mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 754
Dołączył(a): 2.02.2011
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 14:47 
Cytuj  
Bierzgal napisał(a):

sula => Zależy jak wam idzie w tym WvW. Jeśli dostajecie po tyłku to wychodzisz jako-tako na zero lub na mały minus. Jeśli idzie naprawdę dobrze to możesz wrócić z WvW z dodatkowym 50s-1g w kieszeni o ile nie wydajesz kasy na maszyny jak maniak. Jeśli idziesz z randomowym zergiem to się nie przejmuj sprzętem, ew. kup z raz jakiś taran czy trebusz. A jak idziesz z gildią to powinniście mieć jedną osobę, która za to odpowiada i wszystko stawia za kasę gildyjną (ze wcześniejszej zbiórki). Na 80 sam z siebie masz co nie co forsy. W WvW nie dostajesz sprzętu z powietrza. Masz swój, z PvE, więc tak czy siak, trzeba się trochę ubrać poza battlegroundem, a wtedy kasa wpada. Będac na 80lv, cały drop jest na jakieś 75-80 lv. Te 75-79 vendorujesz po ok 2-3 srebra a te 80 rozwalasz licząc na najwyższej jakości matsy. Ja mam np teraz 70 przetopionych już orihalkowych barów. 90% ore wziął się z salvage, prawie nic nie kopałem. Jak ostano sprawdzałem to ok 20 barów stało lekko ponad 1g. To tylko z jeden przykładów. Po prostu grając, rzeczy nam same wpadają, trzeba tylko to z głową utylizować.


This, WvWvW to gra z cala gildia nie solo play gdzie biega sie za cala grupa(pierwszy tryb pvp w ktorym czuje ze mam gildie i koperacje z nimi,kazdy w tym uczestniczy , zbiorki golda itd.) ,wszystko na ten temat :)


_________________
www.methodwow.com

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 14:54 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
@Tobi
Przeciez w gw2 nie ma konkurencji, tylko jest wszechobecna kooperacja. Nie ma tez progressu.
A tak na serio to naprawde uwazasz, ze nerfienie efektywnego farmienia W GRZE(tak - zdobywanie czegos przez faktyczne wykonywanie czynnosci w grze) to proba zachowania zdrowej konkurencji podczas gdy istnieje cos takiego jak IS, ktory praktycznie pozwala ci na zdobycie nieograniczonej ilosci kasy/matsow tak dlugo jak placisz realna waluta?
Wez sie czlowieku zastanow - jest to analogiczna sytuacja jak z d3. Tam cel byl abys kupowal na RMAH, a tutaj cel masz aby kupowac gemiki. O ile u Blizzarda mi to nie przeszkadzalo bo tak naprawde kupowales przedmioty od innych graczy, a Blizzardowi dawales tylko prowizje, tak tutaj to Anet jest generatorem dobr i tylko on na tym trzepie mamone.

Wkurza mnie jak w mmo, czyli teoretycznie grze z otwartym swiatem pelnym mozliwosci, ktos mnie ogranicza i wyznacza wlasna definicje funu. Zdaje sobie sprawe, ze wszyscy tak sie swietnie bawia robiac 100% map complition, czy robieniem swietnych DE, ze w praktyce wszyscy co mogli trzaskali jednego insta kiedy byla taka mozliwosc.
Rozumiem, ze Anet chce nas 'zachecic' do robienia ich swietnego contentu, tylko niech go kurwa najpierw naprawia.


Cóż, ciężko się z tobą nie zgodzić (nie sądziłem, że kiedykolwiek nastąpi ten dzień :lol:)

Szamotula napisał(a):
Przeciez atm co trzeci event albo nie dziala, albo zacina sie na danej fazie i stoi w miejscu, a odnajdywanie points of interest, w ktorych naprawde zadnego 'interestu' nie ma nie jest funowe.


Tu ci napiszę zabawną sytuację z wczoraj, na evencie w Wayfayer Foothils (btw. bardzo mi się podoba ten event). Dla mnie ten event zaliczam do daily :D więc go robię przynajmniej raz na dzień (na koniec skrzynia z 8 itemami niebieskimi / zielonymi na level postaci). Event dzieli się na kilka etapów. Po pierwszej jego części trzeba podejść do NPCta i z nim pogadać (zaczyna się drugi etap - eskorta). Z reguły jak jestem to z tym NPCtem gadam ja. Wczoraj, tak dla zabawy nie zrobiłem tego. Stało ok. 12 ludzi. Żebyś Ty widział jaki flame się zaczął (chyba z 10 minut pierdolenia o nie działającym evencie). Nikomu nie przyszło do głowy, aby pogadać z tym NPCtem (a jak byk nad głową miał taką pomarańczową gwiazdkę). Zagadałem z NPCtem i oczywiście zaczęła się eskorta a na czacie tekst "o naprawili". Wiadomo, że są w grze błędy i prędzej czy później je naprawią, ale zobacz też jacy zdarzają się "inteligentni" ludzie. Cała ta sytuacja bardzo mnie rozbawiła (szczególnie ten flame, niektórzy nawet grę rzucali...).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 14:57 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
tczewiak napisał(a):
To co mnie wkurza w grach mmo to możliwość grania solo. Powyżej lvl20 nie powinno być takiej opcji. Gra powinna wymagać teamplay.


Ciężko byłoby zrealizować coś takiego z jednego prostego powodu - gracze. Po miesiącu w startowych zonach mogłoby być problemem stworzenie teamu (o późniejszym czasie np. pół roku po premierze gry to nawet nie wspomnę). Druga sprawa, że nie raz lepiej grać samemu niż z jakimś idiotycznym zespołem. No i trzecia - często się zdarza, że wchodzisz do gry na godzinkę. Jak w tym czasie miałbym tylko kompletować zespół to dziękuję.

W FFXI zaczynałem grać w chyba 2006 roku. 4 lata po premierze. Tam już od lvl 15 nie dało się grać solo.
Fakt trzeba było poszukać ekipy, ale większość ekip jednak była ogarnięta, bo sam wymóg odstraszał retardów.
W chyba 2009 wprowadzono możliwość solowania, ale oczywiście nie było tak wydajne jak gra w grupie. I to imo jest złoty środek.
Gra w grupie powinna dawać rewardy (czy to exp, czy to dropy) z 5x większe niż solo. Bo nie po to gram w MMO by grać jedynie w sterylnej grupie i solo.
W MMO największy fun jest z poznawania nowych ludzi, wymiany doświadczeń i dochodzeniu do czegoś.

A to co wspomniałeś o evencie na Wayfayer Foothills - to jest właśnie skutek ciulowego, solo, bezmyślnego community :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 15:10 
Cytuj  
tczewiak => "Fanboy" to termin dobry dla dzieci lubiących się obrzucać błotem w internecie. Wygodne by nazwać tak każdego kto się z nimi nie zgadza. Napisałem jak jest. Większość hate'u na jakiekolwiek gry jest dla zasady, pisana przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o grze o której piszą (kierujących się filmikami takich pajaców jak np. Kripparian i jemu podobni). Nie napisałem w swoim poście niczego co by było nieprawdą. To nie fanboyizm, to fakty. Jest tak jak napisałem.
A skoro ktoś lubi rąbać w gry zamiast w nie grać to jego sprawa. Sęk w tym że to nie jest do tego najlepsza gra. Jak muszę skosić trawnik to nie robię tego pralką. A jak mam ochotę posłuchać metalu o nie jadę na festiwal do Opola. Było wiadomo od samego początku jaką grą będzie GW2. Były artykuły, filmiki, był dostęp do bety. Jeśli ktoś zastał w grze coś innego niż się spodziewał to w pewnym sensie sam jest sobie winien. Każdy gra jak chce, z tym, że prędzej czy później niektórzy odbiją się od rzeczywistości. Imo GW2 to MMO z bardzo casualowym PvE i całkiem niezłym PvP. To nie wina gry, że ktoś nie dostał czegoś co myślał, że dostanie. Coś co jest złe dla jednych, jest dobre dla drugich.
Ale tak, zgadzam się, że ograniczanie graczy w jakikolwiek sposób jest złe. Każda forma ograniczania jest zła o ile nie tyczy się przypadków exploitowania. Jak ktoś chce sobie szkodzić i omijać wszystko co jest w tej grze dobre to jego sprawa.

Nigdzie też nie napisałem, że gra jest bez wad. Liczba rzeczy, która mi się nie podoba w tej grze jest baaaardzo długa. Sęk w tym, że lista rzeczy, która mi się podoba jest jeszcze dłuższa . Dla świętego spokoju mogę wymienić:

- Bugi. Niektóre skandaliczne i nienaprawiane od premiery. Jak np. brakujące Skill Pointy uniemożliwiające ludziom zrobienie świata na 100% czy niedziałające sklle F2 na petach rangera itp.
- Brak sensownego systemu zapisywania się grupą na WvW czy też na sPvP.
- Brak sensownego systemu kolejki na sPvP (bzdury takie jak wejście na bg które pokazywane jest jako 13/16 by się okazało, że jest na nim 1 vs 2 są normą).
- Psujący się sprzęt na WvW.
- Brak kanału LFG.
- Zbyt łatwi bossowie outdoorowi (walki są epickie ale za łatwe, przydał by się jakiś wipe od czasu do czasu - ale też sensowniejsze wynagrodzenie).
- Zbyt łatwy dostęp do najlepszego w grze sprzętu. Różnice między zielony/zółtym/złotym niech sobie będą znikome, ale możliwość łatwego zdobycia full exotic w 1 tydzień to po prostu za szybko.
- Moby resetujące się gdy używamy mechaniki evade.
- Brak "preview" sprzętu na AH.
- Bardzo nijakie achievementy. Ot, taka sucha lista na której trudno coś znaleźć.
- Nie-klasowe nagrody za zrobienie danej lokacji na 100%. Gram thiefem a dostaję clothy, pochodnie, strzelby etc.
- Dużo mniejszy świat niż się spodziewałem (np. tereny Asura i Sylvari to praktycznie po 1 lokacji). Myślałem, że nie ma ich w becie bo chcą zostawić jakąś niespodziankę na premierę. Okazuje się, że po prostu nie wyrobili się z dwoma rasami na release. Brak contentu.
- Absurdalnie złe zakończenie gry. O ile cała instacja (Arah) była bardzo fajna to sam Zhaitan to SUPER fail.
- Takie sobie story mode. Niektóre rasy mają świetne (charr), niektóre wręcz bardzo słabe (norn). Późniejsza część z trzema organizacjami jest bardzo spoko ale ostatnia cześć z Orr jest wyjątkowo sztampowa i nijaka (z Trahernem jako kompanem na czele).
+ Wiele innych pierdoł.

Fakt, fanboy ze mnie jak w mordę strzelił :P. Mnie po prostu czasem skręca jak niektórzy tu pieprzą na siłę i pod górę.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 16:26 
Cytuj  
Bierzgal nie zgodzę się z Tobą, że Norn ma słabe story. Nie bardzo też rozumiem o co Ci chodzi z terenami startowymi Asury i Sylvari. Przecież po 15lvl i tak reszta jest "wspólna".


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 16:36 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Bierzgal nie zgodzę się z Tobą, że Norn ma słabe story. Nie bardzo też rozumiem o co Ci chodzi z terenami startowymi Asury i Sylvari. Przecież po 15lvl i tak reszta jest "wspólna".

Nie do konca.
Zarowno, ludzie, nornowe jak i charry mają całe story rozlozone na wiele zon.

Jak wspolne mozna określić zony na południe od Lion's Arch.
Ascalon jest prawie cały zrobiony, podobnie jak Kryta i Shiverpeaks.

Za to Maguuma Jungle nie ma praktycznie wcale.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 16:44 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Bierzgal nie zgodzę się z Tobą, że Norn ma słabe story. Nie bardzo też rozumiem o co Ci chodzi z terenami startowymi Asury i Sylvari. Przecież po 15lvl i tak reszta jest "wspólna".

No co kto lubi, wydało mi się sporo słabsze od np. charrow Tzn. miałem na myśli samo personal story mode. Bo klimat serduszek, eventów, lokacji czy stolicy u nornów jest możliwe, że nawet nr.1 w grze.

A jeśli chodzi o zony to tak jak napisał inside. Charr, ludzie i norni maja własne rasowe zony we własnej krainie na levele 1-65. Norni jako jedyni mają nawet mapę na 70-80. Zaś Asura i Sylvari mają po jednej własnej lokacji na 1-15, potem jedną wspólną na 15-25, a dalej muszą już iść gdzie indziej, do ludzi, charrów lub nornów.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 17:07 
Cytuj  
Cóż, zawsze musi zostać coś na dodatki :D


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 17:18 
Cytuj  
QQ more


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 20:16 
Cytuj  
Cytuj:
- Zbyt łatwy dostęp do najlepszego w grze sprzętu. Różnice między zielony/zółtym/złotym niech sobie będą znikome, ale możliwość łatwego zdobycia full exotic w 1 tydzień to po prostu za szybko.

Hhehehe.
A inni narzekają, że dalej za wolno, ze trzeba farmować 24/7, mieć skośne oczy i żywić sie ryżem.
Ogólnie z zarzutem, że za szybko sie nie zgadzam, bo gear i tak farmi sie głównie dla wyglądu. A wiekszość skinów będzie z Mystic Forge (do takiego przynajmniej doszedłem wniosku). A wykminienie recept na Mystic Forge wcale nie jest takie proste..

Ogólnie to ja jeszcze nie mam żadnych exoticów. Czy mnie to boli ? Ani troche. Bo leveluje kolejne 4 postacie. Jak je zdobęde to będe miał. Prędzej czy później.

Bardziej mnie interesuje zeby naprawili skalowanie trudnosci eventow.
Nie tylko poprzez spawnowanie coraz większej ilosci mobow, ale spawnowanie coraz mocniejszy i majacych coraz wiecej umiejetnosci. Szczególnie umiejetnosci anty-zergowe (duzo AoE i skili dziajacych na grupy). Pozatym jeden event moglby sie też dzielić na sub-eventy z których każdy trzeba wykonać w tym samym czasie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2012, 20:23 
Cytuj  
No CM fajnie poprawili, chain knockdown, chain fear :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 08:01 
Cytuj  
No ja wczoraj poszedłem zrobić jeden run na CM i szok, o ile wcześniej szło jak po maśle, to wczoraj po prosto masaker. Nie widziałem w patchnotes, żeby coś prócz xp/golda znerfili a tu się okazuje, że dopakowali mobki i champów w inście :E.

Ja na bank zrobię sobie rangera i ele bo qrcze ranger zajebiście wygląda:P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 10:27 
Cytuj  
wciaz sie zastanawiam czy zainwestowac w gw2 ale sadzac po streamach krippa i kungena gdzie z ta gra nie wytrzymali nawet miesiaca od premiery to czy jest sens.

i czy pojdzie ta gra na

amd phenon II x4 840 processor 3,2
8 giga
jakis geforce 1 giga

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 10:44 
Cytuj  
@up

Ci dwaj grali po 24 na dobe od premiery. Kto normalny wytrzyma miesiac takiego grania? :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 10:57 
Cytuj  
no nie wiem ale z przecietnym diablo 3 wytrzymali o wiele dluzej. i jak teraz patrze ze obaj graja w wowa zamiast w gw2 to cos mi tu nie gra

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 11:20 
Cytuj  
Może blizz im więcej płaci. ;>


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 11:25 
Cytuj  
Postal napisał(a):
no nie wiem ale z przecietnym diablo 3 wytrzymali o wiele dluzej. i jak teraz patrze ze obaj graja w wowa zamiast w gw2 to cos mi tu nie gra



No to skoro są wyznacznikiem w co grać to odpowiedź jest tu bardzo prosta.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 11:43 
Cytuj  
GW2 to gra casualowa (czyt. dla przeciętnego człowieka), a ci panowie to hardkorowcy i no-life'y.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 12:28 
Cytuj  
Macie dzisiaj problemy z gra ? ja na chwilke sie zalogowalem zeby pograc spvp i 2 dc w ciagu 10 minut


_________________
Turbot

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 wrz 2012, 12:30 
Cytuj  
Postal napisał(a):
i czy pojdzie ta gra na
[...]
jakis geforce 1 giga

Nie, być może, tak.

Uściślij.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.