mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2012, 12:51 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Nie wiem na 100% jak będzie, powtarzam jedynie to, co czytałam w wypowiedziach devsów. Zawsze konsekwentnie powtarzają, że taki sam jest 'time' i 'effort'. No ale może coś przegapiłam.

No ciekawe podejście z tym takim samym od pewnego momentu time&effort na każdy kolejny level, chociaż dla mnie to akurat ma małe znaczenie.

Ważne ,żeby tzw. levelling był fajny czy to przez dynamic content (jak w GW2) czy to przez duży ciekawy świat z wieloma możliwościami (jak w AA) czy z fajnym klimatem i dopracownymi 'krainami' (jak było kiedyś w Lotro),etc - czas jaki to zajmuje jest u mnie naprawdę na drugim miejscu.

W zasadzie to nie lubię gier w których jest to idiotycznie szybkie jak np. Rift.


Jeden z największych funów w levelowaniu to był w WoW Vanilla mimo ,że trwało ono nawet kilka miechów ,ale fajny 'efekt uboczny' tego był taki, że było sporo ludzi na każdym levelu bo po prostu nie dało się za bardzo wbijać ekspresowo leveli - także można było zawsze kogoś znaleźć żeby zrobić jakiś grupowy quest , instancję czy po prostu razem pobiegać :/


No nic dzisiejsza konstrukcja themeparków jest inna i focus jest tylko na end-game także w sumie koniec tej 'nostalgii' :P

Ciekawi mnie właśnie jak to w praniu wyjdzie w GW2, bo teoretycznie jak to ma wyglądać to już wiadomo, ciekawe tylko jak to w praktyce będzie wyglądać :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2012, 11:42 
Cytuj  
Wiecej przykladow combo:
http://uk.pc.ign.com/articles/121/1216828p1.html

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 10:17 
Cytuj  
http://www.arena.net/blog/dragon

Jak dla mnie to news roku! :D :D :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 11:05 
Cytuj  
Stawiam, że będą celować z premierą w siódme urodziny GW.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 11:12 
Cytuj  
Jest szansa ze 31 grudnia będzie premiera :D.

A juz tak powazniej. To jeśli ta Open Beta marcu/kwietniu wypadnie dobrze(bo poprzez "we’ll aggressively ramp up the size of our beta test events so that many of you will have a chance to participate", to ja rozumiem poprostu Open Beta), to sa duze szanse na premiere w wakacje. Oni raczej nie muszą próbować robić premiery w gorącym okresie ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 11:18 
Cytuj  
Plutonka napisał(a):
Stawiam, że będą celować z premierą w siódme urodziny GW.


Czyli jesli dobrze wyczytalem to koncowka kwietnia... Byloby fajnie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:11 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Jest szansa ze 31 grudnia będzie premiera.


No, 2016 roku.


Dobra niech już dają tą betę :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:23 
Cytuj  
Nie ma się co za bardzo podniecać.

Przecież piszą ,że najpierw będą wpuszczać media i pewnie tzw. "family & friends" , do późniejszych bet się kilku szczęśliwców dostanie ,co w praktyce oznacza mikroskopijną szansę przy ilości zgłoszeń które napłyną.

Tzw. "open beta" to będzie imo preview weekendowy czy coś w tym stylu bardzo krótko przed premierą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:38 
Cytuj  
sula napisał(a):
Nie ma się co za bardzo podniecać.

Przecież piszą ,że najpierw będą wpuszczać media i pewnie tzw. "family & friends" , do późniejszych bet się kilku szczęśliwców dostanie ,co w praktyce oznacza mikroskopijną szansę przy ilości zgłoszeń które napłyną.

Tzw. "open beta" to będzie imo preview weekendowy czy coś w tym stylu bardzo krótko przed premierą.

Pomyliles ArenaNET z BioWare. :lol: :lol: :lol: :lol:
Wybaczam.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:46 
Cytuj  
iniside napisał(a):
sula napisał(a):
Nie ma się co za bardzo podniecać.

Przecież piszą ,że najpierw będą wpuszczać media i pewnie tzw. "family & friends" , do późniejszych bet się kilku szczęśliwców dostanie ,co w praktyce oznacza mikroskopijną szansę przy ilości zgłoszeń które napłyną.

Tzw. "open beta" to będzie imo preview weekendowy czy coś w tym stylu bardzo krótko przed premierą.

Pomyliles ArenaNET z BioWare. :lol: :lol: :lol: :lol:
Wybaczam.

No się okażę.

Im dalej w las tym do bety będzie coraz więcej osób dopuszczanych tak jak w Swtor.

Tam całkiem sporo osób było w zamkniętej becie przecież szczególnie w ostatnich 2-3 miesiącach przed release afaik.
Było chyba kilka serwerów zapełnionych.

Zresztą okaże się.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:48 
Cytuj  
Glowny Designer (AFAIR), powiedzial ze zrobia Open Bete. I na podstawie niej zdecyduja kiedy wydać gre.
Wiec to nie będzie jakieś tam dopuszczanie. Maja zbyt duzo do stracenia zeby nie wywiazywac sie ze swoich obietnic lo,


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 12:54 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Glowny Designer (AFAIR), powiedzial ze zrobia Open Bete. I na podstawie niej zdecyduja kiedy wydać gre.
Wiec to nie będzie jakieś tam dopuszczanie. Maja zbyt duzo do stracenia zeby nie wywiazywac sie ze swoich obietnic lo,

Przecież nie pisałem ,że open bety nie będzie :o

Ja się zgadzam ,że będzie.

Inna sprawa jak będzie ona wyglądała.

Możesz zrobić kilkudniową open betę ew powtórzyć ją 2-3 razy i co będzie? Będzie.

Jak ty widzisz tą open betę w takim razie?

Długą na np. miesiąc dla każedego?

Imo weekendowe ewentualnie kilkudniowe 'eventy' przez 2-3 tygodnie za każdym razem na nowym buildzie i tyle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 13:11 
Cytuj  
sula napisał(a):
iniside napisał(a):
Glowny Designer (AFAIR), powiedzial ze zrobia Open Bete. I na podstawie niej zdecyduja kiedy wydać gre.
Wiec to nie będzie jakieś tam dopuszczanie. Maja zbyt duzo do stracenia zeby nie wywiazywac sie ze swoich obietnic lo,

Przecież nie pisałem ,że open bety nie będzie :o

Ja się zgadzam ,że będzie.

Inna sprawa jak będzie ona wyglądała.

Możesz zrobić kilkudniową open betę ew powtórzyć ją 2-3 razy i co będzie? Będzie.

Jak ty widzisz tą open betę w takim razie?

Długą na np. miesiąc dla każedego?

Imo weekendowe ewentualnie kilkudniowe 'eventy' przez 2-3 tygodnie za każdym razem na nowym buildzie i tyle.

Taka jak w RIFT. Najpierw eventy co tydzien, a potem tygodniowa (albo dluzsza) beta dostępna dla każdego.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 13:36 
Cytuj  
Jak dla mnie, jak będą zadowoleni z gry, to zrobią szersze Closed Bety, potem otwarte 2-3 eventy weekendowe w kwietniu i release koniec kwietnia / początek maja.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 14:05 
Cytuj  
Zrobią bety żeby sprawdzić na co idzie główne parcie graczy i co powinno być w podstawce, a co można dać do sklepiku. Pierwsza połowa roku to chyba za szybko na to wszystko.

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 14:12 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Zrobią bety żeby sprawdzić na co idzie główne parcie graczy i co powinno być w podstawce, a co można dać do sklepiku. Pierwsza połowa roku to chyba za szybko na to wszystko.

Myślę, że akurat takie dane to mają ze sklepiku w GW1.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 14:18 
Cytuj  
Nie do końca bo przecież GW2 będzie się różnić od jedynki, przyjdą też gracze którzy pierwszą częścią nie byli zainteresowani.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 16:14 
Cytuj  
Myślę, że premiera w wakacje jest realna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 17:21 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Nie do końca bo przecież GW2 będzie się różnić od jedynki, przyjdą też gracze którzy pierwszą częścią nie byli zainteresowani.
Poza presitent world to sie niczym za bardzo nie będzie roznic.
I pls. Nie mow i kosztach utrzymania. Juz ktoś z AN mowil ze utrzymanie od strony sprzetowej takiej gry to sa marne grosze w porownaniu z tym, co trzena wydać na rozwój reszty ;s.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 sty 2012, 17:28 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
Nie do końca bo przecież GW2 będzie się różnić od jedynki, przyjdą też gracze którzy pierwszą częścią nie byli zainteresowani.
Poza presitent world to sie niczym za bardzo nie będzie roznic.
I pls. Nie mow i kosztach utrzymania. Juz ktoś z AN mowil ze utrzymanie od strony sprzetowej takiej gry to sa marne grosze w porownaniu z tym, co trzena wydać na rozwój reszty ;s.

Utrzymanie infrastruktury jest tanie.

Dość dużo kosztuje początkowy koszt ustawienia farmy serwerów ,ale największy koszt to koszt updejtów, patchy , bugfixów i supportu.
No i ewentualych nowych 'expansions'.

Dlatego gra jak Warhammer Online czy Vanguard pewnie na siebie zarabiają mimo ,że prawie nikt nie gra ,bo utrzymanie serwera (prąd, konserwacja i obsługa + amortyzacja) oraz transferu jest stosunkowo mały.

Jednak zauważcie ,że takie gry w zasadzie nie dostają nowego contentu i patchy ,a jak dostają to rzadko i jakieś szczątkowe - bo to tak naprawdę kosztuję.

Co do supportu (GM ,biilling support ,etc) to jak taka zdychająca gra jest obsługiwana przez duży koncern to jeszcze jakoś wygląda bo często jest jeden "wydział" (choć nie zawsze - patrz Swtor który dostał osobny support) do wszystkich gier.

Jak firma jest mała- średnia to też leży support jeżeli gra zdycha bo to też kosztuję.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.