mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 206
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 12:55 
Cytuj  
Po długiej grze (ok 70 dni Played wszystkimi altami) Chciałbym sobie rerollować castera - maga lub locka. Sam mysle że mam pewien poziom skilla - mam alta shamana na 60, obecnie nieaktywnego(znudził mi się), nim chodziłem na mc, chociaż byłem słabo ubrany, dochodziłem do Majordomo(ale nie byłem jeszcze w ZG), ale ragny nie dotknąłem, także grałem priestem - world of Healcraft, mam także druida na 49, rogue na 44. Chciałbym teraz rerollować castera typowego na pve dlatego priest nie wchodzi w grę. I teraz za i przeciw dla każdej klasy:

Mag - Za:
Super grindzik, z możliwością robienia sobie wody,
Dobry pvp - można dobrze magiem grindować honor choć na tym mi nie zależy
Łatwo dostać później grupę, ponieważ prieści kochają wode i buff, oraz AoE jest niezbędny do późniejszych instancji
Solo Pve w super wydaniu - faxmonkey pokazywał nam w swoich filmach, że można magiem zabić dużo potężnych mobków.
Super set bonusy w przypatku Tier>0,5
Daje satysfakcje - rzucamy w kogoś kulami ognia, sheepujemy i oglądamy jak łazi w kółko, bądź robimy frost nove i /lol na rogala zamrożonego.
Ciekawe Buildy, super możliwości - np AP i PoM+ Pyro a przeciwnik O_o bądź zniszczenie wszelkich starań wroga w zdottowaniu nas Ice Blockiem.
wymaga pewnej dozy skilla aby wymiatać.
Dużo cooldownów, jest to plus bo takie umiejętności dają duża przewagę w pvp(dlatego rogue rox anyone)
Fajowe animacje - Pyro, Cone of Cold, Blast wave itp itd

Przeciw:
Mag ginie szybciutko - prawie zero migracji obrażeń..
W magu dużo zależy od geara - jeden trinket może zmienić baardzo dużo
Magów jest dużo i większość gilidi ma za dużo magów mimo dużo miejsc dla nich w instancjach.
Taki sobie wygląd setów


Warlock Za:
Dużo ciekawych questów np przy zdobywaniu Petów.
Darmowy mouncik i super wygladający Epic mount
Najlepiej wyglądające item sety. Także Soul harvester ^^
Solo pve- demony i elementale - farma libramów
Gra daje satysfakcje - jak przeciwnik jest zdottowany i ucieka lub tez rogue podchodzi i robisz mu fear - /lol na rogala
Bardzo szeroki arsenał umiejętności, spelli,
Wymaga skilla aby wymiatać.
Patrzcie, wróg kozaczy, może meteoryt mu na głowę spadnie przypadkowo?
Soulfire - Pyro za sharda (szkoda że lock nie ma PoM)

Przeciw:
Zależność od petów bywa wkurzająca,
Farma shardów do pvp wkurza choć z Firemist buildem nie potrzeba wcale shardów.
Mało miejsc na instancje przy średniej ilości locków.
Problemy z grindzikiem bez wody - life tapowanie itp itd,
Przed instacjami farma duzej ilości shardów- summony, healthstone, soulstone

Ogółem chciałbym rerollować na serwer pvp, może to być pvp - rp, nie chce widzieć wrogów bez flagi pvp stojących bezkarnie i śmiejących się ze mnie.Chciałbym trafić na serwer w którym jest jakaś gilidia najlepiej Polska która jest w stanie przyjąć locka/maga, z uwagi na przepłnienie składu przez takowe klasy. Moim celem jest farmić instancje 20 i 40-osobowe. pokonywać bossów.

Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat debaty mag vs lock, stwierdzam, że sam takiego wyboru nie podejmę bez zastanowienia. Dochodzi jeszcze kwestia serwera, może jakis możecie polecić??
Myśle, że są osoby z podobnym problemem i zdanie innych może pomóc tak jak ten topic.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 13:04 
Cytuj  
Byl identyczny topic ostatnio.
Wszystko zalezy od tego, kim ci sie lepiej gra.


_________________
http://rince.mybrute.com/

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 13:20 
Cytuj  
Gralem magiem, lazilem nim do MC do ragnarosa wlacznie. Teraz gram lockiem, MC idzie niezle - mam nadzieje ze ragnaros wnet padnie. Oboma postaciami mykalem tez po BG;)

Jedna i druga klasa gralo mi sie swietnie, chcociaz w moim subiektywnym odczuciu lockiem lepiej sie dziala w pvp i soluje, natomiast mag jest bardziej przydatny w pve.
Wydaje mi sie tez ze magiem gralo mi sie nieco prosciej, ale za mialem mniejszy potencjal;)

Pare tygodni/miesiecy temu powiedzialbym bez wachania zeby brac locka... W tym momencie wielkimi krokami nadchodzi nowy patch, a w nim zmiana talentow dla maga - nie mowie ze dostanie nie wiadomo jaki boost, ale na przyklad z tego co wiem zostanie zlikwidowana koniecznosc wladowaniania punktow przez kazdego w poczatkowe talenty Arcane, co jest atm nieco irytujace.

Na twoim mijescu bralbym maga, akurat sie dolevelujesz jak bedzie wchodzil patch;)

Ale wszystko jest kwestia tego jaki styl gry preferujesz - nuke - glass cannon - mag, czy doty - pet class - lock;)

**

Posty: 206
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 13:31 
Cytuj  
kreda napisał(a):
Byl identyczny topic ostatnio.
Wszystko zalezy od tego, kim ci sie lepiej gra.


widziałem tylko ten topic http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=19231 a w nim nie znajdę tego czego szukam raczej, chodzi mi też bardzo o serwer, to niewyobrażalnie istotna rzecz. Btw Fakcja jest dla mnie nieistotna, choć mam doświadczenie w byciu hordziakiem i szybciej ede nim levelował

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:03 
Cytuj  
Cytuj:
Mag - Za:
Super grindzik, z możliwością robienia sobie wody,

To najlepsza cecha maga :)
Cytuj:
Dobry pvp - można dobrze magiem grindować honor choć na tym mi nie zależy

W BG tak - latwo byc na threat liscie kazdego po odpaleniu AOE
Cytuj:
Łatwo dostać później grupę, ponieważ prieści kochają wode i buff, oraz AoE jest niezbędny do późniejszych instancji

Tak, tylko ze priesci moga wybierac sposrod 10000 innych magow na serwerze
Cytuj:
Solo Pve w super wydaniu - faxmonkey pokazywał nam w swoich filmach, że można magiem zabić dużo potężnych mobków.

Mozna, tylko trzeba miec super sprzet i troche czasu
Cytuj:
Super set bonusy w przypatku Tier>0,5

Fakt, i ladnie toto wyglada
Cytuj:
Daje satysfakcje - rzucamy w kogoś kulami ognia, sheepujemy i oglądamy jak łazi w kółko, bądź robimy frost nove i /lol na rogala zamrożonego.

Vanish, Cheap Shot ...
Cytuj:
Ciekawe Buildy, super możliwości - np AP i PoM+ Pyro a przeciwnik O_o bądź zniszczenie wszelkich starań wroga w zdottowaniu nas Ice Blockiem.

Patrz Cooldowny - raz na pare minut robisz niesamowity dmg. Potem tylko bardzo dobry
Cytuj:
wymaga pewnej dozy skilla aby wymiatać.

Pewnej ? :)
Cytuj:
Dużo cooldownów, jest to plus bo takie umiejętności dają duża przewagę w pvp(dlatego rogue rox anyone)

Problem w tym ze bez cooldownow jestes troche slabszy :)
Cytuj:
Fajowe animacje - Pyro, Cone of Cold, Blast wave itp itd

To fakt :) Great balls of fire ftw

Cytuj:
Przeciw:
Mag ginie szybciutko - prawie zero migracji obrażeń..

Co to jest migracja ? :) Znaczy mitygacja ! :D - zreszta bez przesady, w walce z melee to on ma do ciebie nie dojsc, ale zlozyc sie zanim dojdzie.
Cytuj:
W magu dużo zależy od geara - jeden trinket może zmienić baardzo dużo

Patrz cooldowny - zreszta inni sa jeszcze bardziej zalezni od sprzetu
Cytuj:
Magów jest dużo i większość gilidi ma za dużo magów mimo dużo miejsc dla nich w instancjach.

Fakt, krzyknij ze szukasz magow - 100 pmow. Jak szukasz lockow/priestow jest troche gorzej.
Cytuj:
Taki sobie wygląd setów

Sam jestes "taki sobie wyglad setow" :) (zartuje oczywiscie) - sety wygladaja super imo


Posty: 29
Dołączył(a): 15.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:31 
Cytuj  
Ty chcesz sobie zrobic maga (masz szamana ) a ten Pan chce sie zamienic na szamana a ma maga, moze ta oferta Ciebie zainteresuje :
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=18763

**

Posty: 206
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 14:48 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Cytuj:
Tak, tylko ze priesci moga wybierac sposrod 10000 innych magow na serwerze

Zapewniam cię, że jako priest ZAWSZE brakowało magów... do 55 levelu dostawałem priestem whisper- pójdziesz tu czy tam? potem już nie tak często, jak zbierałem grrupe na strat scholo itp itd to zawsze maga brakowało po prostu...
Cytuj:
Cytuj:
Solo Pve w super wydaniu - faxmonkey pokazywał nam w swoich filmach, że można magiem zabić dużo potężnych mobków.

Mozna, tylko trzeba miec super sprzet i troche czasu

Fax nie mniał na początku świetnego sprzętu, epiców - miał bluesy i crafted w pierwszym filmiku(+ToEP)

Cytuj:
Vanish, Cheap Shot ...
Nova blink przy odrobinie szczęścia^^, no ale życie nie można wygrywać nonstop
Cytuj:
Cytuj:
wymaga pewnej dozy skilla aby wymiatać.

Pewnej ? :)

Chodzi mi tutaj o wyczucie klasy - kiedy by tu blinknąć, kiedy nova itp itd w tym także aggro management...
Cytuj:
zreszta inni sa jeszcze bardziej zalezni od sprzetu

Mówimy o casterach czy o meele bo mi chodzi o casterów
Cytuj:
Magów jest dużo i większość gilidi ma za dużo magów mimo dużo miejsc dla nich w instancjach.

Fakt, krzyknij ze szukasz magow - 100 pmow. Jak szukasz lockow/priestow jest troche gorzej.
Cytuj:
Taki sobie wygląd setów
Sam jestes "taki sobie wyglad setow" :) (zartuje oczywiscie) - sety wygladaja super imo :wink:


wyglądają dobrze tylko że np NW chest ma króliczka na klacie i są przeważnie problemy z włosami przenikającymi hełm co mnie wkurza. Ale uważam, że przyznasz mi rację, że sety locka wyglądają lep[iej, nawet dreadmist

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 15:33 
Cytuj  
Wtrące swoje 3 grosze (zaraz pewnie mnie spider zje:))

Ciekawe questy na pety:
jeżeli lubisz bieganie i 4 godziny dymania po całym świecie żeby zdobyć felka to owszem lock jest zajebisty;)

Zależność od petów - no cóż takie życie, można się przyzwyczaić;) Mniej poważnie rzecz ujmując można powiedzieć że nigdy nie jesteś sam - zawsze masz towarzystwo:) Bardziej poważnie rzecz ujmując - pety to esencja bycia lockiem przynajmniej dla mnie. Każdy inny każdy przydatny, właściwe wykorzystanie skili danego peta daje ogromną szansę na przeżycie w prawie każdej sytuacji np:
Void jest uważany za nieużytecznego w pvp... ale sacrifice voida - niwelujesz element zaskoczenia - daje Ci czas na summmon innego peta bardziej potrzebnego w danej sytuacji.

Farma shardów - tutaj trzeba się zgodzić niestety - ale nie ma róży bez kolców:)

Gra lockiem daje mi ogromną przyjemność - ogromny wachlarz możliwości (tylko błagam nie piszcie że potrzebujesz 2 skili do wygrania każdej walki bo jakoś nie wierzę). W ciemno polecałbym locka ale polecałbym go sobie - może Ty wolisz być glass cannon?:) (chociaż destro lock także daje taką możliwość:))


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

*

Posty: 70
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 16:18 
Cytuj  
E tam czemu zje od razu :P Na początku tylko troche ugryze :P JK... ;)

Locka polecam tylko jeśli chcesz grać dużo PvP, będziesz tu ownował (jeśli nie od razu, to jak się nauczysz swojej klasy), ale te kolce są duuużo większe od róży... Farmowanie soulshardów na początku wyda Ci się nieproblemowe, potem będzie to męczarnia :P No i napocisz się, wygrasz duelka a koleś Cię podsumuję "ez-mode" :har:
Niby można solo farmować sobei DM, ale zdecydowanie do farmowania polecam Maga...

(Soulfire to nie jest takie takie pyro za sharda... Pyro to jest takie słabsze Soulfire bez sharda ;P:P:P)

**

Posty: 206
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:09 
Cytuj  
jednak bardziej jestem nastawionty na instanced pve:P A jakieś rady co do serwera??

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:22 
Cytuj  
Ja bym rollnął maga, wiem na co stać warlocka natomiast nie wiem na co bedzie stać magusia po revampie, lubie niespodzianki.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:32 
Cytuj  
Beliar napisał(a):
jednak bardziej jestem nastawionty na instanced pve:P A jakieś rady co do serwera??


Jakis nowy - kilka ostatnio powstalo.

A co do tego ze magow brakuje - na DW jest ich pierdyliard;/


_________________
http://rince.mybrute.com/

*

Posty: 70
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:50 
Cytuj  
Jeśli nie znasz jeszcze ludzi to właśnie jakiś nowy, np. Vek'Nilash :P (cholerne kolejki i nie jest tak duzo polaków), jeśli jacyś znajomi grają lub jeśli nie przeszkadza CI, że serwer jest już end-game to BL :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 17:53 
Cytuj  
Nastawiasz się na pve na serwerze pvp?;)
A co do pve - nie umiem nic powiedzieć o magu więc nie powiem - powiem o locku - nie zdażyło mi się dotychczas aby ktoś mi powiedział że lock to dziękuję bardzo (pewnie dopiero to przede mną). Powodów jest kilka (wymienie w kolejnośc - mojej prywatnej)
1. Soulstone
2. healtstone
3. crowd controll
4. summon me plx;)
5. jestem zajebisty j/k

Grając na serwerze pvp wybrałbym locka - wydaje mi się że ma dużo większe szanse na niebycie zgankowanym... ale ofkoz mogę się mylić


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**

Posty: 206
Dołączył(a): 28.04.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2006, 18:00 
Cytuj  
spider666 napisał(a):
Jeśli nie znasz jeszcze ludzi to właśnie jakiś nowy, np. Vek'Nilash :P (cholerne kolejki i nie jest tak duzo polaków), jeśli jacyś znajomi grają lub jeśli nie przeszkadza CI, że serwer jest już end-game to BL :P


Myśle że na nowych serwerach ciężko wykorzystać grindową przewagę maga - jak na starym serwie stack copper barow kosztowal nawet 1 g to na nowych moze tak 15s max.. A na BL-u średnio się opłaca- mam tam alta druta i mogę robić hordziaki tylko, a z tego co słyszałem rekrutacja dla magów jest zamknięta we wszystkich High end gilidiach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.