mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 211  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 13:55 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
To jest next-gen mmo ktore wymiecie wszystko inne z rynku i musicie sie z tym pogodzic.....:>


Widać że zyjeśż w świecie fantasy i brak Ci rzeczywistego spojrzenia na otacząjący nas świat, już to było wiele razy wałkowane i do tej pory prawie każdy jeden tytuł prężnie promowany miał zmieć wszystko inne z rynku a było jak wszyscy doskonale wiemy, wow pozostanie wowem i miliony dalej będą się w nim zatracać.

Co do samej gry już wiele o niej powiedziano a i część z Was co nieco widziało, lecz ja mam tylko jedno pytanie czy aby napewno to nie jest kolejny tytuł który nas rozczaruje swoim engame'em?

GW2 też miało zmieść wszystko z rynku a wyszło jak widać, dla mnie osobiscie wielkie rozczarowanie ponieważ czekałem na ten tytuł kilka lat i liczyłem że zatrzymam się wciągnięty bez granic w gre a tu proszę, 3 tygodnie grania po 2-3h dziennie i znudziło mnie

Pytanie do tych co widzieli bete, jak wygląda podział w grze pve/pvp na co jest większy nacisk jeśli takowy istnieje (ja osobiscie preferuje gre pve z momentami przerwy na pvp ale nie odwrotnie) tylko te kwestie mnie głównie nurtują.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 14:49 
Cytuj  
To gra w przeważającym stopniu pvp. Jest open pvp, chyba, że na zachodzie zrobią serwy bez tego w Korei i Chinach afaik nie ma takich. End-game prawdopodobnie skoncentrowany głównie na pvp na 3 kontynencie - walka o zasoby / karawany, walka o bossy, itp to w open world. Dodatkowo teritorial control - sieges, ale one są już instancjowane 100 vs 100. Arenki / BG tylko jako trening+kosmetyczne nagrody także do takiego pvp też są inne tytuły. Są też statki, housing ,crafting, farming, crime system itd Jakieś tam instancjowane dungeony mają być, ale do tego celu jest i będzie wiele lepszych gier. Cap w becie był 40 lvl, a finalnie jest 50 lvl.

Na pewno coś ominałem, też dlatego, że ja nawet do 40 lvl nie doszedłem bo nie dołączyłem do żadnej gildi w becie (za mało czasu na granie miałem i zbyt nieregularnie).
Ogólnie polecam archeagesource.com + podpytanie tu osób choćby z IX, które się orientują bardziej.

Czy cię gra rozczaruje? Jeżeli lubisz i oczekujesz bardzo mocny PVE end-game dużo wymagających dungów, rajdy, auto-LFG cross-server szukajka, itd to prawie na pewno tak, bo to chyba nie ten typ gry o ile się coś nie zmieni.

Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 21.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 15:27 
Cytuj  
jest zdecydowany nacisk na pvp. pve jest składnikiem questów kiedy masz zabić x potworków, są world bossy na różnych poziomach, czasem są eventy (coś a la rift). gdyby nie questy to pewnie mało kto by co bił bo maló z tego expa a drop jest poijalny ponieważ drop z niego jest pomijalny. najlepsze przedmioty się crafci, a składniki głównie się hoduje albo zbiera. pve engamowego jeszcze nie widziałem, za mało nas trochę by bić world bossy i mamy za słaby na to jeszcze sprzęt. podobnie jest z instancjami których jest chyba 5, ale je zdaje się opłaca się farmić, bo tam dropią zdecydowanie częsciej takie kryształki potrzebne do craftu (można je też wyhodować albo zakupić za pvp) . z tego co wiem z najsilniejszego worldbossa krakena dropi recka na najlepszy statek w grze.

natopmiast pvp jest od 30 levelu (kiedy questy zaczyna się robić poza strefą bezpieczną) właściwie nagminne. niestety w warunkach naszego pingu (przez co nie wchodzą comba) oraz małej liczności, jesteśmy stroną zbierającą wciry. na pvp zbiera się punkty honoru, które można wymieniać na kryształki do lepszego sprzętu, więc gankowanie jest opłacalne.

na każdej mapie masz coś takiego jak poziom zagrożenia - nie mamy 100% pewności ale to chyba stosunek twoich do wrogów na danej mapie, bo mało kto bije sojuszników (wiezienie jest przereklamowane). na wysokim poziomie zagrożenia to nie mając kolegów lepiej się nie pokazywać.

end-game czyli trzeci kontynent to właściwie wielka strefa wojny, tam bez hide lub kilkudziesięciu sprzymierzeńców nie ma co się pokazywać, a z drugiej strony trzeba stamtąd mieć składniki do wyższolevelowego craftu.

jeśli ktoś liczy na spokojne pve to nie jest to gra dla niego - te 5 instancji pewnie można farmić do znudzenia i są z tego j profity, ale już bicie wyższolevelowych bossów wiąże się ze stanem permanentnego zagrożenia. questowanie też często prowadzi do frustracji jeśli cię koreańce zablokują na respie i leją jak tylko wystawisz z niego głowę.

ale dla tych co chcą spokoju, bezpieczeństwa itp to zawsze pozostaje obsiać poletko i zbierać plony - można na tym zarobić, można wyexpić :lol:

*

Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 15:53 
Cytuj  
podsumowując i uproszczając brak endgame'owego pve bo 5 instancji to raczej za mało

sula napisał(a):

Czy cię gra rozczaruje? Jeżeli lubisz i oczekujesz bardzo mocny PVE end-game dużo wymagających dungów, rajdy, auto-LFG cross-server szukajka, itd to prawie na pewno tak, bo to chyba nie ten typ gry o ile się coś nie zmieni.


tak po grze głównie oczekuje dużej ilości wymagających dungeonów (na różnych poziomach gry nie tylko endgame) oraz rajdów i nie koniecznie auto-LFG chociaż te ostatnie rozwiązanie bardzo ułatwia gre casualowym graczom jak ja (nie normowany czas pracy).

Jak będzie możne gre przetestować w EU napewno się skuszę ale czy gra będzie miała w sobie to coś? czas pokaże.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 15:54 
Cytuj  
jest nacisk na pvp, z jeszcze wiekszym naciskiem na granie w parotysiecznej gildii.
bez zerga chuja zrobisz :)

Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 21.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 16:01 
Cytuj  
z casualowym graniem jest tu ten problem że sam niewiele zrobisz. ciężko ci będzie nawet sprzęt zdobyć. nie dasz rady sam zrobic sobie jednocześnie miecza i zbroi bo to dwa różne krafty. mozna niby wspierac się ah ale na to trzeba miec sporo golda - a tego na pve nie zarobisz - czyli wracamy do craftu.
casualowo mozna zacząc grac dopiero na engame kiedy idziesz na siege, albo na raidbossa, ale najpierw trzeba sporo sie nahodowac i nacrafcic by sobie moc na cos takiego pozwolic.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 16:05 
Cytuj  
Darksi napisał(a):
tak po grze głównie oczekuje dużej ilości wymagających dungeonów (na różnych poziomach gry nie tylko endgame) oraz rajdów i nie koniecznie auto-LFG chociaż te ostatnie rozwiązanie bardzo ułatwia gre casualowym graczom jak ja (nie normowany czas pracy).

Jak będzie możne gre przetestować w EU napewno się skuszę ale czy gra będzie miała w sobie to coś? czas pokaże.

No to możesz w zasadzie nawet nie testować, bo to nie typ gry dla ciebie.

Avatar użytkownika

Posty: 40
Dołączył(a): 21.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2013, 16:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
jest nacisk na pvp, z jeszcze wiekszym naciskiem na granie w parotysiecznej gildii.
bez zerga chuja zrobisz :)


parotysięczna gildia to już jakieś nieporozumienie - największa gildia u nas na serwerze ma jakieś 300 osób, a najsilniejsze ruskie liczą po stoklikadziesiąt i to są chyba bardziej optymalne wielkości. zresztą jest pośrednia komówrka spółeczna - czyli rodzina - do 8 osób i tyle wystarczy żeby rozhulać grę.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 19:20 
Cytuj  
No to szkoda, niestety nie mam możliwości angażowania się w grę i poświęcania jej 100% wolnego czasu, po grze oczekuję chwili relaksu i odstresowania od dnia codziennego lecz ostatnie produkty jakie wychodzą nie ułatwiają mi tego;/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 19:28 
Cytuj  
Większość nowych gier jest casualowa przecież. Zresztą AA porównując do starszch mmorpg-ów też jest casualowa. AA nie jest dla ciebie bo jest grą głównie pvp, a pve jest na drugim planie.
Jak chcesz grać głównie czy wyłącznie w istancjowane dungeonki to masz szeroki wybór na rynku. Najszerszy w zasadzie jeżeli chodzi o mmorpg-i.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 19:48 
Cytuj  
Darksi napisał(a):
po grze oczekuję chwili relaksu i odstresowania od dnia codziennego


no to przeciesz masz defaultowo w windowskie takie gry, saper, pasjans. itp.

Archeage jest gra dla tych, ktorzy relaksuja sie sluchajac wyzwisk od zgankowanych noobow :)


_________________



**

Posty: 247
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2013, 10:14 
Cytuj  
Mysle ze tobie akrat zamiast gry przydala sie by sie taka pani :
https://www.youtube.com/watch?list=PLAB ... lpage#t=7s

*

Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2013, 12:52 
Cytuj  
mr.Henky napisał(a):
Mysle ze tobie akrat zamiast gry przydala sie by sie taka pani :
https://www.youtube.com/watch?list=PLAB ... lpage#t=7s


moja pani mi wystarcza taka prawdziwa kobieta z krwi i kości nie 3giga lasek na HDD jakie goszczą zapewne u ciebie

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2013, 12:55 
Cytuj  
no to ladnie sie beda relaksowac ludzie, sluchajac twojego placzu huragan.

**

Posty: 247
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2013, 13:34 
Cytuj  
Darksi napisał(a):
mr.Henky napisał(a):
Mysle ze tobie akrat zamiast gry przydala sie by sie taka pani :
https://www.youtube.com/watch?list=PLAB ... lpage#t=7s


moja pani mi wystarcza taka prawdziwa kobieta z krwi i kości nie 3giga lasek na HDD jakie goszczą zapewne u ciebie


Huragan leci na dwa konta ? :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 29 sty 2013, 15:08 
Cytuj  
A to cos nowego? :lol:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.


Posty: 24
Dołączył(a): 1.01.2013
Offline
PostNapisane: 5 lut 2013, 20:17 
Cytuj  
Obrazek

I. Jeśli wybierzemy ten fach będziemy mogli wytwarzać:

1. Łuki
2. Różdżki
3. Kostury
4. Przerabiać belki na deski
5. Wytwarzać płoty, drabiny, skrzynie itp. 
6. wytwarzać meble (przykładowe):
Zobacz cały tekst


Posty: 24
Dołączył(a): 1.01.2013
Offline
PostNapisane: 13 lut 2013, 12:01 
Cytuj  
Wczoraj o godzinie 19:00 czasu Koreańskiego (11:00 Polskiego) wystartował serwer testowy ArcheAge, gdzie twórcy chcą sprawdzać wszystkie dodatki przed wypuszczeniem ich na serwery pay2play. Jeszcze nie wiadomo na 100% czy na ten serwer jest dostęp z normalnych kont czy dla każdego, ale postaramy się to dla was sprawdzić najszybciej jak się da.

A oto kilka szczegółów jakie opublikował XLGames na temat tego serwera:

http://archeageonline.pl/10-nowinki/82- ... -w-kr.html

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 lut 2013, 09:43 
Cytuj  
tutaj hardcore laski dla huragana;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 8 mar 2013, 17:01 
Cytuj  
http://alttabme.com/forum/index.php?thr ... hype.2702/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 211  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.