mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:31 
Cytuj  
Nie zmienia to tego ze przydala by mu sie wymiana karty i moze dorzucenie 2gb ramu o ile pozwala na to plyta.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:39 
Cytuj  
@Tenchion

Jeżeli bebechy wymieniach tylko dla GW2 ,a w pozostałe gry ,które grasz na PC te które masz są wystarczające ,to nie rozumiem po co się śpieszysz z tą wymianą?

No ,ale lepiej narzekać ile to tysięcy "trzeba" ładować w PC lol


Posty: 12
Dołączył(a): 13.04.2012
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:42 
Cytuj  
sula napisał(a):
@Tenchion

Jeżeli bebechy wymieniach tylko dla GW2 ,a w pozostałe gry ,które grasz na PC te które masz są wystarczające ,to nie rozumiem po co się śpieszysz z tą wymianą?

No ,ale lepiej narzekać ile to tysięcy "trzeba" ładować w PC lol
kupiłem kolekcjonerke i jednak nie chciałbym grać w to z detalami na pół gwizdka... to po prostu takie poczucie, że to na co wydałem tyle kasy nie jest mi dane w pełni :P

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:48 
Cytuj  
Przecież nie o tym mówię. Mówię po co kupować sprzęt TERAZ?

Chcesz mniej wydać lub za te same pieniędze mięć lepszy sprzęt komfort grania to czekaj do ogłoszenie daty premiery i 2 tygodnie przed premierą kupujesz sprzęt.

Zresztą rób co chcesz , zawsze możesz po prostu kupić jakiegoś 6990 lub gtx 590 za 2,5 - 3,0 k teraz , dokupić procka , płytę i pamięci za kolejne 1,5 k i będziesz wiedział na 100% ,że będziesz miał płynnie.
No i będziesz mógł ponarzekać ile kasy "musiałeś" wydać ,nawet jak się okaże ,że albo nie trzeba było aż tak mocnego sprzętu albo w momencie premiery sprzęt o podobnej mocy będzie sporo tańszy.

No i będziesz mógł nie wiem popatrzeć sobie na lepszy sprzęt skoro i tak jak mówisz nie grasz w nic co potrzebuje większej mocy teraz?



Problem z wydawaniem kasy na sprzęt często jest taki ,że ludzie nie umieją po prostu wydawać i to nie chodzi o znanie się na sprzęcie -tylko nie umieją określić czego i kiedy potrzebują i zaplanować zakupów do tego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:49 
Cytuj  
wychodzi na to , że trzeba poczekać z zakupem do startu gry i pierwszych reakcji graczy
jakaś tam nadzieja jest , że to bety , stress testy itp- do startu może coś poprawią
tyle , ze faktycznie podczas bet Tery i Rifta nie było juz problemów z wydajnością- bety chyba nie są od tego , żeby sprawdzając wydajność- trochę za późno na takie rzeczy ( chyba że alpha testy )
jeśli to co pisze iniside jest prawdą, a wiec gra chodzi niezależnie od sprzętu ( high, low) a jedynie od jakiejś tam przypadkowej konfiguracji ( akurat dana karta przy danym sterowniku i procku spisuje się ok) to mega fail i powiem krótko:
jeśli wydajność będzie do dupy już dla średniego sprzętu to ja im życzę totalnej klapy i bankructwa :D - może wreszcie inni , którzy będą brać się za mmo nauczą się ,że można stworzyć super gierkę , ale nie zaczyna się procesu produkcyjnego od optymalizacji gry to bedzie klapa i juz
ja tylko przypomnę WAR-a- super gierka , ale okazało sie, ża dla niektórych konfiguracji sprzętowej nie ma możliwości grania bez freezów- stad 40% przestało grać po miesiącu , dwóch i do gry już nie wróciło

tyle czekania na gre a może byc tak ,że nie da sie w nią grac- bo nie oszukujmy się - sercem GW2 miały być WvW, a grać na kilku fps to żadna przyjemność ( być zabijanym przez byle kogo i nie mieć możliwości nic zrobić )

no nic pozostaje dalej czekac - tym razem na strat oficjalnej wersji gry i pierwszych reakcji

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:49 
Cytuj  
Ej chlopaki bo jednak nie dalem rady wczoraj zagrac (zasnalem) :) wiec musze zapytac bo widze ze ten temat jest uporczywie ignorowany...

Poprawili moze wydajnosc?


PS. Nie smiejcie sie z kaczego bo was dojada jego znajomi co zarabiaja po 200k miesiecznie i pogrywaja w Diablo 2.


_________________
Obrazek


Posty: 12
Dołączył(a): 13.04.2012
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:50 
Cytuj  
Ja nie mówię, że chcę kupować sprzęt juz teraz, po prostu planuję wydatki na przyszłość. Zdaję sobie sprawe, że nie znamy jeszcze wymagan sprzętowych GW2, ale dobrze już sobie przygotować jakąś kwotę, bo może się okazać, że parę grubszych złotych trzeba będzie wydać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 949
Dołączył(a): 15.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:51 
Cytuj  
Tak na powaznie z tym wymieniem flakow (tylko) do GW2 to sie nie rzucajcie tak juz teraz. Raz - nie wiadomo czy jednak tego nie poprawia. Dwa - sprzet komputerowy dewaluuje sie w szybkim tempie. Zanim wyjdzie GW2 ceny zdarza spasc o pare stowek. Po co szastac pieniedzmi.

Edit: widze ze juz mnie ktos uprzedzil :P

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:54 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
wychodzi na to , że trzeba poczekać z zakupem do startu gry i pierwszych reakcji graczy

Prawdopodobnie wystarczy poczekać do ostatniej bety/ stess-testu whatever.
Takoważ powinna być stosunkowo krótko przed premierą i od tej pory na pewno niczego już nie poprawią do samej premiery.

Wtedy też powinno być więcej info od graczy jakie konfiguracje się najlepiej sprawują , czy np. duża ilość ramu pomaga , czy mocne CPU pomaga i opłaca się zmieniać / robić OC czy jednak pakować wszystko w jak najmocniejsze GPU ,etc

Edit:
@tenchion

no samo przygotowanie się na wydatek , odkładanie czy coś to jak najbardziej. Ile będziesz potrzebował?
Tego najstarsi górale ci nie powiedzą.

Ja planuje kompa za ok 2,5 k może do 3 k ale to już kompletny z obudową , monitorem ,etc potrzebuje całego od podstaw bo teraz mam lapka - noszę się z zakupewm nowego od wielu miesięcy i GW2 akurat dołożyła tyle gier na szalę "nie grałem bo mam za słaby sprzęt" ,że już muszę kupic nowy ,ale i tak czekam z zakupem na bliżej premiery GW2 bo w sumie też 70 % tej mocy dla tej gry potrzebuje (no jeszcze muszę nadrobić Wiedźmina 2 i Skyrima ,ale to single player są i mogą czekać).


Ostatnio edytowano 14 kwi 2012, 12:05 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:54 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ej chlopaki bo jednak nie dalem rady wczoraj zagrac (zasnalem) :) wiec musze zapytac bo widze ze ten temat jest uporczywie ignorowany...

Poprawili moze wydajnosc?

Trzy strony o tym piszemy. Oczywiscie ze nie poprawili. U nie ktorych jest nawet gorzej :d.

Niech wstanie to beta forum. Juz ja im napisze co myśle o wydajnosci ich gry ;p.

Cytuj:
Wtedy też powinno być więcej info od graczy jakie konfiguracje się najlepiej sprawują , czy np. duża ilość ramu pomaga , czy mocne CPU pomaga i opłaca się zmieniać / robić OC czy jednak pakować wszystko w jak najmocniejsze GPU ,etc

Jak juz mowilem. Pakowanie w high-endowy sprzet mija sie z celem. Bo gra nie potrafi wykorzystac tego sprzetu. Na GTX 680 to, to powinno chulac z 60fps(wlaczony v-sync) w najwiekszym dymie na WvWvW.

Podobnie na sprzecie middle-end.
Bo fakty sa takie ze BF3 dożyna mi sprzet na maxa. I efekty są takie, że nawet w czasie największej zadymy mam ponad 45fps..
GW2 wykorzystuje około 20%, i efekty są takie, że królki wbiegnie to FPS spada do 5..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 14 kwi 2012, 11:58 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 11:56 
Cytuj  
W ogóle dziwi mnie to mega, że nam "zwykłym" graczom tnie i mamy spore problemy z wydajnością a jak sobie patrzę na filmiki nagrywane przez prasę to wszystko śmiga, że aż miło.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:00 
Cytuj  
Na następnej becie sprawdze czy wlaczenie frapsa ma jakis wplyw na wydajnosc. Strzelam, ze nie ma żadnego.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:01 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
tyle , ze faktycznie podczas bet Tery i Rifta nie było juz problemów z wydajnością


Jezeli chodzi o Rifta, to z tego co pamietam, byly problemy z wydajnosci w czasie bety. Tera rzeczywiscie smigala, chociaz trzeba brac poprawke, ze ta gra miala juz wczesniej premiere u skosnych ludkow.

lordyp napisał(a):
jeśli wydajność będzie do dupy już dla średniego sprzętu to ja im życzę totalnej klapy i bankructwa - może wreszcie inni , którzy będą brać się za mmo nauczą się ,że można stworzyć super gierkę , ale nie zaczyna się procesu produkcyjnego od optymalizacji gry to bedzie klapa i juz


Dokladnie, niech splyna w klozecie;)

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:02 
Cytuj  
http://fr.reddit.com/r/Guildwars2/comme ... mance_and/

Co o tym myślicie? :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:03 
Cytuj  
wodny napisał(a):
W ogóle dziwi mnie to mega, że nam "zwykłym" graczom tnie i mamy spore problemy z wydajnością a jak sobie patrzę na filmiki nagrywane przez prasę to wszystko śmiga, że aż miło.

Ktoś tu pisał ,że mu na i7 i 6990 (dwuprocesorowa karta potwór takie SLI w jednej karcie jak się ktoś nie orientuje) też chodzi ok (tzn. raczej nie spada poniżej 30 fps).

Dziennikarze typu Yogcast czy TB mają podobne potwory za 6-7 k pewnie.

Gra nie umie sprzętu wykorzystać to fakt ,ale widać jak się zarzuci idotycznie mocną konfiguracją to potrafi być płynnie w miarę.

Inna sprawa ,ze na i7 , 16 gb ram i 6990 to GW2 powinno mieć ze 100 fps średnio.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:10 
Cytuj  
http://www.kdbdw.com/bbs/download/15558 ... tId=155585

Szacują, że sprzeda się 3,12 miliona egzemplarzy "GW2" w tym roku. Nie wiem czy to oficjalne. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.


Posty: 12
Dołączył(a): 13.04.2012
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:14 
Cytuj  
wodny napisał(a):
http://www.kdbdw.com/bbs/download/155585.pdf?attachmentId=155585

Szacują, że sprzeda się 3,12 miliona egzemplarzy "GW2" w tym roku. Nie wiem czy to oficjalne. :)
IMO wysoce prawdopodobne, że tak własnie będzie. Gra cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 8.01.2012
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:30 
Cytuj  
wodny napisał(a):
http://fr.reddit.com/r/Guildwars2/comments/rd93x/an_observation_about_gw2_system_performance_and/

Co o tym myślicie? :)


Ja miałem na niski priorytet a i tak dobrze mi chodził, ale warto spróbować może podskoczy fps. Żałuje teraz, że nie frapsowałem - bym powklejał jak to u mnie chodziło na wvw. Tak w ogóle to mój kumpel który dostał zaproszenie do stress testu musiał wyrazić zgodę na nda i grając miał swojego maila wszędzie napisanego, a jako, że zalogowałem się ninja z konta pre-orderowaneg na nic się nie zgadzałem - więc mogę wklejać scrny :D ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:32 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Lorath napisał(a):
Tyle ze oni nie sa niezaleznym studiem developerskim... Jak NCS im powie 'jump!' to oni sie spytac moga co najwyzej 'how high?'.

I narazic sie na duże straty z tytuły, że nikt nieche płacić za gre ? 6 lat wydawania kasy poszłoby w czarną dziure. Oni wiedza gdzie mają teraz problem. I pytanie, czy ryzykować wydanie bubla, który niemal na 100% sfailuje i tym samym pusić 6 lat wydawania kasy z dymem.
Czy inwestować przez kolejny rok tylko poprawienie wydajności i mieć pewność, że gra okaze sie sukcesem ?

Nie wierze, że na stanowiskach decyzyjnych pracują tam debile. Chociaż chuj ich wie..



Analogiczna sytuacja byla z SWTOR. Gra byla niedopracowana, ale EA powiedzialo 'wypuszczamy' i BioWare moglo tylko kleknac do miecza i jakos EA gowno obchodzilo, ze gra ma w chuj problemow, ktore teraz wplywaja na jej popularnosc. To samo bedzie z Ncsoftem - jak beda chcieli wydac, to wydadza i to jak gra dziala/czy jest gotowa nie bedzie mialo zadnego znaczenia.
Zreszta, przyklady w ktorych wydawca wypuszcza nieskonczona gre mozna mnozyc i mnozyc...


Ostatnio edytowano 14 kwi 2012, 12:32 przez raggnarok, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2012, 12:32 
Cytuj  
Nie wklejaj. Radzę tego nie robić. Już i tak gadając o tym całym stress evencie łamiemy NDA. Także po co jeszcze bardziej ryzykować dostęp do Beta Weekendów? Według mnie nie warto. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.