bo to zupełnie inny typ gry.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 11:59 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Po chwili refleksji - szkoda ze oni odeszli z Blizzarda (jednak swiat WoW> swiat GW), gdyby wtedy sie dogadali co do kierunku rozwoju WoW'a to byc moze (z kasa jaka ma Blizzard na pewno trwaloby to krocej niz developerka GW2) mielibysmy teraz w WoWie o wiele lepsza grafike, wplyw na swiat, destukcje otoczenie i interakcje z nim, random eventy, zyjacy swiat i te wszytkie rzeczy ktore beda w GW2.


Spoko, Blizz zakosi najlepsze pomysły i umieści je w swoim nowym mmo :]


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 12:06 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Szczerze mowiac dziwie sie niektorym, co sie tak podniecają GW2. Nie mowie, ze bedzie złe, bo bedzie na pewno dobre przynajmniej tak jak jedynka. Jednak wiekszosc tych rzeczy ktore sa niby takie nowe byly już w GW1, to co sie zmieni w GW2 to persistent world, ale i tak tylko w PvE, a nie oszukujmy sie PvE to miły dodatek, siłą GW zawsze było i pewnie bedzie GvG, czyli walki instancjowane. Kolizje pociskow z terenem i nawet mozliwosc ich dodgowania tez już były w jedynce.
Oprocz persistent world, wieksze zmiany to jeszcze system eventow, free movement, rasy i troche zmian w mechanice profesji i skilli. No i oczywiscie lepsza grafika.
Te zmiany nie czynią z GW2 next gen mmo, ale za to naprawiają prawie wszystko to co było złe w GW1 a zostawiają to co było dobre, dlatego ja kupuje GW2 na pewno, ale nie spodziewam sie jakiegoś następcy UO, bo to zupełnie inny typ gry.

No Wlasnie Event system to tak rewolucja. Powiedz w jakim MMO, na przestrzeni ostatnich 10 lat (oprocz UO i EVE), gracze maja realny wplyw na to jak wyglda swiat, i ich akcje naprawde go zmieniaja (nawet jesli eventy sa zapetlone w pewnym momencie).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 12:14 
Cytuj  
wg mnie przeceniasz ten system. Moze sie wydawac, ze to beda jakies epic questy i wszyscy beda sie super przy tym bawic, ale w rzeczywistosci podejrzewam, ze bedą polowania na te eventy, ludzie beda sie specjalnie zbiegac tylko po to zeby zbierac itemy i cala ta otoczka RPG i pracy w grupie zostanie gdzies na dalekim planie.

Co do wpływu na swiat, to nie wiadomo jeszcze jaki to bedzie mialo wplyw. Moze bedzie sie tylko zmieniac wyglad lokacji i set npcow, to nie jest specjalnie duża ingerencja.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 12:50 
Cytuj  
Hm, musze poczytac o tym systemie eventow, ale jestem BARDZO sceptycznie nastawiony do kazdej deklaracji devsow w stylu "twoje akcje zmieniaja swiat, w ktorym sie poruszasz". Poza Eve to chyba sie to nikomu nie udalo i raczej watpie, zeby w GW2 wyszlo im to w podobnym stopniu. Pewnie ograniczy sie to do jakichs kosmetycznych zmian, ktore szybko stana sie bez znaczenia.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 12:59 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
wg mnie przeceniasz ten system. Moze sie wydawac, ze to beda jakies epic questy i wszyscy beda sie super przy tym bawic, ale w rzeczywistosci podejrzewam, ze bedą polowania na te eventy, ludzie beda sie specjalnie zbiegac tylko po to zeby zbierac itemy i cala ta otoczka RPG i pracy w grupie zostanie gdzies na dalekim planie.

To juz nie wina systemu tylko ludzi. Co z tego z w wowie jest caly dupny swiat, niby jest open PvP i cala masa innych rzeczy jak ludki stoja w Dalaran i wciskaja "Find Dungeon" na zmiane z "Find Battleground". A cala reszte jesli wogole sie robi to robi sie z automatu i cala ta zajebista otoczka idzie sie jebac.

Quetzacotl napisał(a):
Co do wpływu na swiat, to nie wiadomo jeszcze jaki to bedzie mialo wplyw. Moze bedzie sie tylko zmieniac wyglad lokacji i set npcow, to nie jest specjalnie duża ingerencja.


To i tak wiecej niz w 90% obecnych gier. A roznica pomiedzy GW2 a np. phasingiem w WoW jest taka ze w GW2 bedzie sie all dzialo w realtime i bedziesz to widzial na wlasne oczy.

"Hm, musze poczytac o tym systemie eventow, ale jestem BARDZO sceptycznie nastawiony do kazdej deklaracji devsow w stylu "twoje akcje zmieniaja swiat, w ktorym sie poruszasz". Poza Eve to chyba sie to nikomu nie udalo i raczej watpie, zeby w GW2 wyszlo im to w podobnym stopniu. Pewnie ograniczy sie to do jakichs kosmetycznych zmian, ktore szybko stana sie bez znaczenia."

Ja tez jestem w sumie nastawiony sceptycznie. Ale poczytaj. Na papierze i przykladach wyglada to fenomenalnie.
Ja sie poprostu ciesze ze ktos sie w koncu za cos takiego zabral - nawet jesliby sie mial potknac pare razy po drodze wyjdzie to gatunkowi na dobre, bo w tym momencie MMO sa nudne jak uj i stoja miejscu od jakis 10 lat tbh.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:06 
Cytuj  
Pokladasz duze nadzieje w community GW2, Kabraxis. Raczej sie przeliczysz, bo pewnie w cholere osob przeskoczy z WoWa do GW2. W momencie premiery tej gry WoW juz bedzie imho umieral, GW2 bedzie idealny do zmiany otoczenia :)

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:08 
Cytuj  
Oblężenia filmowego ciąg dalszy:
http://www.gram.pl/news_8QjiG,,3_GC_201 ... ars_2.html


Elitarna umiejętność elementalisty "Tornado" ma aż 10 minut cooldown'u. :o


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:10 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Po chwili refleksji - szkoda ze oni odeszli z Blizzarda (jednak swiat WoW> swiat GW), gdyby wtedy sie dogadali co do kierunku rozwoju WoW'a to byc moze (z kasa jaka ma Blizzard na pewno trwaloby to krocej niz developerka GW2) mielibysmy teraz w WoWie o wiele lepsza grafike, wplyw na swiat, destukcje otoczenie i interakcje z nim, random eventy, zyjacy swiat i te wszytkie rzeczy ktore beda w GW2.


Spoko, Blizz zakosi najlepsze pomysły i umieści je w swoim nowym mmo :]


po drodze zmieniając pomysły tak że są rechotem tego czym były


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:11 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Pokladasz duze nadzieje w community GW2, Kabraxis. Raczej sie przeliczysz, bo pewnie w cholere osob przeskoczy z WoWa do GW2. W momencie premiery tej gry WoW juz bedzie imho umieral, GW2 bedzie idealny do zmiany otoczenia :)

Niestety community GW juz bez osob z WoW jest chujowe ;p. Wlasciwie to jedni i drudzy sa siebie warci tbh i to pod kazdym wzgledem (fanbojizm, h8es, whinerzy)..

Ja i tak pewnie bede gral solo i mi sie ten system podoba. Fast travel, wpadam na jakis even, mam w dupie czy w kolo sa ludzie czy ich nie ma, bo i tak go moge zrobic, nudze sie to wychodze w polowie eventu, to tez nikogo nie obchodzi ;p. Bo nie okaze sie ze jak ktos sobie polazl, to nagle nie da sie dokonczyc.

Mnie sie podoba przyklad z wioska i minotaurami. (bronisz wioski to minotaru kiedys ponowia atak, nie bronisz, to osadnicy beda ja probowac odbudowac a ty musisz ich bronic). Jesli przynajmniej 40% bedzie dzialac na tej zasadzie to ja bede happy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:17 
Cytuj  
Gra ma byc solowalna od 1-80. Tzn w sensie ze ani raz nie bedziesz zmuszony wejsc do party - czyli dokladnie jak np. w wowie. Z tym ze eventy beda tak zbudowane ze nawet jak nie bedziesz w party to bedziesz bo pracujecie z innymi randomkami, ktorzy sie przylaczyli nad wspolnym zakonczeniem questa, ktory do tego sie dskaluje w zaleznosci ilu was jest (dynamicznie).

Jednak mam nadzieje ze jakis stricte grupowy content (instancje, raidy, eventowe raid bossy, whatever...) jednak bedzie. :)


"nie bronisz, to osadnicy beda ja probowac odbudowac a ty musisz ich bronic)." JEst przyklad (nie na minotaurach ale na czyms innym) ze jak nie obronisz to wybija all villagerow, zbuduja swoje budynki i beda miali nowa "baze", z tek bazy beda wzywac posilki rosnac w sile i zaczna wysylac oddzialy szpiegow czy tam snajperow (chyba tak bylo) na dalsze terytoria neutralne, itd.... rownoczesnie villagerzy przegrupuja sie w najblizszej wiosce i automatycznie jest event na odbicie tej wiochy i nastepnych, itd.... Jak mowie na papierze wyglada to genialnie.
Jak bedzie w praktyce nie wiem - licze ze wlasna wizja nie przerownie panow z Arenanet.

***
Avatar użytkownika

Posty: 949
Dołączył(a): 15.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 13:46 
Cytuj  
iniside napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Pokladasz duze nadzieje w community GW2, Kabraxis. Raczej sie przeliczysz, bo pewnie w cholere osob przeskoczy z WoWa do GW2. W momencie premiery tej gry WoW juz bedzie imho umieral, GW2 bedzie idealny do zmiany otoczenia :)

Niestety community GW juz bez osob z WoW jest chujowe ;p. Wlasciwie to jedni i drudzy sa siebie warci tbh i to pod kazdym wzgledem (fanbojizm, h8es, whinerzy)..


Ciekawe czy wydziela serwery RP. Zwykle mniej tam chamstwa i glupoty.

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 14:51 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Powiedz w jakim MMO, na przestrzeni ostatnich 10 lat (oprocz UO i EVE), gracze maja realny wplyw na to jak wyglda swiat, i ich akcje naprawde go zmieniaja (nawet jesli eventy sa zapetlone w pewnym momencie).


WurmOnline. Tam bez graczy nie działoby się nic, drzewa by rosły tylko...

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 15:00 
Cytuj  
Filmiki 122912:
http://vid.buffed.de/v/5MT2t8AbyGE/Guil ... lge-1-eng/
http://multiplayer.it/video/guild-wars- ... m-2010.hi/
http://www.onlinewelten.com/games/guild ... tte-11047/

Wiele słów o energii:
http://www.guildwars2guru.com/forum/sho ... tcount=879


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 15:43 
Cytuj  
Nie ukrywam, strasznie mi szkoda energy managementu :(


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 16:14 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Nie ukrywam, strasznie mi szkoda energy managementu :(

Mi tez, bo on bylo imo swietnie zbalansowany wlasnie pod solo play. Energia regenerowala sie bez przerwy i w miare szybko.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 16:37 
Cytuj  
Yep, pierwszy Guild Wars i Warhammer Online przyzwyczaiły mnie do tego rozwiązania.

Nie mam pojęcia czemu cofają się w rozwoju.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 16:41 
Cytuj  
Nakrócej jak się da - będzie win.

Wszystko wygląda bardzo fajnie. Niestety aktualnie siedzę na kompie, który nie jest w stanie odtworzyć płynnie filmiku z youtuba, ale może i lepiej.. za kilka dni będzie co oglądać ;).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 16:58 
Cytuj  
wodny napisał(a):

Super na tym filmie byl npc w normalnych szatach. Jest nadzieja ze ele i necro dostana normalne szaty a nie latoxowe armory z kolcami albo fraki ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 18:14 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=kISXE0UUdwU
47lvl ele. Wyglada to epicko.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.