mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 18:31 
Cytuj  
http://www.download.com/3000-2155-10031111.html

zessijcie ten sofcik, po zainstalowaniu trzeba nacisnac order, w opcjach wybrac "cable/xDSL" i "Automatic #1" a nstepnia zrestartowac kompa. Milego grania...

u mnie rozwiazalo to wszystkie problemy.

piwo i czekoladki wysylac do postaci Talarius, serwer Stormreaver :)

*

Posty: 53
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 19:10 
Cytuj  
Chodzi miodzio ... polecam wszystkim co maja chello



r_ADM jestes guru dla mnie

wielkie dziękie zmykam do grania


_________________
CoolJay | Mage | Praemium Callidus | Magtheridon
http://ctprofiles.net/30038


Posty: 5
Dołączył(a): 11.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 19:29 
Cytuj  
ej to dziala :)))))))))))))))))))))))))))))) 0 lagow
THX


postowal to juz ktos na forum bliza??
;p

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 20:09 
Cytuj  
owszem podalem to na forum blizza.

btw program u mnie zwalnia lacze o polowe mniej wiecej. nie wiem jeszcze czy da sie to obejsc.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 20:35 
Cytuj  
No u mnie tez poprawilo sytuacje, chociaz nie wiem do konca bo BB lezy.
Co rozumiesz przez zwalnia lacze o polowe?

A tak pozatym, czy on musi byc caly czas uruchomiony?

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 20:39 
Cytuj  
rozumiem to, ze bez tego programu mam 230 w tescie, z nim 130 kB

edit:
ok po testach.

na ustawieniach auto1 wow dziala idealnie, sciaganie jest mocno spowolnione.

na auto3 grac sie nie da (jest jak bylo, lag w ah etc) ale ssanie dziala normalnie.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 21:14 
Cytuj  
Ja mam ustawienie LAN, Cablemode,... Automatic#1 nie ma problemow w WoW ale predkosc scigania jest podobnie jak u ciebie tragiczna, no ale cos za cos.


Posty: 1
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2005, 22:07 
Cytuj  
Mi dziala rewelacyjnie...moze poczatek troche slaby ale sie rozkreca i jest rewelacja! ;D


Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 00:15 
Cytuj  
Dziala jak marzenie. Na poczatku dostal czkawki ale teraz jest super. Latency w granicach 80-200ms. Zero zwieszek, zadnego "freeza" realmu. Po prostu miodzio jak sprzed patcha 1.3.1. Acha! Po zaaplikowaniu ustawien odinstalowalem ow program - dalej wszystko w porzadku.
Mam tylko pytanie. Piszecie, ze spadl Wam transfer przy sciaganiu plikow, tak? Chodzi o p2p czy ftpy? Bo jesli chodzi o mnie to.. ftpy przyspieszyly i ogolnie net jakos sie ruszyl... Dziwne...

Z reszta co ja tutaj bede bazgrolil. Wracam do gry (Aggramar).
A pomyslodawcy rozwiazania - wieeeelkie dzieki! Pozdrawiam!


_________________
grocal powered

***

Posty: 867
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 00:47 
Cytuj  
Wlasnie, czy trzeba ten program miec uruchomiony caly czas, czy wystarczy tylko raz uruchomic, wprowadzic te zmiany i odinstalowac??
Prosze o odpowiedz tych co uzytkowali/uzytkuja tegoprogsa i WoW im smiga ;)

Edit
Wlasnie sie wylogowalem po paru godzinach luksusowej gry ;) tylko raz latency skoczylo w obszar czerwony jak wszedlem do AH w Ogrimmnar (wczesniej samo wejscie do miasta oznaczalo disconnect;/ a o AH to mozna bylo najwyzej pomarzyc:P), i po paru minutkach juz spadlo do green i tak pozostalo do konca :)

Tak wiec dla mnie progs zadzialal, zobaczymy jutro jak bedzie sie sprawowal, jak bedzie git to koles ktory to zlokal powinien dostac wyplate tych "specow" co pracuja w Chello.

*

Posty: 120
Dołączył(a): 5.04.2002
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2005, 07:42 
Cytuj  
FTP dziala jakies 10% wolniej, przy sciaganiu z bliskiego nam serwera bez moge wysycic lacze i miec jakies 230kB/s a z tym programem jakies 210. Natomiast wydaje mi sie ze z http jest gozej, taki numion stracil jakies 50%, a scigajac np z microsoft nie udalo mi sie uzyskac wiecj niz jakies 60kB/s. Ale ze i tak nic nie scigam ostatnio:P wiec jest super bo teraz mam link jakiego jeszcze w wow nie mialem. Te problemy trapily mnie i prezd 1.3 tylko w mniejszym stopniu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:21 
Cytuj  
proces tego softu (idetect.exe) podwiesza się co jakieś 3 godziny i musze zrestartować kompa żeby miec net.

mimo że soft drastycznie spowalnia internet to z takiej zmiany wielkości pakietów (na mniejszą) musze korzystać do rozwiązania problemu przez chello.

bardzo mnie interesuje jaka wartość MTU trzeba wprowacic w rejestrze (wiem że soft ZMNIEJSZA wielkość pakietów a domyślna wartosc dla XP to 1500)


_________________
psn

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:33 
Cytuj  
z tego co wiem, to domyślna wartość dla xp to dużo, dużo więcej, wcześniej podawałem link do opisu jak ustawić to sobie optymalnie


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:40 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
z tego co wiem, to domyślna wartość dla xp to dużo, dużo więcej, wcześniej podawałem link do opisu jak ustawić to sobie optymalnie
tak. miałes racje, popróbuje :wink:


_________________
psn


Ostatnio edytowano 13 kwi 2005, 09:41 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:40 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
proces tego softu (idetect.exe) podwiesza się co jakieś 3 godziny i musze zrestartować kompa żeby miec net.

mimo że soft drastycznie spowalnia internet to z takiej zmiany wielkości pakietów (na mniejszą) musze korzystać do rozwiązania problemu przez chello.

bardzo mnie interesuje jaka wartość MTU trzeba wprowacic w rejestrze (wiem że soft ZMNIEJSZA wielkość pakietów a domyślna wartosc dla XP to 1500)


A wiec tak... Nie uzywam juz iNTERNET Turbo, gdyz uwazam, ze nie warto (po pierwsze: shareware, po drugie: strasznie krowiasty sie wydaje). Rozwiazaniem jest ustawienie MTU i pozostalych parametrow recznie. Znalazlem do tego swietny program freeware'owy. Niestety jestem w pracy i nie pamietam jego nazwy. Jak bede w domu, to napisze posta.

MTU warto ustawic analogicznie do modemu, czyli 576. Nalezy pamietac, ze pozostale parametry musza byc w zgodzie z ta wartoscia, dlatego reczna zamiana w rejestrze odpada - lepiej uzyc programiku. Poza tym aby ustawienia zadzialaly nie trzeba restartowac kompa. Wystarczy restart polaczenia sieciowego - wybieramy wylacz na polaczeniu sieciowym a nastepnie wlacz.

Osobiscie lacze sie dodatkowo przez router i czasami pojawiaja sie problemy mimo ustawienia na kompie MTU 576. Sprobowalem zmienic MTU na routerze - zadzialalo. Moglem grac do woli, mialem nawet przyjemnosc byc swiadkiem rajdu Przymierza na Horde w Silverpine Forrest (Sepulcher) na Aggramarze (ale coz 14 poziomowy Warlock moze przy 40+) i wszystko smigalo w porzadku. No nie liczac spadku FPS, ale przy takiej ilosci graczy na ekranie, to sie nawet nie dziwie. Wazne, ze caly czas mialem stabilne polaczenie i niskie latency (50-180).

Niestety takie niskie ustawienie MTU powoduje czkawke internetu. B. czesto nie da sie korzystac z DNSow, strony laduja sie generalnie wolniej, ftpy dzialaja w porzadku, ale problemem jest szybkosc polaczenia - zawsze to dluzej niz na MTU 1500.

Wracajac jeszcze do routera, otoz jak ustawilem na nim nizsze MTU, to stracilem do niego dostep. Dzialal spokojnie i moglem sie przez niego laczyc, ale juz nie moglem go konfigurowac. MTU 1500 jest obowiazujace w LANie (dlatego Windows ustawia go na wszystkich sieciowkach - przynajmniej Win2003 z ktorego korzystam) i pewnie po zmniejszeniu MTU na routerze nie udalo sie do niego polaczyc.

Reasumujac - to wszystko, to polsrodki. Mozna spokojnie grac, ale lepiej, aby zostalo to wszystko naprawione, zeby nie trzeba bylo grzebac w systemie tylko po to, by pogiercowac w WoWa...


_________________
grocal powered

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:46 
Cytuj  
malutki i sprytny sofcik do zmiany jest np tu:
http://tweakxp.com.pl/readarticle.php?article_id=109 (podany wczesniej przez Swenga)

internet turbo to syf ale wiadomo że jak ustawisz to działa wow mimoawarii chello.
zmniejsze poprostu do 576 i poczekam aż naprawią. nikt chyba nie wie na jaka wartośc ustawia MTU int. turbo

ps. mój net chodzi super. problem dotyczy wyłacznie mega laga po ostatnim patchu - przed nim było super, zawsze


_________________
psn


Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:52 
Cytuj  
OOO! Znalazlem ten prog, ktorego uzywam do ustawiania parametrow TCP/IP. Program nosi nazwe TZ Connection Booster i jest total za free.
==> http://trackzapper.com/download.html


_________________
grocal powered

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 09:56 
Cytuj  
grocal napisał(a):
OOO! Znalazlem ten prog, ktorego uzywam do ustawiania parametrow TCP/IP. Program nosi nazwe TZ Connection Booster i jest total za free.
==> http://trackzapper.com/download.html
chłopie obczaj że tu nie chodzi o buster czy turbo.
chodzi o to że chello ma awarie i chce ustawic to co wprowadza iternet turbo ręcznie (w sofcie nie jest podana wartość MTU)

może wprowadze zmiany internet turbo a wy mi powiedzie jak sprawdzić w rejestrze ile ustawił ?


_________________
psn


Posty: 13
Dołączył(a): 18.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 10:11 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
chłopie obczaj że tu nie chodzi o buster czy turbo.

Sorry, ale nie rozumiem takiego jezyka ;) Nie krzycz prosze na mnie. :( Podalem link do tego programu, bowiem uwazam, ze jest prostszy i robi to, co trzeba - ustawia parametry tak, jak JA chce wyliczajac przy okazji inne, pozostale zalezne od MTU. Tylko tyle...

Deshroom napisał(a):
chodzi o to że chello ma awarie i chce ustawic to co wprowadza iternet turbo ręcznie (w sofcie nie jest podana wartość MTU)

może wprowadze zmiany internet turbo a wy mi powiedzie jak sprawdzić w rejestrze ile ustawił ?


To, ze chello ma awarie, to juz wiemy. To, ze iNTERNET Turbo zmienia parametry TCP/IP, to tez wiadomo. Jakie sa te parametry?! Otoz, nie wiadomo. A dlaczego?! Bo iTurbo zmienia je "w locie". Dlatego siedzi na tray'u i monitoruje przeplyw danych. Dlatego wolniej wszystko dziala. Nie zmienia nic w rejestrach, ale bezposrednio w pamieci przejmujac niejako kontrole nad przeplywem danych. Odczyt ustawionych parametrow z rejestru nic wiec nie da, bo iT ich wcale nie zmienia. Innymi slowy MTU ustawiane przez iT moze byc rozne od 576 do 1500, ktoz to wie...

Osobiscie podalem wczesniej jaka wartosc ja ustawiam. Dla mnie WoW dziala wowczas bez problemu - bez korzystania z iTurbo. I to sie przede wszystkim liczy... To, ze i tak sprawa jest irytujaca i to wszystko to tylko polsrodki to inna bajka, ktora jest nie mniej denerwujaca niz wczesniejsze "freezy" WoWa.

Pozdrowienia! ;)


_________________
grocal powered

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2005, 10:18 
Cytuj  
nie chciałem cię urazić :roll:

podsumowywując:
masz chello, miałes problem z lagiem pernamentnym po ostatnim patchu i używasz stałego MTU 576 które rozwiązuje kłopot ale zwalnia net ?


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.