mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 112  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 10:51 
Cytuj  
ja bronilem nie raz i jeszcze wiekszy fun jest, jak sie leja 3 frakcje :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 10:51 
Cytuj  
Najfajniejsze jest to, jak się Was czyta, że każdy ma swój punkt widzenia - macie różne spojrzenie na te same rzeczy, co z natury powoduje brak możliwości porozumienia, a wygląda to tak, jakbyście się starali przekonać interlokutora do swoich racji.
Ludzie zapomnieli, że dostają gotowy produkt, jak im się zabawka nie podoba, to się nią nie bawią. Jak się podoba, to się bawią. Dużo graczy chciałoby dostać grę która podoba się im konkretnie. Biorąc pod uwagę fakt, że takich osób jest multum (populacja grających w mmo)- taka gra nigdy nie powstanie.
Ja wyszedłem z założenia, że to co mi się podoba to łykam, to czego nie lubię - jeśli chcę w daną grę grać - przymykam na to oko. A jak na coś nie jestem w stanie przymknąć oka - nie gram. Ale nigdy ale to nigdy nie pokuszę się o generalizacje typu "to zła gra". Już prędzej "ta gra mi się nie podoba". Bo to czy gra jest dobra czy zła zależy od graczy (i ich percepcji).

juz.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 10:54 
Cytuj  
Tu jest mmorpg.pl, tutaj prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 10:59 
Cytuj  
Brak wymiernej kary w PvP za zginięcie jest smutne i podziwiam ludzi, którzy są w stanie się w to bawić:) Personalne preferencje to jedno ale że to się komuś nie znudzi to pełen respekt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:06 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie wiem czy ciezko, bo tam nie expie. ale questow pve po mapie jest troche (wiekszosc chyba daily).
w cyrodii nie gram dla expa i levelowania, tylko dla lekkiego, niezobowiazujacego funu ze znajomymi.
i teso mi to zapewnia, dlatego nie mam tylu powodow do narzekan co wy.

3 frakcje sa dobrym rozwiazaniem jak dla mnie, przynajmniej jesli chodzi o pvp. w pve zgodze sie, ze mogli to lepiej rozwiazac.
ale w koncu w duzej czesci mmo, trzeba bylo grac po tej samej stronie, zeby cos robic razem - wow.


tor: jakimi popsutymi? a co ci dawalo open pvp w wow'ie? czy rifcie?
i tak daje mi satysfakcje jezdzenie po mapie, zabijanie questujacych kolesi, zbieraczy, ludzi robiacych rifty, atakowanie keepa - co powoduje, ze przyjezdza coraz wiecej ludzi i robi sie wieksza bitwa.

nie wiem czemu znowu powracasz i porownujesz do wow'a, odnosze wrazenie, ze to jedyne mmo, w ktore grales i stad te ciagle nawiazania.
10 lat temu wow byl fajny i swiezy, dzisiaj juz nie jest. zreszta candidoser napisal ci jak wygladalo open pvp w wowie po pewnym czasie i wprowadzeniu bg/arenek.

nie kumam tez tej pustki, o ktorej piszesz, bo na to nie mozna narzekac.

i nie mam problemu. bo skyrim jest chujowy i nudny dla mnie, a teso mi sie podoba.
tylko, ze ja nie traktuje teso jako es mmo, ale po prostu mmo, w ktore moge pograc ze znajomymi.


Tak mendol tylko w wowa grałem i jest najlepsiejszy... . Chodzi o to, ze gra sprzed dekady dawała więcej w aspekcie mmo niż teso. Wystarczyłoby dac open world PvP i wspólne quest zony i te frakcje miałyby sens. Nawet niech beda punkciki, bo drop Golda jak w Vanguard to zbyt wiele dla wielu dziś. Nie chodzi o gust jak pisze krzyk, ale o źle zaprojektowanie podstawowych elementów.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:08 
Cytuj  
Przecież byłby whine, że spokojnie queścików robić nie można.

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:09 
Cytuj  
Mi na przykład nudzi się jak zbieram sprzęt przez kilka dni idę na pvp, ginę prze laga albo zerga i muszę od nowa przez kilka dni sprzęt zbierać. To mnie np irytuje ale jak napisał Krzyk, kto co lubi.

Nom ja ostatnio broniłem zamek i kurcze co chwile na mapę patrzyłem bo praktycznie wszędzie coś się działo, do tego jeszcze AD przejęli ten punkt co blokuje teleport i po śmierci człowiek się respił się dwa zamki dalej. Wkurw murowany:)

Jak do tej pory open pvp jakoś nie cieszyły się popularnością a firma musi tez na czymś zarabiać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:12 
Cytuj  
Cytuj:
Mi na przykład nudzi się jak zbieram sprzęt przez kilka dni idę na pvp, ginę prze laga albo zerga i muszę od nowa przez kilka dni sprzęt zbierać. To mnie np irytuje ale jak napisał Krzyk, kto co lubi.


A nie nudzi Ciebie to, że zbierasz sprzęt kilka dni, kila tygodni i ... ? Co dalej?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:12 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Przecież byłby whine, że spokojnie queścików robić nie można.


Ano byłby, tylko po co robić jakiekolwiek frakcje i udawać MMO.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:14 
Cytuj  
dokladnie :)
to juz nie te czasy co 10 lat temu i widocznie ludzie wola robic spokojnie questy w bezpiecznej zonie, niz open pvp.
tak to zaprojektowali i tyle, tobie tor znudzilo sie po 2 dniach, ja bez zmuszania sie, ciagle sobie gram.

z open pvp i full loot jest dfo, gdzie jak widac zainteresowanie nie jest jakies ogromne.
highlander jara sie jakas niszowa gra, ktora moze wyjdzie a moze i nie, czesc ludzi liczy na archage (ktory ma open pvp i jakis tam loot) ale za to wyglada jak kurwa anime dla 5 latkow.

i nie przeszkadza mi to, ze nie podoba ci sie cyrodiil, za to nie zgadzam sie z tym jak to momentami opisujesz.

oyciec: jak widac wiekszosci nie nudzi, bo graja w wow'a, gw2, rifta. nie ma wiec co liczyc, ze ktos ci zrobi mmo z open pvp i full loot'em, bo na tym sie juz nie zarabia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:18 
Cytuj  
Jak to nie, jest dayz i rust, mniejszy scale ale na mniejszej przestrzeni, fun ten sam :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 153
Dołączył(a): 4.05.2013
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:19 
Cytuj  
Nudzi się ale przynajmniej nie mam takiego ciśnienia jak coś pójdzie nie tak. W sumie to każda gra się i tak znudzi, a w teso podoba mi się to że jak uzbieram najlepszy sprzęt to w Cylodii będę mógł na pełnej kurwie tłuc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:21 
Cytuj  
no prosze cie :)
w dayz i rust'a gra paredziesiat tysiecy ludzi pewnie, przy czym te projekty ciagle sa w fazie alpha.
ludzie sie rzucaja jak uslysza, po czym wkurwieni bugami, nie dzialajacymi rzeczami i cziterami maja dosc.
zreszta sam pamietasz, ze w dayz utrata czegokolwiek po paru dniach/tygodniach grania tez nic nie zmieniala bo kazdy mial bazy zajebane sprzetem.
moze sony zrobi z tym porzadek i tytul od nich bedzie w koncu dzialal jak nalezy - ale to jeszcze kwestia miesiecy.

ja mam fun i w dayz i w teso z pvp.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:23 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Przecież byłby whine, że spokojnie queścików robić nie można.


juz dawno temu wymyslili serwery pvp i pve. Problem solved. Zwlaszcza, ze tu jest mega-server (tm) i wrzuca tylko ludzi do roznych instancji.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:28 
Cytuj  
Widać im się nie chciało.

@Mendol chciałbym Ci powiedzieć, że dayz + rust to jakieś 5 milionów ludzi, którzy kupili :) Wynik, którego 95% MMO nigdy na oczy nie zobaczy.

Ja jęczę bo po prostu bardzo żałuję, że do tak przezajebistego świata jakim jest ten np. ze Skyrim nie dorzucili mass multiplayer z "rób co chcesz".
Daję sobie trąbę odciąć, że byłby to strzał w dziesiątkę i nawet jakby ktoś narzekał to i tak by grał, grał, grał.
Takie gry się NIE nudzą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:32 
Cytuj  
no kupili, a ile osob gra? :)

moze nie chcialo, moze za duzo kasy wyjebali na zbedne pierdoly.
tak czy siak, powoli w teso graja juz tylko ludzie, ktorym sie podoba i jakos nie widac zeby bylo ich zdecydowanie mniej.
i kazda gra nudzi sie po jakims czasie i w kazdej na cos narzekamy.


Ostatnio edytowano 22 kwi 2014, 11:32 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:32 
Cytuj  
Rozwala mnie porównywanie np. TESO z Rustem czy DayZ. To są zupełnie inne gry i w obie gry grają zupełnie inne grupy i na pewno jedna grupa z drugą nie ma nic wspólnego. Gram w DayZ, bo lubię klimat zombie a nie dlatego, że jest full loot czy pvp w ogóle. Jeżeli Wy gracie dla przykładu w DayZ, bo nie ma tego np. TESO (np. full loot)... to ja Wam współczuje. To tak jakbym popierdalał czerowym Fiatem po mieście ile fabryka, bo niestety nie stać mnie na Ferrari, więc z braku laku popierdalam tym Fiatem...


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:34 
Cytuj  
Nie porównuję tych gier tylko mechanikę.
Dobrze zrobiona gra w ten sposób byłaby hitem.
Jedyny blocker to niestety zerg, który w full loot sandbox boli za bardzo niż w carebear.
Wyobraź sobie, że mnie już nie jarają queściki, levelki postaci, kolejny elf czy hohoho-heheszki-krasnal.
Tak samo nie jara mnie bieganie jak pojeb w 50 osób i spamowanie 1-2-3-4.
A do fajnego PvE mam Skyrim jeśli chodzi o ES.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:46 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Dobrze zrobiona gra w ten sposób byłaby hitem.


Może sukces DayZ i Rust zachęci jakichś profesjonalistów do wejścia w ten rynek i zrobienia mmorpg o odpowiedniej jakości, a nie to co wyszło przy DF czy MO.

@Mendol A mi nie przeszkadza, że tobie się podoba. ;) Daję sobie rękę odciąć, że gdyby to nie była gra ze świata ES to nikt na tym forum bym w to pewnie nie grał. Z pseudosandboxa zrobili ograniczony theme park i to mnie wkurza.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 11:50 
Cytuj  
hehe chyba troche cie ponioslo z tym 'nikt' :)
bo z tego co czytam, to tylko pare osob stara sie teso porownywac do es, a reszta traktuje to jako mmo z fajnym pve badz dobrym pvp.

co do czepiania sie dfo tez przesadzacie, bo jest naprawde w chuj grywalne i nie do konca rozumiem czemu sobie nie pogracie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 112  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.